Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2017-01-05, 13:55
Zapytaj Śmieszka

Pytasz mnie czy nie?
Oto jest pytanie.
41%
 41%  [ 7 ]
To było pytanie?
23%
 23%  [ 4 ]
Kto pyta nie błądzi
35%
 35%  [ 6 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-15, 22:05   

Będziesz mógł przeanalizować siebie pod kątem fascynacji nurtami filozoficznymi w różnym stadium życia.

Osobiście zostawię to sobie na starość, wydaje mi się że to dość czasochłonne dziedziny.

A ponieważ jest to "zapytaj śmieszka", to który nurt jest Ci najbliższy?
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-15, 22:17   

Psychologii czy filozofii? xD


Psychologia - humanistyczny prawodopodnie ale jak teraz i tak u wielu osób z mieszanką psychoanalizy i poznawczo-behawioralnego nurtu. Z każdego da się dużo wyciągnąc ale nie byłbym w stanie przyjąć jakiegoś w 100%.

Filozofia - zależy w jakiej dziedzinie ofc, ale jeżeli chodzi o życie i sens życia - egzystencjalizm. Który konkretnie to nie wiem, choć absurdyzm Camusa mnie bardzo łechta, że tak powiem.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-15, 22:26   

Dead_Laugh napisał/a:
ale jeżeli chodzi o życie i sens życia - egzystencjalizm. Który konkretnie to nie wiem, choć absurdyzm Camusa mnie bardzo łechta, że tak powiem.

O fajnie bo mam z nim dobre wspomnienia. Na maturze z polskiego (jeszcze tej starej, co to siadasz, wybierasz temat z czterech w kopercie i piszesz 6 godzin aż ci ręka odpadnie a za miesiąc dostajesz ocene od 1 do 6) wybrałem cos, oczywiście już nie pamiętam dokładnej treści pytania, o egzystencjalizmie wg Camusa. Powołałem się na dzieła, najebałem cytatów i dostałem dzięki egzystencjalizmowi szóstkę. Zjechałem go jak burą sukę. 😁

A teraz, po 16 latach, będąc o te pół życia mądrzejszym, zdania w sumie nie zmieniłem.

Ale ogólnie jesteś bystrym gościem Śmieszku. Szanuję.

I żeby nie było offtopu pytanie: czemu wybrałeś, z kilku opcji które rozwwzaleś swego czasu na forum, właśnie to a nie inne miasto do studiowania i skupowania kamienic?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-05-15, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-15, 22:38   

Cytat:
I żeby nie było offtopu pytanie: czemu wybrałeś, z kilku opcji które rozwwzaleś swego czasu na forum, właśnie to a nie inne miasto do studiowania i skupowania kamienic?


W sumie to dobre pytanie bo miałem do wyboru ostatecznie kilka miast. I nie wiedziałem, że mogę odzyskać pieniądze po złożeniu papierów (coś z tym jest, ale już dokładnie nie pamiętam - ale sedno, że mogłem odzyskać pieniądze). Warszawę też mogłem wybrać, ale nie UW, bo tam zabrakło mi dosłownie kilka osób (w sensie byłem na rezerwowej w pierwszej 10 ale nie pamiętam czy 3 czy 7) i nikt nie zwolnił miejsca. Mogłem też Kraków, Wrocław, Gdańsk i znowu nieszczęsny Lublin.

Możliwe, że to była chęć oddalenia się od domu, bycia samodzielnym co Poznań gwarantował (tyle, że gwarantowało to wszystko oprócz Lublina). Pewną rolę grało też odwołanie do rankingów uczelni. Również i chęć odcięcia się od poprzednich etapów życia.
Ostatecznie - mieszanka tego wszystkiego i trochę rozważanie cen. Choć nie wiem czy, aż tak mocno to rozważałem xDDD

Niezależnie - cieszę się z wyboru teraz, bo się zaaklimatyzowałem.


JankielKindybalista85 napisał/a:
wybrałem egzystencjalizmie wg Camusa. Powołałem się na dzieła, najebałem cytatów i dostałem dzięki egzystencjalizmowi szóstkę. Zjechałem go jak burą sukę.


Aż muszę zapytać co konkretnie Camusa analizowałeś? Wykraczałeś materiałem poza kanon lektur czy jak?
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-15, 23:01   

