Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Telefony
Autor Wiadomość
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-16, 10:22   

ZSK napisał/a:
Może Apple za kilka lat odkryje czym jest skaner linii papilarnych pod ekranem.

Tylko po chuj jak mająfaceid? Działa to tak, że dosłownie dotykam palcem ekran co go wybudza, wtedy włącza faceid i telefon jest odblokowany w mniej niż sekundę. W praktyce działa to przecież tak samo jak skaner linii papilarnych pod ekranem tylko szybko i na całym ekranie, no i mogę też odblokować przyciskiem zamiast tapnięciem w ekran.

[ Dodano: 2022-09-16, 11:26 ]
Ano i jest też wybudzanie po uniesieniu więc można odblokować i bez palca na ekranie
Ostatnio zmieniony przez icywind 2022-09-16, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-16, 12:43   

No dobrze, ale:
>rozpoznawanie twarzy
>bezpieczeństwo

wybierz jedno

Jak masz maskę, komin lub bliźniaka to już chuj, a słyszałem, że nie da się od ręki wpisać pinu w trakcie gdy fac id pracuje, co w andku jest standardem.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-16, 13:35   

Musisz wyjaśnić jak to jest mniej bezpieczne od palca bo nie wiem. Nie możesz wpisać pinu bo telefon ci się przecież automatycznie odblokuje jak na niego patrzysz, musiałbyś zakryć palcem nocza albo swoją twarz i wtedy musisz podać pin ale nie wiem co ci to daje.
Jak masz złowrogiego identycznego bliźniaka z którym mieszkasz to może warto wyłączyć faceid ale skaner odcisków też
Ostatnio zmieniony przez icywind 2022-09-16, 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-16, 22:43   

ZSK, dopóki czegoś nie masz, to nie zauważasz braku danej rzeczy.

Sam użytkuję biedatelefon, który kupiłem za 500 zł w 2018 i jestem w sumie zadowolony, ale jakbym miał możliwość przez dłuższy czas użytkować, nie wiem, jakiegoś ultra wypasionego flagowca to bym miał problem żeby wrócić.

[ Dodano: 2022-09-16, 23:46 ]
ZSK napisał/a:
Oj tam, ja też swój telefon noszę bez "bez case". Nie po to inżynierowie w pocie czoła projektują jak najcieńsze telefony i do tego eleganckie plecki, żeby je jakimś chujstwem zakrywać.


U mnie odwrotnie, telefony są dla mnie za cienkie i mi źle leżą w ręku, obudowuję jak najgrubszymi etui tylko po to, żeby mi się wygodniej trzymało :X
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-17, 10:32   

icywind napisał/a:
Musisz wyjaśnić jak to jest mniej bezpieczne od palca bo nie wiem.

Bo odcisku palca nie podrobisz, a buzię względnie łatwo. Do tego facjatą można odblokować telefon trzymany w dłoni innej osoby, Been there, done that.

icywind napisał/a:
Nie możesz wpisać pinu bo telefon ci się przecież automatycznie odblokuje jak na niego patrzysz

A co gdy jest problem z odblokowaniem buzią? Czekasz i czekasz, a w andku od razu możesz wpisać kod i jebać biedę.

widzu napisał/a:
ZSK, dopóki czegoś nie masz, to nie zauważasz braku danej rzeczy.

Nie wiem do czego pijesz i co Ci uczyniłem dobry człowieku.
Jeśli chodzi o buziaiD to posiadam owe udogodnienie razem z czytnikiem linii i bezwiednie korzystam mniej więcej pół na pół, więc wiem pokrótce jak to działa.

[ Dodano: 2022-09-17, 11:38 ]
widzu napisał/a:
U mnie odwrotnie, telefony są dla mnie za cienkie i mi źle leżą w ręku, obudowuję jak najgrubszymi etui tylko po to, żeby mi się wygodniej trzymało :X


Bo masz duże dłonie, to nic złego :piwo:
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-17, 13:03   

ZSK napisał/a:
Bo odcisku palca nie podrobisz, a buzię względnie łatwo

Łatwo podrobisz trójwymiarowy model czyjejś twarzy? Bo to nie działa na podstawie kamerki, żeby zdjęciem siędało.
ZSK napisał/a:
Do tego facjatą można odblokować telefon trzymany w dłoni innej osoby

Można, ale to raczej opcja dla rodziny/znajomych a nie złodzieja telefonu. Chwycenie kogośza łapęi przyłożenie telefonu za palec też jest możliwe, ale trudniejsze :D
Najlepsze pod względem bezpieczeństwa zawsze będzie długie hasło/pin.
Jak z jakiejśstrony wycieknie twoje hasło to je sobie zmienisz. Odcisków palca i facjaty nie bardzo. Apple zapewnia, że dane są szyfrowane i nie opuszczają twojego urządzenia z Androidami, szczególnie hińskimi to nie wiem.
https://www.apple.com/leg...ata/en/face-id/
ZSK napisał/a:
A co gdy jest problem z odblokowaniem buzią? Czekasz i czekasz, a w andku od razu możesz wpisać kod i jebać biedę.

