Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Lektury
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 18:54   

Cierpienia młodego Wertera... Weźcie mi o tym nie przypominajcie :rzyga: Gość był taką (jak słusznie zauważyli Jankiel i ZSK) wielką pizdą, że nie tylko żyć nie potrafił bez tej swojej wyśnionej "ukochanej", ale nawet skończyć ze sobą nie potrafił jak należy. Palnął sobie w łeb z bliskiej odległości i umierał przez pół dnia. Nie trafił czy co?
Kordiana kiedyś czytałem, ale też już za dużo nie pamiętam, a to świadczy o tym, że mi specjalnie nie podszedł.
Z gimnazjalnych lektur świetne były m.in. te, o których wspomniał Mackers - Folwark Zwierzęcy (jedna z lepszych książek, jakie w życiu czytałem), Zemsta, a poza nimi Odyseja, Mitologia... Coś tam jeszcze było, ale nie pamiętam za bardzo, co. Musiałbym zajrzeć do starych zeszytów. Z liceum natomiast dobrze wspominam Potop, Greka Zorbę, Ciemności kryją ziemię (świetna książka, polecam) i kilka innych. "Tango" Mrożka też było fajne. Ferdydurke mi nie podeszło, nie moje klimaty więc nie powiem, że Gombrowicz wielkim poetą był. Zbrodnia i kara też dobra, ale czytałem to dopiero na studiach :)
Między 2 a 3 klasą liceum nauczyciel kazał nam w wakacje przeczytać 10 wybranych książek z długiej listy, którą nam dał. Ja przeczytałem m.in. "Paragraf 22" Josepha Hellera (genialna książka!), "Solaris" Lema i "Na zachodzie bez zmian" Ericha Marii Remarque. Wszystkie trzy bardzo mi się podobały, chociaż każda z tych książek mocno różni się od pozostałych.

Ascara napisał/a:
Chcę jednak wspomnieć o czym innym: tylko mi podobało się "Quo vadis?"? :D


O właśnie, Quo Vadis jeszcze było. A owszem, mnie się bardzo podobało. Generalnie Sienkiewicza dobrze mi się czytało.


Ascara napisał/a:
Zapomniałam!!! Jak mogłam!
Makbet, Makbet, Makbet.


Racja, Makbet był dobry :git: No i stanowił inspirację dla Tolkiena, bo to właśnie motyw drzew podchodzących pod zamek natchnął go do wymyślenia Entów.

Mój rocznik miał Makbeta na maturze. I krótko po tym na bashu pojawił się klasyk, z którego cała moja klasa miała polew: http://bash.org.pl/49644/ :-D
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 19:42   

Owszem, Makbet był świetny.

[ Dodano: 2015-02-27, 19:43 ]
W sumie Edyp nie był taki najgorszy.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 19:46   

Edyp to był dopiero motherfucker! I to dosłownie! :P

Ale fakt, Makbet był jedną z ciekawszych lektur licealnych. Zdecydowany plus tutaj leci dla Trzęsidzidy :git:
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2015-02-27, 20:10   

W "Księżycowej Nostalgii" ludzie nie czytają lektur, tylko zamiast nich uczą się krótkich definicji najważniejszych ziemskich dzieł :P

Definicja Makbeta brzmi: "Gwałtowne przemiany polityczne z maszerującym drzewostanem w tle" :haha:
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 20:10   

Jakiej Trzęsidzidy? :D
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 20:17   

Ascara, Trzęsidzida = Shakespeare! Tak wychodzi z takiego dosłownego tłumaczenia :D
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 20:56   

Aaaaaa, nie chwyciłam. :D
_________________
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 21:42   

Większość lektur (oprócz tych smutnych smętów z romantyzmu) to jednak ciekawe książki są. Tak czytam i widzę, że nikt nie wymienił jeszcze najciekawszej książki, "Nad Niemnem". :troll:
Davos napisał/a:
Generalnie Sienkiewicza dobrze mi się czytało.

A mi Sienkiewicz ciężko wchodził. "W pustyni i w puszczy" czytałem kilka miesięcy i skończyłem w wielkich bólach, a "Krzyżaków" to nawet pierwszego tomu nie przeczytałem całego.

A gdyby ktoś chciał sobie przypomnieć niektóre lektury to polecam videłostreszczenia na tym kanale.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 21:53   

Krzyżacy, to była udręka. Przeczytałem tylko pierwszy tom, i tak nic nie pamietam.
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 21:55   

Mackers napisał/a:
Krzyżacy, to była udręka. Przeczytałem tylko pierwszy tom, i tak nic nie pamietam.


To jak byś chciał sobie przypomnieć to proszę bardzo :-D https://www.youtube.com/watch?v=-nbjX85K-Dw
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2015-02-27, 21:56   

ja już się kiedyś wypowiedziałam na temat dzieł sienkiewicza, po czym napletorro mnie wyzwał od lam więc już nic nie mówię :troll:
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 22:58   

Barbra napisał/a:
mnie wyzwał od lam





Osobiście uważam, że nie miałaś się o co obrażać. :smile:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 23:14   

Barbra napisał/a:
ja już się kiedyś wypowiedziałam na temat dzieł sienkiewicza, po czym napletorro mnie wyzwał od lam więc już nic nie mówię :troll:


_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-28, 12:57   

Krzyżacy byli spoko :) Wolę sto razy bardziej to niż smęty z romantyzmu.
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-28, 16:04   

SlownikOrtograficzny napisał/a:
Tak czytam i widzę, że nikt nie wymienił jeszcze najciekawszej książki, "Nad Niemnem"


Noo! Nad Niemnem wymiata! Akcja tak wartka i bogata, że można spaść z fotela czytając. Do tego krótkie i treściwe opisy przyrody. Polecam każdemu :git: :troll:
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.082 sekundy. Zapytań do SQL: 26