Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 10:47
Gothic
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-01-02, 01:36   

O, genialnie że dałeś szansę Kronikom, nie będziesz żałować :) Ja na początku też nie mogłem się przyzwyczaić do głosu i stylu bycia Marvina, bo byłem przyzwyczajony do szyderczego Bezimiennego, ale z czasem przestanie Tobie to przeszkadzać, a jak trochę pograsz to prawdopodobnie mocno się wkręcisz w ten cały świat, większość graczy tak miała :)
Dawaj znać co jakiś czas na jakim jesteś etapie i jakie masz aktualnie wrażenia z gry
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-01-02, 10:35   

Dołączyłem do gildii kupieckiej właśnie, bardzo przyjemnie się gra, strasznie wciąga jak to dobry Gothic :) w dwójkę grałem wieki temu więc nie mam jak porównać, bardziej mam trójkę w pamięci gdzie nie byłem w stanie nigdzie zdobyć większej ilości strzał, tutaj wszędzie duże pakiety kołczanów, więc szkole się na najlepszego łucznika.

[ Dodano: 2023-01-02, 09:37 ]
A Gothic 1 remake kosztuje 250zl wtf?? To chyba lekka przesada.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-01-05, 22:27   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Dołączyłem do gildii kupieckiej właśnie, bardzo przyjemnie się gra, strasznie wciąga jak to dobry Gothic


Ano właśnie, wciągają mocno :) Ja też grałem po stronie Araxos, bo to jest jakaś nowość w tym uniwersum. Straż też mnie trochę kusiła, ale jednak strażnikiem można już było grać w jedynce i dwójce, a po stronie gildii kupieckiej jeszcze nie.


ChodnikowyWilk napisał/a:
bardziej mam trójkę w pamięci gdzie nie byłem w stanie nigdzie zdobyć większej ilości strzał, tutaj wszędzie duże pakiety kołczanów, więc szkole się na najlepszego łucznika.


Hm, ja w trójce łuki zupełnie odpuściłem więc nie pamiętam jak to było ze strzałami, ale w Kronikach chciałem trochę postrzelać z łuku na początku gry i w 1 rozdziale miałem duży problem, żeby kupić gdzieś strzały, a nie miałem tyle drewna, żeby zrobić je samemu. Dopiero w drugim rozdziale pojawiło się wielu handlarzy mających strzały, no i też miałem więcej drewna więc robiłem własne strzały. Ale ogólnie większy nacisk kładłem na walkę mieczem (szedłem w miecze na zręczność), a z czasem zacząłem się przestawiać na magię i bardzo fajnie mi się grało, niektóre czary są bardzo dobre :)


ChodnikowyWilk napisał/a:
A Gothic 1 remake kosztuje 250zl wtf?? To chyba lekka przesada.


O kurde, nawet nie wiedziałem, że już podali cenę. Faktycznie sporo... Ale zanim ten remake wyjdzie to jeszcze trochę czasu minie więc może cena też spadnie
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-01-16, 15:14   

Fajne smaczki są w grze, znalazłem nawiązanie do jak to jest byc skrybą z misji Kleopatry, miodowych lat (sam Cezary żak podkłada głos). Gra się bardzo przyjemnie, bugów jak na lekarstwo (najpoważniejszy to jak mi zniknęły podpisy przedmiotów i nic nie dało się z nimi zrobić, na szczęście wczytanie ostatniego sejwa pomogło.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-12, 20:31   

Tak, Kroniki mają dużo świetnych Easter Eggów :) A tak w ogóle jak tam gra, już przeszedłeś całość?
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-12, 22:47   

Tak, ale końcówka podobnie jak w trójce mnie nie zachwyciła. Raz że chciałem porobić jeszcze parę misji a tu wszystkie mi się skasowały po wejściu do ruin vardhall a już zapisywałem wszystko na jednym sejwie, dwa że nie lubię w gothicu klaustrofobicznych ciemnych pomieszczeń, trzy że gra akurat w ruinach zaczęła bugować momentami, cztery że wszystkie najlepsze przedmioty były pochowane tam w skrzyniach no i gdzie je miałem niby wykorzystać jak to już był prawie koniec gry? Nie miałem możliwości też podexpic bardziej. Więc zostałem z niesmakiem, ale no najbardziej lubię w gothicu jednak te początki, zbieranie rzepy, robienie prostych misji i budowanie po swojemu bohatera. Jak już pozostaje tylko wątek główny to gra mi brzydnie.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-12, 23:42   

ChodnikowyWilk napisał/a:
cztery że wszystkie najlepsze przedmioty były pochowane tam w skrzyniach no i gdzie je miałem niby wykorzystać jak to już był prawie koniec gry


