Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Świata w siatkówce Polska 2014

Czy Polacy zdobędą złoto?
TAAAAAK! POLSKA MISTRZEM ŚWIATAAA!
76%
 76%  [ 16 ]
Nieeee, Brazylia obroni tytuł i będzie zonk.
4%
 4%  [ 1 ]
Pawoł!
19%
 19%  [ 4 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-22, 00:14   

MAMY MISTRZOSTWO ŚWIATA!!! :) :funfunfun: :funfunfun: :funfunfun:
Jak cudownie to brzmi :)

Podobnie jak Zak, ja też dziś miałem lekko zeszklone oczy, gdy widziałem, jak cieszą się nasi po końcowym gwizdku :) Siatkówkę zawsze mocno przeżywam, ten sport jest naprawdę cholernie widowiskowy i emocjonujący, tylko trzeba mu dać szansę :) A ja siatkę oglądam od dziecka, widziałem różne momenty, były wzloty i upadki, ale od ładnych paru lat jesteśmy w ścisłej światowej czołówce - było wicemistrzostwo świata, potem mistrzostwo Europy, później pierwszy w historii triumf w Lidze Światowej i wreszcie dziś zdobycie upragnionego tytułu Mistrzów Świata :) Po 40 latach przerwy! Cudowny wieczór :)
Jutro pokuszę się o małe podsumowanie całego turnieju, a dziś tylko opiszę swoje wrażenia z finałowego meczu:
Zaczęło się nieciekawie - Brazylia szybko odjechała nam na kilka punktów i pewnie wygrała pierwszego seta. Nasi nie grali źle, ale było u nich widać ciążącą na nich presję i nie byli w stanie przełamać świetnego brazylijskiego bloku. Na szczęście potem było już tylko lepiej, chociaż Polacy zadbali o to, by jak zwykle nie było zbyt łatwo ;) To kilkupunktowe prowadzenie, które potem roztrwoniliśmy... Na szczęście ostatecznie udało się wygrać kolejne 3 sety i zdobyć upragniony tytuł :) Genialną robotę wykonał Mika, który punktował dosłownie z każdej pozycji - jak dla mnie zdecydowanie najlepszy siatkarz w dzisiejszym meczu! No i bardzo trafiona zmiana w rozegraniu pod koniec 2 seta - Zagumny wszedł za Drzyzgę i od razu gra naszych się poprawiła. Super, że Antiga pozostawił Zagumnego do końca meczu - jego dokładne i wszechstronne rozegranie naprawdę bardzo dużo nam dziś dało!
Wielkie brawa dla Polaków! :) Zagraliśmy 13 trudnych, a czasem i bardzo trudnych meczów i daliśmy się pokonać tylko raz - Amerykanom. Za to wygraliśmy m.in. z Brazylią (dwa razy!), z Rosją, z Francją, Iranem, Włochami, Serbią i Niemcami. Ogrywaliśmy wszystkie najlepsze drużyny świata! Zasłużyliśmy na ten tytuł jak nikt inny. Wielkie brawa dla siatkarzy i dla naszych trenerów, bo to oni są autorami tego sukcesu :)
A zwycięstwo nad Brazylią smakuje podwójnie, bo nie dość, że ograliśmy zespół, który wygrał trzy ostatnie mistrzostwa świata i był niekwestionowanym gigantem siatkówki, to jeszcze przy okazji utarliśmy im nosa za tą ich butę, o której już wspominaliście. Dobrze im tak :D

No i wielkie brawa dla Niemców za zdobycie brązowego medalu - wygranie przez nich z Francją i to aż 3:0 w meczu o 3 miejsce jest chyba największą sensacją tego turnieju! Ale należało im się bo grali świetnie. Przez ostatnie lata ta drużyna zrobiła ogromny postęp. I to też pokazuje, że wczoraj w półfinale to nie my zagraliśmy tak źle tylko to Niemcy postawili nam tak twarde warunki. Tym większy szacun dla biało - czerwonych, że byli w stanie z nimi wygrać 3:1 w tak ważnym meczu :)
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-22, 07:53   

