Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Rakiety z odzysku
Autor Wiadomość
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-07, 12:41   

Twitter jest tak zajebisty, że omg. Wkurwiające jest tylko odpowiadanie na tweety. Spoko jest to, że możesz napisać do kogoś "rozpoznawalnego" i jest duża szansa że ci odpisze, odpowie na jakieś pytanie (albo napisze że "co ty pierdolisz", tak jak w moim przypadku XD)
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-07, 18:41   

Kto Ci tak odpisał? :D
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-07, 20:46   

No cóż, mi na tt udało się przekonać red. Warzechę do korzystania z opery ;)
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-02-09, 22:49   

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Kto Ci tak odpisał? :D

sjokz
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-12-11, 18:19   

https://youtu.be/iauacCNV86s
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-12-15, 00:11   

Czemu ci ludzie tak krzyczeli? Myśleli, że w rakiecie była załoga? :PP
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2021-08-03, 23:58   

nowa zabawka muska, Starship SN20 (jeszcze nie skończony)



[ Dodano: 2022-01-05, 02:43 ]
https://www.wykop.pl/wpis...nasa-spacex-ze/

Zestawiłem najważniejsze wydarzenia w świecie astronautyki, które czekają na nas w 2022 roku. Jeżeli o czymś zapomniałem, dodawajcie śmiało. Oczywiście jak to zwykle bywa, przesunięcia terminów startów i porażki, zwłaszcza w przypadku misji na Księżyc będą bardzo prawdopodobne, dlatego trzeba do tego podejść z pewnym dystansem

I kw. 2022 - Start i lądowanie lądownika księżycowego IM-1 będący kooperacją NASA z firmą Intuitive Machines. Może być to pierwsze amerykańskie lądowanie na Księżycu od ... pół wieku!
28. 02. 2022 - Start statku Dragon Axiom 1. Będzie to drugi turystyczny lot orbitalny zorganizowany przez SpaceX
12. 03. 2022 - Start misji Artemis I. Będzie to ostatni bezzałogowy test statku Orion, który okrąży Księżyc i wyląduje na Ziemi. Następny start Oriona będzie już załogowy, kiedy to 2024 roku astronauci okrążą Księżyc w ramach misji Artemis II.
19 . 03. 2022 - Start amerykańskiej sondy CAPSTONE, którą wyniesie rakieta nowozelandzka. Jej głównym zadaniem będzie monitorowanie warunków panujących w rejonie punktu libracyjnego L2, gdzie prawdopodobnie będzie umieszczona orbitalna stacja księżycowa Lunar Gateway
06. 05. 2022 - Wystartuje Wentian - drugi moduł chińskiej stacji Tiangong
05. 2022 - Boeing przeprowadzi drugą próbę bezzałogowego dotarcia ich statku Starliner do ISS. Poprzednia się nie powiodła
06. 2022 - Indie przeprowadzą pierwszy bezzałogowy test ich rodzimego statku kosmicznego Gaganyaan-1
23. 07. 2022 - Start i po kilku dniach lądowanie rosyjskiego lądownika księżycowego Łuna 25, będącego kontynuacją programu zakończonego w latach 70-ych XX w. Konstrukcja lądownika jest co prawda na ukończeniu, ale same prognozy na powodzenie misji są mizerne, zwłaszcza znając dużą awaryjność górnych stopni rosyjskich rakiet
08. 2022 - Start koreańskiego orbitera księżycowego KPLO. Jego misja będzie typowo geologiczna
01. 08. 2022 - Start sondy Psyche. W 2026 roku wejdzie ona na orbitę planetoidy o tej samej nazwie. Niezwykłej, bo zbudowanej niemal wyłącznie z metali
09. 08. 2022 - Wystartuje Mengtian - trzeci moduł chińskiej stacji Tiangong
II poł. 2022 - Start japońskiego lądownika SLIM. Jego głównym zadaniem będzie w zasadzie próba samego bezpiecznego wylądowania na powierzchni
III kw. 2022 - Prawdopodobny start indyjskiego lądownika i łazika księżycowego Chandrayaan-3. Poprzednia próba lądowania zakończyła się niepowodzeniem
III kw. 2022 - Start drugiego indyjskiego orbitera Marsa
III kw. 2022 - Start i lądownie na Księżycu platformy Peregrine firmy Astrobotic, która ma dostarczyć na powierzchnię ponad 100 kg ładunków należących do wielu przedsiębiorstw. Jego realizacja jest uzależniona od gotowości rakiety nośnej Vulcan, a ta jest dość niepewna w 2022 roku
21. 09. 2022 - Start europejsko-rosyjskiego łazika marsjańskiego Rosalind Franklin, który dotrze do Marsa w 2023 roku
26. 09. 2022 - Uderzenie impaktora sondy DART w księżyc planetoidy Didymos i próba korekty jego orbity

Jeśli chodzi o misje załogowe, to oprócz wymienionej Axiom 1 czekają nas jeszcze dwa starty statku Dragon na ISS, dwa starty Sojuzów na ISS, bardzo wątpliwy załogowy start statku Satrliner na ISS pod koniec roku i co najmniej jeden chiński lot statku Shenzhou na stację Tiangong

[ Dodano: 2022-01-05, 02:45 ]
@ahura_mazda:

warto dodać lot orbitalny Starshipa, prawdopodobnie w Q1 2022 - to wg mnie będzie najbardziej przełomowe wydarzenie kosmiczne tego roku. Ponadto czekam też na pierwsze zdjęcie z JWST, co nastąpi w okolicach lata

[ Dodano: 2022-01-21, 17:15 ]
Melon tłumaczy dlaczego Starship ma taki kształt a nie inny

https://youtu.be/VDbwVS_U350
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2021-08-03, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.056 sekundy. Zapytań do SQL: 19