Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Niepolecarka filmów
Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-09, 18:19   

To ja jestem z tych którzy nie byli po jego stronie, a jego arogancja sprawiała ze miałem ochotę przyłożyć. Był mega wkurwiajacy. Ale już Lecter był bardziej fascynujący i bardziej dla mnie czarujący.
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-09, 20:10   

Tru. Jedynie przy tym ksiendzu Natanku śmiechłem.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-09, 21:32   

ChodnikowyWilk napisał/a:
To ja jestem z tych którzy nie byli po jego stronie, a jego arogancja sprawiała ze miałem ochotę przyłożyć.

Miałam tak samo. Też mnie denerwował jego sposób bycia. Jeśli chodzi o tego typu zjebów, bardziej szanowałam Lighta z Death Note, choć i tak mu nie kibicowałam.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-05, 18:07   

Cytat:
Czyli doświadczyłaś doliny niesamowitości oglądając lwy? Wciąż bardziej creepy jest dla mnie że tam śpiewają, ale to też brzmi kiepsko.

No właśnie z piosenek też dużo ujęto. Na przykład piosenka Skazy jest ponoć ponad połowę krótsza, bo dużo było w niej nawiązań do głupoty hien, ale one w tym filmie nie są głupie, bo to było zbyt trudne do zanimowania, jeśli mają być hiperrealistyczne. No i całej sceny z ich maszerowaniem i erupcją wulkanu nie ma, bo też nie da się tego realistycznie zanimować. Simba w piosence "Strasznie już być tym królem chcę" tylko biegnie monotonie przez sawannę, bo w oryginale zmienia się kolorystyka całej scenerii i zwierzęta tańczą i tego znowuż nie da się przedstawić realistycznie, więc podejrzewam, że też część jest w takim razie ucięta... Nie ma też tańca hula Timona i Pumby (tak, powód ten sam, co wszystko do tej pory). W "miłość rośnie wokół nas" nie ma tej całej sceny, gdzie Nala i Simba się miziają (bo to było za mało realistyczne), więc chyba zamknięcia przez Timona i Pumbę też nie ma = piosenka skrócona. Ale genaralnie "zła" wiadomość pozostaje - lwy dalej śpiewają.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-05, 19:26   

Shiiieeeet, toż to brzmi o wiele gorzej niż wersja z 1994. Jedyne plusy jakie toto miało to nierealne odpały hien, tego pyskatego tukana no i Timona i Pumby. Jak tego nie ma to nie zostaje nic. Dziękuję. Nie polecam bez oglądania.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2019-08-05, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-05, 21:05   

Też nie jestem przekonana do nowego Króla Lwa, jak stary mnie niezbyt do siebie przekonał. Ciekawa jestem ekranizacji Mulan i Małej Syrenki.

Tak, Love, ja wiem, że Chińczycy nakręcili wcześniej swoją Mulan. Była spoko. Animowana wersja też mi się podobała.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-06, 05:22   

Lilith napisał/a:
Tak, Love, ja wiem, że Chińczycy nakręcili wcześniej swoją Mulan. Była spoko.

:??:
A ja nie wiedziałam, bo generalnie się filmami nie interesuję. Jedynie wiem, że Chińczycy bardzo się cieszą na nadchodzącą Disneyowską produkcję, bo będzie miała dużo wyższy budżet i jakość produkcji, której Chińczycy nie dali by rady osiągnąć.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-06, 21:51   