Mimo ze juz emocje lekko opadly tez musze napisac kilkq slow. Ogladalem wszystkie mecze reprezantacji (poza kamerunem), wytrwalem tyle nerwiwych meczow ze wczoraj rowniez z placzem ogladalem dekoracje. Te mistrzostwa swiata to byl chyba najwspalnialszy turniej jaki bylo mi w zyciu dane ogladnac. Polska mistrzem swiata, jeazcze dalej w to nie dowierzam ale to jrst fakt, jestesmy najlepsza druzyna na globie! Polacy naprawde zasluzyli na zwyciestwo, pokonali tylu utytulowanych rywali ze glowa mala, wczoraj mecz zycia zagral mateusz mika, Pawel zagumny w finale rewelacyjnie zastapil drzyzge. Wszyscy bez wyjatku przyczynili sie do tego sukcesu. Zdecydowany lider druzyny Wlazly zasluzenie odebral 2 nagrody w tym mvp, tylko jakos smutno sie zrobilo jak sie dowiedzialem ze konczy kariere, zgodze sie z naszymi komentatorami ze do rio niedaleko a takiego zawodnika tracic... no coz ale to jego decyzja i szanuje to. No i stephan antiga, jak zwykle przez naszych kibicow jego wybor byl krytykowany no i terwz utarl im wszystkim nosa, doprowadzajac druzyne do zlota. Oj co sie teraz bedzie dzialo, ide z duma czytac serwisy informacyjne :D Brazyllijczycy stojac na podium mieli grobowe miny ale jakos wytrzymali ta "straszliwa" porazke :P No i brawa dla niemcow, nie spodziewalem sie ze zdobeda medal, a francja coz, caly turniej swietna forma jednak zawiedli w ostatnich najwazniejszych meczach.

Polska bialo czerwoni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:1m:
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-22, 13:58   

Postawa Niemców również mnie zaskoczyła. Bardzo pozytywni goście. I tak wysoko zaszli! Mimo, że w kraju ogarniętym miłością do podłych cwaniaków zwanych piłkarzami, są zepchnięci na margines, to dają radę!
Szkoda, że Wlazły zakończył swoją przygodę z reprezentacją, ale z drugiej strony lepszego zakończenia nie mógł sobie wymarzyć.
No i kibice. Po raz kolejny udowodniliśmy jaką atmosferę potrafimy stworzyć, jak się bawimy i jak dopingujemy. KLASA!!!

A tu macie całkiem ciekawe wyjaśnienie całej sytuacji z transmisją.
http://www.polsat.pl/O_Na...5070/index.html
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-22, 14:05   

:grimer:

Żeby Wam udowodnić, że i ja wierzyłem w naszych, przyznam się, że postawiłem na nich piątkę!

Teraz mogę to napisać: Jankiel to siusiak!

Również idę czytać serwisy. Wypowiedzi i ekscesy Brazylijczyków interesują mnie szczególnie :)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-22, 14:06   

Niestety nie tylko Wlazły postanowił zakończyć karierę. Oprócz niego z reprezentacją pożegnają się też Winiarski, Zagumny i Ignaczak. Ech, wielka szkoda, bo wraz z ich odejściem kończy się pewna epoka w siatkówce...
Z drugiej strony oni już mają swoje lata, a dla Polski zrobili ogromnie dużo! No i kończą karierę w najlepszym dla nich momencie - jako mistrzowie świata. Odejdą w glorii i chwale. Czwórka wielkich, wspaniałych siatkarzy, ale też bardzo fajnych ludzi :)
Dzięki Panowie, za te wszystkie emocje, których dostarczyliście Polakom przez wiele lat! Jesteście the best! :)
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-22, 16:24   

Davos napisał/a:
Niestety nie tylko Wlazły postanowił zakończyć karierę. Oprócz niego z reprezentacją pożegnają się też Winiarski, Zagumny i Ignaczak. Ech, wielka szkoda, bo wraz z ich odejściem kończy się pewna epoka w siatkówce...
Z drugiej strony oni już mają swoje lata, a dla Polski zrobili ogromnie dużo! No i kończą karierę w najlepszym dla nich momencie - jako mistrzowie świata. Odejdą w glorii i chwale. Czwórka wielkich, wspaniałych siatkarzy, ale też bardzo fajnych ludzi :)
Dzięki Panowie, za te wszystkie emocje, których dostarczyliście Polakom przez wiele lat! Jesteście the best! :)

Na pewno szkoda, że odchodzą takie gwiazdy jak Zagumny, Wlazły, Winiarski i Ignaczak. Ale z drugiej strony odchodzą właśnie jako mistrzowie. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Ale nie pozostawiają po sobie pustki. W kadrze są przecież młodzi i zdolni zawodnicy, którzy już na tym Mundialu pokazali moc z Mateuszem Miką na czele.
Będzie dobrze! Nasza reprezentacja jeszcze nie raz da nam powody do radości, jestem tego pewien! :ok:
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 13:40   

Reprezentacja Polski awansowała na 3 miejsce w rankingu FIVB. Przed nami tylko Rosja i Brazylia.



