Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zapytaj Love

Czy lubisz Japonię?
Tak
70%
 70%  [ 41 ]
Nie
29%
 29%  [ 17 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-18, 23:20   

No bo to jest dokładnie to.

Ale jeżeli chcesz więcej zawiłości na ten temat, to mogę opisać.
Pytałaś mnie o opinię, ale ja nie mam w tej kwestii opinii - to po prostu nie mój konflikt.
Ale jest to sprawa na tyle skomplikowana, że wolę ją wytłumaczyć np. komukolwiek kto szybko skacze do konkluzji, że jedna ze stron jest jednoznacznie słuszna a druga jednoznacznie przesadza
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-19, 09:14   

W porządku, rozumiem. Wystarczy, że można to porównać do tego, jakby na butelce z Niemcami pojawiła się swastyka?
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-19, 09:44   

Lilith napisał/a:
W porządku, rozumiem. Wystarczy, że można to porównać do tego, jakby na butelce z Niemcami pojawiła się swastyka?

Właśnie chodziło mi o coś dokładnie przeciwnego.
Ja tej analogii absolutnie nie uznaję. Po prostu za nic jej nie widzę. Cały kontekst i rys historyczny w obu przypadkach jest tak odmienny, że nie umiem się z nią zgodzić. Zacznijmy chociażby od tego, że swastyka była symbolem zapożyczonym z odległej geograficznie kultury, więc dla Niemców bardzo proste było wyzbycie się jej. Natomiast dla Japonii wszelkie motywy ze wschodzącym słońcem są częścią ich tożsamości narodowej. Jeżeli ma tu istnieć analogią, to zarówno mówienie na Japonię "Kraj Wschodzącego Słońca" i na Niemcy "Kraj Swastyki" powinno być na równi odpowiednie. A nie jest. Mówiąc na Japonię Kraj Wschodzącego Słońca obrażasz Koreańczyków, a mówiąc na Niemcy "Kraj Swastyki" obrażasz Niemców. I to jest tylko jeden z kilku powodów, dlaczego mi ta analogia nie pasuje. Tworzą ją osoby, które ostro przesadzają z uproszczeniami i nie patrzą na konsekwencje tego, że powoduje ona lawinę założeń i teorii, które nijak się mają z rzeczywistością (również u samych Koreańczyków)
_________________
  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-10-10, 16:10   

https://www.donald.pl/art...a8Hw7YPlIotF9ck
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-10-11, 05:24   

CZEKAŁAM NA TEN POST


I powiem tak: to jest level beginner. Dwa lata temu fanki jednego idola podejrzewały, że on może mieć w tajemnicy dziewczynę i do tego dociekły. Jak to się stało?
- idol postanowił spróbować swoich sił w zupełnie nowej dziedzinie sztuki i stworzył wystawę swoich obrazów.
- w mediach społecznościowych publikowane były zdjęcia jak mu idzie - wśród nich duży portret jego mopsa w trakcie malowania
- fanki przyjrzały się obrazowi z tym mopsem i zobaczyły, że w odbiciu jego oka widać zarys framugi okna
- porównały ten rys z kształtem okna za zdjęcia jednej dziewczyny na instagramie i im pasowało
- idol wrzucił zdjęcie szkiców z tego jak ćwiczył rysować ludzkie oczy
- fanki z powrotem poleciały do instagrama tamtej dziewczyny i uznały, że jej oczy są podobne
- ostatecznym potwierdzeniem ich teorii było zdjęcie porannej kawy wrzucone przez tą dziewczynę, gdzie w drewnie stołu widać lekkie odbicie czyjejś ręki i rozpoznały po kawałku rękawa, że idol miał podobną koszulę (ja przez parę minut musiałam się na zdjęcie patrzeć żeby w ogóle jakąś rękę znaleźć)
- po tym zrobiły nalot na tą dziewczynę, wysłały masę pogróżek i generalnie doprowadziły do tego, że idol musiał z nią zerwać. Sama dziewczyna usunęła się doszczętnie ze wszystkich mediów społecznościowych (była atakowana wszędzie, gdzie znaleziono jej profil)

