Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Kto umie matematykę?
Autor Wiadomość
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-08, 21:17   

Samara napisał/a:
Stres stresem, ale za brak tak podstawowej wiedzy też powinny być jakieś konsekwencje, nie wszystko można usprawiedliwić stresem. Poniżej kolejny przykład. U mnie już w klasach 1-3 uczyli co oznacza znak równości i za taki zapis był zawsze opieprz, a tuaj nauczycielka klasy 7 daje uczniom cudowny przykład.

Obrazek

A tę od podpowiadania, że 11+4 = 16 to bym od razu wyrzuciła z pracy :D

Aczkolwiek to fakt, że nie tylko te nauczycielki są tutaj winne.


U mnie tak samo matematyczki wyprowadzały. To pewnie jedna szkoła. Błędna, ale dość popularna.

Natomiast co do błędu 11+4 - nie wyrzucałabym. Gdyby dali im to przejrzeć jeszcze raz, na pewno by wyłapały, a stres może zjeść człowieka. Jak broniłam licencjata, miałam taki stres, że nie pamiętałam jak zaczynałam zdanie - a przecież to tylko formalność.
Już nie mówię, że w takich chwilach z rozpędu podaję panieńskie nazwisko w stresie, bo częściej padało w takich sytuacjach.

Druga rzecz to presja czasu. Znacie taką grę "5 sekund"? Ma się dać trzy przykłady wylosowanego tematu w ciągu pięciu sekund. Znajomek dostał trzy jajorodne stworzenia - jako trzeci podał delfin po czym wybuchnął smjechem; presją czasu tak działa, że podsuwa kretyńskie rzeczy.

Gdyby takie babole były po przejrzeniu, to slabo; ale jeśli naprawdę nie dano im zobaczyć tych błędów i nie było czasu na duble, to ani trochę nie dziwi mnie, że stres im "oczyścił umysł". Ludzie latami sobie wyrabiają praktykę wystąpień publicznych.
_________________
Nie ufaj rudym
Ostatnio zmieniony przez RudaMaupa 2020-04-08, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-08, 21:21   

W 5 sekundach musiałem się skurczyć w sobie żeby wymienić trzy słowa na jakąś tam literę, wiec stres daje popalić jeśli chodzi o funkcje poznawcze xD Trudno żeby się z tego nie smiano no bo to śmieszne, ale winę za taki program ponosi głównie TVP, w mniejszym stopniu nauczycielki
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-08, 21:25   

RudaMaupa napisał/a:
Jak broniłam licencjata, miałam taki stres, że nie pamiętałam jak zaczynałam zdanie - a przecież to tylko formalność.

na obronie inżynierki mówiłem coś o paliwach kopalnych i palnąłem "gaz kamienny" czy coś takiego xD tak więc ja tych babek nie uważam za głupie, szczególnie jak się dowiedziałem jak wyglądało nagrywanie tych materiałów
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.039 sekundy. Zapytań do SQL: 16