Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:47
Gry planszowe
Autor Wiadomość
Samara 
Loża Szyderców
1=t, 2=y, 3=g, 4=h


Wiek: old
Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 1050
Skąd: studnia

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-05, 16:42   

1. Escape Room, razem z dodatkami (niestety w Polsce są tylko 2 dodatki :<)
2. Karty dżentelmenów, ale pewnie chcesz grać z dzieciakiem, więc odpada :D
3. Monopoly deal
4. Gierki małżeńskie
5. Alias - ja to kto?
6. 5 sekund
_________________
 
 
kotmaalealamakota 
Loża Szyderców
Mother of evil


Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 1459

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-05, 16:51   

właśnie się zastanawiam nad kupnem 5 sekund, ale ta wersja bez cenzury
_________________
"Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy. ~ Morticia Addams"
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-05, 17:18   

Samara napisał/a:
1. Escape Room, razem z dodatkami (niestety w Polsce są tylko 2 dodatki :<)
2. Karty dżentelmenów, ale pewnie chcesz grać z dzieciakiem, więc odpada :D
3. Monopoly deal
4. Gierki małżeńskie
5. Alias - ja to kto?
6. 5 sekund


Czemu wymieniłaś dwa razy tę samą grę?
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-05, 17:22   

Jeśli dla Ciebie gierki małżeńskie to pięć sekund, to mógłbyś się nie przyznawać i chociaż udawać, że tak nie jest :troll:

#daily
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-05, 17:51   

:D


Ja ostatnio gram częściej w karcianki niż planszówki i bezapelacyjnie króluje u nas Sabotażysta, w którego gramy ze znajomymi (ostatnio przez neta). No ale to jest gra na więcej osób. Na 2 osoby fajne jest UNO, szybka i prosta rozgrywka https://www.empik.com/gra...25737,zabawki-p
Dwie moje znajome grają też dużo w list miłosny: https://tezeusz.pl/list-milosny-gra-karciana-1-2748329?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&utm_campaign=GMC_free&gclid=EAIaIQobChMIpO7C-JuF7gIVFaWyCh3o6AOuEAQYBSABEgIIFvD_BwE
Z takich bardzo prostych karcianek dla 2 osób polecam jeszcze to: https://www.xjoy.pl/gra-o...i-westeros.html Wbrew szumnej okładce o jakichś "spiskach", gra jest banalna, bo chodzi właściwie tylko o to, żeby układać rody Westeros wg kolorów i blokować przeciwników :D My ze znajomymi używamy tej karcianki jako przerywnik pomiędzy wielogodzinnym naparzaniem w bardziej złożone planszówki, bo tutaj rozgrywka trwa kilkanaście minut.

Na dwie osoby idealne jest też "Zgadnij kto to", na pewno dobrze znasz https://www.ceneo.pl/56927348
Ta gra była popularna jeszcze jak sam byłem dzieciakiem, ale widzę, że dalej jest chętnie kupowana :)

A jak w lipcu wbiłem do jednego kumpla na weekend to pokazał mi grę, w którą gra ze swoją małą córką: https://ksiegarnia.pwn.pl/Kto-to-byl-Gra-planszowa,415203533,p.html
My też w to graliśmy, tyle że przy browarze i muszę przyznać, że ta gra wciąga jak cholera :D To jest niby gra dla dzieci, jest skrzynka z nagranymi głosami imitującymi zwierzęta i chodzi o to, żeby złapać rabusia, ale nie jest to takie proste, bo po drodze pojawia się sporo przeszkód, a do tego trzeba zmieścić się w limicie czasowym - im trudniejszy poziom, tym mniej czasu dla graczy. My z kumplem uparliśmy się, że musimy przejść wszystkie poziomy i zeszły nam ze 2 godziny, zanim się udało :D Mega fajna gra, polecam każdemu, nie tylko dzieciom. Jedyny problem w tym, że ciężko ją dostać. Kumpel upolował jakiś używany egzemplarz, ale mówił mi, że długo tej gry szukał, zanim udało mu się ją gdzieś znaleźć.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-05, 18:23   

Ja uwielbiam grę Taboo. Kiedyś sobie ją kupię
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-05, 19:27   



_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-05, 19:58   

kotmaalealamakota napisał/a:
Macie jakieś top5 ulubionych planszówek?
Szukam w sumie czegoś do kupienie co by się nadawało do grania od 2 graczy, bo często nie mamy z kim grać


Carcassonne idealne na dwie osoby, można grać chyba do 4 osób ale mi się najlepiej w dwie osoby gra xD

[ Dodano: 2021-01-05, 20:00 ]
https://www.empik.com/bar...60282,zabawki-p
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2021-11-15, 12:37   

MsMadeleine napisał/a:
Przez kilka miesięcy chodziłam na spotkania planszówkowe, gdzie graliśmy w grupie w różne gry. :troll:
Chyba najbardziej podobał mi się Dixit, Dobble, Sabotażysta, Gejsze, Tajniacy.