Ano tak, czekasz jakieś2 sekundy aż ogarnie, że nie rozpoznaje twarzy. Również po kilku nieudanych próbach rozpoznania twarzy każe ci wpisaćpin tak czy siak.
widzu napisał/a:
Sam użytkuję biedatelefon, który kupiłem za 500 zł w 2018 i jestem w sumie zadowolony

Nie lepiej jakiś featurefone z kaiOS? Przynajmniej bateria będzie długo działaći możesz się chwalić, że masz składany telefon z klapką :troll:
Ostatnio zmieniony przez icywind 2022-09-17, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-18, 08:54   

Telefon bez etui to śmierć podczas upadku na beton, ale wygladowo kiepsko. Ja jednak wybieram bezpieczeństwo i go obudowalem
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-18, 12:20   

Życie to niekończące się pasmo wyborów.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-18, 16:00   

Na które i tak nie masz wpływu bo "wolna wola" nie istnieje
Ostatnio zmieniony przez icywind 2022-09-18, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5575

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-18, 17:38   

Zmieniła się ta Santana od czasu, kiedy ją ostatnio widziałem.

[ Dodano: 2022-09-18, 18:39 ]
I to w sumie na lepsze.
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-18, 18:48   

Carlos Santana to nawet nie jest on :guitar:
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-19, 16:56   

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Zmieniła się ta Santana od czasu, kiedy ją ostatnio widziałem.

[ Dodano: 2022-09-18, 18:39 ]
I to w sumie na lepsze.

I zdążyła siędokształcić
Sabine Hossenfelder has a PhD in physics and is presently a Research Fellow at the Frankfurt Institute for Advanced Studies (FIAS). She is author of the book "Lost in Math: How Beauty Leads Physics Astray" (Basic Books, 2018) and blogs at backreaction.blogspot.com
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-21, 21:06   

Jak można mieć włączone dźwięki w ogóle i na chusteczkę trzeba się chwalić japkowym logo?

NIE WIEM
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-22, 09:03   

Bo drogi.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-22, 21:16   

monjiczq napisał/a:
Jak można mieć włączone dźwięki w ogóle i na chusteczkę trzeba się chwalić japkowym logo?

NIE WIEM

Bo ludzie lubiom czuć się częścią jakiejś społeczności. To jest powód dlaczego kibolarze noszą szaliki z barwami, nerdziarze naklejają na swoje laptopy 50 naklejek, applarze nie zakrywają loga macbooków i iphonów a bydgoszczanie jeszcze nie wyjechali z Bydgoszczu
To nie jest takie skomplikowane

[ Dodano: 2022-09-22, 22:21 ]
To mechanizm ewolucyjny z czasów plemiennych kiedy widzisz kogoś s twojego plemienia i o kurde mózg musi wypuścić endorfiny czy inne gowno, żeby czuć szczęście, że to „swój”
Jak widzisz kogoś z konkurencyjnego plemienia to o kurde, on nie jest z tej grupy co ja, trzeba go napierdalac,
Tylko, że już nie ma już plemion i ludzie szukają takich pierdol jak telefon, żeby poczuć to samo, a napierdalanie ogranicza się do napierdalania w internecie. Oczywiście poza kibolami którzy do tego jeszcze nie wyewoluowali
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-24, 00:35   

Tyle tylko, że na etapie plemiennym nie było czegoś takiego jak szpanowanie, a to ten czynnik odgrywa tu decydującą rolę, a nie chęć przynależności do danej grupy. Ludzie płacą gruby hajs za coś, co mogliby kupić dużo taniej, ale bez logo danej marki, która uchodzi za prestiżową czy ekskluzywną i o której wiadomo, że jak masz produkt z takim logo to masz też hajs. Więc ludzie dopłacają za logo czy markę nie po to, żeby sobie pogadać z innymi właścicielami tej marki, ale żeby czuć się lepszymi od tych, którzy mają podobne produkty, ale już bez tej "fajnej" marki, czyli w ich rozumieniu mają jakieś bieda cebulackie gówno. Ludzie lubią czuć się lepsi od innych i każdego to w jakimś stopniu dotyczy. Jedni mają poczucie wyższości intelektualnej czy moralnej, a drudzy czują się lepsi od innych dlatego, że mają takie a nie inne gadżety. I stąd licytowanie się w szkole przez dzieciaki kto ma bardziej markowe ciuchy, noszenie na rękach rolexów, mimo że jak wspomniał ZSK, są dużo lepsze zegarki, czy zapierdalanie sportową furą po mieście tak, żeby inni koniecznie zwrócili na takiego delikwenta uwagę. A ten ostatni przypadek pewnie często idzie jeszcze w parze z leczeniem kompleksu małego kutasa :PP
_________________
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-24, 10:25   

Obecnie mam Xiaomi Mi Note 10. Od kilku miesięcy szwankuje mi, ale będę zmieniać go na inny telefon i teraz mam pytanie. Orientujecie się który telefon jest lepszy? :) Chodzi mi głównie o zdjęcia. Wiadomo, najlepsze to aparatem, ale jednak zależy mi na w miarę dobrej jakości.

Motorola Edge 20 Pro vs Realme GT Neo 2
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-25, 21:16   

Na dxomark możesz znaleźć takie porównania z rozpisem na kategorie
https://www.dxomark.com/r...ht-and-indoors/
https://www.dxomark.com/m...flagship-level/
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2022-09-25, 21:44   

#teamiphone
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2022-09-26, 12:01   

MsMadeleine, ja mam Samsung Galaxy S21 i robi zdjęcia... cóż, dla mnie bardzo dobre. I bardzo podoba mi się to, jak robi zdjęcia w nocy (zdarzało się, że stojąc przed czymś prawie tego nie widziałam, a on robił ładne zdjęcie).
Ostatnio zmieniony przez Saskia 2022-09-26, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.105 sekundy. Zapytań do SQL: 36