Love178 napisał/a:
No właśnie z piosenek też dużo ujęto. Na przykład piosenka Skazy jest ponoć ponad połowę krótsza, bo dużo było w niej nawiązań do głupoty hien, ale one w tym filmie nie są głupie, bo to było zbyt trudne do zanimowania, jeśli mają być hiperrealistyczne. No i całej sceny z ich maszerowaniem i erupcją wulkanu nie ma, bo też nie da się tego realistycznie zanimować. Simba w piosence "Strasznie już być tym królem chcę" tylko biegnie monotonie przez sawannę, bo w oryginale zmienia się kolorystyka całej scenerii i zwierzęta tańczą i tego znowuż nie da się przedstawić realistycznie, więc podejrzewam, że też część jest w takim razie ucięta... Nie ma też tańca hula Timona i Pumby (tak, powód ten sam, co wszystko do tej pory). W "miłość rośnie wokół nas" nie ma tej całej sceny, gdzie Nala i Simba się miziają (bo to było za mało realistyczne), więc chyba zamknięcia przez Timona i Pumbę też nie ma = piosenka skrócona. Ale genaralnie "zła" wiadomość pozostaje - lwy dalej śpiewają.



Piosenka Skazy faktycznie jest trochę inna i nie ma tych wybuchających wulkanów, jest tylko Skaza biegający między hienami i skaczący po skałach, ale cała scena i tak fajnie wyszła. Podobnie jak młody Simba biegający między zwierzakami i śpiewający o byciu królem, bo pojawiło się tam mnóstwo innych zwierząt, sceneria była różnorodna, a bardzo fajnie wyszła tu interakcja Simby z Zazu.
Hieny robiły te same odpały co w bajce - zwłaszcza dwóch braci, którzy się ciągle kłócili i to też wyszło zabawnie :)
Mizianie Simby i Nali też jest - po prostu się o siebie ocierają wzajemnie łbami więc nie jest to aż tak nierealistyczne.
Pumby i Timona jest w tej wersji bardzo dużo. Jeszcze jak! I robią genialne wrażenie, zwłaszcza Pumba zajebiście wyszedł i to był na pewno bardzo mocny punkt tej wersji :) Taniec zwierząt też jest, tyle że nie na dwóch nogach jak u ludzi, ale np. idą sobie zwierzaki i kołyszą na boki głowami - i już wiadomo, że jest to "taniec", a jednocześnie aż tak to nie razi.

Mimiki "twarzy" podczas śpiewania nie ma. I dobrze, bo wtedy byłby to suchar. Ale reszta zachowań zwierząt nie wygląda jakos bardzo nienaturalnie. Wiadomo, że trochę to odbiega od rzeczywistości, ale umówmy się - to nadal jest bajka, a nie dokument w national geographic :PP Natomiast moim zdaniem ta wersja wyszla fajnie i udały się twórcom zarówno lwy, jak i hieny, a Pumba, Timon i Zazu (ten "pyskaty tukan") to już w ogóle wyszły super, a było ich w tym filmie poza Simbą i Skazą najwięcej.

Tak swoją drogą, Skaza podobał mi się tutaj dużo bardziej niż w bajce. Tam był wymuskanym i majestatycznym lwem, tyle że z czarną grzywą. A tutaj jest stary, pomarszczony, poraniony i pokryty bliznami - widać po nim ślady po walkach, które stoczył w przeszłości o władzę.
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-10, 00:05   

Obejrzałam - i mega mi się podobał. :D Nie rozumiem hejtu. Dla tych, którzy przeczytali niepochlebne recenzje i się zniechęcili: warto spróbować. Mnie się podobało. :)
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-10, 15:00   

Ascara, byłam wczoraj w kinie, fajne. Technicznie naprawdę dobrze zrobione, tylko wrażenie miałam takie, że to była skrócona bajka. Zwłaszcza że kilka piosenek ucięli, np. The lion sleeps tonight. No i Skaza miał inną piosenkę.
Mogę polecić.
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-10, 15:47   

Ja akurat nie lubię piosenek w filmach, więc dla mnie to na plus. :D
Do tego taki dialog z przyjaciółką:

(początek, piosenka Nali i Simby)
Ja: Ale ogólnie lwy tutaj mniej śpiewają.
Ona: A dorosłe lwy też śpiewają?
Ja: Nie wiem, zobaczymy.

