Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepolecarka filmów
Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 
Junior Admin

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-09, 19:19   

To ja jestem z tych którzy nie byli po jego stronie, a jego arogancja sprawiała ze miałem ochotę przyłożyć. Był mega wkurwiajacy. Ale już Lecter był bardziej fascynujący i bardziej dla mnie czarujący.

Antybristler 
Loża Szyderców+
Monrz Lolki

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-09, 21:10   

Tru. Jedynie przy tym ksiendzu Natanku śmiechłem.

Lilith 
Überszlachta
Prawacka rukwa

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-09, 22:32   

ChodnikowyWilk napisał/a:
To ja jestem z tych którzy nie byli po jego stronie, a jego arogancja sprawiała ze miałem ochotę przyłożyć.

Miałam tak samo. Też mnie denerwował jego sposób bycia. Jeśli chodzi o tego typu zjebów, bardziej szanowałam Lighta z Death Note, choć i tak mu nie kibicowałam.

Love178 
Junior Admin
Jim Pickens

Wysłany: 2019-08-05, 19:07   

Cytat:
Czyli doświadczyłaś doliny niesamowitości oglądając lwy? Wciąż bardziej creepy jest dla mnie że tam śpiewają, ale to też brzmi kiepsko.

No właśnie z piosenek też dużo ujęto. Na przykład piosenka Skazy jest ponoć ponad połowę krótsza, bo dużo było w niej nawiązań do głupoty hien, ale one w tym filmie nie są głupie, bo to było zbyt trudne do zanimowania, jeśli mają być hiperrealistyczne. No i całej sceny z ich maszerowaniem i erupcją wulkanu nie ma, bo też nie da się tego realistycznie zanimować. Simba w piosence "Strasznie już być tym królem chcę" tylko biegnie monotonie przez sawannę, bo w oryginale zmienia się kolorystyka całej scenerii i zwierzęta tańczą i tego znowuż nie da się przedstawić realistycznie, więc podejrzewam, że też część jest w takim razie ucięta... Nie ma też tańca hula Timona i Pumby (tak, powód ten sam, co wszystko do tej pory). W "miłość rośnie wokół nas" nie ma tej całej sceny, gdzie Nala i Simba się miziają (bo to było za mało realistyczne), więc chyba zamknięcia przez Timona i Pumbę też nie ma = piosenka skrócona. Ale genaralnie "zła" wiadomość pozostaje - lwy dalej śpiewają.

Nasz bóg i wybawiciel

JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-05, 20:26   

Shiiieeeet, toż to brzmi o wiele gorzej niż wersja z 1994. Jedyne plusy jakie toto miało to nierealne odpały hien, tego pyskatego tukana no i Timona i Pumby. Jak tego nie ma to nie zostaje nic. Dziękuję. Nie polecam bez oglądania.
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2019-08-05, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  

Lilith 
Überszlachta
Prawacka rukwa

Wysłany: 2019-08-05, 22:05   

Też nie jestem przekonana do nowego Króla Lwa, jak stary mnie niezbyt do siebie przekonał. Ciekawa jestem ekranizacji Mulan i Małej Syrenki.

Tak, Love, ja wiem, że Chińczycy nakręcili wcześniej swoją Mulan. Była spoko. Animowana wersja też mi się podobała.

Love178 
Junior Admin
Jim Pickens

Wysłany: 2019-08-06, 06:22   

Lilith napisał/a:
Tak, Love, ja wiem, że Chińczycy nakręcili wcześniej swoją Mulan. Była spoko.

:??:
A ja nie wiedziałam, bo generalnie się filmami nie interesuję. Jedynie wiem, że Chińczycy bardzo się cieszą na nadchodzącą Disneyowską produkcję, bo będzie miała dużo wyższy budżet i jakość produkcji, której Chińczycy nie dali by rady osiągnąć.

Nasz bóg i wybawiciel

Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!

Wysłany: 2019-08-06, 22:51   

Love178 napisał/a:
No właśnie z piosenek też dużo ujęto. Na przykład piosenka Skazy jest ponoć ponad połowę krótsza, bo dużo było w niej nawiązań do głupoty hien, ale one w tym filmie nie są głupie, bo to było zbyt trudne do zanimowania, jeśli mają być hiperrealistyczne. No i całej sceny z ich maszerowaniem i erupcją wulkanu nie ma, bo też nie da się tego realistycznie zanimować. Simba w piosence "Strasznie już być tym królem chcę" tylko biegnie monotonie przez sawannę, bo w oryginale zmienia się kolorystyka całej scenerii i zwierzęta tańczą i tego znowuż nie da się przedstawić realistycznie, więc podejrzewam, że też część jest w takim razie ucięta... Nie ma też tańca hula Timona i Pumby (tak, powód ten sam, co wszystko do tej pory). W "miłość rośnie wokół nas" nie ma tej całej sceny, gdzie Nala i Simba się miziają (bo to było za mało realistyczne), więc chyba zamknięcia przez Timona i Pumbę też nie ma = piosenka skrócona. Ale genaralnie "zła" wiadomość pozostaje - lwy dalej śpiewają.