Mnie też to wkurzyło. Nawet nie ma opcji powrotu do miasta, żeby to spieniężyć, tylko na chwilę przenosimy się do klasztoru magów wody i potem od razu końcowa walka w mieście. Ja co prawda specjalnie bugów w Vardhall nie miałem, a klaustrofobiczne świątynie mi nie przeszkadzają, bo w końcu w Gothicach ich nie brakuje, ale mi też Vardhal średnio podeszło. Choć głównie ze względów fabularnych, bo z tego wątku nic nie wynikło, poza tym, że zdobyliśmy miecz, który zaraz potem nam zabrano. Ogólnie tak jak Kroniki mi się zajebiście podobały pod względem czerpania satysfakcji z samej mechaniki i świata, tak fabularnie od 4 rozdziału byłem rozczarowany. Najpierw śmierć Jorna, potem strata towarzyszy i miecza w Vardhal, dalej zniszczone miasto i pozabijani fajni NPC (np. mistrzowie, których byłem czeladnikiem), a na końcu niesatysfakcjonujące zakończenie. No i np. brak wyjaśnienia, czemu Jorn został porwany i co się stało z Kurtem - musiałem szukać wyjaśnień na YT, żeby się tego dowiedzieć.
To jest moim zdaniem największa wada Kronik i jednocześnie coś, czego oryginalne Gothiki nie miały - tam fabuła jest satysfakcjonująca, bo Bezi mimo trudności ostatecznie jest zwycięzcą. A w Kronikach Marvin tak naprawdę traci wszystko co miał. I trudno potem mieć satysfakcję z fabuły...

Tak btw, słyszałeś o alternatywnym zakończeniu Kronik? Da się je zakończyć już w 4 rozdziale :) https://www.youtube.com/watch?v=IpDZazfxCJ4

Kiedyś spróbuję zrobić speedruna, żeby odkryć to zakończenie, przynajmniej wtedy będę czuł satysfakcję z losów Marvina :D
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-13, 00:01   

O kurde, czyli trzeba iść tylko głównym wątkiem o wtedy jorn przeżyje? Ciekawe :D
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-13, 09:04   

Tak, ale nie można zrobić kompletnie żadnego questa pobocznego, nawet w 1 rozdziale, kiedy Jorn jest jeszcze w Silbach, ale już jest chory. Nawet jak chcesz zostać obywatelem i weźmiesz od Mateya zadanie zamiatania ulic zamiast zapłacenia mu 200 sztuk złota to gra potraktuje to jako quest poboczny i Jorn nie przeżyje. Tak samo trzeba wejść w odpowiedni sposób do miasta czyli przez kanały albo łapówkę, bo jak weźmiesz list polecający od Albyna to wcześniej musisz dla niego zrobić inne questy, a jak wjedziesz przez beczkę to też gra potraktuje to jako osobny quest i ten sposób też odpada

[ Dodano: 2023-02-13, 09:05 ]
I jest też limit czasowy w grze, chyba 30 dni, chociaż słyszałem też wersję o 20 dniach, ale ktoś pisał, że odkrył to zakończenie po dwudziestu kilku dniach w grze więc chyba limit to 30 dni
_________________
Ostatnio zmieniony przez Davos 2023-02-13, 09:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-25, 21:11   

https://youtu.be/58mIWSGE264?t=1264

Ktoś wie o którą jaskinię chodzi? Jakież z dupy te ciekawostki, bo nawet nie pokazują ich nawet :D

[ Dodano: 2023-03-30, 03:40 ]
https://www.gry-online.pl...oto-jak/z3248a4

O kurde, nie wpadłem na to przez tyle lat :haha:
Ostatnio zmieniony przez Antybristler 2023-03-25, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-04-02, 21:09   

Właśnie też przedwczoraj trafiłem na ten artykuł i byłem w szoku, bo też na to nie wpadłem, a sposób jest genialny :D Chociaż wydaje mi się, że nawet nie trzeba zostawiać żywego potwora wokół tego strażnika, bo obok niego jest skrzynia więc powinno być możliwe przejęcie kontroli nad tym gościem i skorzystanie ze skrzyni, żeby zdjąć mu zbroję. A może jako inna osoba nie da się otwierać skrzyń? Hm, trzeba będzie znów zainstalować Gothica i to sprawdzić :D


Antybristler napisał/a:
https://youtu.be/58mIWSGE264?t=1264

Ktoś wie o którą jaskinię chodzi? Jakież z dupy te ciekawostki, bo nawet nie pokazują ich nawet


Też się zastanawiam, bo gość faktycznie chujowo to opisał, ledwo co o tym wspomniał i nawet nie powiedział, gdzie niby jest ta jaskinia. Ja kojarzę jedną poniżej wieży Xardasa w tej kotlince, gdzie w dwójce jest kopalnia Fajetha. W jedynce jest tam bodajże kilka brzytew i jaskinia z drzwiami, a w środku chyba nic nie ma. Ale to żadna ukryta jaskinia, wystarczy dokładnie eksplorować teren.
A może chodzi o ukrytą komnatę w Cytadeli, tam gdzie spotykamy Urshaka pierwszy raz? W którejś ścianie jest przycisk i jak go naciśniemy to zawala się pod nami podłoga, ale można odskoczyć i potem tam zeskoczyć na dół. Na dole jest kamienny golem więc wpada dodatkowe +1000 expa, są tam też jakieś miksturki i winda, żeby wrócić na górę. Ale czy jest jakaś studnia? Możliwe, już tego dokładnie nie pamiętam...

