Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamazywanie danych osobowych
Autor Wiadomość
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-12, 22:13   

konradk napisał/a:
Dead_Laugh napisał/a:
O czym to niby dyskusja xD Domyślnym stanem rzeczy dla wielu ludzi w internecie jest prawo do anonimowości. Nie wszyscy muszą mieć takie same potrzeby ale wiele osób jednak chce zostać anonimowa nawet jak palnie jakąś głupotę lub walnie dobrą ripostę (w tym przypadku raczej ludzie wolą chwalić się znajomym).

Jak się podpisują imieniem i nazwiskiem na publicznym profilu, to powinni się liczyć z brakiem anonimowości.


ja się imieniem i nazwiskiem podpisuję pod komentarzem na facebooku i koniec. Na żadnej innej stronie się nie podpisuję. Jeśli chcesz mnie zacytować to cytuj ale zamaż moje dane
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
konradk 

Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 15

Medale: Brak

Wysłany: 2019-05-12, 22:31   

krojechleb napisał/a:
konradk napisał/a:
Dead_Laugh napisał/a:
O czym to niby dyskusja xD Domyślnym stanem rzeczy dla wielu ludzi w internecie jest prawo do anonimowości. Nie wszyscy muszą mieć takie same potrzeby ale wiele osób jednak chce zostać anonimowa nawet jak palnie jakąś głupotę lub walnie dobrą ripostę (w tym przypadku raczej ludzie wolą chwalić się znajomym).

Jak się podpisują imieniem i nazwiskiem na publicznym profilu, to powinni się liczyć z brakiem anonimowości.


ja się imieniem i nazwiskiem podpisuję pod komentarzem na facebooku i koniec. Na żadnej innej stronie się nie podpisuję. Jeśli chcesz mnie zacytować to cytuj ale zamaż moje dane

Jeśli jest to komentarz publiczny, to nie mam obowiązku zamazać twoich danych. Nie tylko nie mam obowiązku, ale nie powinienem. Na takiej zasadzie portal piszący o tym jak poszła gra uczestnika Milionerów może podać imię i nazwisko gracza oraz pokazać jego twarz. Odpierając zarzut, że to są osoby publiczne dodam, że nie spotkałem się z praktyką zamazywania danych blogerów.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-13, 02:06   

konradk napisał/a:
Nie tylko nie mam obowiązku, ale nie powinienem

Gdzie jest akt prawny zakazujący zamazywania danych osobowych?
_________________
 
 
konradk 

Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 15

Medale: Brak

Wysłany: 2019-05-13, 03:32   

Love178 napisał/a:
Gdzie jest akt prawny zakazujący zamazywania danych osobowych?

Nie napisałem tego w sensie prawnym. Chodziło o to, że ktoś piszący coś publicznie powinien liczyć się z tym, że przy cytowaniu (albo screenowaniu) jego publicznych tekstów jego dane nie będą ukrywane.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-13, 04:31   

konradk napisał/a:
powinien liczyć się z tym

Bardzo nie lubię tego zwrotu w internecie. Najczęściej na niego trafiam, kiedy ktoś pisze rzeczy, które są sprzeczne z prawem, ale "to ynternet, tu się rządzimy innymi prawami" (co jest bzdurą).

Moim zdaniem Twoje wypowiedzi biorą się z nieznajomości praw związanych z prywatnością (nie mówię od razu, że jestem jakimś wykładowcą prawa, ale rozróżnianie osoby publicznej/prywatnej, tego, że regulamin prywatności facebooka =/= regulaminy innych stron, prawo cytatu, czy pewne niedawne regulacje na temat konieczności zezwoleń osób na publikowanie treści zawierających ich wizerunek moim zdaniem są potrzebne żeby znać poruszając się po Internecie) i nawet jeżeli nie odnosisz się do prawa, to trzeba się tutaj do prawa ostatecznie odnieść.
_________________
 
 
konradk 

Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 15

Medale: Brak

Wysłany: 2019-05-13, 17:47   

Love178 napisał/a:
nawet jeżeli nie odnosisz się do prawa, to trzeba się tutaj do prawa ostatecznie odnieść.

Wydaje mi się, że prawo nie wymaga zamazywania danych jeśli post jest publiczny. Screenowanie to coś analogicznego do cytowania. Jeśli ktoś kto nie jest osobą publiczną podpisze swój artykuł imieniem i nazwiskiem to mam prawo podać jego imię i nazwisko gdy jego artykuł cytuję. Dlaczego zatem na screenie mam zamazać? Ktoś wystąpi w programie telewizyjnym i chcę omówić jego wystąpienie w jakimś artykule. Czy nie mogę pokazać jego twarzy w artykule? Podobnie z blogami. Dlaczego facebook ma być wyjątkiem?
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-13, 19:53   

Z tym "problemem" musisz iść do ludzi którzy tworzą zasady na mistrzach bo tu to tylko zwykłe forum, my niczego tam nie ustalamy
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-13, 23:27   

Przede wszystkim regulamin Facebooka mówi, że na publikację jakiegokolwiek screena stamtąd trzeba mieć zgodę portalu. :D
_________________
 
 
konradk 

Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 15

Medale: Brak

Wysłany: 2019-05-13, 23:44   

Ascara napisał/a:
Przede wszystkim regulamin Facebooka mówi, że na publikację jakiegokolwiek screena stamtąd trzeba mieć zgodę portalu. :D

W którym punkcie?
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-14, 01:27   

Czuję się jakbyś uważał, że publicznie na Facebooku = publicznie w Internecie. A dla mnie, jako, że nie mam tam konta, wszystkie treści tam są treściami ukrytymi. Tam "publiczne" oznacza tylko "publiczne dla społeczności Facebooka", spróbuj się stamtąd wylogować i zobaczyć, jakie to publiczne nadal będzie :D
_________________
 
 
konradk 

Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 15

Medale: Brak

Wysłany: 2019-05-14, 02:03   

Sprawdziłem publiczne posty na fb będąc wylogowanym z facebooka. Otwierają się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.074 sekundy. Zapytań do SQL: 22