Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2015-12-02, 12:20
Skandaliczne zachowanie kierującej radiowozem.
Autor Wiadomość
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-29, 14:00   Skandaliczne zachowanie kierującej radiowozem.

Do niezrozumiałej sytuacji doszło w niedzielę przed południem w Warszawie. Policyjny radiowóz na przejściu dla pieszych skręcił gwałtownie w kierunku starszej kobiety, która nie zdążyła zejść z pasów po zmianie światła. Funkcjonariuszce, która siedziała za kierownicą, zatrzymano już prawo jazdy.

"Polowanie na staruszkę na pasach - ile to powinno kosztować wg taryfikatora pln i punktów?" - napisał internauta pod filmikiem z samochodowego widerejestratora, zamieszczonym w serwisie YouTube.

Do zdarzenia - jak pisze świadek - doszło w niedzielę około godziny 9.40 na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Żelazną w centrum Warszawy.

Nagranie trafiło od razu do stołecznych policjantów na specjalną skrzynkę mejlową. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Okazało się, że radiowóz prowadziła policjantka z wydziału ruchu drogowego.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek powiedział w rozmowie z nasygnale.pl że doszło do zachowania, które stwarzało realne zagrożenie dla pieszego. - W takich sytuacjach zatrzymujemy prawo jazdy i kierujemy sprawę do sądu - podkreślił i dodał, że tak też stało się w przypadku nieodpowiedzialnej funkcjonariuszki. Mrozek poinformował, że wykroczenia, które popełniła (nieustąpienie pieszemu i zmiana pasa ruchu na przejściu dla pieszych) zagrożone są 16 punktami karnymi i mandatem o łącznej wysokości 600 złotych. Zastrzegł jednak, że ostatecznie zadecyduje o tym sąd.

Rzecznik dodał, że funkcjonariuszka musi liczyć się także z innymi konsekwencjami. - Obecnie w związku z zatrzymaniem prawa jazdy została przeniesiona do innego wydziału i wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne - dodał.

Nagranie z "wyczynu" policjantki trafiło na specjalną skrzynkę mejlową. Zostały one uruchomione we wszystkich województwach. Można na nie przesyłać filmy, na których zarejestrowano niebezpieczne zachowania na drogach.

- Coraz więcej kierowców używa różnego rodzaju widerejestratorów. Sami zachęcamy ich do wysyłania nagrań, więc tym bardziej będziemy zwracali uwagę i reagowali na to, jak zachowują się za kierownicą policjanci - podkreśla Mrozek.

 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-29, 14:03   

:haha: Jak w GTA
_________________
no trudno
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-29, 14:17   

Swoją drogą - jakiego nagle przyspieszenia dostała na końcu. Poza tym przechodziła na czerwonym i to jeszcze w ślimaczym tępie. Obie strony nie są bez winy
_________________
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-29, 14:28   

Miałem o tym pisać. Babcia zaczęła iść na zielonym, ale gdy zapaliło się jej czerwone to nie zniknie nagle, a wiek już ma. A przyśpieszenia dostała bo poczuła adrenalinę.
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-29, 14:29   

Owszem, przechodziła na czerwonym. Ale przejechałbyś kogoś tylko dlatego, że przeszedł na czerwonym?

[ Dodano: 2014-12-29, 14:30 ]
Marcin, mieniło się światło jak była pomiędzy drogami, mogła zaczekać.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-29, 15:09   

Niezależnie od tego, czy weszła na czerwonym, czy nie, tresura babci za pomocą radiowozu jest chora. Powinni ją zatrzymać, postraszyć gadką, jeśli w istocie miało to miejsce, może nawet mandat wystawić, w końcu to policja, więc kto, jak nie oni? Na pewno nie gonić starszą panią po pasach... Zawsze w takich chwilach mam przed oczami wizję nagłego skurczu, potknięcia się, a wtedy pieszy szans nie ma.

Nie cierpię ludzi, którzy usiłują wtargnąć na przejście po zmianie świateł. Niemniej jest też coś takiego jak zasada ograniczonego zaufania. Tak jak ja, jako piesza, wiem, że jest grono debili przejeżdżających przez światła już po zapaleniu się światła na czerwone, tak i kierowcy muszą brać poprawkę na lekkomyślne starsze panie, których umysły lata świetności mają za sobą, czy też zaspanych studentów, którym życie niespecjalnie miłe.

Dobrze, że ktoś to zgłosił. Policja, psia ich mać... To, co wyprawiają, w pale się nie mieści, przepisy nagminnie łamią. Niech wiedzą, że nie są bezkarni tylko dlatego, że są z policji. (Nie mówię, że wszyscy policjanci to robią, jednak włączenie sygnału przed zatłoczonym skrzyżowaniem by się przepchać, ścinanie zakrętów czy jazda sporo powyżej dozwolonej prędkości widzę dość często).

I zgadzam się z marcinem. Starsze panie i panowie nie mają tyle sił, żeby sprintem całą drogę zasuwać. Niemniej w momencie zagrożenia życia wykrzesają z siebie tyle siły, by spróbować uciec. Aż strach myśleć, co by było, gdyby staruszka tych ostatnich rezerw siły nie miała...

Z jednej strony zrobiłabym zdrową awanturę, gdyby z mojej babuni była taka ryzykantka, z drugiej urwałabym łeb kierowcy, który sobie gra w chuja. Dobrze, że babie prawo jazdy wzięli, bo chyba nie rozumie podstawowej zasady w kierowaniu pojazdem. Tak naprawdę uważam, że powinno się zastanowić, czy kretynka powinna być funkcjonariuszką albo czy nadaje się do innej niż papierkowa roboty. Grrrt.

Sorry, zawsze mnie irytuje taka głupota...
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-29, 15:11   

RudaMaupa napisał/a:
więc kto, jak nie oni?


:scared: Bo Policja jak nie jest od pilnowania, od pierdolonej wolnej Amerykanki? :scared:
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-29, 15:17   

Hahaha, właśnie przeczytałam komentarz, że przecież może tym manewrem kierujący pojazdem policyjnym chciał zasygnalizować innym przejeżdżającym, że ktoś znajduje się na przejściu... Rozkminiam teraz, czy to był sarkazm, czy serio. :P

[ Dodano: 2014-12-29, 15:19 ]
V - r, Ty se, synek, uważaj bo za taki tekst powin być wanna czy jak jem tam, nietyklani. :dont:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-29, 15:32   

Mackers napisał/a:
Owszem, przechodziła na czerwonym. Ale przejechałbyś kogoś tylko dlatego, że przeszedł na czerwonym?

[ Dodano: 2014-12-29, 14:30 ]
Marcin, mieniło się światło jak była pomiędzy drogami, mogła zaczekać.


Nie, oczywiście, że nie ja mówię tylko, że babcia też nie jest bez winy
_________________
 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-30, 17:55   

https://www.youtube.com/watch?v=O3hLpNTj1Sg
Nic dodać, nic ująć :)
_________________
no trudno
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-30, 18:42   

Niechaj tę kurwę dyscyplinarka nie ominie.
A jak gdzieś czytałem że to zagrożone jest mandatem (nie liczę punktów) o wysokości 1000 zł (czyli ponoć najwyższy).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.103 sekundy. Zapytań do SQL: 24