Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Lekkoatletyka
Autor Wiadomość
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-02, 14:01   Lekkoatletyka

Anita Włodarczyk pobiła rekord świata w rzucie młotem. :clap:

https://www.youtube.com/watch?v=2y5ClrmRLRc
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-02, 14:10   

!
gj
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-02, 14:13   


gg easy rekt
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-02, 14:15   

gg wp
i r8 8/8 m8.
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-02, 14:25   

"ależ grzmotnęła"
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-02, 16:24   

W KOŃCU! BRAWO ANITA! :-D
Anitka już od jakiegoś czasu prezentuje wyborną formę i walczyła, żeby w końcu przekroczyć magiczną barierę 80m. Biła kolejne rekordy świata, ale cały czas czegoś brakowało! A teraz w końcu się udało! Jest ponad 80m! I to wyraźnie!
Polka pierwszą kobietą, która przekroczyła 80 m w rzucie młotem! Chapeau bas! :clap:
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-02, 18:21   

Ale urwał!


Nie no, piękny rzut! :) Trochę szkoda, że to się nie stało na jakimś porządniejszym obiekcie, ale i szacun dla Anity!
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 19:25   

Ponieważ niedługo zaczynają się Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce, a nie ma sensu zakładać nowego tematu, to tutaj zrobię wprowadzenie do wydarzeń, które się rozpoczną już w sobotę!

