Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SlownikOrtograficzny
2015-09-13, 22:24
Kosmici

Jakie jest twoje zdanie na temat istot pozaziemskich?
Nie wierzę w życie pozaziemskie. Z jakichś przyczyn Ziemia jest wyjątkowym miejscem w kosmosie.
0%
 0%  [ 0 ]
Wierzę w istnienie życia na innych światach. A kto wie, czy nie i cywilizacji...
83%
 83%  [ 15 ]
A i owszem. Co więcej, uważam, że kontaktowali się z nami w przeszłości. I mam na to dowody!
5%
 5%  [ 1 ]
Nie tylko się kontaktowali, ale i kontaktują nadal. A przynajmniej Oni tak twierdzą.
11%
 11%  [ 2 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Aspirhino 


Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 218

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-12, 17:44   Kosmici

Wierzycie w obecność pozaziemskich cywilizacji?
Interesuje się ktoś tym tematem?
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-12, 17:48   

Przy tylu miliardach planet w samej naszej galaktyce głupotą jest uważać, że życie pozaziemskie nie istnieje.

Nie mówię tu o rozwiniętych gatunkach jak ludzie, ale proste życie na pewno jest pospolite w kosmosie.
 
 
Aspirhino 


Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 218

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-12, 17:54   

De facto przy założeniu istnienia życia we wszechświecie nie ma jakiegoś przełomu między życiem prymitywnym, a inteligencją. Kwestia ewolucji, czyli kwestia czasu.
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-12, 18:00   

Antybristler napisał/a:
Przy tylu miliardach planet w samej naszej galaktyce głupotą jest uważać, że życie pozaziemskie nie istnieje.

^
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-12, 18:22   

Ja ostatnio słyszałam fajną prostą odpowiedź na to pytanie:
Cóż, ja tu jestem.
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-12, 18:24   

Bo ludzka głupota Cię nie dotyczy.

[ Dodano: 2015-09-12, 19:27 ]
On topic: proste formy życia na pewno istnieją, zaawansowanych cywilizacji zaś próżno szukać w pobliżu naszego układu.
 
 
Aspirhino 


Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 218

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-12, 18:56   

No cóż, moim zdaniem nie tylko istnieją i to jako cywilizacja, ale też zostawili tu wiele śladów. Jak będę miał trochę czasu, to przedstawię pokrótce, ale muszę iść.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-12, 19:10   

Antybristler napisał/a:
Przy tylu miliardach planet w samej naszej galaktyce głupotą jest uważać, że życie pozaziemskie nie istnieje.

Nie mówię tu o rozwiniętych gatunkach jak ludzie, ale proste życie na pewno jest pospolite w kosmosie.


Dokładnie. Już sama statystyka a to wskazuje. A najprostsze formy życia takie jak bakterie mogą nawet być w naszym układzie słonecznym.

Co do inteligentnych form życia przytoczę słowa Einsteina: "Najlepszym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." ;)
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-12, 19:49   

O, to doskonały temat aby pozdrowić Morsa. :muk:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-12, 19:50   

Mackers napisał/a:
zaś próżno szukać w pobliżu naszego układu


Davos napisał/a:
A najprostsze formy życia takie jak bakterie mogą nawet być w naszym układzie słonecznym.


Mackers nie zgodzę się z Tobą. Proste formy życia mogą już być nie tylko w pobliżu naszego Układu, ale nawet w naszym Układzie Słonecznym. Zresztą zależy co masz na myśli mówiąc "w pobliżu". W odległości 20 lat świetlnych (co dla nas jest niewyobrażalnymi odległościami, a to dopiero początek) znajduje się jakieś 50 gwiazd. Gdzie mogą być te proste formy życia? Planety np. Mars, czy chociażby księżyce, takie jak Europa (Jowisz), która prawdopodobnie posiada pod swoją powierzchnią coś w rodzaju oceanu. Ponadto inne planety Wenus, Pluton. Wenus jest zawalony gęstymi chmurami siarki i temperaturami sięgającymi 400 stopni Celsjusza. Pluton jest bardzo zimną planetą, ale ostatni przelot sondy New Horizons pokazał, że powierzchnia tej planety (nie czepiać się dla mnie to jest planeta :D ) jest cieplejsza niż na początku sądzono - ciekawe co znajduje się pod powierzchnią. Życie jakie my znamy nie przetrwałoby w takich warunkach, ale kto wie, jak ewolucja przystosowała inne organizmy?