(zaczyna się piosenka Skazy)
Ona: No, to dorosłe lwy rapują.

Rozwaliła mnie na kilka sekund. :troll:
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-11, 15:39   

Ascara, też nie, choć toleruje je w kilku filmach, np. w Skrzypku na Dachu.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-11, 22:25   

Ascara napisał/a:
Obejrzałam - i mega mi się podobał. :D Nie rozumiem hejtu. Dla tych, którzy przeczytali niepochlebne recenzje i się zniechęcili: warto spróbować. Mnie się podobało. :)


:piwo:
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-06, 23:25   

"Kongres" z 2013

Krótki opis z filmwebu żeby było wiadomo o co chodzi:
"W "Kongresie" zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na rancho, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać "zeskanowana" dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta, by móc dysponować nieograniczonym czasem dla najbliższych, okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością. "Kongres" to film nowatorski i odważny, pełen pomysłów ukazujących w krzywym zwierciadle świat nieograniczonych możliwości technologicznych, które już wkrótce mogą wyznaczyć granice naszej wolności i dyktować pragnienia."

Ja wiem, że nie powinno się oceniać filmów przez pryzmat książek, na których są bazowane, że to zupełnie inne teksty kultury, film zawsze przegra z książką z tego względu, że każdy czytelnik ma swoje własne, nieco odmienne wyobrażenie świata przedstawionego. ALE...

Zacznijmy od tego, że mimo wszystko da się zrobić udaną ekranizację książki. Z tych drugi to na przykład "Władca Pierścieni", "Harry Potter", "Ojciec Chrzestny" - wiadomo, mniej lub więcej elementów zostaje pominiętych czy nawet przeinaczonych al klimat dzieła pozostaje spójny z oryginałem a znaczna większość odbiorców jest ukontentowana.
Da się też zrobić dobrą adaptację, ba, powinno być nawet łatwiej - w końcu ta nie musi się wiernie trzymać oryginału, zaczerpnie jakiś motyw i przerobi go po swojemu. Taki na przykład "Stalker", który znacznie odszedł od realiów świata książkowego (zapewne głównie z powodów ówczesnego poziomu technicznego, ale pamiętajmy też o tym, że utracono cześć oryginalnej wizji wskutek przypadkowego zniszczenia taśmy filmowej) potrafił wzlecieć na wyżyny braci Strugackich. Albo ostatnio przeze mnie wspomniany "Tytus".

No i można też wszystko koncertowo spierdolić :I

"Kongres" w oderwaniu od książki jest mierny, gdyż wiele wątków staje się niezrozumiałych, linia fabularna staje się powykrzywiana bardziej niż osiemdziesięcioletni artretyk. Ale te nieścisłości (łagodnie rzecz nazywając) są stylizowane na "zobacz jakie to jest głębokie, zastanów się nad przesłaniem, co autor miał na myśli, każdy może tu zobaczyć co innego" a w rzeczywistości jest to po prostu udziwnianie i robienie kurwy z logiki. Natomiast w porównaniu do książki staje się wręcz fatalny.
Są sceny gdy film ma zagrać na uczuciach, natomiast efekt to raczej ukłucie gizarmą rozbawienia połączone z obuchem zażenowania. Jeśli ktoś oglądał - na przykład scena skanowania bohaterki albo radosnej damskomęskiej akrobatyki szarpanej pośrodku płonącego lotniska z gościem, który wygląda jak animowany Adrien Brody.

Właśnie, animacja.

W utworze zastosowano również odważny zabieg z przejściem z filmu aktorskiego w animację, ale moim zdaniem zupełnie nie trafiony, taka zmiana kolorów w "Stalkerze" czy rozpiętości kadru w "Mamie" (2014 - nie ten horror) dały świetny efekt, ale tutaj po prostu dostajesz w czambo jakąś psychodeliczną animacją z pizdy xd
Jest normalny świat i nagle świat milion razy gorszy niż to, co mógł widzieć Cliff Booth po szlugu od pachowłosej hippiski.