Piosenka Skazy faktycznie jest trochę inna i nie ma tych wybuchających wulkanów, jest tylko Skaza biegający między hienami i skaczący po skałach, ale cała scena i tak fajnie wyszła. Podobnie jak młody Simba biegający między zwierzakami i śpiewający o byciu królem, bo pojawiło się tam mnóstwo innych zwierząt, sceneria była różnorodna, a bardzo fajnie wyszła tu interakcja Simby z Zazu.
Hieny robiły te same odpały co w bajce - zwłaszcza dwóch braci, którzy się ciągle kłócili i to też wyszło zabawnie :)
Mizianie Simby i Nali też jest - po prostu się o siebie ocierają wzajemnie łbami więc nie jest to aż tak nierealistyczne.
Pumby i Timona jest w tej wersji bardzo dużo. Jeszcze jak! I robią genialne wrażenie, zwłaszcza Pumba zajebiście wyszedł i to był na pewno bardzo mocny punkt tej wersji :) Taniec zwierząt też jest, tyle że nie na dwóch nogach jak u ludzi, ale np. idą sobie zwierzaki i kołyszą na boki głowami - i już wiadomo, że jest to "taniec", a jednocześnie aż tak to nie razi.

Mimiki "twarzy" podczas śpiewania nie ma. I dobrze, bo wtedy byłby to suchar. Ale reszta zachowań zwierząt nie wygląda jakos bardzo nienaturalnie. Wiadomo, że trochę to odbiega od rzeczywistości, ale umówmy się - to nadal jest bajka, a nie dokument w national geographic :PP Natomiast moim zdaniem ta wersja wyszla fajnie i udały się twórcom zarówno lwy, jak i hieny, a Pumba, Timon i Zazu (ten "pyskaty tukan") to już w ogóle wyszły super, a było ich w tym filmie poza Simbą i Skazą najwięcej.

Tak swoją drogą, Skaza podobał mi się tutaj dużo bardziej niż w bajce. Tam był wymuskanym i majestatycznym lwem, tyle że z czarną grzywą. A tutaj jest stary, pomarszczony, poraniony i pokryty bliznami - widać po nim ślady po walkach, które stoczył w przeszłości o władzę.

Ascara 
Junior Admin

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-10, 01:05   

Obejrzałam - i mega mi się podobał. :D Nie rozumiem hejtu. Dla tych, którzy przeczytali niepochlebne recenzje i się zniechęcili: warto spróbować. Mnie się podobało. :)

Lilith 
Überszlachta
Prawacka rukwa

Wysłany: 2019-08-10, 16:00   

Ascara, byłam wczoraj w kinie, fajne. Technicznie naprawdę dobrze zrobione, tylko wrażenie miałam takie, że to była skrócona bajka. Zwłaszcza że kilka piosenek ucięli, np. The lion sleeps tonight. No i Skaza miał inną piosenkę.
Mogę polecić.

Ascara 
Junior Admin

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2019-08-10, 16:47   

Ja akurat nie lubię piosenek w filmach, więc dla mnie to na plus. :D
Do tego taki dialog z przyjaciółką:

(początek, piosenka Nali i Simby)
Ja: Ale ogólnie lwy tutaj mniej śpiewają.
Ona: A dorosłe lwy też śpiewają?
Ja: Nie wiem, zobaczymy.

(zaczyna się piosenka Skazy)
Ona: No, to dorosłe lwy rapują.

Rozwaliła mnie na kilka sekund. :troll:

Lilith 
Überszlachta
Prawacka rukwa

Wysłany: 2019-08-11, 16:39   

Ascara, też nie, choć toleruje je w kilku filmach, np. w Skrzypku na Dachu.

Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!

Wysłany: 2019-08-11, 23:25   

Ascara napisał/a:
Obejrzałam - i mega mi się podobał. :D Nie rozumiem hejtu. Dla tych, którzy przeczytali niepochlebne recenzje i się zniechęcili: warto spróbować. Mnie się podobało. :)

:piwo:

Odpowiedz do tematu