Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:47
Gothic
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-02-24, 19:22   

Ja akurat nie lubiłem łuków w trójce, tzn. sam mechanizm ręcznego celowania był nawet fajny i bliższy rzeczywistości, ale wkurzało mnie, że ciężko było łukiem wybić np. jelenie, bo jak trafiłeś jednego to reszta się rozbiegała i trzeba było czekać, aż znów wrócą :P Za to taką kulą ognia można było wybić kilka naraz, bo każda wystrzelona kulka po prostu goniła jelenia aż go dopadła i sprawa załatwiona :P
Na zbieraniu fantach po orkach faktycznie można było sporo zarobić, zwłaszcza kostury szamanów z tego co pamiętam były sporo warte. Bardzo fajnie można też zarobić na okradaniu NPCów podczas snu, ja w ten sposób okradałem wszystkich orkowych szamanów w mieście i po sprzedaży kosturów miałem tyle hajsu, że wystarczało na wszystko :)

No i masz rację, że Gothic3 jest bardzo rozległy. Mi zajęło chyba ze 2 miesiące, żeby przejść ten świat wzdłuż i wszerz i też w pewnym momencie zaczęło mnie to już męczyć. Aczkolwiek questy dobrze wspominam i robiłem z chęcią wszystkie, to była też fajna odskocznia od eksploracji świata. Mnie chyba najbardziej zmęczyło przeczesywanie Varantu, zwłaszcza ruin - z tym to dopiero kurna było dużo zabawy :D To był też zresztą jeden z głównych powodów, dla których wróciłem do Gothica 3 dopiero po 10 latach. Ten świat faktycznie jest zbyt duży i mógłby zostać trochę okrojony, zwłaszcza Varant. No ale z drugiej strony przez tę rozległość czuć, że kontynent jest faktycznie duży, a wyspa Khorinis to przy nim jakieś małe zadupie :P

[ Dodano: 2022-02-24, 19:27 ]
A ja sobie pocinam cały czas w Kroniki Myrtany, jestem w 5 rozdziale i przyznam, że też mam mały kryzys i spadek entuzjazmu co do grania, ale to wynika z fabuły i mocnego zwrotu akcji z 4 rozdziału. Przyznam, że zupełnie nie tego się spodziewałem... i teraz dalsze zwiedzanie wyspy i robienie questów pobocznych mocno kłóci mi się z tym, co się wydarzyło w wątku głównym. No ale skoro już jestem tak daleko to dokończę co zacząłem, wycisnę jeszcze z tej gry ile się da i napiszę jakąś dłuższą reckę.
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2022-02-24, 22:31   

Cytat:
Ten świat faktycznie jest zbyt duży i mógłby zostać trochę okrojony, zwłaszcza Varant. No ale z drugiej strony przez tę rozległość czuć, że kontynent jest faktycznie duży, a wyspa Khorinis to przy nim jakieś małe zadupie :P


Moim zdaniem błędęm było porywanie się na to, żeby pokazać cały kontynent w jednej grze. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby grywalne były tylko fragmenty świata tak jak w wiedźminie 3.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-03-10, 15:01   

No i przeszedłem trójkę, musiałem dwa razy użyć kodów. Pierwszy raz żeby dostać się do świątyni Mora Sul, która mimo posiadania przeze mnie kluczy nie chciała się otworzyć, miało to zapewne związek z tym że samoczynnie wyswobadzałem miasta przez co gra trochę wariowała. Drugi raz gdy musiałem zabić Zubena. Przeszukałem całe Ishtar i okolice - nie znalazłem go. Wpisałem goto Zuben w konsoli i okazało się że pan Zuben wisiał sobie na drzewie nieopodal Silden xD Co tam robił to już jego słodka tajemnica, może próbował się powiesić? :haha:
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2022-03-10, 15:57   

