Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2014-05-19, 15:29
Sprośne Świństwa w odcinkach prosto od Jankiela.
Autor Wiadomość
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-18, 13:45   

Hmm No powiem, że było warto to przeczytać. Ku chwale Jankiela :D
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-18, 18:48   

Pro, dobra kobieto! Ja wiedziałem, że kto jak kto, ale Ty mnie nie zawiedziesz! :piwo: < 3
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2014-05-18, 23:29   

to dlatego tak długo nic nie pisałaś :D
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-19, 15:29   

Teraz dopiero zauważylem że temat jest w "OdpRyskach" więc przenoszę do "Humoru"
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-19, 15:36   

bartek82r napisał/a:
Teraz dopiero zauważylem że temat jest w "OdpRyskach" więc przenoszę do "Humoru"


Ty byś to przeczytał a nie adres mi zmieniał! Listonosz się znalazł! :-D :-D
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-18, 02:11   

Zgodnie z obietnicą, przeczytałem. No i musze powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem! Wiedziałem, że masz talent, ale to jest naprawdę rewelacyjne :-D Świetny język, genialne rymy, bardzo ciekawa fabuła, świetne poczucie humoru i mnóstwo świntuszenia :D Naprawdę nieźle się przy tym uśmiałem :) A rozwaliła mnie zupełnie wiedźma i jej warunek, który dzielny Aikel musiałby spełnić, żeby uzyskać dokładniejszą wróżbę :D Albo parady cwelów pod Wawelem - niby tak wtrącone od niechcenia, jednym wersem, ale i tak ryknąłem śmiechem :D Takich smaczków było dużo, dużo więcej. No i świetnie wtrąciłeś tu różne wątki z różnych mitologii, baśni i znanych utworów literackich.
Fajnie też było dowiedzieć się, skąd wziął się smog w Krakowie :D No i historia Bolesława Wstydliwego i jego żony Kingi. A ja głupi myślałem, że oni ślubowali życie w czystości z powodu dużej pobożności ;)

Powinieneś to gdzieś opublikować. Mówię serio. Chyba, że już to zrobiłeś.
Bo szkoda by było, żeby coś takiego nie trafiło do szerszej publiczości :)

Raz jeszcze wyrazy uznania :piwo:

P.S.
Do jednej rzeczy się przyczepię:

JankielKindybalista85 napisał/a:

Raz jeden pewna panna, niespełna rozumu,
Co ją Aikel na targu wyhaczył gdzieś z tłumu
Nie chciała mu się oddać więc z głowy rwąc włosy
Wyskoczyła w rozpaczy do zamkowej fosy.


Skoro nie chciała mu się oddać i tego ostatecznie nie zrobiła to czemu wpadła w rozpacz i wyskoczyła z zamku do fosy?
Chyba, że chodzi o to, że była niespełna rozumu :)
_________________
 
 
brutalka 
znerwicowana natrętnie


Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 1162

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-18, 16:50   

Przeczytałam. Zatrzymałam się i główkowałam nad tym samym fragmentem, co Davos ;) Chyba już późno było, jak te zdania pisałeś :D
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-18, 19:13   

No, ale poza tym jednym momentem, nie znalazłem innych nieścisłości w wierszu Jankiela. Nawet literówek tam nie ma. Rymów i ogólnej rytmiki też Jankiel nie gubił. Widać, że wiersz dopracowany.

A kto nie czytał, niech żałuje ;)
_________________
 
 
brutalka 
znerwicowana natrętnie


Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 1162

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-18, 19:29   

No nie wiem, nie liczyłam sylab, ale na bank w wielu miejscach nierówne i średniówka wątpię, żeby zachowana była, bo się ścinałam przy czytaniu, no i znalazłam też błąd ortograficzny, który znajduje się w pierwszym poście na drugiej stronie, pierwsze słowo ostatniego wersu "Z przed lat" - powinno być "sprzed lat" ;) No i interpunkcja... Ale o tym Jankiel wie ;)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-18, 19:37   

Ja też się kilka razy zaciąłem, ale potem jak przeczytałem jeszcze raz, to uznałem, że jest ok, tylko brakowało przecinków, na których robiłoby się pauzę :)

A tego "z przed" nie zauważyłem :) Czyli jednak są błędy. Ale w takiej ilości tekstu trudno wszystko wyłapać.
_________________
 
 
brutalka 
znerwicowana natrętnie


Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 1162

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-18, 20:02   

Jak się jest grammar nazi - nietrudno ;) Aczkolwiek to mi się rzuciło w oczy, być może coś jeszcze by się znalazło, ale czytałam, bo mnie wciągnęło, a nie po to, żeby szukać błędów ;)
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-21, 00:03   

Co do rytmu: musiałem się sporo nad nim napocić, fakt. Drugi fakt, że się nie zawsze udało. Również z powodu czasu - termin naglił, miałem 5 dni na napisanie wszystkiego od momentu w którym wpadłem na pomysł. Trzeci fakt, że najlepiej by to brzmiało zinterpretowane podobnie do wystąpień Olbrychskiego z baśniami Fredry ale ogólny zamysł był taki, żeby trzymało rytm podczas czytania na jednym oddechu - takie klasyczne klepanie dla rymów częstochowskich bo przypuszczałem, że w ten sposób to będzie czytane. I to się zasadniczo udało. Stąd Davos czasem się zacinał a potem już mu to szło rytmicznie.

