Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Eurowizja - najciekawsze utwory
Autor Wiadomość
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-04, 15:47   Eurowizja - najciekawsze utwory

Czemu nie ma tu takiego tematu? A może jest, tylko go nie zauważyłam? XD

Ok, po krótce, zarzucamy linkami z utworami, które zapadały nam w pamięć i sobie dyskutujemy.

Zaczynam:
Hatari - Hatrið mun sigra Islandia 2019
Verka Serduchka - Dancing Lasha Tumbai Ukraina 2007
Ruslana - Wild Dances Ukraina 2004
ABBA - Waterloo Szwecja 1974
Sunstroke Project & Olia Tira - Run Away a.k.a. Epic Sax Guy Mołdawia 2010
Dustin The Turkey - Irlande Douze Pointe Irlandia 2008
Buranovskiye Babushki - Party For Everybody Rosja 2012
Loreen - Euphoria Szwecja 2012
Käärijä - Cha Cha Cha Finlandia 2023

Później uzupełnię, żeby nabijać licznik postów, a co XD
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lilith 2023-03-04, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10720

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-04, 17:00   

https://www.youtube.com/watch?v=PvQRpV1-ZhY
Nieironicznie nie rozumiem bólu dupy o ten kawałek. W końcu nie jakieś smęty, które niejednokrotnie wybieramy, jak Krystianek rok temu. To dopiero była pomyłka. Żałosny zapaśnik, aparatczyk rządowy Brzozowski też na demokratyczny wybór nie wyglądał, a nie było takiego zamieszania jak teraz.

Ten utwór leci w radiu od dłuższego czasu, więc jakiś potencjał ma, skoro dostał się na anteny przed eliminacjami. Kibicuję, niech będzie chociaż w pierwszej piątce :3m:

Polski Coldplay, co zajął trzecie miejsce też był niezły (y)
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-04, 18:40   

A słuchałeś Blanki na żywo? :haha: Na konkurs europejskiej piosenki wybieramy osobę która nie umie śpiewać. Z odpowiednią realizacja w studiu każdy zabrzmi nieźle, ale scena weryfikuje
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-04, 21:35   

ZSK napisał/a:
Nieironicznie nie rozumiem bólu dupy o ten kawałek.

Mi się ta piosenka nie podoba, typowa wakacyjna melodyjka na jedne wakacje, ale to już pomińmy, bo to tylko moja opinia. Dziewczyna wypada słabo na żywo, fałszuje, a jej wybór był ustawiony. Dlaczego? Po pierwsze, głosowanie widzów wygrał Jann, otrzymał trzykrotnie większą ilość głosów od Blanki, po drugie, wiadome jest, że to kumpela dzieciaka Górniaczki, która była w jury, po trzecie, jej tancerze byli od Egurroli, który również zasiadał w jury. Ludzie mają ból dupy i mają rację. TVP pokazało, jak bardzo ma odbiorców w dupę i wysłało reprezentanta, którego chciało wysłać. Już i tak zaliczyli srogą wtopę z tym, że dwie godziny przed głosowaniem przypadkowo wypuścili newsa, że Blanka wygrała, szybko to usunęli, ale co się wrzuci raz do internetu, zostaje w nim na zawsze. Inb4 wiem, były szkice newsów na każdego uczestnika na wypadek jego wygranej, ale litości. Nepotyzm niesamowity.
Jestem prawie pewna, że Blanka obstawi tyły na półfinałach. A teraz padła ofiarą hejtu, bo mimo wszystko eliminacje wygrała w sposób nieuczciwy i ludzie się o to mocno oburzają. Na szczęście sporo ludzi większe pretensje ma do samej TVP niż do samej Blanki. Niemniej jednak, skoro widzowie wybrali Janna, powinien nas reprezentować Jann i nie, żebym mówiła komuś co ma robić, ale imo Blanka w takiej sytuacji powinna honorowo zrezygnować i uszanować wybór widzów.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lilith 2023-03-04, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10720

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-05, 16:42   

Lilith napisał/a:
TVP pokazało, jak bardzo ma odbiorców w dupę i wysłało reprezentanta, którego chciało wysłać.

