Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn

Kto zdobędzie mistrzostwo europy?
Polska
22%
 22%  [ 2 ]
Brazylia
0%
 0%  [ 0 ]
Arka Gdynia
22%
 22%  [ 2 ]
Falubaz Zielona Góra
0%
 0%  [ 0 ]
Twoja stara na twoim starym
55%
 55%  [ 5 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-24, 14:17   Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn

Mistrzostwa Europy siatkarzy – Lotto Eurovolley Poland 2017 – zostaną rozegrane w Polsce od 24 sierpnia do 3 września. Na starcie stanie szesnaście reprezentacji, które rozegrają łącznie 36 spotkań.

grupa A (Gdańsk/Sopot): Polska, Serbia, Finlandia, Estonia.
grupa B (Szczecin): Włochy, Niemcy, Słowacja, Czechy.
grupa C (Kraków): Rosja, Bułgaria, Słowenia, Hiszpania.
grupa D (Katowice): Francja, Belgia, Holandia, Turcja.

2017-08-24: Polska – Serbia (Warszawa, grupa A; czwartek – godzina 20.30; transmisja – Polsat, Polsat Sport)
2017-08-26: Polska – Finlandia (Gdańsk, grupa A; sobota – godzina 20.30; transmisja – Polsat, Polsat Sport)
2017-08-28: Polska – Estonia (Gdańsk, grupa A; poniedziałek – godzina 20.30; transmisja – Polsat, Polsat Sport)

Faza grupowa zostanie rozegrana w dniach 24–28 sierpnia. W środę 30 sierpnia drużyny z drugich i trzecich miejsc w grupach będą rywalizowały w barażach o awans do ćwierćfinałów. Cztery mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane dzień później – 31 sierpnia. W półfinałach oraz meczach o medale najlepsze drużyny turnieju zagrają w Krakowie, odpowiednio 2 i 3 września.


Walczymy! Rywale wydają się spokojnie do przejścia, choć sama reprezentacja Polski jest dla mnie wielką niewiadomą, nie śledziłem od długiego czasu już formy naszych asów, ktoś uzupełni moją wiedzę? :)
Ostatnio zmieniony przez ChodnikowyWilk 2017-08-24, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-24, 14:33   

No ja właśnie też ostatnio nie śledziłem dokładnie kadry w siatkówce, ale z tego co pamiętam, po zmianie trenera naszym zawodnikom na razie idzie w kratkę. Wiadomo, to też jest kwestia samego składu. Ale z drugiej strony jesteśmy mistrzami świata i gramy u siebie więc nie wypada nawalić :) Ja liczę, że doping polskich kibiców poniesie naszych orłów daleko :)
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-24, 14:33   

Może zrobimy forumowe zakłady? Co wy na to?
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-24, 14:33   

POLSKA GÓRĄ WIERZĘ W NASZYCH BIAŁO-CZERWONYCH ORŁÓW WSPÓLNIE POPROWADZĄ NASZĄ REPREZENTACJĘ DO ZWYCIĘSTWA

[ Dodano: 2017-08-24, 15:34 ]
Myślę, że z fazy grupowej spokojnie wyjdą, a co będzie dalej - zobaczymy :D W każdym razie mam zamiar oglądać.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-24, 14:36   

No nie wyobrażam sobie żeby przejebali z Estonią, kurwa pierwszy raz słyszę że oni grają w siatkówkę xD

[ Dodano: 2017-08-24, 15:37 ]
Davos napisał/a:
Ja liczę, że doping polskich kibiców poniesie naszych orłów daleko :)


Nom zajebiście że w Polsce są znowu, nie ma nigdzie indziej lepszej atmosfery, w wielu państwach siata jest traktowana trochę jako sport drugiej kategorii, a u nas to święto narodowe :)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-24, 22:21   

0:3 po pierwszym meczu.
Atmosfera faktycznie była genialna, gorzej z grą :PP Szkoda, że nie udało się urwać Serbii nawet jednego seta. Następny mecz za 2 dni z Finlandią i tu już sobie nie można pozwolić na wpadkę. Potem Estonia. I zobaczymy, w jakiej jesteśmy sytuacji. Ale póki co widać, że o medal będzie cholernie ciężko...
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 01:51   

Powiem szczerze, że jakoś póki co nie czuję tej atmosfery mistrzostw. Ale to chyba dlatego, że w ostatnim czasie właściwie w ogóle nie oglądam siatkówki, jakoś spadło u mnie zainteresowanie tym sportem :P No ale może to jeszcze przyjdzie, zwłaszcza w dalszej fazie turnieju. Mimo wszystko zerkam, co tam się w polskiej kadrze dzieje i jak sprawuje się nowy trener.

