Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2014-10-27, 15:42
Rosyjski sąd chce zakazac koranu
Autor Wiadomość
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-10, 18:58   

Ech. Tak to bywa gdy ślepo wierzy się w wszystko co jest napisane w książce która powstała setki lat temu. Czasy się zmieniają. Dzisiaj ludzie żyją zupełnie inaczej niż setki czy nawet tysiące lat temu. Chrześcijanie to zauważyli, a sporo Islamistów nie. I tu tkwi problem Islamu.

PS: Czemu temat widnieje jako ogłoszenie ?
_________________
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-10, 19:11   

bardzo możliwe że ja nie trafiłam paluchem w zmianę strony na komórce :-D już zmieniam.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-10, 19:30   

Ta religia jest fałszywa. W miarę upływu lat coraz bardziej opiera się na dosłownych cytatach i patriarchacie. Wyobrażacie, co by się działo, gdyby chrześcijanie postępowali zgodnie z biblią? No właśnie. A niestety teraz muzułmanie zakochali się w cytatach z Koranu.

Chrzescijanie postepuja zgodnie z biblia.. chrzescijanie to np Zielonoswiatkowcy. Zas katolicy to nie sa chrzescijanie

Do tego Koran dzieli społeczeństwo na ludzi i kobiety. Jest pisany przez mężczyznę dla mężczyzny. Wiecie, że w islamie mężczyzna może brać kobietę w każdy sposób podczas seksu, byleby kończył w środku? Wiecie, że niewierne to niewolnice muzułmanów? Że kobieta nie może się sprzeciwić swemu panu? To akurat najbardziej mnie boli.

O tym wie każdy.. Ale to margines. Najwazniejsze jest to ze rujnuja gospdoarki panstw Europejskich.. To co robia ze swoimi kobietam inie owinno nikogo w Europie obchodzic..

Nie do końca. Oni po prostu robią to pod siebie. Miałam okazję z takimi rozmawiać. Piją alkohol, chędożą co popadnie, ale spróbuj im zasugerować, że kobieta tak samo może... Nie. Kobieta ma siedzieć w domu.

Ale nawet muzulmanscy fanatycy sa lepsi niz feministki.. Ogólnie to mozna by masowo wysylac feministki to arabii saudyjskiej itp..

Co prawda legenda iz jakas feminsitka moze byc ladna jest oczywiscie falszywa bo kazda jest pozbawiona rozumu i ma inteligencje pierwiatniaka ale arabom wszystko jedno
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-10, 20:04   









sprawa druga, zastanów się: jedna kropka czy wielokropek? bo twoje wypowiedzi cholernie źle się czyta.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 13:07   

Wojtek napisał/a:
Chrzescijanie postepuja zgodnie z biblia.. chrzescijanie to np Zielonoswiatkowcy. Zas katolicy to nie sa chrzescijanie


Chrześcijanie nie postępują zgodnie z każdym wersetem Biblii. Kierują się miłością bliźniego i krokami Chrystusa. Nie cała Biblia napisana jest w ten sposób. Natomiast podoba mi się, gdy ludzie podkreślają: przede wszystkim jestem chrześcijaninem, dopiero potem katolikiem/ewangelikiem etc.
Katolicy są chrześcijanami. Opowiadając populistyczne bzdury nie sprawisz, że staną się prawdziwe.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 13:48   

Katolicyzm jest poganski.. z chrzescijanstwem nie ma nic wspólnego. .Zlamano wszystkie przekazania chrzescijanskie.. zmienion ocala biblie.. baa - wiekszosc papiezy, kardynalów itp nawet nie wierzyla w to co mówi.. Z chrzescijanstwem maja wspólnego wiele Anglikanie, Prostestanci czy Zielonoswiatkowcy.. Katolicy to poganie.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 13:50   

Zacytuję cię z innego wątku.
"To twoje poglądy. Nie można przeczyć faktom."