ChodnikowyWilk napisał/a:
No i przeszedłem trójkę, musiałem dwa razy użyć kodów. Pierwszy raz żeby dostać się do świątyni Mora Sul, która mimo posiadania przeze mnie kluczy nie chciała się otworzyć, miało to zapewne związek z tym że samoczynnie wyswobadzałem miasta przez co gra trochę wariowała. Drugi raz gdy musiałem zabić Zubena. Przeszukałem całe Ishtar i okolice - nie znalazłem go. Wpisałem goto Zuben w konsoli i okazało się że pan Zuben wisiał sobie na drzewie nieopodal Silden xD Co tam robił to już jego słodka tajemnica, może próbował się powiesić? :haha:


xDDDDD
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-03-10, 17:44   

Dobry bug z Zubenem, jeszcze o tym nie słyszałem :haha: Mogłeś zrobić screena i wrzucić na tag #gothic na wykopie, zrobiłbyś furorę :D

A jak ogólnie wrażenia po przejściu trójki? Które zakończenie wybrałeś, Innosa, Adanosa czy Beliara?



Ja skończyłem parę dni temu Kroniki Myrtany. Postaram się napisać i wrzucić jutro reckę, ale będzie na pewno długa, bo jest o czym pisać.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-03-13, 03:23   

Wybrałem zakończenie Adanosa, ogólne wrażenia bardzo dobre, patrząc teraz na screeny kronik myrtany i porównując to do grafiki z trójki to niebo a ziemia, gra jest po prostu piękna, jeśli dodać do tego fantastyczny soundtrack to zwiedzanie świata i wykonywanie pierwszych zadań to był totalny chillout. Fabularnie ok ale bez szału. System walki przyjemny. Różnorodność terenu, jak znudziła mi się trawa, przeniosłem się na piasek, potem znów zmiana na lód, było ciekawie, szczególnie Varant miał ten swój specyficzny klimat który mnie intrygował.

Z minusów to tak jak już pisałem - przytłaczający duży świat, zbyt duży. Grałem z community patchem a mimo to raz po raz różne bugi. Bardzo nie podobało mi się to że zbliżając się do większej grupy przeciwników (np szkielety w jaskini) można je było wyciągać z niej pojedynczo i zabijac, reszta nie reagowala na to w ogóle. Oprócz tego wystarczyło wskoczyć na wyzszy pagórek na który nie da się wejść, i wystrzelać wielką grupę wrogów z kuszy - nie potrafili wbiec ani wskoczyć tam gdzie jestem, także nie uciekali ani nie oddalali się - po prostu stali i dali się zabić.

Nie podobało mi się także rozwiązanie z reputacja u różnych grup, z początku byłem pewny że punktując wśród buntowników zostanę doceniony, dostanę zbroję, lub chociaż pochwałę w którymkolwiek obozie, ale nic takiego się nie stało, straciłem na to sporo czasu, a nie miało to żadnego znaczenia że im pomagałem, smutne. No i w końcu beznadziejne zakończenie, jak to tak bez żadnego bossa do pokonania.

Dałbym 6,5/10
.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-03-13, 13:45   

No czyli ogólnie się zgadzamy co do plusów i minusów trójki :) Nie jest to już ten sam Gothic co dwie poprzednie części i zwłaszcza fabularnie mocno leży, ale graficznie i muzycznie wymiata i ten świat na początku naprawdę zachwyca, a potem niestety zaczyna trochę nużyć, bo tak jak piszesz, jest zbyt duży. Co do reputacji też masz rację, mogli to rozwinąć, aczkolwiek ona ma większy wpływ w zakończeniach Innosa czy Beliara, bo np. mając reputację u Orków 75 możesz się dostać do Kana i zrobić dla niego kilka zadań, a mając reputację u Asasynów 75, możesz wejść do Ishtar i tam też jest kilka ciekawych questów. Reputacja u Buntowników daje chyba tylko tyle, że możesz od nich kupić najlepszą zbroję, bo dostęp do ich obozów i tak masz niezależnie od wszystkiego.
Co do zakończeń to ścieżka Adanosa jest najbardziej neutralna, bo wystarczy tylko zabić Rhobara i Zubena, potem iść z Xardasem do portalu i elo, koniec gry. Więc można faktycznie mieć spory niedosyt. Zakończenia Innosa i Beliara są bardziej rozbudowane i dłuższe, bo przy zakończeniu Innosa trzeba wyzwolić wszystkie miasta Myrtany (można też wyzwolić miasta w Varancie, ale nie jest to konieczne) i wtedy sprawiasz, że to ludzie wygrywają wojnę. W zakończeniu Beliara jest odwrotnie, działasz na rzecz orków i asasynów, a eksterminujesz obozy buntowników i zabijasz koczowników, w tym magów wody. Jeśli masz jakiegoś save'a sprzed wyboru zakończenia to spróbuj też innych zakończeń :) Mi najbardziej podeszło zakończenie Innosa, dało mi sporo satysfakcji, no i jest chyba najbardziej zbieżne z fabułą poprzednich Gothiców.
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2022-03-13, 13:50   

