Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe mapy
Autor Wiadomość
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-04, 09:01   

Zależy na co się zapiszesz. Ja też tak zawsze myślałem, że to trochę w stylu pielgrzymki, ale z ciekawości wybrałem się z biura w zeszłym roku i okazało się, że biuro załatwia tylko hotel i transfer z lotniska. Po przylocie rezydenci ogarniają ludzi do autobusu, więc nikt się nie zgubi na lotnisku bez np. języka. A później masz cały urlop dla siebie. Jest jedno nieobowiązkowe spotkanie na początku, gdzie dostaje się numer telefonu w razie konieczności no i można wykupić na miejscu wycieczkę z biura, zawsze kilka jest w ofercie, ale nie jest to konieczne, a resztę czasu gospodarujesz dowolnie. Ja wykupiłem jedną wycieczkę z biura, bo wiedziałem, że warto się wybrać, jedną wycieczkę samodzielnie, u polek mieszkających na miejscu, no i wypożyczyłem samochód na dwa dni przez co zwiedziliśmy sporą część wyspy na własną rękę, w swoim tempie.
Na koniec autobus zabiera ludzi na lotnisko, rezydenci sprawdzają czy wszyscy są i pomagają w odprawie i elo.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-04, 11:05   

ZSK napisał/a:
no i wypożyczyłem samochód na dwa dni przez co zwiedziliśmy sporą część wyspy na własną rękę, w swoim tempie.
o to to najlepszy sposób na zwiedzanie.
_________________
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-04, 11:48   

A które kraje najbardziej polecacie/najbardziej wam się podobają? :-)
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-04, 19:45   

Mnie się najbardziej Amsterdam podobuje byłem 2 razy xd Ale to bardziej jako miejsce chillu -> codziennie pochłanialiśmy kilometry na rowerach, pieszo, kilka ciekawych miejsc ale najlepszy jest klimat tego miejsca, każda uliczka zadbana, setki kanałów, legalna marihuana :brwi: :brwi: dzielnice czerwonych latarni :brwi: generalnie fajne miejsce, niby miasto ale można odpocząć

Potem Włochy fajne z klimacikiem swoim i każdy znajdzie coś dla siebie - dla leniwych odpodczynek na plaży Sycyli, dla fanów zwiedzania wiele ciekawych miejscowości których na raz nie jesteś w stanie zwiedzić (Bergamo, Piza, Mediolan, Wenecja, Neapol) a i osoby religijne mogą zwiedzić przy okazji watykan, fani sztuki mają wiele miejsc związanych ze znanymi artystami (Pavarotti, Da Vinci, Anioł, Vivali itd.). Przykładowo będąć w Mediolanie oglądaliśmy z Mańką oryginalne zapiski Leonardo Da Vinci.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2022-06-04, 19:59, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-16, 23:03   

ZSK napisał/a:

Co do Hiszpanii to byłem tylko w Barcelonie 3 lata temu i wspominam bardzo dobrze. Bardzo ciekawe miasto, ogromne, ale w ogóle nie przytłacza. Sagrada to kosmos, szczególnie jak ktoś siedzi w architekturze jak ja. Jedzenie, tapasy, kultura... totalnie inny świat niż nasz polski chlewik.


Ja też w Hiszpanii byłem tylko w Barcelonie (plus Lloret de Mar), ale do dziś uważam to miasto za jedno z najlepszych miejsc, jakie dane mi było odwiedzić. Sagrada Familia jest zajebista, ale to samo mogę powiedzieć o Las Ramblas, parku Gaudiego, Camp Nou <3 No i klimat tego miasta, uliczki, skutery na każdym kroku... Cholernie mi się tam podobało :)


ZSK napisał/a:

Sugerujesz, że Albania istnieje naprawdę? :troll:


Ponoć tak, a przynajmniej tak twierdzą merlingi :PP

ZSK napisał/a:

Na wschód Europy nigdy mnie nie ciągnęło (no z wyjątkiem dawnego festiwalu na Krymie), uważałem, że ruskie onuce to zupełnie inna i dziksza 'kultura' niż europejska, zanim to było modne. Choć nie oceniam, że każdy rusek to chuj, bo każdy kraj to mieszanka ludzi, a poza politycznie, raczej byśmy się dogadali. Bardziej mam na myśli mentalne dziadostwo.
Na temat Białorusi nie mam danych.


Mam to samo, też mnie nigdy nie ciągnęło na wschód. No dobra, może raz bym chciał zobaczyć Petersburg czy Moskwę, no i Lwów jako dawne polskie miasto, ale i tak mając do wyboru podróż na zachód czy południe a wschód, wybrałbym zachód lub południe. No a teraz jak jest wojna to tym bardziej kierunek wschodni odpada.