A reprezentacja naszych kopaczy które to mają teraz miejsce? 70? :P
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-24, 13:43   

Polska zostala Mistrzem Swiata w moje urodziny, taki prezent!
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 14:40   

Nie ma reprezentacji Kuby w pierwszej dziesiątce : o
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 14:41   

Zaknafein napisał/a:
Nie ma reprezentacji Kuby w pierwszej dziesiątce : o


Nic dziwnego. Ten Mundial nie wyszedł im zupełnie.
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 16:25   

Zaknafein napisał/a:
Nie ma reprezentacji Kuby w pierwszej dziesiątce : o

To reprezentację też masz? :O
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 18:57   

Zaknafein napisał/a:
Nie ma reprezentacji Kuby w pierwszej dziesiątce : o


Francji też nie ma, co już mnie dziwi, bo akurat oni na mistrzostwach świata grali bardzo dobrze. Właściwie tylko mecz z Niemcami o brąz im nie wyszedł, bo z Polską i Brazylią przegrali w tie-breakach po wyrównanych meczach.

A na onecie pojawiła się dziś bardzo ciekawa rzecz - przypomnienie wpisów niektórych "znawców siatkówki", które pojawiły się po wyborze Antigi na selekcjonera i po ogłoszeniu składu, który miał jechać na mistrzostwa: http://ofsajd.onet.pl/new...bohaterem/19gfy
Ciekawe, czy te osoby biją się teraz w pierś :)
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 19:02   

Zawsze się znajdą internetowi "eksperci", którzy będą jechać po wszystkich zawodnikach i trenerach i tylko czekać na niepowodzenia. Beznadziejni są tacy ludzie. Zazdrość przez nich przemawia, bo sami nic nigdy nie osiągnęli, więc będą gadać na tych, którzy mogą coś osiągnąć.
Aha, sami nazywają się "realistami". To też jest śmieszne. I żałosne zarazem.
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-24, 19:24   

szyszek27 napisał/a:
Zawsze się znajdą internetowi "eksperci", którzy będą jechać po wszystkich zawodnikach i trenerach i tylko czekać na niepowodzenia. Beznadziejni są tacy ludzie. Zazdrość przez nich przemawia, bo sami nic nigdy nie osiągnęli, więc będą gadać na tych, którzy mogą coś osiągnąć.
Aha, sami nazywają się "realistami". To też jest śmieszne. I żałosne zarazem.


Aaa w cholerę z takimi. Przeca "specjaliści" są wszędzie.
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 19:34   

qtasiorro napisał/a:
Zaknafein napisał/a:
Nie ma reprezentacji Kuby w pierwszej dziesiątce : o

To reprezentację też masz? :O


Ano. Kiedyś kupiłem kilkunastu Murzynów i założyłem własną reprezentację ;)

_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-28, 21:39   

http://ofsajd.onet.pl/new...szewskiej/wkmz7

Giba ma klasę. Zawsze go szanowałem, a teraz szanuję jeszcze bardziej.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-28, 21:48   

Cóż można powiedzieć: świetny człowiek, z klasą. Szacunek dla niego jak najbardziej się należy!
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-06-01, 21:47   

Na TVP1 przed chwilą zaczął się reportaż o korupcji w PZPS związanej z organizacją MŚ 2014.
Tytuł reportażu "Pieśń o chytrych rycerzach". Bardzo znaczące...
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-06-01, 22:07   

Cóż, szkoda, że nie mam telewizora, to bym sobie może obejrzał...

Davos, streścisz potem, co tam mniej więcej mówili w tym dokumencie? ;)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-06-01, 22:14   

W bardzo dużym uproszczeniu, chodzi o to, że wokół PZPS funkcjonowała (funkcjonuje?) sieć spółek i spółeczek, które wykonują dla PZPS różne usługi za publiczne pieniądze. A w zarządach i radach nadzorczych tych spółek zupełnym zbiegiem okoliczności znajdują się krewni i znajomi ludzi z PZPS. A członkowie PZPS na pytania związane z tymi spółkami albo nie odpowiadają albo wiją się jak piskorze. W tym tacy zasłużeni dla siatkówki ludzie jak Waldemar Wspaniały czy Grzegorz Wagner.
Aż przykro patrzeć :/


Mam nadzieję, że sam reportaż będzie wkrótce dostępny na necie. Trzeba będzie szukać.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.101 sekundy. Zapytań do SQL: 33