Mecze Polaków zobaczyłem. Przynajmniej w 2/3. W meczu Polska-Serbia zdążyłem jedynie na ostatniego seta. Kiepsko się oglądało naszą grę, a wynik był dla nas jeszcze bardziej przykry. Potem jednak 3-0 z Finlandią. Wynik satysfakcjonujący, sama gra wciąż pozostawia bardzo wiele do życzenia. Mój znajomy z forum o skokach, który również jest mocno obeznany w siatkówce, stwierdził "Ten dzisiejszy mecz Polaków to tak jakby sześciu Polaków punktowało, ale wszyscy zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce". Najbardziej kulał u nas blok, ale i przyjęcie nie było nadzwyczajne.

Wyjście z grupy pewnie będzie, bo Finlandia i Estonia wyglądają na takie ekipy, które mogą co najwyżej ciułać punkty. Mają niewygodną dla rywala grę, ale na dłuższą metę mało skuteczną. Ale dalej... no nie widzę naszej ekipy z medalem.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-27, 12:36   

Cieszy zwycięstwo 3:0 z Finlandią bo oglądając wczoraj pierwszego seta bałem się, że z nimi przegramy. Na szczęście w końcówce nastąpiło przełamanie w tym, z czym mamy od dawna wielki problem - z zagrywką. Seria pięknych asów serwisowych i udało się wyrwać zwycięstwo w pierwszym secie. A kolejne dwa, mimo zaciętej walki, też wygraliśmy. I to jest dobra wiadomość. Zła jest taka, że jak wspomniał Szyszek, gra Polaków nadal pozostawia wiele do życzenia. Z grupy wyjdziemy pewnie z 2 czy 3 miejsca (raczej z 2) i wtedy w barażu o ćwierćfinał trafimy na Bułgarię lub Słowenię, a w ćwierćfinale - na Rosję. Więc o medal będzie cholernie ciężko.
Choć teoretycznie jest jeszcze możliwe, że wygramy naszą grupę - żeby tak się stało, Finlandia musiałaby wygrać z Serbią 3:0 lub 3:1 czyli wygrać za 3 pkt, a Polacy musieliby zrobić to samo z Estonią. Wtedy przeskoczymy Serbię w tabeli. Brzmi nierealistycznie, ale na tym turnieju już mamy pierwsze niespodzianki. Skazywana na pożarcie Estonia wyrwała Serbii 2 sety i omal z nimi nie wygrała, a dzień wcześniej Belgia wygrała z Francją, aktualnymi mistrzami Europy. Więc jutro trzymajmy kciuki za Finów, może chociaż raz nam się przyfarci :PP Ale gdyby czasem Finlandia wygrała z Serbią za 3 pkt, a Polska przegrała z Estonią - wtedy zajmiemy 4 miejsce w grupie i żegnamy się z mistrzostwami. Więc jeszcze wszystko możliwe :PP

[ Dodano: 2017-08-29, 00:06 ]
Polska - Estonia 3:0

Ładny mecz i dobry wynik, chociaż nie ustrzegliśmy się błędów. Szkoda, że Finlandia nie pokonała Serbii bo wygralibyśmy grupę. A tak trzeba pokonać Słowenię w barażu, a potem w ćwierćfinale Rosję. Ze Słowenią powinniśmy dać sobie radę (byle tylko nie robić zbyt wielu błędów), a potem zobaczymy. Łatwo nie będzie :)
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-28, 23:07   

Davos napisał/a:
pokonać (...) Rosję

xD
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-28, 23:08   

Czasem się udawało, ale teraz bym na to nie liczyl
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-28, 23:12   

Jakaś szansa zawsze jest.
Pewnie coś koło 1% :PP
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-28, 23:13   

Rosjanie nie stracili jeszcze ani jednego seta :D
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-28, 23:14   

Bo nie grali z Polakami :troll:
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-28, 23:14   

Wciąż pojawiają się błędy i to całkiem sporo. Estonia była wymagająca, ale wynik korzystny i koniec końców wyjście z drugiego miejsca. Ogólnie Estonia i Finlandia to były takie ekipy, które pruły troszkę krwi, takie "podkurwiacze", ale na dłuższą metę nie były w stanie wiele zdziałać. Obie ekipy były blisko, by odebrać chociaż 1 seta Polakom, ale zabiła ich nie tyle nasza skuteczność co ich błędy :P

No to teraz baraże i Słowenia. Rywal do pokonania, ale trzeba ograniczyć liczbę błędów. Nie wiem, jak obecnie się spisuje Słowenia i na co ją stać. Wiem tylko, że na poprzednich ME zdobyła srebrny medal, więc to taki rywal, który potrafi wystrzelić. A jak się uda, to następna będzie Rosja. A to jest rywal mocny.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-28, 23:29   

Słowenia nas odstrzeliła na poprzednich mistrzostwach więc mamy z nimi rachunki do wyrównania :]

[ Dodano: 2017-08-30, 22:37 ]
No i przegraliśmy ze Słowenią w 3 setach i odpadamy z mistrzostw :/

