Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza woda gazowana

Która woda gazowana jest najlepsza?
Żywiec Zdrój
30%
 30%  [ 3 ]
Kropla Beskidu
0%
 0%  [ 0 ]
Nałęczowianka
0%
 0%  [ 0 ]
Perlage
0%
 0%  [ 0 ]
Primavera
0%
 0%  [ 0 ]
Sudety (Carrefour)
0%
 0%  [ 0 ]
Ostromecko
0%
 0%  [ 0 ]
Muszyna
20%
 20%  [ 2 ]
Carrefour
0%
 0%  [ 0 ]
Muszynianka
10%
 10%  [ 1 ]
Cisowianka nie–perlage
0%
 0%  [ 0 ]
Kinga Pienińska
10%
 10%  [ 1 ]
Auchan
0%
 0%  [ 0 ]
Jurajska
0%
 0%  [ 0 ]
Staropolanka
0%
 0%  [ 0 ]
Piwniczanka
10%
 10%  [ 1 ]
Ustronianka
0%
 0%  [ 0 ]
Inna (napisz)
20%
 20%  [ 2 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 21:06   Najlepsza woda gazowana

Od jakiegoś czasu już chodził mi po głowie pomysł zrobienia "zawodów" wody gazowanej.

Ogólnie uwielbiam wodę gazowaną. Serio, uwielbiam. Czym więcej gazu, tym lepiej. No i zwykle piłam Żywca, bo wydawał mi się najbardziej gazowany.

Postanowiłam wreszcie przeprowadzić ww. zawody. Kupiłam w poniedziałek wszystkie rodzaje małych butelek wód, które były dostępne w Carrefourze, w którym robiłam zakupy. Do tego z każdej kupiłam po dwa egzemplarze, jeden do trzymania w cieple, drugi w lodówce, bo wiem, że część wód w zależności od temperatury traci gaz szybciej lub wolniej (jeden wyjątek – była ostatnia sztuka i trafiła do lodówki). Zależało mi na wzięciu dwóch egzemplarzy stojących obok siebie, no bo większa szansa, że dotychczas miały identyczne warunki, stąd bardziej wiarygodne, gdy porównuję tę samą wodę w zimnie i cieple. Zimne dla mnie istotniejsze – wolę schłodzoną wodę.

Kierowałam się kryteriami gazowaności (to było dla mnie kryterium najważniejsze), smaku samego w sobie oraz tego, czy woda jest źródlana, czy mineralna. Np. woda A jest bardzo gazowana i źródlana, więc lądowała przed wodą B, która jest mineralna ale mniej gazowana. Jednocześnie woda C, równie gazowana, co woda B, również mineralna, ale z dziwnym posmakiem – lądowała na końcu. Smakowałam je po kolei, na zasadzie że ta lepsza niż poprzedniczka, ta gorsza niż druga, ale lepsza niż pierwsza itp.

Test 1 miał miejsce od razu po zakupie w przypadku wód ciepłych i po schłodzeniu wód docelowo zimnych. Sprawdziłam oba rodzaje wieczorem, we wtorek dwa razy, dziś raz. Dotychczasowy efekt jest taki [na pierwszym planie zimne]:



:1m: Żywiec – jednak się nie pomyliłam. :) Może i jest źródlany, ale w trzeciej dobie od otwarcia smakuje dokładnie tak samo, jak na początku, nadal jest mocno gazowany, nie ma jakiegoś dziwnego posmaku.

:2m: Kropla Beskidu – odrobinę mniej gazowana niż Żywiec, ale mineralna, bez posmaku (chociaż kojarzę z przeszłości, że gdy już się wygazowuje, to robi się niefajny posmak).

:3m: Nałęczowianka – może trochę mniej gazowana niż KB, jest szansa, że dojdzie do przetasowania.

4 miejsce – Perlage – rozczarowało mnie to trochę i zaskoczyło, lubię Perlage, często ją kupowałam ostatnio, ale wypijałam właściwie od razu, spodziewałam się wyższej pozycji, może nawet zwycięstwa, a tutaj tak szybko traci gaz... no ale smak perfekcyjny, więc dość wysoko i tak.

I to na tyle, jeśli idzie o opcje powtarzalne. Reszty już nie omawiam szczegółowo – wspomnę tylko, że właśnie Muszyna jest w jedynej kopii, ale to mało istotne, bo dość sromotnie przegrała, od początku była mało gazowana.

Ciekawe, że woda marki Carrefour szybko traci gaz w lodówce, w wersji pokojowej przebijając dwie inne. Jednocześnie Primavera ma jak dla mnie paskudny posmak i jest źródlana, stąd jej niska pozycja, ale w lodówce fajniej niż te, które za nią spadły zachowała gaz.

Kurde, badanie prawie naukowe. :D

Mam zamiar w przyszłości podium (o ile się nie zmieni za kilka dni – eksperyment wciąż trwa) konfrontować z innymi wodami. Kilka takich też dodaję w ankiecie. Szkoda, że nie było Kingi Pienińskiej (pozdro Mańka :P ).