Bieganie, skakanie, rzuty, chodzenie - te czynności, które występowały już w zachowaniach pradawnych ludzi, składają się na lekkoatletykę, która się opiera przede wszystkim na naturalnym ruchu człowieka. Wszystko brzmi łatwo i przyjemnie, ale droga na szczyt jest wbrew pozorom bardzo trudna. By być najlepszym na świecie, potrzeba wiele treningów i wyrzeczeń.
Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce po raz pierwszy zostały rozegrane w 1983 roku. Tego roku zostanie rozegrana 15 edycja światowego czempionatu. Miejscem rywalizacji będzie stolica Chin - Pekin. Znajduje się tam stadion, na którym odbywały się konkurencje lekkoatletyczne z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Wtedy po złoto sięgnął Tomasz Majewski, a srebro wywalczył Piotr Małachowski.
A jak wyglądają dzisiaj szansę polskiej reprezentacji? Wymienię parę nadziei medalowych:
Anita Włodarczyk - W damskim rzucie młotem ostatnio nie ma na niej mocnych. Toczy walkę sama ze sobą o rekordy świata i ostatnio przekroczyła barierę 80 m, jako pierwsza kobieta na świecie! Anita jest główną faworytką do zdobycia złotego medalu. A może powtórka z Berlina 2009, gdzie do złota dołożyła rekord świata? Ale najważniejsze, to wygrać. A jaki rezultat, to już sprawa drugorzędna.
Paweł Fajdek - Nie tylko w kobiecym rzucie młotem mamy mocną postać. Fajdek też jest najlepszym miotaczem w ostatnich miesiącach i to do niego należą najlepsze wyniki w tym sezonie. Przypomnijmy, że to obrońca tytułu sprzed 2 lat. Stać go na wiele, wydaje się być głównym faworytem do zwycięstwa.
Paweł Małachowski - Kolejny reprezentant w rzutach, tym razem dyskobol. Pasuje do niego pseudonim Mr. Second, ponieważ już nie raz podczas różnych zawodów zajmował 2 miejsce. Najczęściej na pierwszym miejscu jest Robert Harting, który od lat jest najlepszym dyskobolem i byłby faworytem w tym roku. Tak, dobrze napisałem. Byłby. Ale nie jest. Tym razem Harting będzie nieobecny podczas Mistrzostw Świata ze względu na kontuzję. Szkoda Niemca, ale z drugiej strony to zwiększa szansę Polaka! Jeżeli Piotr odpowiednio wykorzysta nieobecność niemieckiego rywala, to może być złoty medal! Powodzenia!
Robert Urbanek - Kolejny dyskobol, który rok temu zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Teraz przy odrobinie szczęścia też może wyjechać z Pekinu z medalem. Oby mu się udało!
Adam Kszczot, Marcin Lewandowski i Artur Kuciapski - Czyli nasi biegacze na 800m. Ta trójka pokazała moc rok temu podczas Mistrzostw Europy, kiedy to złoto zdobył Kszczot, srebro Kuciapski, a Lewandowski skończył na 4 miejscu. Na 3 miejsce wkradł się Irlandczyk English (Fajne nazwisko :D ) Ale europejskie podwórko daje Polakom dużo większe pole do popisu. Na Mistrzostwach Świata zadanie już będzie dużo trudniejsze, bo dochodzą biegacze afrykańscy, czyli Etiopczycy (na czele z Mohammedem Amanem), Kenijczycy (zawsze groźny jest David Lekuta Rudisha), ale chyba najgroźniejszy wydaje się być reprezentant Botswany - Nijel Amos. Tutaj będzie dobrze, jak będzie jeden medal dla Polski. Największe szanse ma chyba Kszczot.
Paweł Wojciechowski - Mistrz świata w skoku o tyczce z 2011 roku po swoim sukcesie miał słabszy okres. Ale ostatnio jego forma jest znów dobra i jest kandydatem do medalu. Rok temu zdobył srebro podczas Mistrzostw Europy w Zurychu. Lepszy był tylko Francuz Lavillenie i to właśnie on jest faworytem do złota. Ale u Pawła jest szansa na srebro.
Kamila Lićwinko - Halowa mistrzyni świata z 2014 roku. Teraz też ma chrapkę na medal. I ma szansę. Ale musi uważać, bo rywalki groźne: Ruth Beitia, Maria Kuchina...
Tomasz Majewski - Tak jak wspomniałem, ten stadion powinien mu się dobrze kojarzyć. Aczkolwiek forma już chyba nie ta. O złocie raczej nie ma co mówić. Każdy medal będzie sukcesem. Przede wszystkim liczę na miejsce w ścisłej czołówce. Nawet 4 miejsce będzie dobre. Ale być może niespodziankę sprawi inny kulomiot - Konrad Bukowiecki? Zdobywał niedawno medale na imprezach juniorskich. Ale impreza seniorska to co innego i tutaj jest duże ryzyko, że młody kulomiot (Rocznik 97!) się spali psychicznie. Ale nie wyprzedzajmy faktów. Polacy nie są faworytami do medali, ale na pewno są kandydatami do miejsc w czołówce. A może któremuś się uda sprawić pozytywną niespodziankę? Kto wie...
Joanna Jóźwik - Nasza reprezentantka na 800 m, ciągle czyni postępy. Też brązowa medalistka na 800 m na Mistrzostwach Europy. Fajnie by było, jakby i na Mistrzostwach Świata zdobyła jakiś medal, nawet brązowy.

Zobaczymy, jak się spiszą nasi zawodnicy. Życzę im powodzenia!

Już w sobotę pierwsze finały: Maraton mężczyzn, 10 km mężczyzn (Oby wygrał Mo Farah!), i pchnięcie kulą kobiet.
Ostatnio zmieniony przez Szyszek 2015-08-24, 00:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-20, 19:45   

O super, juz odwyklem od sportu w tv :D Trzymam kciuki za wszystkich Polakow. No i kolejne genialne wprowadzenie :piwo:
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 17:28   

Pora podsumować pierwszy dzień Mistrzostw.