Mam ostatnio na oku trzy z wymienionych... Dixit fajne? Nie nudzi się?
W tajniaków grałam kilka razy, są ekstra.
Cytat:
A w czarne historie graliście? Też bardzo fajne.

Mamy czarne historie, wcześniej po prostu znałam część zagadek i zadawałam na rejsach. Są ekstra! Nawet do grania w dwie osoby...

Moris299 napisał/a:
Carcassonne idealne na dwie osoby, można grać chyba do 4 osób ale mi się najlepiej w dwie osoby gra xD

O, jest na dwie osoby...
My ostatnio odkryliśmy dwie karcianki na dwie osoby, które fajnie się sprawdzają.
Pierwsza to The Mind
https://www.empik.com/fox...wE&gclsrc=aw.ds
Graliśmy w dwie osoby i totalnie się nie nudzi, chcemy spróbować w więcej.
Fajny jest też Escape room - atak na londyn, ale... to jednorazówka. Najfajniej by było umówić się, że każdy kupuje np. jedną talię, a później się wymieniasz, albo puszczasz dalej.

https://www.empik.com/gra...09698,zabawki-p
Sherlock też jest genialny!
Mamy do wypróbowania też Uno, Cluedo (wersja karciana) i... szukamy dalej.

Z dwuosobowych grałam też w Patchwork i był uroczy.

Ogólnie fajnie mieć z kim grać, można na nowo dostać fazę na planszówki xD

[ Dodano: 2021-11-15, 12:44 ]
Ogólnie w Empiku jest teraz sporo promocji na gry, zwłaszcza karciane...

Czy ktoś słyszał, albo grał o: Gloom, Sen, Listy z Whitechapel, Mr Jack?
Zastanawiam się też jak sabotażysta sprawdza się w rozgrywce na 2 osoby
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-11-15, 22:03   

Saskia napisał/a:
Zastanawiam się też jak sabotażysta sprawdza się w rozgrywce na 2 osoby


Sabotażysta wymaga minimum 3 osób :PP Ale optymalnie jest mieć 5 czy 6 osób, a najlepiej 7 lub 8, bo to gra na blefy i najfajniej sprawdza się w większej grupie.
Jeśli jednak nie masz ekipy to zawsze możesz pograć w Sabotażystę z ludźmi w necie np. na https://pl.boardgamearena.com/
My tak parę razy grywaliśmy w Saba ze znajomymi w czasie lockdownu. Oprócz podstawowej wersji można tam też pograć w rozszerzonego Sabotażystę, jest tam sporo ciekawych urozmaiceń względem podstawki
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-12-09, 12:31   

Najlepiej się gra w sabotażystę solo. Myślisz, no to sobie pogram. A po chwili a chuj, to bez sensu. No i nie grasz. Sabotaż idealny.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2021-12-12, 01:04   

Ostatnio wzięliśmy Kruki i są genialne - sporo ciekawsze niż gejsze!

[ Dodano: 2021-12-12, 23:41 ]
https://colonist.io/
Jakby ktoś kiedyś chciał pograć xD

[ Dodano: 2022-03-21, 08:42 ]
Wracam do tematu planszówek:
Ostatnio zamówiliśmy dwie. Jedna - survivalowa, o nazwie Robinson Crusoe. Jakby to powiedzieć.... wygraliśmy pierwszą partię, a potem okazało się, że to dzięki temu że umknęły nam trzy zasady znacznie utrudniające grę xD Przypomina ciut planszowe "don't starve" i to co zabawne - pierwsza rozgrywka zajęła nam dwa wieczory.
Druga - karcianka, Terrors of London w genialnym klimacie (nieumarli, wiktoriańska stylistyka...). Ciekawa i dla nas coś całkiem nowego, rozgrywka idzie dość szybko i o tyle fajna, że wymaga sporo myślenia.
Graliśmy też w The Mind na więcej osób i jest jeszcze ciekawsze!
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-02, 14:51   

Kupiłem sobie niedawno Horror w Arkham, grę karcianą. Ciekawa mechanika, trochę czasami przeszkadza wyciąganie modyfikatorów losu z worka (bo jednak łatwiej zrobić rzut kostką), ale łatwo się przyzwyczaić. Grałem przede wszystkim w starą edycję to instrukcja była dosyć słabo napisana, bez przeczytania pełnej instrukcji ciężko było grać, ale teraz kupiłem sobie nową edycję to sama instrukcja wprowadzająca została bardzo przystępnie zmodyfikowana. Tłumaczy wiele rzeczy, które wcześniej nie były tak jasne. Ogólnie polecam.
_________________
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2022-06-03, 09:39   

Dead_Laugh, Super! My ostatnio o niej myśleliśmy jako następnym celu, ale chyba padnie na Posiadłość Szaleństwa, bo to szansa na spróbowanie RPG w dwie osoby, gdzie żadna nie musi wcielić się w mistrza gry... więc pewnie na nią padnie.

