Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2017-01-18, 13:07
Zapytaj Love

Czy lubisz Japonię?
Tak
70%
 70%  [ 41 ]
Nie
29%
 29%  [ 17 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
Love178 
Junior Admin
Jim Pickens

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-18, 23:20   

No bo to jest dokładnie to.

Ale jeżeli chcesz więcej zawiłości na ten temat, to mogę opisać.
Pytałaś mnie o opinię, ale ja nie mam w tej kwestii opinii - to po prostu nie mój konflikt.
Ale jest to sprawa na tyle skomplikowana, że wolę ją wytłumaczyć np. komukolwiek kto szybko skacze do konkluzji, że jedna ze stron jest jednoznacznie słuszna a druga jednoznacznie przesadza

Nasz bóg i wybawiciel

Lilith 
Überszlachta
Bombelek przełomu wieków

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-19, 09:14   

W porządku, rozumiem. Wystarczy, że można to porównać do tego, jakby na butelce z Niemcami pojawiła się swastyka?

Kiedy biedni okradają bogatych, nazywamy to przestępstwem,
a kiedy bogaci okradają biednych, nazywamy to biznesem.

Love178 
Junior Admin
Jim Pickens

Wysłany: 2019-09-19, 09:44   

Lilith napisał/a:
W porządku, rozumiem. Wystarczy, że można to porównać do tego, jakby na butelce z Niemcami pojawiła się swastyka?

Właśnie chodziło mi o coś dokładnie przeciwnego.
Ja tej analogii absolutnie nie uznaję. Po prostu za nic jej nie widzę. Cały kontekst i rys historyczny w obu przypadkach jest tak odmienny, że nie umiem się z nią zgodzić. Zacznijmy chociażby od tego, że swastyka była symbolem zapożyczonym z odległej geograficznie kultury, więc dla Niemców bardzo proste było wyzbycie się jej. Natomiast dla Japonii wszelkie motywy ze wschodzącym słońcem są częścią ich tożsamości narodowej. Jeżeli ma tu istnieć analogią, to zarówno mówienie na Japonię "Kraj Wschodzącego Słońca" i na Niemcy "Kraj Swastyki" powinno być na równi odpowiednie. A nie jest. Mówiąc na Japonię Kraj Wschodzącego Słońca obrażasz Koreańczyków, a mówiąc na Niemcy "Kraj Swastyki" obrażasz Niemców. I to jest tylko jeden z kilku powodów, dlaczego mi ta analogia nie pasuje. Tworzą ją osoby, które ostro przesadzają z uproszczeniami i nie patrzą na konsekwencje tego, że powoduje ona lawinę założeń i teorii, które nijak się mają z rzeczywistością (również u samych Koreańczyków)

Nasz bóg i wybawiciel

Lilith 
Überszlachta
Bombelek przełomu wieków

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-10-10, 16:10   

https://www.donald.pl/art...a8Hw7YPlIotF9ck

Kiedy biedni okradają bogatych, nazywamy to przestępstwem,
a kiedy bogaci okradają biednych, nazywamy to biznesem.

Love178 
Junior Admin
Jim Pickens

Wysłany: 2019-10-11, 05:24   

CZEKAŁAM NA TEN POST

I powiem tak: to jest level beginner. Dwa lata temu fanki jednego idola podejrzewały, że on może mieć w tajemnicy dziewczynę i do tego dociekły. Jak to się stało?
- idol postanowił spróbować swoich sił w zupełnie nowej dziedzinie sztuki i stworzył wystawę swoich obrazów.
- w mediach społecznościowych publikowane były zdjęcia jak mu idzie - wśród nich duży portret jego mopsa w trakcie malowania
- fanki przyjrzały się obrazowi z tym mopsem i zobaczyły, że w odbiciu jego oka widać zarys framugi okna
- porównały ten rys z kształtem okna za zdjęcia jednej dziewczyny na instagramie i im pasowało
- idol wrzucił zdjęcie szkiców z tego jak ćwiczył rysować ludzkie oczy
- fanki z powrotem poleciały do instagrama tamtej dziewczyny i uznały, że jej oczy są podobne
- ostatecznym potwierdzeniem ich teorii było zdjęcie porannej kawy wrzucone przez tą dziewczynę, gdzie w drewnie stołu widać lekkie odbicie czyjejś ręki i rozpoznały po kawałku rękawa, że idol miał podobną koszulę (ja przez parę minut musiałam się na zdjęcie patrzeć żeby w ogóle jakąś rękę znaleźć)
- po tym zrobiły nalot na tą dziewczynę, wysłały masę pogróżek i generalnie doprowadziły do tego, że idol musiał z nią zerwać. Sama dziewczyna usunęła się doszczętnie ze wszystkich mediów społecznościowych (była atakowana wszędzie, gdzie znaleziono jej profil)

Typek z tego artykułu pewnie zainspirował się tamtym wydarzeniem, ale jakoś zachodnie media piszą tylko o nim, ciekawe dlaczego...

Nasz bóg i wybawiciel

Odpowiedz do tematu