Saskia napisał/a:

Za to totalnie i bez pamięci zakochana jestem we Francji, zwłaszcza Bretanii i Normandii. I zasada jest taka: interesuje was kultura celtycka? Zapraszam do Bretanii, macie las króla Artura, Carnac... interesuje was starożytny Rzym? W Prowansji podobno jest najwięcej i najlepiej zachowanych zabytków (Porte de Garde - genialnie zrobiony park na pikniki z akweduktem by spędzić dzień z bagietką i przy okazji czegoś się dowiedzieć....). Niemiecka? Alzacja, z miasteczkami (Strasburg, Colmar, szlak winnic), czyli miejsce z którego pochodzi tradycja ubierania choinki. City break? Lyon jest piękny, o Paryżu nie wspominam, Rouen, Caen, Avignon... do wyboru do koloru, kawał historii, mnóstwo ciekawostek i zabytków.
Bardzo ładne są też Niemcy, zwłaszcza Bawaria.
Szwecja, Norwegia, Finlandia - to bardziej natura jednak.
Genialnym kierunkiem są Wyspy Brytyjskie. Do tej pory byłam zakochana w Irlandii, klimacie Dublinu i Dun Laoghaire, ale w zeszłym roku wybrałam się do Londynu z Oksfordem, a jeszcze wcześniej byłam w pewnym mieście w Szkocji... i na pewno będę wracać, nawet bez przymusu xD
Genialna jest też Praga.



Dzięki za info, zaciekawiłaś mnie tą Francją :) Do tej pory byłem tam jedynie w Paryżu przez kilka dni (genialne i klimatyczne miasto do zwiedzania, ale mieszkać bym tam raczej nie chciał) i bardzo chętnie wybrałbym się zwłaszcza na północ pozwiedzać miejsca, o których wspomniałaś plus Dunkierkę, gdzie alianci uciekali w 1940 przed Niemcami i gdzie ponoć jest fajne muzeum.

Wyspy też muszę nadrobić, zwłaszcza Szkocję, do której mnie ciągnie, a której nie miałem jeszcze okazji zobaczyć (wiem, wstyd się przyznać...).

Praga jest super, potwierdzam :) Jak ktoś tam jedzie to obowiązkowo musi zobaczyć Hradczany i most Karola.
Zgadzam się też z Morisem co do Amsterdamu, bardzo ciekawe miasto, gdzie rowery dosłownie leżą na każdym kroku na ulicy i nikt ich nie kradnie :PP Pamiętam też tamtejsze muzeum figur woskowych, no i dzielnicę czerwonych latarni, którą warto odwiedzić po zmroku :D

Od siebie dorzucę:
- Brukselę gdzie warto zobaczyć Atomium (zwłaszcza od środka), gmach Parlamentu Europejskiego i bardzo klimatyczną starówkę
- Berlin - tutaj obowiązkowo Brama Brandenburska, Pergamonmuseum, fajna jest też panorama miasta z wieży telewizyjnej
- Wiedeń - Pałac Schonbrunn, katedra św. Szczepana, wzgórze Kalenberg (gdzie Sobieski rozbił Turków)
- Budapeszt - gmach parlamentu, most na Dunaju, wyspa św. Małgorzaty,
- Paryż - wieża Eiffla (warto wjechać na górę, bo jest zajebista panorama miasta), Luwr (tu warto poświęcić cały osobny dzień, bo dzieł sztuki do oglądania są dosłownie tysiące), katedra Notre Dame (no teraz niestety trochę zniszczona...), Łuk Triumfalny, cmentarz Père-Lachaise (gdzie jest m.in. grób Chopina), dzielnica Moulin Rouge
- Wilno - ogólnie całe centrum ze starówką, Ostra Brama, dom Mickiewicza

Polecam też całą Chorwację, zwłaszcza przepiękny Dubrownik (gdzie kręcono sceny Królewskiej Przystani w Grze o tron) i Zadar (tam jest świetny pałac cesarza Dioklecjana). W Bośni koniecznie Mostar (gdzie jest przepiękny most i ogólnie w centrum są piękne uliczki z białego marmuru), a jak ktoś jest wierzący to też Medjugorje, fajne jest też miasteczko Trebinje na południe. Stamtąd jest też rzut beretem do wspomnianego Dubrownika w Chorwacji i do Zatoki Kotorskiej w Czarnogórze - jedynego fiordu na południu Europy i przy okazji wyjątkowo pięknego miejsca.

