Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawostki i dziwności
Autor Wiadomość
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 15:31   

Jemszyszki napisał/a:
Oliwka jest warzywem czy owocem?

oliwki to owoce, bo rosną na drzewach.

a ogórki i arbuzy to dynie, a pomidory, cytrusy i banany to jagody. tak pod kątem botanicznym. jakby ktoś się zastanawiał.
Ostatnio zmieniony przez Sharvari 2013-11-18, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 16:02   

A czym jest ananas?
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 16:24   

(wydzieliłam, bo temat ciekawy i obszerny :D )

rośliną zielną (czyli ni krzew, ni drzewko). każda roślina ma kwiat, liście i owoc. ananas to taka śmieszna roślinka, że te rzeczy łączą się w jedną całość, więc nazwa wspólna :D liście ewoluują w pieniek, na którym rośnie kwiat a potem owoc. potem ścinamy górę owocu z liśćmi, sadzimy do ziemi i znowu wyrasta nam na górze owoc. totalna incepcja.

a tak rozwijając temat, wiecie jak rozmnażają się żabnice (te bardzo brzydkie rybki z przynętami nad głową)? przez fuzję :D samce są wielokrotnie mniejsze od samic i kiedy się zakochują, wgryzają się w samicę (ma takie specjalne cycki na ciele) zapładniając ją w ten sposób. w tym momencie żywot samców traci sens, więc już się od nich nie odczepiają, samica z czasem dosłownie ich pochłania i dostarczają jej składników odżywczych. tak, te specjalne cycki na ciele to resztki wcześniejszych samców.
jak zobaczyłam to na discovery nie mogłam spać przez dwie noce.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 16:46   

W tym temacie umieszczamy ciekawoski i dziwnosci?

Jesli tak to dodam że 100 lat temu na swiecie zylo mniej ludzi niz teraz zyje w Chinach.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 16:53   

WojtekVanHelsing napisał/a:
W tym temacie umieszczamy ciekawoski i dziwnosci?

jak temat wskazuje... :D
chciałam dodać, że ze świata przyrody, ale chyba prowadziłabym monolog, więc obszar szeroki.

WojtekVanHelsing napisał/a:
Jesli tak to dodam że 100 lat temu na swiecie zylo mniej ludzi niz teraz zyje w Chinach.

100? stawiałabym, że więcej.

a za kilkadziesiąt lat w Indiach będzie więcej ludzi niż w Chinach.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 17:24   

W 1813 czyli 200.. pomylilem sie..

W indiach juz jest zaledwie 100 mn .ludzi mnie niz w chinach.. chociaz gdyby chiny podbily powiedzmy rosje to mogli by sie rozmanzac bez konca..
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 18:49   

Fajny temat :)

Ciekawa sprawa z tymi roślinami, o żabnicach nie wspominając ;) Tak to już jest z tymi samicami, najpierw wabią i wykorzystują samców, a potem wysysają z nich wszystkie siły życiowe :P

WojtekVanHelsing napisał/a:
chociaz gdyby chiny podbily powiedzmy rosje to mogli by sie rozmanzac bez konca..


W pewnym sensie już to robią. Chińczykom zrobiło się ciasno w Chinach i powoli zasiedlają Syberię (ponoć jest tam ich już ok. 50 mln). Rosjanki chętnie za nich wychodzą, bo Chińczycy są pracowici i nie piją tyle co Rosjanie.

Inna ciekawostka: W 1930 powstała u nas Liga Morska i Kolonialna. Miała ona na celu przede wszystkim poszukiwanie zamorskich terytoriów, gdzie Polacy mogliby zakładać plantację, a w przyszłości być może stworzyć polską kolonię. W 1934 r. podpisano umowę z Liberią, jednym z dwóch niepodległych państw afrykańskich (drugim była Etiopia) - na jej mocy polscy osadnicy mogli m.in. zakładać w Liberii plantację, a polskie statki nie musiały płacić cła. W zamian Polacy mieli występować w imieniu i interesie Liberii przed Ligą Narodów. Do umowy dołączono też tajna klauzulę wojskową, w ramach której rząd II RP zobowiązał się do modernizacji armii Liberii, a ta miała nam dostarczyć w razie wybuchu konfliktu zbrojnego ok. 100 tys. Murzynów :-D Niestety klauzula wyszła na jaw i Polacy się z niej wycofali pod presją państw Ligi Narodów. Z umowy handlowej też niewiele wyszło, nasi rodacy nie radzili sobie za bardzo z uprawą roślin w afrykańskich warunkach, w ramach handlu wysyłali do Liberii statki z nocnikami ( :-D ), do tego wadliwymi, a miejscowi nie chcieli ich kupować :P Do tego wszystkiego wmieszali się jeszcze Amerykanie, którzy mieli w Liberii swoje interesy, no i z polskiego kolonializmu nic nie wyszło. A szkoda :)
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 20:16   