Co do interpunkcji to wiadomo o co chodzi. Błędy ortograficzne robię rzadko (na kompie bo pisząc odręcznie absolutnie nigdy) ale interpunkcja. No zawsze miałem pały z dyktand: zawsze zero ortów ale interpunkcja ściągała mnie na dno. Może mam dysinterpunkcję? Albo po prostu jest tak, że ja zasadniczo olewam zasady interpunkcji i stawiam znaki przestankowe tam, gdzie one pojawiają się w mojej głowie gdy wypowiadam dane zdanie. A że się to nie pokrywa z zasadami pisowni? Tym gorzej dla zasad! A przecież widzicie po moich postach, ze ja szybko myślę, szybko mówię, szybko robię. Zawsze byłem dzieckiem z ADHWDP.

Co do inkryminowanego fragmentu: rozumiem że Brutalka nie kuma ale Ty Davosie? Ty , który tyle wycierpiałeś z powodu prawa pierwszej nocy? Przecież to jasne! Aikel był rycerzem na włościach! Nie można mu było powiedzieć bezkarnie: "nie, nie dam Ci du.py!" I ona o tym wiedziała. Więc nie chcąc zostać wystukaną wbrew swej woli wybrała śmierć. Czizas!

Ale cieszę się, że wam się podobało. Jeśli wciągnęło nawet bezlitośnie krytyczną Brutalkę to znaczy, że to je dobre.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-21, 00:21   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Co do inkryminowanego fragmentu: rozumiem że Brutalka nie kuma ale Ty Davosie? Ty , który tyle wycierpiałeś z powodu prawa pierwszej nocy? Przecież to jasne! Aikel był rycerzem na włościach! Nie można mu było powiedzieć bezkarnie: "nie, nie dam Ci du.py!" I ona o tym wiedziała. Więc nie chcąc zostać wystukaną wbrew swej woli wybrała śmierć. Czizas!


Ok, czyli zadziałała tu hierarchia poszczególnych kast. Ale skoro ona o niej wiedziała, to chyba nie była taka "niespełna rozumu" ;)
Dobra, czepiam się :P

Cytat:
Ale cieszę się, że wam się podobało. Jeśli wciągnęło nawet bezlitośnie krytyczną Brutalkę to znaczy, że to je dobre.


Ano, to je dobre. To jak, opublikujesz to gdzieś? ;)
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-21, 00:23   

Razem z jakimiś 100 stronami podobnych cudów (których częścią uraczam was czasem na głównej) pod zbiorczą nazwą "poema szydercze". Tylko kto to wyda i kto to kupi?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-21, 00:30   

A o tym musiałbyś już rozmawiać z Brutalką, która siedzi głębiej w sprawach poezji i siedzi na forach z tym związanych. Ja w tych kwestiach jestem laikiem, aczkolwiek uważam, że tak czy siak powinieneś próbować dotrzeć z tym do szerszego grona. Szkoda by było, by takie wiersze gniły w szufladzie czy ewentualnie na niszowym, bądź co bądź, forum fanów mistrzowie.org :)
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-21, 00:33   

Brutalka nie jest moją fanką. :P

W każdym razie ja tym kawałkiem załatwiłem wszystko co chciałem:
1) pocieszyłem ziomka for life w ciężkim dołku
2) zmierzyłem się z Aleksandrem hr. Fredrą.

Więcej mi nie trzeba.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-02, 01:17   

PRZECZYTAŁEM I WRESZCIE ROZUMIEM SKĄD SIĘ WZIĘŁO "CZY WIESZ, ŻE: DAVOS SIE WSCIEKL, ZE JANKIEL CHCE PRZYWROCIC PRAWO PIERWSZEJ NOCY.


KURWA.
JAKIE OPÓŹNIENIE.
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-02, 01:19   


A ja jeszcze poczekam. :alucard:
_________________
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-02, 01:20   

polecam
cushty story, bruvaaa
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-09-02, 03:19   

Przeczytane i podziwiane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.088 sekundy. Zapytań do SQL: 33