O Barcelonie już wspomniałem, a wcześniej pisałem o Rzymie i Wenecji, które też bardzo polecam. I o ile Wenecję da się zwiedzić w jeden dzień, o tyle na Rzym warto poświęcić co najmniej kilka dni, bo miejsc do zwiedzenia jest ogrom.

Z Niemiec jeszcze bardzo polecam Poczdam, z Litwy Troki (zwłaszcza zamek). Miałem jeszcze okazję być w Żilinie na Słowacji, też fajna, no i w tym kraju warto jeszcze zobaczyć zamek w Spiskim Hradzie. Bratysława ponoć też ładna, ale tam jeszcze nie dotarłem, mam to dopiero w planach :) Podobnie jak Słowenię, gdzie póki co widziałem tylko nadmorskie miasto Piran, ale też polecam, jak ktoś będzie w tych rejonach :)


Co do języków i dogadania się to w Europie generalnie wszędzie da się dogadać po angielsku, zwłaszcza w miejscach odwiedzanych przez turystów. A ostatnio w coraz większej liczbie miejsc da się też dogadać po polsku ;) Chyba tylko z Francją jest tu problem, bo oni nie lubią Anglików, mają z nimi historycznie na pieńku i dlatego nie lubią mówić po angielsku, bo w końcu to ich język jest ważniejszy i każdy powinien znać francuski ;) Aczkolwiek tam, gdzie jest bardzo dużo turystów, tam da się z miejscowymi dogadać po angielsku, bo w końcu jakoś muszą na tych turystach zarobić więc nie mają wyjścia :PP
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-06-30, 12:35   

\wypadki drogowe od początku wakacji



[ Dodano: 2022-07-08, 14:28 ]


[ Dodano: 2022-09-16, 14:04 ]


[ Dodano: 2022-09-16, 14:05 ]
każdy spierdala z wschodu na zachód, prócz Ukrainy i Białorusi i Rosji. A Polska nie potrafi się zdecydować i stoi jak ten debil
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2022-07-08, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-16, 13:30   

Brytole też idą na wschód.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-15, 21:16   

Muszę przyznać, że pierwsze słyszę o Żurawicy. U mnie zawsze w świadomości funkcjonował Jarosław jako miasto-synonim do psychiatryka.

_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-16, 15:27   

Hm, Dziekanka to nazwa szpitala psychiatrycznego w Gnieźnie, ale u nas też zawsze mówiło się tylko, że ktoś trafi/trafił po prostu do Gniezna i już było wiadomo, o co chodzi. Nikt nie używał nazwy Dziekanka.
A Tworki kojarzę z Misia :)

[ Dodano: 2023-02-16, 15:30 ]
W sumie o Choroszczy też słyszałem w jakimś filmie, ale nie pamiętam w jakim
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-16, 19:13   

Do wczoraj myślałem, że Puławy to jakaś kraina, jak mazury, a to tylko miasto.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-16, 23:35   

Davos napisał/a:
W sumie o Choroszczy też słyszałem w jakimś filmie, ale nie pamiętam w jakim

Pewnie oglądało się Szkolną 17 :troll:
_________________
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-17, 07:22   

Jest i Kobierzyn :-D
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-21, 23:11   

Lilith napisał/a:
Pewnie oglądało się Szkolną 17


Niestety (albo stety) nie, bo musiałem wygooglować tę Szkolną, żeby wiedzieć o co chodzi :PP

[ Dodano: 2023-02-21, 23:12 ]
ZSK napisał/a:
Do wczoraj myślałem, że Puławy to jakaś kraina, jak mazury, a to tylko miasto.


Ja wiedziałem, że to miasto, ale jak tak teraz się nad tym zastanowić to Puławy i Żuławy (Wiślane) brzmią podobnie, może dlatego tak myślałeś?
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-22, 14:19   

Dokładnie tak. Rzadko widuje się nazwę miasta w liczbie mnogiej (Wrocławy, Warszawy) za to określenia geograficzne jak najbardziej (mazury, nie w góry, doliny, kotliny, puławy, wyżyny)
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-22, 16:16   

ZSK napisał/a:
Wrocławy

Wrocławie
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-22, 17:58   

Wieniawy
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2023-02-22, 19:31   

Wieniawie
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-26, 02:32   

ZSK napisał/a:
Do wczoraj myślałem, że Puławy to jakaś kraina, jak mazury, a to tylko miasto.


Może pomyliłeś z Pałuki
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-27, 14:37   

Absolutnie.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2023-05-27, 21:43   

:troll:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.208 sekundy. Zapytań do SQL: 34