Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Piłka nożna
Autor Wiadomość
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-21, 20:21   

JankielKindybalista85, w zasadzie to trudno powiedzieć czy byśmy awansowali czy nie. Może pomógł, może nie, może kwestia samych piłkarzy. Nigdy się tego nie dowiemy, bo żeby się dowiedzieć musielibyśmy przejść do alternatywnej rzeczywistości, gdzie trenował ich ktoś inny.

[ Dodano: 2021-01-21, 20:22 ]
Bo wszystko zależy od czasu i momentu, kontuzje, warunki zewnętrzne, dyspozycja, umiejętności w danym dniu danego roku.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-21, 21:13   

Jankiel, a czy ja piszę, że Sousa jest nołnejmem? Albo że Brzęczek był chujowym selekcjonerem? Ano nie. Brzęczkowi parę meczów z kadrą wyszło, ale z silnymi przeciwnikami typu Włochy czy Holandia już graliśmy kupę, a często też nawet jak przegrywaliśmy to wyniki były i tak lepsze niż styl gry, bo z takimi Włochami to po prostu nie istnieliśmy na boisku i wyglądaliśmy przy nich jak pionki. Więc na kadrę Brzęczek się nie nadawał. Ale to prawda, że bywali i gorsi, choćby wspomniany Fornalik, który był tragiczny.

Co do Sousy, jak wspomniałem, nie uważam go bynajmniej za nołnejma. Ale też sorry, mistrzostwo Szwajcarii z Basel, mistrzostwo Izraela z Maccabi Tel Awiw to nie są osiągnięcia, które mi imponują, zwłaszcza że te drużyny i tak zawsze biją się o mistrza w swoich ligach. Awans do LE na Węgrzech to też nie jest coś megaimponującego, polskie kluby też od czasu do czasu tam lądują. I to nie oznacza wcale, że hejtuję Sousę. Nie, po prostu jego wybór nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak być może u Ciebie. Przyjmuję to z optymizmem, ale bardzo umiarkowanym. Jest to, mam nadzieję, zmiana na lepsze, ale zobaczymy czy to wystarczy na powalczenie na Euro. To, co już można zaliczyć na plus to lepsza "marka" niż u Brzęczka, bo samo nazwisko i doświadczenie piłkarskie Sousy powinno spowodować, że będzie on miał większe poważanie u gwiazd typu Lewandowski, a to jest zawsze ważny czynnik, bo jeśli piłkarze nie widzą choćby zalążka autorytetu u trenera to będą go mieć w głębokim poważaniu. I to, mam wrażenie, działo się w przypadku Brzęczka. Trochę jak swego czasu w skokach, gdy Robert Mateja był przez jakiś czas drugim trenerem Małysza. Krótko, ale był. No komedia :D


Jeszcze o tych imponujących osiągnięciach, skoro pytałeś. Owszem, wygranie LM czy jakiegoś ważnego europejskiego trofeum to już właśnie coś takiego. Tak samo jak wygranie silnej ligi kilka razy silnym zespołem albo chociaż raz zespołem teoretycznie słabszym (jak Leicester, który zdobył mistrzostwo Anglii). No ale w pełni się zgadzam, że trenerzy z takimi CV raczej nie będą zainteresowani naszą kadrą i nie będzie nas na nich stać więc to tylko teoretyzowanie. Jak będzie, okaże się dopiero w praktyce, bo teraz to wróżenie z fusów. Może to będzie strzał w dziesiątkę. A może tylko kapiszon. Pożyjem, obaczym.



JankielKindybalista85 napisał/a:

Jakie miał konkretne osiągnięcia Nawałka zanim został selekcjonerem? A jakie potem? A jednak kadra okazała się miejscem gdzie idealnie pasował.


