Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:48
Ile kosztuje Minecraft? Tylko 2 500 000 000 dolarów!!!
Autor Wiadomość
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-15, 18:23   Ile kosztuje Minecraft? Tylko 2 500 000 000 dolarów!!!

Studio Mojang odpowiedzialne między innymi za stworzenie gry MINECRAFT zostałe kupione przez Microsoft. Cena? 2,5mld

https://mojang.com/2014/09/yes-were-being-bought-by-microsoft/
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-15, 18:42   

Może w końcu zrobią coś dobrego z tą grą.
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-15, 19:46   

Minecraft + Micro$hit = http://static.planetminec...een_3081220.jpg
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-15, 19:49   

Płatne DLC :'''D
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-15, 20:25   

:cry: Dlaczego akurat M$? A mogło być tak pięknie.
:sadangel:
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-15, 22:19   

Co sądzicie? Notch się zwyczajnie sprzedał czy może serio nie chodziło mi o kasę?

Cytat:
Zgodnie z zapowiedziami Microsoft kupił Mojang, czyli studio odpowiedzialne za Minecraftajego spektakularny sukces. Ale... Markus "Notch" Persson i cała ekipa założycielska odchodzą.

Jak zaręcza Petersson w otwartym liście do fanów gry, nie chodziło mu o pieniądze, ale "zachowanie normalności". A dalej pisze: "nigdy nie czułem się prawdziwym twórcą gier. Robiłem je, ponieważ sprawiało mi to przyjemności i uwielbiam programować i grać, ale nigdy nie miało to na celu stworzenia hitu czy zmieniania świata. Minecraft stal się taką produkcją, a ludzie mówili mi, że zmienił on oblicze gier. Nigdy tego nie chciałem. Dość dawno temu zdecydowałem o zaprzestaniu rozwoju Minecrafta, przekazując go Jensowi, ja zaś chciałem skupić się na nowych rzeczach. Nie powiodło mi się stworzenie kolejnej dużej produkcji, więc skupiłem na mniejszych projektach, które dawały mi radość. Chciałem odejść z Mojang, czując, że tam nie pasuję, jednak ludzie mówili mi, że jestem ważny dla kultury, więc pozostałem".




Dalej deklaruje, że opuszcza Mojang i wraca do brania udziału w konkursach Ludum Dare, jednak zastrzega, że gdy tylko stworzy coś, co przyciągnie szerszą uwagę - natychmiast zaprzestanie prac nad projektem. Na koniec dodaje wyrazy miłości dla wszystkich fanów Minecrafta, jednak z zastrzeżeniem, że "jest ich zbyt wielu". Dlatego też w sam raz pasują do Microsoftu, który stał się właścicielem Minecrafta za 2,5 miliarda dolarów. Jak ujawniono to już po zawarciu umowy, odejście Notcha i wszystkich współzałożycieli Mojang było częścią kontraktu.


[ Dodano: 2014-09-15, 23:20 ]
Źródło pcworld
http://www.pcworld.pl/new...Minecrafta.html
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-16, 15:06   

Zdecydowanie sprzedali się.
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-16, 19:51   

Oczywiście, że się sprzedał. M$ zapewne był w stanie wyłożyć najwięcej zielonych, a chętnych pewno było znacznie więcej. I jeszcze to jego gadanie, zacytuję: "nie chcę brać odpowiedzialności za tak wielką markę"; "oczywiście nie chodzi o pieniądze". To trzeba było odejść, a nie sprzedawać się molochowi. Sporo kasy się dorobił na tej grze, a teraz to już w ogóle ładna sumka się mu zebrała (nie krytykuję, nie zazdroszczę. fajnie że mu się udało dorobić takiej fortuny w życiu). Oczywiście sam to stworzył od zera, więc mógł z tym zrobić co chiał, ale szkoda, że tak się stało.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-16, 20:17   

Pożyjemy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mnie i tak już ta gra nie jara. Za dużo rzeczy mnie tam irytuje.
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-16, 20:20   

Powiedzmy sobie szczerze, Mojang nie wiedział jak dalej rozwijać grę. Zresztą aktualizacje nie były jakieś świetne a sam fakt, że gra NADAL wymaga javy powoduje, że nie można Minecrafta nazwać poważną grą. A ja jestem dobrej nadziei i myślę, że Microsoft nie spie*doli tego.
Ostatnio zmieniony przez Mackers 2014-09-16, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-16, 20:24   

NADAL wymaga czego? Aktualizacje są po to, aby wnieść odrobinę świeżości do gry. Bez tego ta gra by zdechła.

Btw, co rozumiesz przez pojęcie "poważnej gry"?
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-16, 20:27   

Zjadłem javę :P
No cóż, poważna gra to na pewno nie taka, która wymaga flasha/javy.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-02-01, 15:40   

Po kupieniu Activision Blizzard za 68 miliardów to brzmi jak grosze
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.071 sekundy. Zapytań do SQL: 27