Nowe, nie znałem.

Bianka śpiewa lepiej niż Natasza xD A Jann to byłby kolejny typowy, polski wybór. Tancerze podejrzewam, że nie mają z tym nic wspólnego, tam wszyscy od Eguroli tańczą imo.

W sumie wywalone, ale i dobrze, że jest hejt na TVP. Dziwi mnie tylko i bawi, że nie było takiego oburzenia jak w zeszłym roku wygrał epicko chujowy Krystian, czy wcześniej ten thebill Brzozowski.

Lilith napisał/a:
Jestem prawie pewna, że Blanka obstawi tyły na półfinałach.

Ja obstawiam, że wejdzie do finału, choć nie wiem jakie utwory przygotowały inne kraje.

ChodnikowyWilk napisał/a:
A słuchałeś Blanki na żywo?

Nie miałem przyjemności być na jej koncercie. Pierwszy raz zobaczyłem ją w tv przy okazji wyborów. Zresztą jak większość finalistów xD
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-05, 17:03   

No kurła ale to że śpiewa lepiej niż natasza, nie znaczy że ma nas reprezentować. Że Krystian gorszy niż Blanka ? Chyba tylko jesli chodzi o łatwość w zapamiętaniu tekstu :P

A brzoziu się zgodzę, był nijaki totalnie.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-05, 17:17   

ZSK napisał/a:
A Jann to byłby kolejny typowy, polski wybór.

Ale widzowie wybrali Janna mimo wszystko xDD Kopać fakt, czy wg kogoś śpiewa lepiej lub gorzej czy ma piosenkę dobrą lub słabą w tym przypadku. Jeśli Jann otrzymał 18000 głosów w SMS, a Blanka 6000, no to przepraszam bardzo. To jest znaczna przewaga.
Są wybory na prezydenta przykładowo, są głosy wyborców i są głosy jury. Dajmy na to startują Duda i Czaskoski. Ludzie wybierają Czaskoskiego przeważającą liczbą głosów 70%, a jury głosami wybiera Dudę i prezydentem zostaje Duda. A, nie zapomnijmy o tym, że parę dni wcześniej jury sobie zmieniło ot tak system głosowania. Bo czemu by nie.

ZSK napisał/a:
czy wcześniej ten thebill Brzozowski.

Tu pełna zgoda, ale nie możemy też tak porównywać. Komuś ujebało jedną nogą i ma nie marudzić, bo komuś innemu ujebało dwie ręce xD

[ Dodano: 2023-03-05, 17:21 ]
ZSK napisał/a:
Ja obstawiam, że wejdzie do finału, choć nie wiem jakie utwory przygotowały inne kraje.


Kurde, to co, robimy zakłady? XD
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-05, 19:17   

Mogę przeciąć

[ Dodano: 2023-03-05, 18:20 ]
Poza tym czekam na to jak AI bedzie spiewalo piosenki z podanego tekstu i melodii (napisanej też przez AI) To zmieni oblicze muzyki
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10720

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-06, 10:06   

Cytat:
To zmieni oblicze muzyki

Tej muzyki.

I dobrze.

Lilith napisał/a:
Kurde, to co, robimy zakłady? XD


Możemy się założyć o jakąś wpłatę na siepomaga np., przy czym miejcie na uwadze, że ja nie jestem jej fanem ani eurowizji xD Po prostu dla mnie spoko, że wygrał (legalnie czy nie - o tym niech zdecyduje prokuratura) radiowy utwór, ambitny być nie musi, a nie jakieś smętne wycie, bo takich wyborów jak rok temu nie rozumiem i nienawidzę. Toć to się nigdy nie sprzedaje na eurowizji. Ludzie chcą się bawić, a nie płakać.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-07, 10:23   

Miał być temat na najciekawsze piosenki z Eurowizji, ale zrobię mały offtop. Inby ciąg dalszy
https://twitter.com/vulnerablexgirl/status/1632859678651580416

Jann prosił ludzi, żeby nie hejtowali Blanki, ale ona lajkuje komentarze, które go hejtują. Pod linkiem jest tylko jeden z nich. Jak ktoś ma Twittera, niech obczai tag #BlankaIsOverParty.