Motyw główny historii to, tak jakby, "farmakologiczny matrix" czyli zasłanianie prawdziwego świata rozpylonymi w powietrzu specyfikami, od których wszystko zdaje się piękne i dobre (nie na zasadzie, że lubimy ubóstwo, tylko zamiast Hadesu widzimy Arkadię). Właśnie ten świat jest przedstawiany za pomocą animacji, w późniejszej części filmu jest moment gdy bohaterka bierze JEDYNĄ (takurwa) pigułę prawdy i tę prawdę wtedy odkrywa.
I ta prawda jest niewymiernie bardziej komfortowa niż to, co zarysował Lem, naprawdę tutaj można było się pokusić o zapadające w pamięć sceny, które po mistrzowsku opisał Stasiek, zakrawające o gore wręcz, a zamiast tego mamy powrót do filmu aktorskiego, tylko aktorów przebrali w łachmany i przenieśli akcję na Bałuty.

Nie wiem jak to wszystko podsumować, więc zostawię rozjebane, tak jak mnie film zostawił, nie polecam, nie pozdrawiam, Fiotr Pronczewski
_________________
Ostatnio zmieniony przez Mormegil 2019-09-06, 23:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 17:41   

byłem na filmie "365 Dni". Zacznę od plusów:
-główna aktorka, chociaż w późniejszej części filmu zrobili z niej blondynę i zmienili fryzurę i już nie wyglądała tak zjawiskowo jak na początku.

A teraz przejdę do fabuły więc jeśli ktoś zamierza obejrzeć to dzieło no to od tego momentu aż do końca posta będą spoilery.

Na początku filmu jest jakieś pierdolenie głupot, potem masturbacja, pierdolenie głupot, jeszcze więcej pierdolenia głupot, dupczenie, plucie do pizdy i zlizywanie,dupczenie i więcej dupczenia, wyznanie miłości 1, pierdolenie, pierdolenie i jeszcze więcej pierdolenia głupot, dupczenie, wyznanie miłości 2, pierdolenie, zaręczyny, pierdolenie, główna bohaterka prawdopodobnie umiera (chociaż może być następna część i jakiś plot twist) happy end, koniec

[ Dodano: 2020-02-09, 17:43 ]
Ale ja nie lubię żadnych takich romantycznych romansów, więc może nie zauważyłem tego geniuszu
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 18:32   

krojechleb, nudy... :-D jak dobrze, że nie jestem z tych dziewczyn co mają kisiel w majtkach , bo zobaczą jakiegoś włoskiego aktora + marne dupczenie na ekranie i ciągną swojego misiaczka do kina na seansik. Podobny gniot jak Grey? :troll:
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 18:40   

krojechleb napisał/a:
Na początku filmu jest jakieś pierdolenie głupot, potem masturbacja, pierdolenie głupot, jeszcze więcej pierdolenia głupot, dupczenie, plucie do pizdy i zlizywanie,dupczenie i więcej dupczenia, wyznanie miłości 1, pierdolenie, pierdolenie i jeszcze więcej pierdolenia głupot, dupczenie, wyznanie miłości 2, pierdolenie, zaręczyny, pierdolenie, główna bohaterka prawdopodobnie umiera (chociaż może być następna część i jakiś plot twist) happy end, koniec

Jaki mocny opis, śmiechłam :haha:
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 18:56   

To, że tobie się nie podoba to nie znaczy, że nie spodoba się masom :troll:
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 19:09   

Cóż, Mechaniczna Pomarańcza, Narodziny czy Cesarzowa podobają się masom, a mi nie XD

Więc jak widać, gusta są różne ;)
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 20:19   

W sumie to było do chlebokroja ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.092 sekundy. Zapytań do SQL: 33