Słaby to był mecz w naszym wykonaniu, chyba najsłabszy ze wszystkich, jakie rozegraliśmy na tym turnieju. W trzecim secie Słoweńcy nas dosłownie zdemolowali. Aż przykro się to oglądało. Bilans Polaków na tych mistrzostwach: 2 mecze przegrane (z Serbią i ze Słowenią) i 2 wygrane (z Finlandią i z Estonią). Czyli cienizna. Nie dotarliśmy nawet do ćwierćfinału i to mimo faktu, że byliśmy gospodarzami.
Nasza reprezentacja w siatkówce wygląda teraz podobnie do reprezentacji w ręcznej - w obydwu kadrach po odejściu starych wyjadaczy nastąpiła rewolucja personalna i drastycznie spadł poziom. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że chłopaki będą się ogrywać w swoich klubach i zwiększać poziom. Są młodzi więc jeszcze mają czas. Może z tej mąki będzie za jakiś czas chleb. Ale póki co mamy czas sporej posuchy...
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 21:40   

Kto by pomyślał kilka lat temu że poziom siatki czy ręcznej będzie ustępować o 2 poziomy piłce nożnej :)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 21:44   

Nom, wszystko stanęło na głowie :]

[ Dodano: 2017-08-30, 22:52 ]
Ale mamy też wielką sensację na tym turnieju: Francja, aktualny mistrz Europy, przegrała w barażu 1:3 z... Czechami :O I tym samym trójkolorowi też wylatują z mistrzostw jeszcze przed ćwierćfinałem.

Widać nie tylko my mamy kryzys. Ale się zmienia ta siatkówka w ostatnich latach! Czechy, Słowenia i Belgia są w ćwierćfinale mistrzostw Europy, a Polska i Francja nie...
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-30, 22:30   

I nie ma wyrównania porachunków. Wręcz przeciwnie. U nas było mnóstwo błędów wszędzie. Szczególnie w zagrywce i w przyjęciu. A Słoweńcy przyjęcie mieli świetne i ogólnie byli świetnie dysponowani. Nie było szans tutaj wskórać nic. No cóż, gospodarze żegnają się z ME. Szkoda, no ale niestety siatkówka kadrowa ostatnio u nas wygląda bardzo niepewnie. Sporo młodych, którzy potrzebują jeszcze czasu, by się wgrać. Ale ponoć mamy sporo utalentowanych młodych siatkarzy, więc póki co pozostaje czekać. No i nie zapominajmy o sprawie Leona, który może być bardzo mocnym ogniwem, jeżeli w końcu uda się go przyłączyć do naszej kadry ;)

Ale że Czesi grzmotną Francuzów, to jestem zaskoczony :D
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-31, 23:30   

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:

Niemcy - Czechy 3:1
Rosja - Słowenia 3:0
Belgia - Włochy 3:0
Serbia - Bułgaria 3:0

Największą sensacją jest gładkie zwycięstwo Belgów z Włochami! Drugiego seta wygrali 25:11 :O A przypomnijmy, że wcześniej Belgia wygrała swoją grupę, pokonując m.in. Francję 3:2 Wygląda na to, że ta drużyna jest nieobliczalna i jeszcze może wygrać te mistrzostwa :D

Czesi nie dali rady sprawić po raz drugi sensacji i tym razem przegrali, ale i tak wielkie brawa dla nich za to, co pokazali. Serbia okazała się lepsza od Bułgarii, chociaż trzeciego seta wygrali 28:26 więc mecz musiał być wyrównany. Za to Rosjanie nie mieli żadnych problemów ze Słowenią, wygrywając z nimi odpowiednio do 17, 19 i 19. Co tylko pokazuje, jak bardzo w dupie są Polacy...
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-08-31, 23:37   

No i po ćwierćfinałach. Cóż się w nich zadziało?

Rosja pewnie pokonała Słowenię. To tylko pokazuje, że nawet, jakby ta Słowenia była w naszym zasięgu, to i tak potem po meczu z Rosją nie byłoby co zbierać.

Czesi zdołali ugrać jednego seta, ale koniec końców to Niemcy byli górą. Spodziewanie zresztą.

Serbowie 3-0, choć Bułgaria nie była dla nich łatwym rywalem. Szczególnie w tym trzecim secie bronili się jak mogli. No ale jednak Serbia jest na tych ME mocna.

No i największa niespodzianka: Belgowie zdołali pokonać Włochów. Ba, nawet rozgromić, wszak w drugim secie Belgowie wygrali do 11. Powiem tak: Jestem zły, bo akurat postawiłem kupon, który obejmował także ten mecz. A ja postawiłem na Włochów...

No to teraz starcia Serbia-Niemcy oraz Rosja-Belgia. Teraz będą rozstrzygać się losy medali. Szczerze, nie umiem wskazać faworyta. Bym nawet kibicował tym rewelacyjnym Belgom, gdyby nie kupon XD Dlatego niech Belgowie spadają na szczaw i wracają bez medalu :-) No to kto do zwycięstwa? A jakoś chętnie ze złotem widziałbym Serbów :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.121 sekundy. Zapytań do SQL: 33