Jak dla mnie to dziewczyna to już jest na maksa bezczelna. Mało, że wygrała nieuczciwie, to jeszcze wspiera hejt wobec Janna.
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10720

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-07, 17:47   

Lilith napisał/a:
Mało, że wygrała nieuczciwie

To potwierdzone info?
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-08, 11:17   

ZSK, wystarczy, że TVP ciągle się uchyla od tego, by podać publicznie szczegółowe wyniki mimo tego, że organizatorzy Eurowizji skierowali się do nich w tej sprawie. Edzia Górniak stwierdziła, że się od sprawy odcina. Narobiła syfu i tak to zostawia. Pozdro.
Tam podałam wyżej info świadczące o tym, że jednak coś jest na rzeczy. A ostatnie zachowanie Blanki to tak źle o niej świadczy, że jak się jej współczuło, że się hejt posypał, to jednak sobie PR totalnie skopała i jednak większość ludzi jest już do niej negatywnie nastawiona. Imo - pusta lala, która się pcha na finały, chociaż większość Polaków jej tam nie chce.

Dobra, kończąc offtop,

Getter Jaani - Rockefeller Street Estonia 2011 (większą "karierę" zrobiła wersja Nightcore tej piosenki, porównajcie choćby liczbę wyświetleń xDD)
Dschinghis Khan - Dschinghis Khan RFN 1979
Pirates Of The Sea - Wolves Of The Sea Łotwa 2008
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lilith 2023-03-08, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-09, 20:10   

Lilith napisał/a:
Käärijä - Cha Cha Cha Finlandia 2023

Mój faworyt tegorocznej Eurowizji. Ma trochę vibe Electric Callboy.

Moim absolutnym numerem jeden ze wszystkich Eurowizji jest Alexander Rybak
https://youtu.be/WXwgZL4zx9o (występ z 2009, ten z 2018 nie istniał, ok?)
Poza tym są jeszcze dwa utwory/występy które zapadły mi w pamięć i co jakiś czas do nich wracam
https://youtu.be/BTMli8U17MM Carl Espen - Silent Storm (ballada, ale mocno trafia w feelsy)
https://youtu.be/yFbVAQjESzE Malcolm Lincoln - Siren
_________________
.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-09, 20:24   

Mi też finlandia mega podeszła
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-10, 16:43   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Poza tym czekam na to jak AI bedzie spiewalo piosenki z podanego tekstu i melodii (napisanej też przez AI)

AI jeszcze nie śpiewa, ale skomponowało piosenkę na Eurowizję https://youtu.be/4MKAf6YX_7M
_________________
.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-10, 19:20   

Ciekawe i trochę przerażające jednocześnie. Autentycznie odczuwam niepokój gdy pomyślę do czego AI może być zdolne za dziesiątki lat
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-10, 19:38   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Ciekawe i trochę przerażające jednocześnie. Autentycznie odczuwam niepokój gdy pomyślę do czego AI może być zdolne za dziesiątki lat

A mi daje nadzieję, że jest jeszcze jakaś szansa dla tego świata (ale ludzie i tak pewnie tą szansę spierdolą) i jeśli jego umiejętności będą rosnąć wykładniczo to za 20 lat świat zmieni się nie do poznania
Już teraz jak szukam informacji na jakiś temat to zamiast wyszukiwać pytam AI Binga który w przeciwieństwie do czatu OpenAi ma dostęp do internetu i czyni go to w chuj mądrym

[ Dodano: 2023-03-10, 19:49 ]
Ostatnio zmieniony przez icywind 2023-03-10, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-16, 19:59   

Wszystkie piosenki z tego roku

Nie przesłuchałam wszystkiego, ale z tych, co przesłuchałam, to Finlandia, Norwegia i Hiszpania mają mocne utwory <3

[ Dodano: 2023-03-16, 20:01 ]
Dobra, Australia też mi się mocno podoba.