Nie obrażaj religii, która swego czasu była mi bliska. Jeśli patrzysz poprzesz pryzmat idiotów, którzy krzyczą najgłośniej, nie dziwię się, że widzisz karykaturalny obraz. Natomiast widzę, że uległeś nagonce na katolicyzm. Dorzuć jeszcze inkwizycję i będzie git.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 14:07   

1. Wlasnie - Nie mozna przeczyc faktom a ja stwierdzam fakty
2. Nie obrazam reigii - stwierdzam fakty.
3. Prawdziwi chrzescijanie nie mogą oddac uklonów figurom, modlic sie do innych prócz Boga i musza popierac kare smierci.. Katolciy z chrzescijanstwem wiele wspólnego nie maja
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 14:20   

Nie mamy zakazu tworzenia wizerunków Boga. Możemy zatem mieć jego postać, gdyż człowiekowi łatwiej w te sposób wyobrazić sobie niewyobrażalne. Katolik modli się do Boga w trzech osobach. Popularna "modlitwa" do świętych nie jest modlitwą, a prośbą o wstawiennictwo u Boga, gdyż uważamy, że tych sobie Pan upodobał. Nie ma obowiązku popierania kary śmierci. Kara śmierci dopuszczalna według wiary jest wtedy, gdy nie ma innej możliwości obrony przed złem. Dobrym przykładem byłyby tutaj kolonie, małe wyspy i inne miejsca, w których trudno odizolować niebezpiecznych szaleńców. Innych przypadków w religii miłości nie ma.

Chrześcijaństwo opiera się na najważniejszym przykazaniu - miłości bliźniego. To jest najważniejsze przykazanie katolików (to logiczne, jesteśmy chrześcijanami). Księża, popi (popowie?), pastorzy - to tylko ludzie, którzy jako ludzie mogą błądzić. Wierzący człowiek musi sam oddzielić to, co słuszne, od tego, co złe. Wiara opiera się w głównej mierze na wątpliwościach, nasi potencjalni przewodnicy duchowi również je miewają.

Zmieniono Biblię? :galy: Raczej przekłady są coraz bardziej aktualizowane... Rozumiem, że twoim zdaniem studia teologiczne, które są prowadzone nad jak najlepszym rozumieniem Pisma, nie istnieją?

O słowach "nie wierzyli w to, co mówią" nawet się nie wypowiadam. Po raz kolejny podajesz coś, bo tak ci się wydaje. Pamiętaj, że pojedyncze przypadki to nie większość.

[ Dodano: 2013-10-11, 14:28 ]
Mówię "my", bo mimo wszystko czuję, że ta wiara mnie jakoś ukształtowała. Nie lubię, kiedy ktoś wybiera garść odpowiadających mu faktów i na jej podstawie rzuca mięsem w KK. Nawet ateistą trzeba być świadomym.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 14:34   

Chrzescijanie nie moga oddawac poklonów figurce.. Zreszta my tu nie mówimy o bogu.. Maryja, Jan Pawel II itp ttez maja posagi a z biogiem ani nie maja nci wspólnego. Maryja dziewica tez nie byla... Biblia mówi wylacznie o tym że byla dziewicą podczas gdy zaszla w ciąze.

Kaara smierci ma byc wykonawana na KAZDYM mordercy.

jeśliby kto umyślnie przeciw bliźniemu swemu zasadziwszy się zdradą zabił go, i od ołtarza mego weźmiesz go i zabijesz! (Wj 21,14

Religia milosci to nie jest.. Nie ma tam mowy ze Bóg kocha wszystkich.. Bóg kocha swoje dzieci a jego dzieci to wylacznie Chrzescijanie - innych nienawidzi.

Pastorzy sie odcieli od Katolicyzmu i Prawoslawia.. Wyższosc Protestantyzmu nad katolikami jest bardzo widoczna dlatego nie identyfuka sie z katolikami.


Biblie nie zmieono znacznie.. Jednak Katechizm KOsciola katolickiego jest niezbyt podobny do biblii..
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 14:40   

Cytat:
Zmieniono Biblię?