Wilku jak zaplusujesz sobie u buntowników to możesz zdobyć lepszą zbroję, ale ty sie zachowałeś jak jakaś miętka faja i wybrałeś Adanosa. W takiej sytuacji to sory memory niech xardupa zrobi ci dobrze :troll:

[ Dodano: 2022-03-13, 13:52 ]
O Davos już wytłumaczył.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2022-03-14, 16:02   

Faktycznie, te dwa inne zakonczenia wydają się ciekawsze, ale wybranie drogi Adanosa w celu przywrócenia równowagi wydawało się najbardziej sensowną opcją, tu mnie Xardas przekonał :D
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2022-04-22, 00:03   

https://allegro.pl/oferta/kubek-gothic-cala-przemowa-vatrasa-kartonik-10932395983?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-04-22, 04:06   

https://youtu.be/QC-nFun7qWo
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2022-04-22, 17:16   

Szkoda, że takie krótkie.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-16, 17:23   

https://youtu.be/ra2cSAgaes0
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-16, 19:07   

Zajebiście zrobione :D
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-20, 17:53   

https://www.youtube.com/watch?v=VN6vi9Kdc7I

[ Dodano: 2022-05-20, 18:53 ]
Nie było recki kronik, Davos :(
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-05-21, 21:50   

Kurde no, zacząłem ją pisać tuż po skończeniu Kronik, czyli ponad 2 miesiące temu, a potem tyle rzeczy mi się zwaliło na głowę, że już nie dokończyłem... Mam to cały czas w planach, ale ciągle nie mogę się do tego zabrać, a napisałem może 1/3 tego co planowałem, ech :/ Ale spróbuję jakoś na dniach to wreszcie skończyć.

[ Dodano: 2022-05-21, 22:50 ]
A filmik świetny :D

[ Dodano: 2022-07-09, 15:17 ]
Dobra, z dużym opóźnieniem, ale w końcu udało mi się napisać reckę Kronik. Wpis okazał się tak duży, że Wykop nie chciał mi go przepuścić i musiałem go podzielić na trzy części :D

Cz. 1: https://www.wykop.pl/wpis...-nie-mialem-je/

Cz. 2: https://www.wykop.pl/wpis...a-czesc-tutaj-/

Cz. 3: https://www.wykop.pl/wpis...ierwsza-dotycz/
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-09, 17:27   

Ale najebałeś tekstu xD

[ Dodano: 2022-07-09, 18:27 ]
biere się za czytanie
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-09, 18:08   

Zacząłem to pisać wczoraj jakoś o 23 i skończyłem o 5 nad ranem :D
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2022-07-23, 19:39   

Przeszedłem w końcu Risena.

W sumie nie wiem czemu unikałem tej gry, bo całkiem fajna. Co prawda brakuje rozmachu gothica, ale dalej ma ciekawą historię i klimat. Na pewno ogram kolejne części.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2022-08-11, 11:11   

Dzięki za opinię :git: Słyszałem już wcześniej, że Risen jest spoko i ma nawet trochę podobny klimat do Gothica, bo w końcu robiły go Piranie. A skoro Ty też go polecasz to na pewno ogram, tylko muszę znaleźć trochę więcej wolnego czasu :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.123 sekundy. Zapytań do SQL: 33