W Chinach jest kapitalizm ludowy - nic dziwneg oze sa pracowici. .w prawdziwym kapitalizmie w 4 lata stali by sie ok. 10x bogatsi od USA. Ja na ich miejscu podbilbym Koree Pólnocna, Mongolie i Rosje. To dalo by im przestrzen zyciowa na wiele lat.. później podbilbym inne panstwo..

Kiedys snilo mi sie ze dokonlem zamachu stanu w Chinach, zostalem cesarzem i podbilem mongolie, koree pólncona i ZSRR.

To wygladalo mniej wiecej tak (sporzadzielm mape)

http://www.up.programosy...._population.png

Ogólnie mialo by to 33,5 mln. km.. pewnie stalo by sie z 50x bogatsze niz Ameryka.. w sumie mogli by skolonizować Afryke.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Xardis4444 
Adam Małysz król Polski


Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 153
Skąd: Wrocław

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 20:58   

@WojtekVanHelsing
Mogłeś tak Polskę powiększyć ;p

A co do ciekawostki, to kiedyś posiadałem roślinkę, która co jakiś czas wydawała małe czerwone owoce, i jak się takiego owocka zjadło, to nie czuło się w ogóle kwaśnego smaku, tylko słodki. :D Mega sprawa! Niestety roślinka padła, bo zapomniałem ją wziąć na wakacje, i uschła ;(
Nazwa to z tego co pamiętam, to - Synsepal.

Drugą ciekawą rośliną, jest Róża jerychońska, która normalnie wygląda jak uschnięte zielsko, a po podlaniu nawet małą ilością wody zaczyna ''zmartwychwstawać''. A dokładniej rozkwita i nabiera kolorów :D
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:00   

WojtekVanHelsing napisał/a:

Kiedys snilo mi sie ze dokonlem zamachu stanu w Chinach, zostalem cesarzem i podbilem mongolie, koree pólncona i ZSRR.


A mi sie ostatnio śniło, że Donald Tusk uczył mnie matmy w szkole :D ot taka ciekawostka, jeśli można to pod to podciągnąć(żeby offtopu nie było :D )
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:02   

KicerK napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:

Kiedys snilo mi sie ze dokonlem zamachu stanu w Chinach, zostalem cesarzem i podbilem mongolie, koree pólncona i ZSRR.


A mi sie ostatnio śniło, że Donald Tusk uczył mnie matmy w szkole :D ot taka ciekawostka, jeśli można to pod to podciągnąć(żeby offtopu nie było :D )


Jakby Tusk mi na macie powiedział, że 2+2=4, to bym na wszelki wypadek sprawdził na kalkulatorze.
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:04   

Shar może coś ciekawego wiesz o rosiczkach? Tak się składa, że mam (a raczej miałem, ale za jakiś tydzień będę miał). Tak mnie to trochę interesuje, a od zawodowca więcej rzeczy idzie się dowiedzieć ;)
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Xardis4444 
Adam Małysz król Polski


Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 153
Skąd: Wrocław

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:07   

Ja wiem co nieco o rosiczkach :D Mam w domciu takie dwie :P
Cóż.. jaka to może być ciekawostka.. Może taka, że im większe nasłoniecznienie, tym bardziej czerwona się robi powierzchnia pułapki, i wydziela więcej soku do wabienia owadów (muchołówka)
Oraz to, że moja muchołówka po jakimś czasie bez otrzymywania owadów, zaczęła redukować liście-pułapki o.O Z każdym nowym są coraz to mniejsze..
_________________
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:07   