Nie wiem w jakim stopniu zmieniano Biblię, ale jedna zmiana jest poważna. Katolicy usunęli drugie przykazanie i rozbili ostatnie na dwa, dlatego te ostatnie teraz tak głupio brzmi i dlatego katolicy robią dużo głupich rzeczy, które w oryginale były zakazane. To prawda co pisał Wojtek w 3 punkcie.
Usunięte zostało całkowicie drugie przykazanie Dekalogu, zabraniające tworzenia i kultu wizerunków. Kościół który dokonał tej poważnej zmiany, wprowadził równocześnie do swych domów modlitw całe mnóstwo obrazów i posągów, oddając im, i ucząc wiernych oddawać im głęboką cześć. Zarabiają też na sprzedaży obrazków i innych symboli. Ludzie modlą się do jakichś obrazków i innych symboli, a jest to sprzeczne z przykazaniem. W ogóle jego wizerunków nie powinno się tworzyć.
Kościół Rzymsko-Katolicki dokonał też zmiany treści czwartego przykazania Bożego. Nakaz święcenia właściwego, siódmego dnia tygodnia - soboty - zamieniono na ogólny nakaz święcenia "dnia świętego" poprzez który rozumie się najpierw niedzielę, a następnie inne dni świąteczne roku kościelnego - które wyszczególnia i nakazuje zachowywać katechizm.

No i nazywanie przez kler kościołów jako "Dom boży"
"Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko. 26 On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, 27 aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. 28 Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: Jesteśmy bowiem z Jego rodu". 29 Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka"
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 14:46   

Cytujesz stary testament. Chrześcijanie czytają nowy. Inna rzecz, że religia ewoluuje z biegiem lat i trzeba pamiętać, że pewne zapisy są przestarzałe, nieadekwatne. Część jest napisana np. ze względów higienicznych (Księga Kapłańska).

Różnice wśród chrześcijan są głównie w sposobie wyznawania wiary, nie w traktowaniu bliźniego i podejściu do życia. Polecam ci rozmowę z np. zaufanym zakonnikiem z wykształceniem teologicznym, ja mimo zainteresowania tematem teologiem nie jestem, mówię tylko to, czego udało mi się dowiedzieć przez lata.

Ostatnia rzecz - dla większości prostych ludzi ważne jest, by okazywać wiarę poprzez modlitwę, krzyże, chodzenie do kościoła. To jest ich wyznacznik, ich pewnik. Nie rozumieją, ale wierzą. Moja mama jest taką osobą - potrzebuje Kościoła, by się nie zagubić w życiu. Natomiast gdybyś wsłuchał się w to, co mówią księża wykształceni, szukający drogi, dowiedziałbyś się, że każdy katolik powinien znaleźć własną drogę, zadawać pytania, poddawać w wątpliwość i błądzić. To zwykle prowadzi do zmiany w myśleniu i zmianach w kanonie. Kościół Katolicki jest jedynie drogą do Boga a nie niezmiennym kanonem, który powinien zostać w formie pierwotnej. Przekaz się zatraca, a ludzie potrzebują pasterza na miarę ich czasów. Stąd dyskusje, choć jak widzisz, KK jest w tyle zazwyczaj za obyczajami, bo żadna decyzja o zmianie nie jest prosta. Teraz trafiliśmy na skarb w postaci Franciszka, który jest takim świeżym powiewem.

Bóg kocha wszystkie swoje dzieci. Znasz przypowieść o samarytaninie? Jeszcze raz przypominam - chrześcijanie żyją zgodnie z naukami Jezusa, które są rewolucyjne w porównaniu do Starego Testamentu.

