Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Rozszerzenia / dodatki do przeglądarek
Autor Wiadomość
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 21:33   Rozszerzenia / dodatki do przeglądarek

Polecacie jakieś?

Ja osobiście polecam:

i dont care about cookies - wywala ze stron informacje o ciasteczkach (Opera, Chrome, Firefox)
select like a boss - dzięki temu rozszerzeniu można zaznaczać linki tak jak w starej Operze 12 (Opera 15+, Chrome)
User CSS - pozwala na modyfikację stylów strony (Opera, Chrome, Firefox różne przeglądarki mają różne nazwy dla tego rozszerzenia)
wot - chronie między innymi przed phishingiem, sprawdza bezpieczeństwo stron. Np. Widzicie jakiś link na fb to obok wyświetli się zielone, żółte albo czerwone kółko - zielone strona bezpieczna, żółte - zachowaj ostrożność, czerwone - strona niebezpieczna
lastpass - świetny menadźer haseł (opera, Firefox, Chrome)
Download Chrome Extension - pozwala pobierać rozszerzenia ze strony google i pobierać je do opery (Opera 15+)

Oczywiście nie wspominam o tych najbardziej popularnych rozszerzeniach jak adblock itp.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 21:45   

rikaichan - jest chyba tylko na FF niestety (dla mnie stety :P ) i polecam jeżeli ktoś się uczy japońskiego, albo czasami trafia na jakiś japoński portal, bo szukał informacji i wtedy stwierdza "well, f*ck". Tłumaczy słówka po najechaniu na nie myszką, jak ktoś umie hiraganę i katakanę to jeszcze bonusowo otrzymuje czytanie.
_________________
 
 
Fudal 
Überszlachta


Wiek: Fud
Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 141

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-25, 22:12   

To może ja napiszę te, z których korzystam w Chrome:
AdBlock - niby oczywistość, ale z doświadczenia wiem, że mnóstwo osób o takim czymś nie wie
Checker Plus for Gmail - doskonała dla korzystających z gmaila :grimer:
Hover Free - powiększa obrazki po najechaniu na nie, jeśli jest link do foty to po najechaniu również tę fotę zobaczymy, bez klikania :brwi:
ImTranslator: Google Translate - Mi się przydaje, gdy mam tekst do tłumaczenia, to nie muszę wchodzić na stronę translatora.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 22:13   

AdBlock jest dla słabych. :P
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 22:14   

widzu napisał/a:
AdBlock jest dla słabych. :P

Ja codziennie używam Internet Explorera bez żadnych wtyczek. :brwi:
Nie kłamię!

[ Dodano: 2014-09-25, 22:16 ]
No bo w końcu mam telefon z Windows Phonem! xD
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 22:20   

Fudal pisze ostatnio w SB, dzisiaj napisał posta. No no no... Jeszcze trochę i za jakies 3-4 lata będzie miał dostęp do ukrytego działu ;)
 
 
saRenia 
Sarna w lesie internetów


Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 550

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 22:23   

bartek82r napisał/a:
Fudal pisze ostatnio w SB, dzisiaj napisał posta. No no no... Jeszcze trochę i za jakies 3-4 lata będzie miał dostęp do ukrytego działu ;)

:piwo:
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 22:24   

Fudal napisał/a:
Hover Free - powiększa obrazki po najechaniu na nie, jeśli jest link do foty to po najechaniu również tę fotę zobaczymy, bez klikania

Przydałaby się wtyczka pokazująca od razu link bezpośredni po najechaniu, żeby się dało skopiować, ale pewnie nikt poza pracownikami mojej strony internetowej by takiej potrzeby nie miał :P

bartek82r napisał/a:
Jeszcze trochę i za jakies 3-4 lata będzie miał dostęp do ukrytego działu ;)

omg, będzie pierwszym adminem mistrzów, który zajrzy do ukrytego!
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 22:27   

love178, a wlsz? Przecież z uprawnieniami administratora mógł zaglądać wszędzie.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 22:28   

Ale pewnie nie zajrzał :P A jeśli zajrzał, to jak śmiał nie zostawić fotki :P
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 22:29   

Nie musiał, ma w awatarze przecież. Tak w ogóle to offtop się zrobił.
 