[ Dodano: 2023-03-16, 20:07 ]
Mołdawia też mocna w tym roku, tak samo Serbia. W ogóle dużo jest mocnych piosenek w tym roku o dziwo. Nasza to tak tandetnie przy nich wypada, że szkoda gadać xD
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10720

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2023-03-17, 15:53   

Lena - Satellite

Ciekawe czy lenachan jeszcze jeździ.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-04-03, 00:00   

ZSK napisał/a:
jakieś smętne wycie, bo takich wyborów jak rok temu nie rozumiem i nienawidzę. Toć to się nigdy nie sprzedaje na eurowizji. Ludzie chcą się bawić, a nie płakać.


Powiedz to Conchicie Wurst, która takimi smętami wygrała Eurowizję :PP Dla mnie Ochman mógłby mieć rok temu lepszą piosenkę, ale jako wokalista i tak świetnie się zaprezentował, bo głos ma niesamowity. W świetle tej chujowizny, którą Polska wysyłała na Eurowizję przez ostatnie 30 lat, Ochman i tak dla mnie jest w okolicach Top5. Bywało wiele dużo gorszych naszych piosenek. A z tych, które odniosły sukces, właściwie wszyscy trochę smęcili - Edzia Górniak, Ich Troje, Michał Szpak. Żadna z tych piosenek nie miała takiego żywiołowego pierdolnięcia, które porwałoby tłumy. Ale chwyciło. Może my po prostu nie umiemy tworzyć nic szybszego i bardziej skocznego?
Brzozowski to jedno wielkie XD więc nawet nie ma co komentować :D Kompletnie chujowa piosenka, która w dodatku obnażyła wokalne braki Brzozowskiego, bo on niektórych tonów nie jest w stanie wyciągnąć i to było słychać.

A tegoroczne eliminacje dla mnie słabe - nie było kompletnie żadnego utworu, który by mnie chociaż minimalnie porwał. Nic, kompletna posucha. Nastolatki się spuszczały nad Jannem, a dla mnie to było jakieś takie, no nieciekawe. A Blanka to taki typowy "hit" z radia Eska. W dodatku w eliminacjach ona wypadła bardzo słabo wokalnie. Mam nadzieję, że na finale będzie z tym dużo lepiej i ona w ogóle potrafi śpiewać na żywo :troll: A czy ta piosenka w ogóle chwyci na Eurowizji? Nie wiem, ale specjalnie sobie nie robię nadziei, że coś ugramy. Raczej skończy się jak zawsze :PP


Co do jury to pełna zgoda z Lilką i ja też zawsze uważałem, że w ogóle nie powinno tego być - ani w krajowych eliminacjach, ani w głównym konkursie. To jest festiwal dla ludzi i tylko ludzie powinni wybierać, co ma wygrać, a nie jakaś banda dziadersów głosujących na swoich znajomych albo zgodnie z polityczną poprawnością. Jury wypierdalać :PP


Odnośnie najciekawszych Eurowizyjnych utworów, dla mnie bezapelacyjnie najfajniejsza Eurowizja była wtedy, gdy wygrało Lordi: https://www.youtube.com/watch?v=gAh9NRGNhUU
Kawał dobrego pierdolnięcia i do tego zrobili fajne show. Taka dla mnie powinna być Eurowizja.

A ze zwycięzców z ostatnich lat podobał mi się Maneskin. https://www.youtube.com/watch?v=RVH5dn1cxAQ
Też dobre show i fajna piosenka z przytupem :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.097 sekundy. Zapytań do SQL: 35