Typek z tego artykułu pewnie zainspirował się tamtym wydarzeniem, ale jakoś zachodnie media piszą tylko o nim, ciekawe dlaczego...
_________________
  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2019-12-23, 05:13   

Jak twoja mama przeżywa to ze nie ma śniegu?
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-12-23, 11:36   

Cytując moją mamę "ciepło i mokro *crying face emoji*"
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-01-06, 21:12   

https://www.bolde.com/boo...Ig1LcJcklQCQsGs
idziesz? (nie na pasterke)

[ Dodano: 2020-01-31, 20:42 ]
poproszę śmieszne wideo z Jimem Pickensem
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-01-31, 21:19   

macbed napisał/a:
poproszę śmieszne wideo z Jimem Pickensem

Wszystkie wideo z Jimem Pickensem są śmieszne :patyk:

[ Dodano: 2020-01-31, 21:20 ]
https://www.youtube.com/watch?v=yDaE2tWtqPs
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
Ostatnio zmieniony przez icywind 2020-01-31, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-08, 21:34   

Pytanko, łażą jeszcze po ulicach Japonii ganguro, czy już całkiem to zanikło?
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-08, 22:57   

Czy w Japoni wydano jakieś ostrzeżenia i zalecenia w związku z epidemią? Np. by nosić maseczki lub coś innego?
Obecnie w Japoni jest 25 chorych osób.
Do tego w porcie w Jokohamie stoi statek na którym znajduje się 61 chorych osób.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2020-02-08, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 02:58   

Tak. Japonia bardzo szybko zablokowała mnóstwo lotów z Chin (nie wiem nawet czy nie wszystkie bezpośrednie), w niektórych miejscach w sklepach skończyły się maseczki lub w miejscach, gdzie maseczki są potrzebne do pracy zrobiły się luki w dostawach. Jak byłam w zeszłym tygodniu na ceremonii herbacianej to poproszono nas o dodatkowe umycie rąk w ramach zachowania ostrożności. Rozmawiając z osobami w firmie doszliśmy do takich wniosków jak żeby na razie wstrzymać się od jeżdżenia w zatłoczone turystami miejsca, również postanowiłam zrezygnować ze swojej wycieczki do Nary i usłyszałam, że to była dobra decyzja (tak znaleziono pierwszych zarażonych). Całe szczęście, że w Japonii nie ma wielu zarażeń, to oznacza, że ktoś dobrze tym zarządził, bo jest tutaj tyle zatłoczonych miejsc, że nieraz myślałam "rany, taki ścisk, że jak jedna osoba wysiądzie z katarem, to wszyscy z nim wysiądą". Jest tu mniej osób niż w Chinach, ale jest większy tłok, więc i zagrożenie epidemią jest bardzo duże. Jeszcze ogromna część społeczeństwa to osoby starsze, więc trzeba uważać, bo dla nich ta choroba jest groźniejsza w skutkach. Nie byłam w Tokio od ponad dwóch tygodni, więc nie wiem jak się tam ludzie zachowują, ale tutaj na przedmieściach nie ma tłoków, więc nie zauważyłam żeby dużo więcej osób nosiło maski lub coś w ten deseń. Też trudno określić, bo ostatnio zrobiło się zimniej, więc te więcej osób mogło faktycznie połapać jakieś katarki. Choć wkurza mnie to, że jak ktoś nie ma maski i kichnie bądź kaszlnie to kompletnie nie zakrywa twarzy i się trochę wkurzyłam, że tutaj tak jest, ale potem znalazłam w internecie mnóstwo Japończyków narzekających na te osoby, więc to nie tylko ja :haha:

Zastanawia mnie co będzie z Igrzyskami Olimpijskimi. Ludzie w firmie mówili, że to bardzo trudna kwestia, bo nie wiadomo czy do lipca zaczną z powrotem wpuszczać Chińczyków. Ja trochę w to wątpię. Nie wiem ilu Chińczyków ma kupione bilety, więc nie wiem jak by to wpłynęło na całokształt imprezy, ale generalnie szacowano, że na ten okres miałoby przyjechać do Japonii około 40 milionów turystów i znając statystyki japońskiej turystyki grubo ponad połowa tych osób to byliby Chińczycy.
_________________
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 14:27   