^AdijoS^ napisał/a:
Shar może coś ciekawego wiesz o rosiczkach? Tak się składa, że mam (a raczej miałem, ale za jakiś tydzień będę miał). Tak mnie to trochę interesuje, a od zawodowca więcej rzeczy idzie się dowiedzieć ;)


Jeśli masz wybór, to bierz muchołówkę zamiast rosiczki! O wiele bardziej efektowna :)
 
 
Xardis4444 
Adam Małysz król Polski


Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 153
Skąd: Wrocław

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:08   

Popieram qtasirro :D
Jednak ''klasyczne'' muchołówki też mają swój urok :D
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:12   

o nich wiem chyba tylko tyle, że nie zjadają owadów, tylko je żują a potem wyschnięte wypluwają. :D i nie są takie krwiożercze dla ludzi, bo zamykają się dosyć wolno i podobno jak napotykają większą przeszkodę, to się otwierają, nie trzeba wyrywać jej ząbków.

na przyszły tydzień robię do szkoły prezentację o trującym ogrodzie w Alnwick (hodują tam właśnie trujące i krwiożercze roślinki), więc jak coś ciekawego wyczytam to się tu podzielę. :p póki co podoba mi się w tym ogrodzie sam fakt, że trzymają te roślinki w klatkach. :-D słodkie


 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:13   

Jak było gorąco, to muchołówka rzeczywiście wyrosła. I poczerwieniała z dumy. Cały czas w słoneczku, ale parę razy musiałam schować, bo ją poparzyło :( Natomiast ktoś się orientuje, co robić, by na zimę mi nie padła? Skoro tutaj widzę hodowcy... :)
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:17   

RudaMaupa napisał/a:
Jak było gorąco, to muchołówka rzeczywiście wyrosła. I poczerwieniała z dumy. Cały czas w słoneczku, ale parę razy musiałam schować, bo ją poparzyło :( Natomiast ktoś się orientuje, co robić, by na zimę mi nie padła? Skoro tutaj widzę hodowcy... :)


Chyba jedyne wyjście to chłód i jasne stanowisko. Jeżeli mieszkasz w bloku, to nie do osiągnięcia.
 
 
Xardis4444 
Adam Małysz król Polski


Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 153
Skąd: Wrocław

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:17   

A gdzie ją trzymasz?
Muchołówki to mimo wszystko dość mocne rośliny. Niektórzy je zimują w lodówkach ^_^ Jeśli trzymasz ją na parapecie, to staraj się troszkę ograniczyć podlewanie, i po prostu czekaj. Trochę zmarnieje, ale za to wiosną na nowo odżyje :D Też miałem niemały dylemat jak ją tu przezimować :D
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-11-18, 21:51   

[quote="Xardis4444"]@WojtekVanHelsing
Mogłeś tak Polskę powiększyć ;p
Cytat:


Polske juz tak pomyslalem ale takie imperium by sie rozpadlo a Chinskie nie.. jesli by podbic wszystkie kraje bylo ZSRR, mongolie, i koree pólnocna to mieszkancy tych panstw po zjedniuczeniu z chinami stanowily by 20% ludnosci.. biorac pod uwage predkosc rozmnazania ich i chinczykow (jeszcze po zniesieniu limitu..) to w koncu ich by bylo 5% a chinczyków 95% wiec on ibyli by mniejszoscia (400 mln. ale zawsze..) i nic by nie zrobili. Nie odzykslai by niepodleglosci

[quote="AnswersMaster"]
KicerK napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:

Kiedys snilo mi sie ze dokonlem zamachu stanu w Chinach, zostalem cesarzem i podbilem mongolie, koree pólncona i ZSRR.


A mi sie ostatnio śniło, że Donald Tusk uczył mnie matmy w szkole :D ot taka ciekawostka, jeśli można to pod to podciągnąć(żeby offtopu nie było :D )


Jakby Tusk mi na macie powiedział, że 2+2=4, to bym na wszelki wypadek sprawdził na kalkulatorze.


2+2=69 (podatki, akcyzy itp)
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.092 sekundy. Zapytań do SQL: 32