Pytanie, czy Nawałka faktycznie był taki wybitny, bo tu nie do końca się zgadzam. Owszem, miał świetne eliminacje do Euro i potem sam turniej też wyszedł bardzo fajnie więc chwała mu za to i tego mu nie odbieram. Potem jeszcze awansowaliśmy na mundial, ale tam już zagraliśmy tragicznie i tego turnieju za cholerę nie da się obronić, bo zagraliśmy fatalne wszystkie trzy mecze, nawet ten wygrany z Japonią. To już Engel wypadł lepiej, bo w jego przypadku trzeci mecz na mistrzostwach z USA zagraliśmy super. A nie można też zapominać, kto ma jakich piłkarzy do dyspozycji. Moim zdaniem Engela niesłusznie się hejtuje, bo i tak zrobił bardzo dużo jak na skład, jakim dysponował. Nie miał gwiazd jak dzisiaj, tylko raczej rzemieślników z grajkami, którzy jak byli w formie to potrafili czarować jak Kryszałowicz i Olisadebe, ale wybitni na pewno nie byli. A o obronie nie ma co w ogóle mówić, skoro wtedy mieliśmy takie "gwiazdy" jak Kukiełka czy Hajto, który zanim zaczął rozjeżdżać na pasach stare baby, rozjeżdżał nogi przeciwników faulami, bo głównie to potrafił i co chwilę łapał czerwień.
Dzisiaj mamy piłkarzy na naprawdę wysokim poziomie (a czasem i na światowym jak Lewy) i przejście przez eliminacje już nie powinno być traktowane jako osiągnięcie samo w sobie jak za Engela. Dzisiaj to już jest cholerny obowiązek, zarówno piłkarzy, jak i selekcjonera. I tak samo dobry występ na turnieju, a z tym u nas niestety dalej nie jest dobrze. Więc czas najwyższy, żeby ktoś w końcu przełamał impas, bo z takim składem po prostu wstyd czegoś nie ugrać.

[ Dodano: 2021-01-21, 21:14 ]
A, jeszcze przecież Leo Beenhakker też miał świetne eliminacje i po raz pierwszy w historii wprowadził polską kadrę na Euro. A piłkarzy miał nieporównanie gorszych niż obecni selekcjonerzy. Ale jak zagraliśmy na samym Euro, to już chyba wszyscy pamiętamy...
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-31, 22:02   

Się zastanawiałem co tak kisną wszyscy dzisiaj z Wisły Kraków.

Teraz już wiem xD

Cytat:

Wisła Kraków: Piast Gliwice
1:0 5 minuta
2:0 12 minuta
3:0 20 minuta
(...)
3:1 37 minuta
3:2 39 minuta
3:3 90 minuta
3:4 94 minuta



XDDDD

No kurwa serio? xD
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-31, 22:03   

Wspaniały to był mecz. Nie zapomnę go nigdy.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-02-01, 00:11   

To jest sport, takie rzeczy się zdarzają :)

No chyba, że to ustawka. Takie rzeczy też się zdarzają :PP Przy 3:0 dla Wisły musiał być zajebisty kurs na zwycięstwo Piasta
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-02-01, 09:30   

Nawet nie chcę myśleć jak tłuściutki.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2021-02-28, 18:55   

#ekstraklasa xD
https://streamable.com/ltykia
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-01, 00:13   

Piękny bilard :haha:
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-28, 22:46   

w ogóle w tym meczu podłożyli głos z trybun jako imitacja kibiców ale nie wyciszyli gwizdków sędziego i co chwilę coś z dupy gwizdało xD
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-29, 00:14   

Tak, to było bardzo udane :D

Dzisiejszy mecz nie był może jakiś porywający, ale 3 pkt są, 3 gole strzelone, a Andora nam zbytnio nie zagroziła, cały czas się bronili. Mecz odbębniony i można czekać na środowe starcie z Anglią. I wtedy się okaże, na jakim jesteśmy etapie.


Przy okazji polecam oglądać mecze naszej kadry z tagiem #mecz na wykopie. Ja tam srogo kisnę od niektórych komentarzy i memów :D












I jeszcze to: https://www.wykop.pl/wpis...eraz-jest-mecz/ :haha:
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-29, 01:45   

w ogóle to bardzo miło się patrzy na takie statystyki



[ Dodano: 2021-03-29, 02:46 ]
spokojna wygrana, bez szarżowania, żeby przypadkiem żadnych kontuzji nie było, ogarnięte ze spokojem, przetestowano w boju parę świeżych nazwisk, więc w razie co będzie wiadomo kto w awaryjnej sytuacji spisze się na boisku, ogólnie dobry mecz
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-03-29, 21:48   

No i niestety okazało się, że jest jedna kontuzja i to u najlepszego zawodnika :/

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/931175/eliminacje-ms-2022-robert-lewandowski-nie-zagra-z-anglia-fatalne-wiesci-ws-kontu

Kurde, akurat przed najtrudniejszym meczem to się musiało przytrafić :/ Żeby to był mecz z kimkolwiek innym to Piątek, Milik czy Świderski w ataku mogliby powalczyć, ale obawiam się, że z Anglią bez Lewego będzie straszna bieda...
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-04-19, 19:26   