Ty teraz tak sobie mieszkasz w Japonii? Poleciałas i już? Jak to się stało nie wiem XD
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 16:17   

Bo wróciłaś kiedy ja już od dawna tu byłam :P Przyjechałam na roczny staż
_________________
  
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-09, 16:54   

Nooo, myślałam ze do Staszka ogólnie. On daleko od ciebie mieszka? Ale fajnie ci tam. To pracujesz normalnie tak?
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 00:40   

No technicznie rzecz biorąc to on mieszka w Gdyni, w Japonii ma status turysty jak przyjeżdża xd Jego najbliższa rodzina (mama, siostra) mieszkają w Jokochamie (ta sama prefektura co ja, około godzina drogi, ale jestem na takim zadupiu, że wszędzie mam około godzinę drogi xD), ale on tam nie mieszka, więc nie wiem czy to się liczy :P

Smuci mnie, że wszyscy ludzie zakładają, że przyjechałam do Japonii ze względu na chłopa (a czasem nawet dzięki niemu), pomimo tego, że jestem po studiach japonistycznych :< Jeszcze dla Moni informacja staż klaruje sytuację, że przyjechałam samodzielnie, ale zdziwiło mnie jak dużo moich koleżanek reagowało "jak fajnie, że ci Staszek mógł coś takiego załatwić" i to mi totalnie ryło banię - kim on w ogóle jest, że miałby mi coś takiego załatwić?? Przecież go znają :crazy: Generalnie też apeluję, nie polegające na chłopach babeczki, samodzielnie możecie osiągnąć dużo więcej niż oni mogliby kiedykolwiek Wam załatwić.

[ Dodano: 2020-02-10, 06:14 ]
Lilith napisał/a:
Pytanko, łażą jeszcze po ulicach Japonii ganguro, czy już całkiem to zanikło?

Nie zauważyłam Twojego pytania, gomen! m(_ _)m

Ganguro było trendem z lat 90., w latach 2000 jeszcze się przejawiały ich garstki, ale teraz ich już nie ma. Nie mówię, że ich liczba wynosi dokładnie 0, ale prawdopodobieństwo zobaczenia jest bliskie zeru, zwyczajnie to już dawno przeminęło, więc nikt nie sprzedaje akcesoriów i usług dla ganguro, magazyn dla ganguro wydał swój ostatni numer jakieś 10 lat temu, trendy są już od dawna zupełnie inne. Niesamowite, że 30 lat później ludzie jeszcze rozmawiają o ganguro :crazy:
_________________
  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 10:55   

Love178 napisał/a:
trendy są już od dawna zupełnie inne.

To jakie teraz trendy i subkultury święcą triumfy w JPN?
_________________
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 11:25   

Ooo to nie wiedziałam ze on mieszka w Gdyni XD ja zacofana XD myślałam ze po prostu sobie pojechałaś do niego na jakieś wakacje czy cos haha. Ale ogólnie to fajnie Ci :D drogo tam jest? Wynajmujesz samodzielnie mieszkanie/pokój czy masz jakieś lokum ze stażu ogarnięte? Czym tam się zajmujesz na tym stażu? Jk go znalazłaś? Długo ci zajęło znalezienie takiej pracy?:D
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-11, 19:37   

Czyli ganguro to coś jak u nas emo jeżeli chodzi o skalę zjawiska? :D Kiedyś bum, teraz nie da się już tego zobaczyć.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-28, 01:20   

Shinzo Abe, premier Japonii, nakazał zamknięcie na conajmniej miesiąc wszystkich szkół i uniwersytetów. Rząd tłumaczy, że ceni zdrowie obywateli. Olimpiada w Tokio może zostać odwołana.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.111 sekundy. Zapytań do SQL: 35