Co do samego Marsa. Jeśli łazik Curiosity potwierdzi istnienie bardzo prymitywnego życia na Marsie, mamy więcej niż pewność, że na innych planetach w innych układach powstało życie. Tym samym otrzymujemy brakującą zmienną do równania Drake'a. :D

Moim zdaniem na pewno gdzieś w kosmosie jest życie. I to nie jedno... dlaczego się nikt z nami nie skontaktował? Dobre powody podaje fizyk Fermi w swym paradoksie. Także ja bym raczej się zastanawiał nie "czy życie pozaziemskie istnieje", a "kiedy to potwierdzimy". :brwi: Zobaczcie, nawet teraz w XXI w. zdarzało się znajdować plemiona, gdzieś w dżunglach, które nie miały dotąd kontaktu ze światem. A my chcemy przeszukiwać kosmos. :brwi:
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-12, 19:52   

Świetnie nadajesz się do pracy w TVNie.
 
 
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-12, 19:55   

Nie, bo zaufanie mam tylko do Trwam.
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-12, 20:33   

Czemu uważacie że tylko gorsze? Może są właśnie o wiele lepiej rozwinięte, jakieś supergatunki, a my dla nich jesteśmy prymitywnymi formami życia :D
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-12, 21:24   

Przecież Pluton od jakiś dwóch tygodni jest z powrotem planetą, czego mamy się czepiać? :P
_________________
 
 
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-12, 21:42   

love178, taaa... ale karłowatą. :brwi:
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-13, 11:09   

Wierzę w istnienie pozaziemskiego życia, ale szczerze mówiąc nie wierzę w ich przyjazne nastawienie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co napisała Barbra.
Barbra napisał/a:
Może są właśnie o wiele lepiej rozwinięte, jakieś supergatunki, a my dla nich jesteśmy prymitywnymi formami życia

Mam nadzieję, że jeżeli znajdziemy życie poza Ziemią, natkniemy się tylko na jakieś bakterie, ewentualnie "zwierzęta" albo "rośliny".
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-13, 11:29   

Ten temat bardziej nadaje się do Hydeparku.
 
 
Aspirhino 


Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 218

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-13, 11:41   

Antlion napisał/a:
Wierzę w istnienie pozaziemskiego życia, ale szczerze mówiąc nie wierzę w ich przyjazne nastawienie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co napisała Barbra.
Barbra napisał/a:
Może są właśnie o wiele lepiej rozwinięte, jakieś supergatunki, a my dla nich jesteśmy prymitywnymi formami życia

Mam nadzieję, że jeżeli znajdziemy życie poza Ziemią, natkniemy się tylko na jakieś bakterie, ewentualnie "zwierzęta" albo "rośliny".


Jeśli górująca nad nami intelektualnie i duchowo cywilizacja jest nam nieprzyjaźnie nastawiona, świadczy to źle o ludzkości, nie o nich.

Gdybym jako dowódca ekspedycji, natknął się na prymitywną społeczność dzikusów, którzy non stop toczą ze sobą wojny, zadają cierpienie innym istotom dla rozrywki i jedynie strach potrafi ich na większą skalę zorganizować, to albo zdecydowałbym się usunąć taki gatunek, albo przejąć władzę i poddać ich całkowitej kontroli i przemodelowaniu.

Poza tym ja akurat wierzę w dobre intencje (mimo wszystko) takich cywilizacji i ufam w ich dobroć.

Mam też nadzieję na rychłe nawiązanie kontaktu z obcą cywilizacją. Nie przedstawiają żadnego zagrożenia większego, niż tu stwarzają ludzie.
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-13, 11:43   

Aspirhino napisał/a:
Gdybym jako dowódca ekspedycji, natknął się na prymitywną społeczność dzikusów, którzy non stop toczą ze sobą wojny, zadają cierpienie innym istotom dla rozrywki i jedynie strach potrafi ich na większą skalę zorganizować, to albo zdecydowałbym się usunąć taki gatunek, albo przejąć władzę i poddać ich całkowitej kontroli i przemodelowaniu.

Aspirhino napisał/a:
Mam też nadzieję na rychłe nawiązanie kontaktu z obcą cywilizacją. Nie przedstawiają żadnego zagrożenia większego, niż tu stwarzają ludzie.


:piwo:
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2015-09-13, 12:08   

Aspirhino napisał/a:
Mam też nadzieję na rychłe nawiązanie kontaktu z obcą cywilizacją. Nie przedstawiają żadnego zagrożenia większego, niż tu stwarzają ludzie.

Zakładasz, że obce cywilizacje (zakładając, że mają cywilizację, a nie np. umysł roju) mają taką samą etykę i moralność jak obecna cywilizacja, to wielki błąd. Mogą być tak obcy, że nasze wartości nie będą do nich w ogóle przemawiać.
Osobiście nigdy do końca nie zaufałbym kosmicie. Kto wie, co siedzi w ich głowach. Jeżeli człowiekowi i innym zwierzętom zdarzają się ekstremalne odpały, nie widzę powodu dla którego "wyższa cywilizacja" nie mogłaby być np. zgrają kosmicznych degeneratów (z naszej perspektywy).
Ostatnio zmieniony przez Antlion 2015-09-13, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 36