 
Fudal 
Überszlachta


Wiek: Fud
Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 141

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-25, 22:52   

bartek82r napisał/a:
Fudal pisze ostatnio w SB, dzisiaj napisał posta. No no no... Jeszcze trochę i za jakies 3-4 lata będzie miał dostęp do ukrytego działu ;)

Dział ukryty dostępny dla osób mających 60 postów? To mam :P
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 22:55   

Aleś mnie wystraszył, już myślałam, że serio masz... Ale jak do tego, to spoko :-D Btw, nie ogarniam Checker Plus for Gmail, jakiś tutorial znajdę?
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-25, 23:00   

RudaMaupa, każdy ma ten dział.
Tylko nie można do niego wejść. :P
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Fudal 
Überszlachta


Wiek: Fud
Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 141

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-25, 23:01   

Tak myślałem :)
Co do wtyczki, to: Opcje > Accounts dodaj konto. Potem w ustawieniach możesz sobie pogrzebać i ustawić wg preferencji.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-26, 00:18   

love178 napisał/a:
Fudal napisał/a:
Hover Free - powiększa obrazki po najechaniu na nie, jeśli jest link do foty to po najechaniu również tę fotę zobaczymy, bez klikania

Przydałaby się wtyczka pokazująca od razu link bezpośredni po najechaniu, żeby się dało skopiować, ale pewnie nikt poza pracownikami mojej strony internetowej by takiej potrzeby nie miał :P

bartek82r napisał/a:
Jeszcze trochę i za jakies 3-4 lata będzie miał dostęp do ukrytego działu ;)

omg, będzie pierwszym adminem mistrzów, który zajrzy do ukrytego!


Właściwie to nie było by trudne do zrobienia, mógłbym takie coś zrobić tylko jest jedna przeszkoda - z JavaScriptu wiem tylko jak wywołać alert więc tyle co nic a to właśnie w js się takie coś robi. A to faktycznie by mocno ułatwiło często przeglądanie internetu ;D

I zapomniałem o jeszcze jednym fajnym rozszerzeniu - turn off the lights - wyciemnia stronę oprócz np. Odtwarzacza na YouTube (opera, chrome, firefox)
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-26, 13:07   

Ja na ff polecam:

Fire gestures - gesty myszy. Jak ktoś raz spróbował to już nie popuści. Np. przytrzymując ppm przesuwam myszkę w górę - wracam na górę strony, w lewo - wstecz, w prawo - do przodu, w dół - strona startowa, w dół i w prawo - zamykam kartę, lewo-prawo - nowa karta, w dół w lewo w dół - zapisuję obraz nad którym robiłem gest itd. itp. Mega wygodne.

Downoload manager s3 - wyświetla fajny pasek ze stanem pobierania na dole. po prostu przydatny, lubię widzieć z jaką prędkością się coś pobiera, ile czasu jeszcze itd.

DownloadHelper - do pobierania filmów wprost z YT i innych stron. Tak se ściągam muzę na kompa.

FastestFox - po zaznaczeniu tekstu od razu mi go kopiuje a do tego wyświetla dymek, na którym (po zmodyfikowaniu) mam ikonkę googla by wyszukać zaznaczony tekst i ikonkę YT by odrazu wyszukał piosenkę jeśli zaznaczyłem jakiś tytuł. Po za tym na stronach typu kwejk czy mistrzowie po dojściu do dołu strony automatycznie ładuje następną więc nie trzeba nic klikać tylko przewijać. Niestety odkąd wprowadzili ten wielki pasek do klikania, ta funkcja na mistrzach nie działa :(

Gmail Notifier - pokazuje mi czy mam nowe maile, wyświetla powiadomienie także na pasku systemowym no i wyświetla treść wiadomości.