1. Czyli tak do końca to nie wiesz. Rzecz do autoanalizy w wolnej chwili. 😉 Ale dobrze że ci dobrze a kamienic dużo.

2. Ciężkie pytanie. Bo te pytania staromaturalne były obszerne. To moje było skonstruowane w stylu odnajdź i oceń w literaturze bohaterów co hołdowali egzystencjalizmowi - duże uproszczenie, już dokładnie nie pamiętam. Punktem wyjścia była oczywiście "Dżuma" bo ona była lekturą, ale ja znałem z Camusa też Obcego i Upadek (a dziś już zupełnie nie pamiętam tych książek). Ogólnie w liceum miałem tak że jak coś było lekturą to z powodu przymusu nie chciało mi się tego czytać ale grzebałem sam z siebie dookoła. A czasu miałem dużo bo 3/4 3 klasy to romantyzm, którym gardzę i z którego nie przeczytałem NIC. No, skrypty. Za to czytałem mnóstwo innego szajsu. Więc pamiętam że jak blysnalem rozszerzonym Camusem to zrobiłem sobie tour po XX wieku. Był tam Conrad - i tu znowu poszerzony bo lektura był tylko Lord Jim a ja miałem na rozkładzie jeszcze Nostromo, Szaleństwo Almayera i Jądro ciemności - potem jakoś wplotłem Żeromskiego, Czarodziejska Górę Manna (która lekturą nie była więc polonistom co to oceniały zrobiło się mokro, bo który 19 latek czytał to cholerstwo), całą przerabiana literaturę wojenno-łagrowa, też rozszerzoną w stosunku do kanonu lektur bo Kolumbowie i Grzesiuk lekturami nie były a jakoś je tam upchnalem. Z poezji wczesny Staff i coś jeszcze,ale już nie pamiętam, poezji nie lubię, to było zakuj-zapomnij więc i na maturze mało jej użyłem. I tak sobie jechałem - o ta postać to egzystencjalista, kończy marnie, kretyn jebany, o, a tu drugi,uuuu ten to dopiero oberwał. A tam, o patrzcie, koleś którego bohaterowie Camusa by nazwali ostatnią szuja a osiągnął to to i tamto i dobrze że to osiągnął i jeszcze przeżył. Szacun. Ogólna konkluzja była taka, że egzystencjalizm to sobie dobrze wygląda na papierze a potem przychodzi przejebanie życie a żyć jakoś trzeba i sobie radzić a ta postawa tylko w tym przeszkadza.

I cyk, celujący. Można iść na wódkę.

2004 to był dobry rok. 😁
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-05-15, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 16:04   

Jankiel, a pamiętasz może, jakie miałeś pytania na ustnym polskim?
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 16:40   

Lilith napisał/a:
Jankiel, a pamiętasz może, jakie miałeś pytania na ustnym polskim?

Tak ale ci nie powiem bo zadalas pytanie w złym temacie. Tutaj możesz o to zapytać Śmieszka.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 16:42   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Tutaj możesz o to zapytać Śmieszka.


Nie wiem co miał na maturze ustnej z polskiego. Jak dostanę na PW to odpowiem.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dead_Laugh 2020-05-16, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 17:10   

No czekaj, przecież jeszcze nie pytała.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 22:34   

JankielKindybalista85,nie zauważyłam nazwy tematu, pardon
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 22:39   

Śmieszek czy Jankiel, co za różnica. Obaj mają długi nick w różowym kolorze, gościa z papierosem w awatarze i piszą długie posty.
_________________
.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-16, 22:44   

Nadir napisał/a:
Śmieszek czy Jankiel, co za różnica. Obaj mają długi nick w różowym kolorze, gościa z papierosem w awatarze i piszą długie posty.

Ale ja jego palacza zdissowałem a on mojego nie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-16, 16:26   



Powiedzmy, że dołożę cegiełkę do utrzymywania przy życiu naszego wegetującego pacjenta z minimalnymi funkcjami życiowymi.

[ Dodano: 2022-07-26, 12:12 ]
Moje dzisiejsze odkrycie - Barbara Santana nagrywała podczas epizodów schizofrenicznych. Cierpi na niestety na schizofrenie hebefreniczną. Teraz chyba na szczęście dobrała odpowiednie leki i normalnie funkcjonuje. To i wiele innych przykładów sprawiło, że zacząłem się zastanawiać jak duża „dziwnych” aktywności w internecie to właśnie kwestia osób z zaburzeniami urojeniowymi, z halucynacjami itd. Albo też jak bardzo teorie spiskowe intensyfikują objawy u danych osób (ale też na ile pomagają bo może odchodzić trochę aspekt wykluczenia społecznego, choć to jest na tyle skomplikowana kwestia, że powiedzmy, że tylko minimalnie).
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-26, 13:29   

Potrzebne są badania. Każdy taki dziwny profil który dużo się udziela brać na skan mózgu
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-26, 14:07   

Dead_Laugh, czy i co twoim zdaniem dolega icywindowi, który traktuje BS jak wyrocznie.
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-26, 16:41   

ChodnikowyWilk, czesto trudno powiedzieć o konkretnych zmianach strukturalnych mózgu, więc nie jest to takie proste do zbadania. Bardziej jako ciekawostkę to traktuję.

Całkiem_Dobry_Chłop, zwykła potrzeba uwagi przez przybranie kontrowersyjnej osoby.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-08-30, 14:38   

Po co te wszystkie gabinety psychologów, psychiatrów i innych psycho skoro można wydać komuś diagnozę na podstawie filmików wrzuconych do internetów? :???:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2022-08-30, 15:47   

icywind, oj, nigdy bym się na to nie odważył, bo jest to przeciwko etyce zawodowej. To jest raczej kwestia ciekawostkowa na zasadzie - znajomy, psycholog mi powiedział, bo znał przypadek. Na podstawie filmów teoretycznie można mówić o jakichś przesłankach, ale absolutnie nie diagnozować.

[ Dodano: 2022-08-30, 16:48 ]
icywind, i witam z powrotem ^_^
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2022-08-30, 22:35   

icywind, long time no see
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-02, 22:51   

Dead_Laugh napisał/a:
To jest raczej kwestia ciekawostkowa na zasadzie - znajomy, psycholog mi powiedział, bo znał przypadek.

:scared:
Mów wszystko co wiesz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.104 sekundy. Zapytań do SQL: 38