[ Dodano: 2013-10-11, 14:50 ]
Answer,
i twoje wątpliwości rozumiem. Przyznam natomiast, że rozumiem też, że nie każdy człowiek jest w stanie pojąć obraz Boga wszechmogącego. Może trochę na łatwiznę poszli z wizerunkami, ale to pomaga prostym ludziom. A religia jest dla ludzi, jak już pisałam, ma być drogą do Pana a nie Panem. Nie przeczę, że KK błądził po omacku. Natomiast zrobił wiele dla ludzi. Wiadomo, że są i dewoci, którzy niszczą ten wizerunek. Oraz księża, którzy sami zabłądzili, czego nie pochwalam. To oni powinni wieść owieczki do Pana... Natomiast widzę, jaką KK daje potęgę choćby na polskich wsiach. Jednoczy, pomaga przejść ponad drobnymi potyczkami dnia. Daje siłę ludziom, którzy czują się opuszczeni. Moja wieś i miasto, z którego się przeprowadziłam, dawało właśnie takich dobrych pasterzy. I przypominało, że jesteśmy najpierw chrześcijanami, potem katolikami.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 15:40   

Podajecie argumenty że Biblie zmieniano. Fakt. Ale była zmieniana z duchem czasu. Gdyby tak nie było to wiele chrześcijan byłoby że tak powiem na poziomie islamskiego fanatyka. Nie wiem kiedy usunięto to 2 przykazanie, ale strzelam że gdzieś w średniowieczu kiedy kościół miał zbyt dużą władzę. Ogólnie Chrześcijaństwo z biegiem czasu ewoluowało, ale w dobrym kierunku. Po co kłócić się teraz że nie trzymają się dawnych tradycji skoro w większości były one złe ?

WojtekVanHelsing napisał/a:
1. Wlasnie - Nie mozna przeczyc faktom a ja stwierdzam fakty
2. Nie obrazam reigii - stwierdzam fakty.

Gdybyś stwierdzał fakty, to podałbyś powód. Takie coś, to nie jest w żadnym stopniu stwierdzaniem faktów.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 15:48   

Cytujesz stary testament. Chrześcijanie czytają nowy. Inna rzecz, że religia ewoluuje z biegiem lat i trzeba pamiętać, że pewne zapisy są przestarzałe, nieadekwatne. Część jest napisana np. ze względów higienicznych (Księga Kapłańska).

Nie chrzescijanie ale katolicy.. .Zreszta kto wymyslil ze starego nie nalezy przestrzegac? Katolicy..Stary testament jest tak samo wazny wsród protestantow, zielonoswiatkowcow i anglikanow jak nowy.. biblie trzeba rozumiec doslownie

Różnice wśród chrześcijan są głównie w sposobie wyznawania wiary, nie w traktowaniu bliźniego i podejściu do życia. Polecam ci rozmowę z np. zaufanym zakonnikiem z wykształceniem teologicznym, ja mimo zainteresowania tematem teologiem nie jestem, mówię tylko to, czego udało mi się dowiedzieć przez lata.

Gadalem z kilkoma ksiezmi, popami, swiadkami jehowymi, muzulmannami i jednym pastorem.. Najinteligentniejszy wydal mi sie ten pastor.. Jego nie podbal za przyklad bo jego poglady gospodarcze i polityczne sa bardziej prawicowe od moich wiec nic dziwnego ze wydal mi sie inteligentny.. Tak czy siak - Wiem cos bo rozmawialem.

Bóg kocha wszystkie swoje dzieci. Znasz przypowieść o samarytaninie? Jeszcze raz przypominam - chrześcijanie żyją zgodnie z naukami Jezusa, które są rewolucyjne w porównaniu do Starego Testamentu.

Nie chrzescijanie tlyko katolicy.. Katolicy wmówili sobie ze istnieje cos takiego jak "wolna wola" ktora dla biblijnych chrzescijan nie istnieje.. Dziecmi bozymi sa wylacznie chrzescijanie.. Zreszta co to za chrzescijanin ktory nie narodzil sie na nowo

