Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
"Władanie mieczem" i inne rycerskie umiejętności.
Autor Wiadomość
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 14:54   

Nigdy nie słyszałeś o rekonstrukcji, Ruchu Rycerskim itd.?
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 19:34   

A mnie się bardzo podoba idea bractw rycerskich i sam się do któregoś zapiszę. Jednym z powodów, dla którego mnie tam ciągnie jest możliwość nauki machania mieczem.
V - r, uczycie się w waszym bractwie fechtunku?
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 20:04   

Davos napisał/a:
Jednym z powodów, dla którego mnie tam ciągnie jest możliwość nauki machania mieczem.


Czy ten powód bezpośrednio łączy się z zaprzyjaźnioną z bractwem grupą tancerek irlandzkich? B) :diabelek:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 20:20   

Nie myślałem konkretnie o bractwie, do którego należy V - r, aczkolwiek tancerki na pewno do niego nie zniechęcają ;)
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 20:23   

Davos, szczególnie, jeśli potrafisz już "władać mieczem". ;)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 20:27   

Widzu napisał/a:
Davos, szczególnie, jeśli potrafisz już "władać mieczem". ;)


No jeśli takiego "władania mieczem" musisz się uczyć w bractwie rycerskim to chyba nie jest zbyt dobrze ;)
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 20:32   

Davos napisał/a:
widzu napisał/a:
Davos, szczególnie, jeśli potrafisz już "władać mieczem". ;)


No jeśli takiego "władania mieczem" musisz się uczyć w bractwie rycerskim to chyba nie jest zbyt dobrze ;)


Nie, w bractwie wolałbym pouczyć się walki mieczem żelaznym. :P


Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego tak mało osób używa mieczy półtoraręcznych...
V - r, znasz może powód?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 22:03   

Davos napisał/a:
A mnie się bardzo podoba idea bractw rycerskich i sam się do któregoś zapiszę. Jednym z powodów, dla którego mnie tam ciągnie jest możliwość nauki machania mieczem.
V - r, uczycie się w waszym bractwie fechtunku?


Oczywiście, że uczymy się fechtunku, przecież walki to zawsze główna atrakcja na pokazach i turniejach. :> Aczkolwiek to nie jest wcale proste, wręcz przeciwnie. Jestem już prawie dwa lata w SBRze, dość często chodzę na treningi, a jeszcze mam nieraz problemy z podstawami, jak krok szermierczy, paginka czy inne "proste" schematy ciosów.

widzu napisał/a:
Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego tak mało osób używa mieczy półtoraręcznych...
V - r, znasz może powód?


Miecze półtoraręczne są przede wszystkim cięższe i odpowiednie machanie nim jest dość trudne, to raz. Dwa, walki na jednoręczne są bardziej widowiskowe, "turniejowe", opierają się bardziej na technice itd., a przy półtorakach bardziej liczy się to, kto mocniej napie*dala. Trzy, walki na półtoraki są bardziej niebezpieczne, tym bardziej, że nie są techniczne jak te na jednoręczne. Tyle powiedzieć mogę, opierając się na obserwacjach, opowieściach i własnym doświadczeniu :P

Przy okazji, walki na topory, nawet te jednoręczne, różnią się od zwykłych walk. Są rzadko spotykane, bo są mimo wszystko nudniejsze niż te typowo turniejowe walki na miecze jednoręczne. Główna różnica polega na tym, że po trafionym ciosie jednego z walczących, muszą się oni rozdzielić i dopiero potem mogą znowu na siebie natrzeć.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 22:07   

V - r, a jakbyś był średniowiecznym rycerzem, to jaki miecz byś wybrał?
Jednoręczny, dwuręczny czy półtoraręczny?
Pamiętaj, że nie chodzi tu o widowiskowość, lecz o przetrwanie.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 22:14   

Jednoręczny, ponieważ jest najlżejszy, dzięki czemu łatwiej zadać cios, no i mógłbym mieć ze sobą tarczę, która w odpowiednich rękach znacznie zwiększa szanse na przetrwanie :>
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 22:17   

V - r, z półtorakiem też można mieć tarczę, bo, o ile się nie mylę, to miecz przystosowany zarówno do walki jednoręcznej, jak i dwuręcznej.
Ale to dobra opcja, gdy wolisz siłę niż mobilność.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-15, 22:21   

Oczywiście, że tak, ale półtorak bardziej się nadaje mimo wszystko do użycia w obu rękach, jak chcesz walczyć z tarczą, to wybierz miecz jednoręczny. I skończmy lepiej tę dyskusję, bo to "galeria zdjęć użytkowników", a nie "zapytaj V - r" :P

Podzieliłem wam tu, możeta kontynuować dysputy o władaniu mieczem i średniowieczem.
-SO
Ostatnio zmieniony przez SlownikOrtograficzny 2014-05-16, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-16, 16:19   

V - r napisał/a:
Miecze półtoraręczne są przede wszystkim cięższe

Trzeba mieć silne przedramię?

