Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Forum Masterum
Autor Wiadomość
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-02, 20:01   Forum Masterum

Tej czerwcowej nocy odbyło się zebranie. Wszyscy bracia i siostry zakonne zebrali się razem w podziemnej sali zwanej potocznie Piwnicą. Na kamiennych ścianach wisiały batalistyczne gobeliny przedstawiające większe i mniejsze konflikty w historii Forum Masterum. Herezja czerwonej czarownicy. Wygnanie Wojtona van Hellsinga. Wciąż trwająca walka z Krokorokusem.
- Po co tkaliście ten ostatni? Przecież i tak niedługo będzie trzeba go wymienić na nowy, zapewne pod tytułem „Krokorokus przeprasza i znowu się wycofuje” - skrytykowała ostatni gobelin Sharvari, kapłanka bogini-jelenia.
- Z dwóch powodów. Po pierwsze, bo ładnie wygląda. Po drugie, bo mogę – uśmiechnął się Bartosz LXXXII, król-założyciel Forum Masterum, naczelnik miejscowego administratum oraz minister INFOrmacji.
- W jakim celu się tutaj zebraliśmy? - zapytał sir Davos, mistrz zakonu Kraciastych Kiltów.
Na to pytanie odpowiedział białowłosy chłopak rasy An'me, która charakteryzowała się tym, że nikt nie był w stanie określić wieku dowolnego osobnika w oparciu o jego cechy fizjonomiczne. Wszyscy mężczyźni tej rasy wyglądali na swój sposób dosyć kobieco.
- Jak zapewne wiecie, naszemu królestwu zagraża wiele rzeczy, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Stale powstają nowe, niezależne księstewka nieuznawane przez nikogo, których inicjatywą jest zniszczyć monopol naszego macierzystego państwa. Na szczęście nie udaje im się to zbyt dobrze. Niestety, niedawno powstało nowe zagrożenie, którego pochodzenie jest związane z utworzeniem (i rychłym upadkiem) równoległego świata o nazwie Forum Officium przez cesarza Wlsza. Pomimo usilnych starań dworu cesarskiego Officium nie uzyskało wystarczająco dużo energii umysłu generowanej przez jego mieszkańców i po pewnym czasie samoistnie się zamknęło. Cała sprawa poszła w zapomnienie, przynajmniej aż do przedwczoraj. Nasz naczelny kopromanta, Defecus Maximus, podczas codziennej medytacji na Porcelanowym Tronie wyczuł wzrastające ciśnienie...
- Oszczędźmy sobie tych nieciekawych szczegółów, Weoniuszu – mruknęła wysoka Siostra Ruda.
- …chodziło mi oczywiście o ciśnienie psychiczne. Defecus jako psionik odbiera niepokojące impulsy z miejsca, gdzie niegdyś istniało Officium. Jego mózg został wręcz zbombardowany alarmującymi sygnałami takimi jak te plugawe „mistrzowskie obrazki”.
Wszyscy zgromadzeni skrzywili się z odrazą. Ruda dokończyła przemówienie Weoniusza:
- Rada Dworu obawia się, że w przyszłości impulsy dochodzące z Officium mogą ulec wzmocnieniu. Być może nawet do tego stopnia, że będą oddziaływać nawet na ludzi bez psychicznego daru. Konsekwencje tego będą wręcz katastrofalne. Morale udręczonych obywateli Macierzy podupadną i przestaną produkować printskriny, nasz główny towar eksportowy. Wskutek tego gospodarka się załamie, a wraz z nią pójdzie na dno również i nasze królestwo.


Przez Piwnicę przeszła fala zgrozy. Nikt nie miał wątpliwości, że trzeba coś z tym zrobić. Sprawa była wyjątkowa i wymagała wyjątkowego rozwiązania. A specem od wyjątkowych rozwiązań był Ojciec Ojciec. Ojciec od zawsze był Ojcem. Nawet kiedy nie był jeszcze ojcem. (Może to skomplikowane, ale nie wolno mi zagłębiać się w takie szczegóły – inkwoderacja zawsze była drażliwa na punkcie ważnych członków Bractwa, a historia nie pójdzie dalej z narratorem nabitym na warna.) Mentalna wiadomość do Ojca Ojca została wysłana natychmiast po przemówieniu Weoniusza i Siostry Rudej.