i twoje wątpliwości rozumiem. Przyznam natomiast, że rozumiem też, że nie każdy człowiek jest w stanie pojąć obraz Boga wszechmogącego. Może trochę na łatwiznę poszli z wizerunkami, ale to pomaga prostym ludziom. A religia jest dla ludzi, jak już pisałam, ma być drogą do Pana a nie Panem. Nie przeczę, że KK błądził po omacku. Natomiast zrobił wiele dla ludzi. Wiadomo, że są i dewoci, którzy niszczą ten wizerunek. Oraz księża, którzy sami zabłądzili, czego nie pochwalam. To oni powinni wieść owieczki do Pana... Natomiast widzę, jaką KK daje potęgę choćby na polskich wsiach. Jednoczy, pomaga przejść ponad drobnymi potyczkami dnia. Daje siłę ludziom, którzy czują się opuszczeni. Moja wieś i miasto, z którego się przeprowadziłam, dawało właśnie takich dobrych pasterzy. I przypominało, że jesteśmy najpierw chrześcijanami, potem katolikami.

Katolicy to tylko odlam chrzescijanstwa.. Ale skrajnie niebiblijny dlatego mozna ich w ogóle wykluczyc z tej religi.. duzo szczekaja na swiadków jehowych którzy sa bardziej biblijni niz oni..

Bog teoretycznie moze istniec ale nie w tak glupiej postaci jak przedstawiaja go katolicy, chrzescijanie itp..

Podajecie argumenty że Biblie zmieniano. Fakt. Ale była zmieniana z duchem czasu. Gdyby tak nie było to wiele chrześcijan byłoby że tak powiem na poziomie islamskiego fanatyka. Nie wiem kiedy usunięto to 2 przykazanie, ale strzelam że gdzieś w średniowieczu kiedy kościół miał zbyt dużą władzę. Ogólnie Chrześcijaństwo z biegiem czasu ewoluowało, ale w dobrym kierunku. Po co kłócić się teraz że nie trzymają się dawnych tradycji skoro w większości były one złe ?

Tyle że Biblii nie zmieniono.. Zielonoswiatkowcy posluguja sie normalna biblia.. katolicy wprowadzili mase poprawek, rozumieja ja "na swój sposób"... Zielonoswiatkowcy to 100% chrzescijanie w porównaniu do 2% katolików a to zielonoswiatkowcy maja poglady liberalne.

Gdybyś stwierdzał fakty, to podałbyś powód. Takie coś, to nie jest w żadnym stopniu stwierdzaniem faktów.

NIepodwazalnym dowodem tego ze katolicy z chrzescijanstwm maja wspólnego tyle co gwalt z miloscia jest tan fakt iż sa niebilbijni a chrzescijanstwo opiera sie na biblii
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 17:37   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Bog teoretycznie moze istniec ale nie w tak glupiej postaci jak przedstawiaja go katolicy, chrzescijanie itp..

Jeśli Bóg istnieje, to prawdopodobnie jest on zupełnie inny niż przedstawiają go różne religie, więc z tym się po części zgodzę. Wszelkie religie, to próba szukania tego Boga i próby zrozumienia świata.
Mam przez to pogląd dotyczący Boga zupełnie inny niż wszelkie religie najbliższy chyba deizmowi.
Więc wszelkie branie dosłownie takich ksiąg jak Biblia czy Koran uważam po prostu za głupie. To książki pisane przez ludzi dla ludzi, pokazujące zachowania jakie wyznawcy powinni powielać.

WojtekVanHelsing napisał/a:
Cytat:
Gdybyś stwierdzał fakty, to podałbyś powód. Takie coś, to nie jest w żadnym stopniu stwierdzaniem faktów.


NIepodwazalnym dowodem tego ze katolicy z chrzescijanstwm maja wspólnego tyle co gwalt z miloscia jest tan fakt iż sa niebilbijni a chrzescijanstwo opiera sie na biblii

Inna interpretacja nie oznacza od razu że są niebiblijni.
Podobno Szymborska nie potrafiła w 100% zinterpretować jej własnego wiersza. To pokazuje że to co teraz interpretują i Protestanci i Katolicy może wcale nie być zamysłem twórców. Interpretacje są różne, ale co autor miał na myśli wie tylko sam autor.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-11, 17:39   

Biblia zabrania klekania przed posiagami itp.. A oni to robia. TO nie jest inna interpetacja
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.092 sekundy. Zapytań do SQL: 29