ImageTweak - jak dam np. "pokaż obraz" to wyświetla mi ten obraz ładnie na środku strony i na ciemnym tle i mogę go obrócić, powiększyć itd.

Pocket - nie masz czasu doczytać artykułu albo sprawdzić piosenki - jedno kliknięcie i masz zapisaną stronę jednocześnie na kompie, lapku i telefonie. Przydatne do szybkiego przesyłania linków z kompa do lapka.

PublicFox - polecam jak ktoś dopuszcza do kompa kogoś prócz siebie. Możesz zablokować dostęp do zakładek, historii, dodawania zakładek, ustawień, pobierania itd. Mi się przydaje bo czasem kumple siadają na kompa a tak mam pewność, że mi nie odczytają zapamiętanych haseł, nie zmienią ustawień, nie ściągną programu i nie znajdą forum w historii :P

SearchPreview - wyświetla miniaturki stron w wynikach google. Fajnie widzieć na jaką stronę się klika.

SmoothWheel - płynne przewijanie stron

Tab Mix Plus - dodatek rzeka, za dużo by opisywać. Dodaje mnóstwo funkcjonalności do kart, jak dla mnie must-have.

Thumbnail Zomm Plus - to samo co Hover Free od Fudala. Powiększa fotki, szczególnie na fejsie, nawet zablokowane zdjęcia profilowe :D A w temacie "czego teraz słuchasz" po najechaniu na link wyświetla mi miniaturkę filmu więc bez klikania wiem co to jest :ok:

Tile Tabs - rzadko ale się przydaje. Dzieli okno przeglądarki na mniejsze, w dowolnej konfiguracji i ilości. Czasem np. przeglądam forum i oglądam teledysk jednocześnie. Albo teraz, po lewo piszę posta a po prawo mam okno dodatków więc nie muszę nic klikać by widzieć listę

TryAgain - ponawia próbę połączenia się ze stroną gdy coś nie bangla. Dodatkowo pozwala sprawdzić czy to wina strony czy też mój net nawala.

Stylish - do zmiany wyglądu stron.

No to w zasadzie niemal wszystkie moje dodatki, ale wszystkie polecam, bo te które się nie przydają od razu wyłączam.

Turn off the lights kiedyś krótko używałem ale teraz mam czarny motyw do YT, który uwielbiam i tak jest mi najwygodniej :)
_________________
I'm boring myself just talking about this.
Ostatnio zmieniony przez ZSK 2014-09-26, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-26, 13:17   

Do Chrome'a:

Fireshot - do robienia screenów najlepsze rozszerzenie. Mega przydatna funkcja zaznaczenia wybranego obszaru któremu chcemy cyknąć fotę, potem możliwość natychmiastowej edycji. No i wymieniony już Adblock, chyba najbardziej przydatne rozszerzenie.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-26, 13:17   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
PublicFox - polecam jak ktoś dopuszcza do kompa kogoś prócz siebie. Możesz zablokować dostęp do zakładek, historii, pobierania itd. Mi się przydaje bo czasem kumple siadają na kompa a tak mam pewność, że mi nie odczytają (...) historii :P


:hm?:

Więc tak to pewnie wygląda:

ZróbmySobieKupę tak naprawdę napisał/a:
Fire gestures - gesty myszy. Jak ktoś raz spróbował to już nie popuści. Np. przytrzymując ppm przesuwam myszkę w górę - otwiera zdjęcia Brutalki, w lewo - otwiera CzerwonąTubę, w prawo - filmy z folderu "kociaczki", w dół - hard anal, w dół i w prawo - zamykam kartę jak ktoś wchodzi, lewo-prawo - prywatne filmy z akademika, w dół w lewo w dół - zapisuję film na dysku itd. itp. Mega wygodne.


:diabelek:
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-26, 13:56   

Oj rozgryzłeś mnie :D Z tym, że hard anal jest w tył :P
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.084 sekundy. Zapytań do SQL: 31