Niebawem do Piwnicy zszedł Ojciec Ojciec. Wysoka, potężnie zbudowana postać zakuta w grubą czarną zbroję energetyczną zjawiła się w towarzystwie dwóch równie ciężko uzbrojonych strażników gwardii przybocznej: szczupłej kobiety z rzadkiej rasy Bezlicych, która upodobała sobie bezcelowe łażenie po lesie oraz ponurego rycerza z zakonu Rzekotek. Na imię było mu chyba Ząbek albo Żabek, toteż wszyscy nazywali go kompromisowo: Zabek.
Ojciec Ojciec stanął pośrodku Piwnicy, odkaszlnął i zaczął wyjaśniać, co należy zrobić w tej jakże trudnej sytuacji.
- Aby zamknąć raz na zawsze te przeklęte wrota do wymiaru Officium, należy odnaleźć starożytną, zaginioną relikwię o niezwykłej mocy. Jest to święty granat ręczny w kształcie kulki z obręczą, wykonany przez naszego zmarłego Mistrza Odpowiedzi noszącego imię Answeriusz. Został on zasztyletowany przez bliżej nieznanego, obficie kopcącego zabójcę w niebieskiej szacie w paski. Nie możemy jednakże wyruszyć na tą wyprawę sami.

Po pierwsze, (tutaj Ojciec Ojciec zrobił potężny, astmatyczny wdech i wydech) niektórzy z nas muszą zostać w klasztorze. Dla przykładu ja, ze względu na moją zaawansowaną astmę. Po drugie, potrzebujemy znacznie liczniejszej drużyny niż tylko sześć zakonników i moi dwaj wojownicy. Musimy uformować dostatecznie dużą grupę bohaterskich narwańców, żebyśmy mogli przedostać się przez niebezpieczne terytorium na zewnątrz naszego królestwa i bezpiecznie dojść aż do opuszczonej fortecy Mistrza Odpowiedzi. Jakieś pomysły?

Kapłanka Sharvari podniosła rękę.
- Co powiecie na rekrutację w Karczmie pod Kontem Testowym?
C.D.N.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oto pierwsza część serii opowiadań pt. Forum Masterum. Opinie byłyny mile widziane :)
Ostatnio zmieniony przez Antlion 2014-09-02, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zabek05 
Loża Szyderców


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2727

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-02, 20:08   

Dobre :)
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-02, 20:13   

Już myślałem, że Ojciec Ojciec to JaJestemTwoimOjcem. :P
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
R - y 
Nobody Girl


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 2067

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-02, 20:31   

Fajne!!!
_________________
I'm staying here to end my life, down in the Rising Sun
Make my world go black, hit me like a heart attack, knock me flat on my back, just keep doing that thing you're doing
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-02, 21:46   

Dobre dobre Panie!
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-02, 23:27   

widzu napisał/a:
Już myślałem, że Ojciec Ojciec to JaJestemTwoimOjcem. :P


Ja też :P


No, Antlion, niezła robota :) Masz bogaty zasób słów. I ciekawy pomysł - czekam, jak go rozwiniesz, bo część pierwsza Twojego opowiadania była dosyć krótka.

No i gratuluję posta nr 500 :)
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 11:49   

Boskie! Chcę jeszcze! :git: Uwielbiam taki styl pisania :) A Maximus na Porcelanowym Tronie mistrz :piwo: Kiedy ciąg dalszy? :)
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 12:31   

Naprawdę fajne! Podoba mi się nastrój i fabuła tego opowiadanka! Przyjemnie się to czytało! :git:

Czekam na c.d.!
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 12:41   

świetne :D

a ja dalej nie wiem kto jest ojcem ojcem :(
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 15:07   

Świetne opowiadanko. Bardzo mnie wciągnęło od początku i przyjemnie się czytało.
Czakam na cięg dalszy :)

Sharvari napisał/a:
a ja dalej nie wiem kto jest ojcem ojcem :(


Ja też :(
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 15:15   

Ja podobnie. :c
Też na początku podejrzewałem, że chodzi o JaJestemTwoimOjcem. Ale to chyba nie on...
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 15:24   

Dobra robota Antlion, bardzo przyjemnie się tego czyta, podobnie jak Davos uważam że masz spory zasób słów. Czekam na kontynuację!
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-03, 16:22   

Sharvari napisał/a:
świetne :D

a ja dalej nie wiem kto jest ojcem ojcem :(


Cytat:
Wysoka, potężnie zbudowana postać zakuta w grubą czarną zbroję



Wszyscy zgadli, Ojciec Ojciec to JaJestemTwoimOjcem :)

A co do dalszego ciągu to będzie najprawdopodobniej post #750 :-D
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 16:28   

No to nabijaj posty, nabijaj! ;)
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 16:33   

Czekam na część drugą. Podoba mi się twój tekst. :)
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 17:45   

Fajne :ok:
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 18:57   

Dobre, dobre :)
 
 
Zabek05 
Loża Szyderców


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2727

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-03, 19:41   

już się bałem po autorze ostatniego posta, że będzie on brzmiał "a gdzie jaaaaa ;( (((((" :smile:
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-22, 20:32   

Masterowskie! Ale poważnie, ładnie, poprawnie i stylowo piszesz. Gratulacje.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.076 sekundy. Zapytań do SQL: 31