A tymczasem powstaje na naszych oczach Superliga. Kto jest za, kto jest przeciw, kto się wstrzymuje, kto ma wyjebane? Ja na razie krótko: jestem bardzo przeciw i mam nadzieję że UEFA pociśnie buntowników jak rozsierdzony Jarema.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2021-04-19, 19:31   

Też jestem przeciw, bogaci sobie robią ekskluzywną ligę żeby nie musieli się więcej brzydzić grą z biedniejszymi, wtf? Na szczęście kilka top klubów nie będzie uczestniczyło w tym cyrku, w tym bayern i psg.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-04-19, 19:32   

opcja czwarta
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-04-19, 21:40   

Mnie ciekawią kulisy powstania tej superligi, bo nie mówiło się o tym wcześniej tylko ot tak nagle z dupy gruchnęła wieść, że 12 mocnych klubów się dogadało, a ponoć może do nich dołączyć 8 kolejnych i to wszystko za plecami UEFA. No nieźle. Taka trochę LM, tyle że bez ogórków ze słabszych lig. Mogłyby być ciekawe mecze do oglądania, tyle że sama idea sprawiedliwa nie jest ani trochę. I dla mnie kompletnie nierealna, skoro UEFA grozi, że piłkarze, którzy zagrają w tej całej superlidze, zostaną wykluczeni ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek czyli LM, LE, a także mistrzostwa Europy i świata. Wątpię, żeby jakiś szanujący się piłkarz na to poszedł.

[ Dodano: 2021-04-19, 22:43 ]
Teraz doczytałem, że UEFA się zastanawia, czy nie wykluczyć z półfinałów LM i LE zespołów, które chcą wziąć udział w superlidze czyli w przypadku LM Realu, Chelsea i Manchesteru City. I w tej sytuacji bez rozgrywania meczów zwycięzcą tegorocznej LM byłby ostatni z półfinalistów, który nie chce wziąć udziału w superlidze, czyli PSG. Grubo :D UEFA się nie pierdoli w tańcu :)
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-04-19, 22:19   

UEFA nie ma pozycji negocjacyjnej w tym momencie. Może obsrać zbroję i dać dupy albo od razu zacząć walkę z wysokiego pułapu. I dobrze że na razie wybiera drugą opcję.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2021-04-19, 22:49   

W sumie smutna sprawa, UEFA grabi 70% zysków (nie słyszałem o tym wcześniej) a alternatywę jaką zaproponowali to zabetonowanie piłki nożnej wokół kilkunastu najbogatszych klubów xD

Szkoda, że rządzi tutaj tak gruba kasa, że nie ma szans na dogadanie się by powstała jakaś sensowna organizacja która była by otwarta i traktowała równo każdy klub, obecnie te działania to jak leczenie dżumy cholerą xd
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2021-04-20, 09:42   

Superliga ma ponoć zapis, że kluby "założycielskie" są w niej na wieczność, nawet jakby w krajówce spadły do poziomu Cocojumbo Warszawa. No trochę tak średnio bym powiedział.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2021-04-20, 12:17   

Davos napisał/a:
Mnie ciekawią kulisy powstania tej superligi, bo nie mówiło się o tym wcześniej tylko ot tak nagle z dupy gruchnęła wieść, że 12 mocnych klubów się dogadało, a ponoć może do nich dołączyć 8 kolejnych i to wszystko za plecami UEFA. No nieźle. Taka trochę LM, tyle że bez ogórków ze słabszych lig. Mogłyby być ciekawe mecze do oglądania, tyle że sama idea sprawiedliwa nie jest ani trochę. I dla mnie kompletnie nierealna, skoro UEFA grozi, że piłkarze, którzy zagrają w tej całej superlidze, zostaną wykluczeni ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek czyli LM, LE, a także mistrzostwa Europy i świata. Wątpię, żeby jakiś szanujący się piłkarz na to poszedł.

[ Dodano: 2021-04-19, 22:43 ]
Teraz doczytałem, że UEFA się zastanawia, czy nie wykluczyć z półfinałów LM i LE zespołów, które chcą wziąć udział w superlidze czyli w przypadku LM Realu, Chelsea i Manchesteru City. I w tej sytuacji bez rozgrywania meczów zwycięzcą tegorocznej LM byłby ostatni z półfinalistów, który nie chce wziąć udziału w superlidze, czyli PSG. Grubo :D UEFA się nie pierdoli w tańcu :)


Ja czytałem że to nie tak, że psg wygra, tylko ekipy które odpadły w ćwierćfinałach a nie są w superlidze (np bayern) będą w miejsce drużyn wykluczonych
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.109 sekundy. Zapytań do SQL: 31