Zacznijmy od finałów, które zostały dziś rozegrane:
Maraton mężczyzn
:1m: Ghirmay Ghebreslassie (Erytrea)
:2m: Yemane Tsegay (Etiopia)
:3m: Munyo Solomon Mutai (Uganda)
Podium dla Afryki, co nie dziwi. Dziwić może za to zwycięzca! Erytrea przysłała skromną reprezentację, złożoną jedynie z 9 zawodników! A tu okazało się, że jeden z reprezentantów tego kraju zdołał sensacyjnie zgarnąć złoto! I to jeszcze 19-latek! No brawo! A warunki były trudne - wysokie temperatury, przez co zawodnicy podczas biegu szukali cienia. No i brak medalu dla Kenii, co jest również wielką niespodzianką. Szkoda, że nie było Polaków, ale ponoć mają inne plany, dlatego odpuścili MŚ.
Pchnięcie kulą kobiet
:1m: Christina Schwanitz (Niemcy)
:2m: Lijiao Gong (Chiny)
:3m: Michelle Carter (USA)
11. Paulina Guba
Podium się wykrystalizowało od początku. Blisko sprawienia wielkiej radości zgromadzonej publiczności na stadionie w Pekinie była Gong, gdyż po pierwszym rzucie prowadziła. Aczkolwiek potem Niemka Schwanitz wyprzedziła ją i Chinka wydawała się jakaś zdekoncentrowana, przez co nie mogła pokonać Christiny i musiała zadowolić się srebrem. Podium uzupełniła Amerykanka Carter. To były pierwsze finały z udziałem reprezentantki Polski - Pauliny Guby, która mimo problemów z anginą awansowała do szerokiego finału, ale skończyła na 11 miejscu. To i tak dobry wynik!
Bieg na 10 km mężczyzn
:1m: Mohammed Farah (Wielka Brytania)
:2m: Geoffrey Kipsang Kamworor (Kenia)
:3m: Paul Kipngetich Tanui (Kenia)
W tym biegu czołówka krystalizowała się powoli, ale w pewnym momencie wyłoniła się piątka zawodników, która będzie walczyć o medale: 3 Kenijczyków, 1 Amerykanin i 1 Brytyjczyk. To Kenijczycy postanowili dyktować tempo biegu i nie pozwalali innym dojść do głosu. Jednak to Mo dysponuje kapitalną końcówką i mimo potknięcia się nie oddał prowadzenie i wygrał! Brawo, Mo! Jeden z moich ulubionych sportowców! Liczę, że na 5 km zdobędzie swój kolejny medal! A pozostałe medale dla Kenijczyków. Nie dali rady Mo, ale chociaż udało im się zostawić w tyle pozostałych rywali. Etiopczycy polegli.
Ale jedna rzecz, która mnie wkurzała: Zdublowani, którzy i tak nie walczyli o super miejsca, a jedynie przeszkadzali czołowym zawodnikom, bo nie odsuwali się z wewnętrznego toru i biegli sobie dalej jak święte krowy! No kurwa, jak już sami o nic nie walczą, to niech chociaż nie przeszkadzają i na chwilę się usuną na tor zewnętrzny!

A tak to pierwszy dzień zleciał głównie pod znakiem eliminacji.
W młocie był słaby poziom eliminacji. Fajdek rzucił jakby od niechcenia i spokojnie wygrał. Z wysokiego miejsca awansował też Nowicki. To dobry prognostyk dla naszych na jutro!
Komplet naszych w finale w tyczce! Wojciechowski, Lisek i Sobera nie mieli większych problemów z przeskoczeniem minimum kwalifikacyjnego 5,70 m. Za to faworyt dzisiaj tylko jeden skok, ale skuteczny. Bo po co Lavilenie się ma przemęczać? :P
W biegu na 800 m dobrze swój bieg pobiegł Kszczot, troszkę spuchł Lewandowski, aczkolwiek on uczestniczył w najszybszym biegu i zdołał awansować. Niestety, odpadł Artur Kuciapski. Miał troszkę problemów zdrowotnych i niestety odbiły się na jego formie. Szkoda.
Za to wszystkie 3 Polki w półfinałach na 1500 m. Do finału 3000 m z przeszkodami awansował Krystian Zalewski. A w półfinałach 400 m przez płotki będziemy mieli Patryka Dobka. Startowała dzisiaj w siedmioboju Karolina Tymińska, ale zajmuje dość odległe miejsce po 4 konkurencjach (Chyba 23. Zawalony skok wzwyż, niestety)
Dzisiaj były też eliminacje trójskoku, aczkolwiek nie mam informacji co do wyników.
No i jeszcze dziś były kwalifikacje do cieszącego się dużą popularnością biegu na 100 m. W swoim biegu Bolt pobiegł dość spokojnie. Moc pokazał Gatlin. No ciekawe, jak to w finale będzie. Bolt niekoniecznie musi wygrać tym razem! W walce o medale będą na pewno mocni Asafa Powell i Tyson Gay.