V - r wpadnij niedługo na Bitwę pod Koronowem. Co roku się naparzają, około 50 osób.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-16, 16:33   

^AdijoS^ napisał/a:

Trzeba mieć silne przedramię?

V - r wpadnij niedługo na Bitwę pod Koronowem. Co roku się naparzają, około 50 osób.


Nie tylko przedramię trzeba mieć silne :P O Bitwie pod Koronowem nie słyszałem, jeśli będziemy jechać bractwowo, to wpadnę. BTW moja babcia jest z Koronowa. :P

Ogólnie warto nauczyć się tańczyć, łatwiej się wtedy walczy. Kiedy pierwszy usłyszałem to od Drussa, to nie wierzyłem, że umiejętności taneczne mogą mieć wpływ na umiejętności w walce. Ale kiedy się tańczyć nauczyłem (i to całkiem nieźle, ciągle pochwały zbieram, hyhy) to odczułem tę różnicę. Taniec może poprawić kondycję i koordynację.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-16, 20:05   

Bo przy walce mieczem bardzo ważna jest praca nóg, a nie tylko wymachiwanie samymi rękoma więc nie dziwi mnie, że taniec pomaga.

Gdybym ja miał wybierać miecz do walki, to też bym się zdecydował na jednoręczny.

V - r, a co tak w ogóle porabiacie jeszcze na tych spotkaniach Bractwa? I jak często się spotykacie?
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-16, 20:18   

W ogóle ogarnąłem dopiero, że Polacy są w tym świetni:
https://www.youtube.com/watch?v=ZZWHsv2Dan0

Oto jak pokonali Japonię, na Mistrzostwach Świata. Co na to Love?

https://www.youtube.com/watch?v=WXCtN6kEY-s

Bitwa pod Koronowem.


https://www.youtube.com/watch?v=awclFiohO58
Ci od 0:30 walczą jednoręcznymi?
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
Ostatnio zmieniony przez Adijos 2014-05-16, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-16, 20:22   

Davos, spotykamy się raz w tygodniu, głównie po to, żeby pogadać, potańczyć i ewentualnie coś ustalić. No i są jeszcze treningi, też raz w tygodniu.

grzejnik007, wszystko zależy od imprezy :P Na Bitwie Narodów zawsze jest taki rozpie*dol jak na tym filmiku, ale na zwykłych walkach turniejowych (tj. 1vs1) takiego chaosu nie ma. :P

Oto kanał jednego z naszych fajterów - http://www.youtube.com/user/Kasp4roV/videos Wrzuca tam głównie filmiki z walk turniejowych, więc można obejrzeć jak to wygląda :>

[ Dodano: 2014-05-16, 20:30 ]
^AdijoS^ napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=awclFiohO58
Ci od 0:30 walczą jednoręcznymi?


Tak, walczą jednoręcznymi. Aczkolwiek walczą dość niemrawo, wyraźnie widać, że to walka "wyreżyserowana", na niby :P
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-16, 22:32   

^AdijoS^ napisał/a:
Oto jak pokonali Japonię, na Mistrzostwach Świata. Co na to Love?

Ja do wielu spraw podchodzę z krytyką zbudowaną na solidnych dowodach, uważam np. że miecz europejski jest bardziej skuteczny w walce niż katana :P
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-16, 22:41   

Ja w gimnazjum bawiłem się w rycerzy i się kijami nalarzaliśmy. Potem cali poranieni i posiniaczeni bylismy :p
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-05-16, 22:45   

Moris299 napisał/a:
Ja w gimnazjum bawiłem się w rycerzy i się kijami nalarzaliśmy. Potem cali poranieni i posiniaczeni bylismy :p

W nagrodę za swoją waleczność dzisiaj masz czerwony miecz świetlny w profilu :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.076 sekundy. Zapytań do SQL: 32