Hmmm... może w ciągu kilku dni zrobię "zdjęcie zbiorcze" i krótkie opisy kolejnych planszówek w kolekcji... bo ciut się tego zrobiło. Ale to może po dzisiaj, bo dostaliśmy dwie kolejne na "dzień dziecka" i jeszcze jedna została nam do wypróbowania.
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-03, 10:31   

Saskia, o. Ja teraz sobię myślę o powiększaniu kolekcji na gry od 2 do 4 osób (no czasami to pewnie mogłoby być do 6). Zamiłowanie do RPGów mam duże, jednak jest więcej zabawy z nimi, niż jak gra się w takie gry planszowe jak Osadnicy: Narodziny Imperium czy nawet Terraformacja Marsa (choć przy tym całkiem dobrze się bawiłem).
Ze współlokatorem grałem w Aeon's End często i jest całkiem fajne ale myślałem o bardziej RPGowych planszówkach. Masz może jakieś do polecenia?
_________________
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2022-06-03, 11:12   

Dead_Laugh, jak pisałam, w RPG chcemy dopiero spróbować i Posiadłość szaleństwa kusi nas tym, że możemy oboje grać jako gracze, bo "mistrza gry" mamy w apce.
U nas, z pewnych względów, królują właśnie dwuosobówki. To, co jest ciekawe jeżeli lubisz tworzyć historie i opowiadać (ale RPGiem nie jest) to jest Gloom. Genialny! Wygrywa ten, czyja rodzina jest najbardziej unieszczęśliwiona (albo drużyna, zależy od wersji). W sumie Gloom jest do 4 osób, typowo towarzyski i zabawny.
Bardzo lubimy też po prostu gry kooperacyjne i tu Robinson genialnie się sprawdza. Z tego co patrzyłam, to jest dość podobny do Horroru...
Dzisiaj przyszli nam też nieproszeni goście, z tego co wiem, to też będą jakieś kooperacyjne śledztwa.
Aeons brzmi fajnie!
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-07, 11:25   

Ostatnio ze znajomymi graliśmy w to:
https://www.rebel.pl/gry-...szek-11374.html

Polecam, fajna gra na blefowanie, zwłaszcza dobrze się gra w większej ekipie, ale równie dobrze można grać w dwie osoby
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-08, 03:39   

Ktoś tutaj polecał wcześniej sabotażystę. Kupiłem siostrze na urodziny ostatnio i graliśmy i to jest obecnie moja ulubiona gra XD Jest tania ale zajebista, w sumie to i Carcassonne to moja osobista topka
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2022-07-08, 03:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-08, 18:26   

Ja polecałem Sabotażystę, bo to jest gra, w którą regularnie nawalamy ze znajomymi i ciągle nam się nie znudziła :) Można grać od 3 do 10 osób, ale jest też wersja dla dwóch osób - Sabotażytsa: pojedynek.

Jest też rozszerzenie do Sabotażysty, znane jako Sabotażysta 2 - żeby zagrać, trzeba mieć podstawkę, ale warto, bo rozszerzenie wprowadza nowości - kopacze dzielą się na dwie drużyny (zieloni i niebiescy), które wzajemne ze sobą rywalizują, jest kilka nowych postaci (szef, geolog, spekulant) i sporo nowych kart akcji np. można tuż przed końcem rozgrywki wsadzić kogoś do więzienia (i przez to pozbawić go złota) albo zmienić mu postać :D
https://www.empik.com/g3-...wE&gclsrc=aw.ds


Ostatnio też wyszedł Sabotażysta 3, gdzie już jest normalna plansza, jakieś nowe eventy (np. potwory typu trolle, które przeszkadzają kopaczom) itd. Kumpel ostatnio zamówił więc pewnie niedługo będziemy to testować i dam znać jak wrażenia :)


Gdyby ktoś chciał przed kupnem sprawdzić jak się gra w jedynkę lub dwójkę sabotażysty to można pograć z ludźmi z całego świata tu: https://pl.boardgamearena.com/
Wersja online praktycznie nie różni się od wersji karcianej
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-09, 23:32   

Sabotażysta - ulubiona gra Hilarego Minca.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.176 sekundy. Zapytań do SQL: 33