Pominęłam też wody "superpremium" – typu 5 zł butelka. :P

A jaką Wy preferujecie?
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 21:26   

#teamkranówka
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 21:40   

ja tam wolę lekko gazowane albo niegazowane. Kropla Beskidu niegazowana jest dobra ale lepszy jest Żywiec Zdrój no i niegazowane są dużo lepsze z sokiem niż te gazowane. A lekko gazowane to piwniczanka zielona. Kranówkę w domu mam też dobrą, czysta i bez jakiegoś chloru czy co to tam dodają jak masz z wodociągów bo ja mam ze swojej studni
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 21:49   

I tyle plastiku ;(

A nie lepiej ci zainwestować w soda stream? XD
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 21:58   

Jak kiedyś przeliczałam naboje (i ekspres zresztą), wychodzi zdecydowanie drożej niż zakupy wody. Sorry, ale w obliczu tego mam wyjebane w ekologię. :P

[ Dodano: 2020-06-17, 22:01 ]
Cylinder kosztuje 100 złotych i służy do "wytworzenia około 60l wody gazowanej, w zależności od preferowanego poziomu gazowania wody". Przy moim wysokim gazowaniu byłoby mniej niż 60, powiedzmy nawet 50. 2 złote za litr wody i jeszcze do tego koszt ekspresu. I jeszcze pierdolenie się w gazowanie i konieczność noszenia ze sobą wody zamiast jej zakupu na miejscu. Sorry, nie. XD
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ascara 2020-06-17, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:03   

Ktokolwiek zaznaczył muszynę - piona! :piwo: nie dość że butelka dwulitrowa, to jeszcze bebzol nie boli jak po innych wynalazkach.

Jako osoba pijąca 2-3 litry wody dziennie, szanuję wodę, która ma smak i po której brzuch nie protestuje. :-D
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:19   

RudaMaupa napisał/a:
Ktokolwiek zaznaczył muszynę - piona! :piwo:

Hello there.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:26   

_________________
Nie ufaj rudym
Ostatnio zmieniony przez RudaMaupa 2020-06-17, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:31   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Dead_Laugh 2020-06-17, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:35   

Dzięki, Śmieszku. Ja wiem, że wygrałam serce Janka na zawsze w RwC, ale może mnie tak nie obnażaj? :troll:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:38   

No ale bez sensu, jak kogoś brzuch boli od gazowanej, to po co ją pić? A to, że po niej nie boli, to tylko dowód na to, że jest badziewnie gazowana. :kick:
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:40   

Mnie bolał brzuch po kranówie i byle jakiej wodzie z dyskontów. Zaczęłam pić regionalną (Żywiec, cisowianka, ustronianka), ale też średnio. Potem zaczęłam pić wysokominetalizowaną z Muszyny i się polepszyło. Najlepiej było po muszynie - i smak, i minerałów nie brak, więc organizm się nie dopomina.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:45   

Aaa, myślałam, że od bąbelków. To oki. :git:

Może trafiłam na jakąś trefną butelkę? Wszak nie miałam próby badawczej.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:48   

Tradycyjnie dużo tematów zaczyna się od pojawienia się ludzi, którzy nie są zainteresowani i muszą o tym napisać, zatem tu jest mój moment to shine:

Nie piję gazowanej
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-17, 23:57   

Ja tam pijam kranówkę ogólnie ale z wód lubię Ostromecko, Murzyniankę i Kingę Pienieńską. No i Galicjanka.

https://youtu.be/DdV0zPGzCQY

[ Dodano: 2020-06-17, 23:58 ]
Nie piłeś? Spróbuj.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-18, 00:03   

Pijam kranówkę, gazowanych nie lubię, wyjątkiem jest Vytautas.

A tak na serio moja ulubiona woda? Celestynka. Niestety, można ją dostać chyba tylko w moich stronach, nie wiem, jak Małopolska. Wilku, Chlebku, widzieliście u siebie w Sączu?

_________________
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-18, 01:06   

Ale to od dobrze gazowanej wody ma bolec brzuch? To po co ja pic?
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-18, 07:27   

Raczej to od jakości wody zależy niż od gazu, przynajmniej w moim przypadku. Szczególnie to czułam przy piciu kranówki.

Od czasu jak kupuję dobrą wodę, a "beleco" sporadycznie, to mój brzuszek nie wygląda jakby był niezadowolony.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-18, 11:29   

z gazowanej piję tylko Muszyniankę, ale gdybym sam kupował to pewnie brałbym Cechini Muszynę bo tańsza i też sporo minerałów

[ Dodano: 2020-06-18, 11:30 ]
w sumie nawet bym nie kupował bo mam dobrą kranówkę
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-06-19, 01:09   

Bardzo lubię gazowane, ale ostatnimi czasy nie piję bo mi szkoda kasy, więc najczęściej leci woda prosto z kranu.

[ Dodano: 2020-06-19, 01:09 ]
Najlepsza gazowana to Żywiec mocny gaz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.088 sekundy. Zapytań do SQL: 35