[ Dodano: 2023-04-03, 23:04 ]
Dobra, wygrzebałem jakiegoś starego sejwa z 3 rozdziału jedynki (z 2013 roku :D ) i poleciałem sprawdzić ten trik ze zbroją, no i dupa. Przejąłem kontrolę nad tym strażnikiem i otworzyłem pobliską skrzynię, ale po prawej stronie nie wyświetliło się okienko ekwipunku strażnika. No to pokonałem tego drugiego strażnika i przejrzałem jego ekwipunek, ale po prawej stronie znów się nic nie wyświetliło. Nie mogłem zebrać przedmiotów z powalonego strażnika do ekwipunku tego strażnika w ciężkiej zbroi, bo się w ogóle nie wyświetlił, a tym samym nie dało mu się zdjąć zbroi.
Czyli pewnie to nie działa na wszystkich wersjach.

[ Dodano: 2023-04-03, 23:06 ]
Dobra, doczytałem w komentarzach: https://www.youtube.com/watch?v=OGoyLwkmOLo
Ktoś napisał, że na Gogu i w oryginalnym Gothicu ten trik nie działał i dopiero w wersji z system packiem to działa więc musieli coś tam zmienić w ustawieniach.
Kurde, szkoda
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2023-04-29, 20:14   

Appka na telefon - TamaGothic, gothicowe tamagoczi zrobione przez śmieszka i wbrew pozorom to solidna gra i czekam na rozwój, chociaż obawiam się, że się o prawa autorskie przypierdolą.

[ Dodano: 2023-04-29, 20:15 ]
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-04-29, 20:25   

Antybristler napisał/a:
gothicowe tamagoczi zrobione przez śmieszka

Myślałam, że on poszedł na psychologię a nie w gry mobilne :-D
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-02, 13:40   

https://www.youtube.com/watch?v=2FJTw9qgGWs - odświeżone intro do G1
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-14, 22:15   

Ładne to intro i widzę, że dodali nowe ujęcia.

Antek, a słyszałeś o aferze z Dziejami Khorinis? Wyciekł build i albo główny projektant dał się podejść jak dziecko i udostępnił obcej osobie wszystkie dane za zdjęcie dupy, albo jest to jakaś akcja marketingowa mająca nakręcić popularność

https://www.youtube.com/watch?v=-T-TQy_uWbs
_________________
Ostatnio zmieniony przez Davos 2023-05-14, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-24, 22:23   

Polecam wejść na stronę dziejekhorinis.pl :D
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-25, 22:37   

O kurde, co tam się odwaliło :haha:
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-26, 02:33   

Ostatnio zrobiłem dwa podejścia, łącznie 90 minut ograne ale poddałem się, może kiedyś jeszcze raz zrobię podejście do tej gry xD Totalnie mi nie siada, ale Wiedźmin 3 też mi nie siadł za pierwszymi 2-3 godzinami a teraz mam 500 ogranych godzin xD

[ Dodano: 2023-05-26, 02:35 ]
Zresztą W3 ograłem 500 godzin i świetnie się bawiłem a W1 i W2 już mnie odrzuciło xD Mam jakąś dziwną blokadę, że jak mnie w ciągu pierwszej godziny nie wciągnie gra to mnie odrzuca i olewam grę xd
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-26, 21:18   

Lilith napisał/a:
O kurde, co tam się odwaliło


Teraz to to chuj, patrz na to http://web.archive.org/we...ejekhorinis.pl/

[ Dodano: 2023-05-26, 21:19 ]
Poobczajaj sobie wersje z kolejnych dni, robili korekty strony

[ Dodano: 2023-05-26, 21:20 ]
http://dziejekurvinis.rf.gd/ jeszcze tutaj poszaleli
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-28, 22:22   

:haha: Podziwiam, że im się chciało :D


Moris, zacząłeś ogrywać Gothica 1? Co Tobie konkretnie nie siadło? Bo grafika w jedynce niestety jest dziś archaiczna, sterowanie na początku też może się wydawać dziwne, ale jak już się przyzwyczaisz to jest spora szansa, że Cię wciągnie.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.165 sekundy. Zapytań do SQL: 33