To tyle, jeśli chodzi o pierwszy dzień MŚ. Jutro może być dla nas ciekawe! ;)
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 18:09   

Mohammed Farah (Wielka Brytania)



:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 18:11   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-11-21, 14:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 18:17   

:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :1m:
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 18:17   

Co w tym śmiesznego? Pochodzi z Somalii, ma matkę Somalijkę, ale ojca Brytyjczyka. Imię i nazwisko niezbyt brytyjskie, ale swoimi osiągnięciami dał więcej Wielkiej Brytanii niż wielu rodowitych Brytyjczyków. Mimo iż nie jest do końca Brytyjczykiem. Za bardzo cenię tego człowieka, żeby wyśmiewać jego nie do końca brytyjskie pochodzenie.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 18:18   

Olisadebe approved.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 18:21   

No spoko, nie śmieję się z jego korzeni, osiągnięć czy rodziców.


Bardziej mnie rozbawiło połączenie Mohammed i Wielka Brytania. W dzisiejszych czasach to takie popularne i dlatego się śmieję.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-22, 18:33   

W lekkoatletyce w sumie dość częste są przypadki, że kraje europejskie mają reprezentantów, którzy są pochodzenia najczęściej afrykańskiego. Ale powody są różne. Mo miał ojca Brytyjczyka, który akurat przebywał w Somalii i chciał swojej żonie Somalijce oraz dzieciom zapewnić lepsze warunki w Wlk. Brytanii. Albo sytuacja z naszego podwórka: Yared Shegumo, który uciekał przed wojną w Etiopii i trafił do Polski jako uchodźca. Przeszedł przez wiele trudów, były momenty, gdzie brakowało mu środków do życia i wyjeżdżał do Anglii, by sobie dorobić. Ale wrócił do Polski, trenował maratony i rok temu na Mistrzostwach Europy zdobył dla Polski srebrny medal! Na dodatek podkreśla, że kocha Polskę i czuje się Polakiem. Dużo prędzej nazwę Yareda swoim rodakiem niż jakiegoś "naziola", który tylko krzyczy próżne hasełka typu "Zakaz pedałowania", "Stop islamizacji Europy" lub "Polska dla Polaków!". Bo Yared coś robi i nas reprezentuje i traktuję go jak Polaka, mimo że z krwi i kości Etiopczyk. Szkoda tylko, że nie ma go w tym roku na mistrzostwach świata...
Mamy jeszcze zawodniczkę na 1500 m, która jest wpół Polką, wpół Marokanką. Mowa tu o Sofii Ennaoui.
A ile to jest sytuacji, kiedy biegacze długodystansowi z Kenii czy Etiopii zmieniają obywatelstwo, bo chcą startować na arenie międzynarodowej, a nie mieszczą się w kadrze? Już nie raz się widziało Turków, Brytyjczyków, Norwegów, Szwedów, Niemców czy Szwajcarów, którzy tak naprawdę pochodzą z Afryki. Dzięki temu mają szansę pokazania się, a nawet osiągają sukcesy w zawodach europejskich.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-23, 01:00   

Najlepiej to wygląda w tenisie stołowym - rywalizuje ze sobą jakaś Yo Hu i Na Li, a obok flagi państw, które reprezentują: Niemiec i Polski :D
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-23, 14:15   

Mamy dziś medale, Paweł Fajdek złoto, i dość nieoczekiwany brąz Wojtka Nowickiego. Szkoda tylko że całą transmisję z rzutu młotem puszczano nam z odtworzenia :niegit:
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-24, 01:16   

Pora podsumować 2 dzień! A działo się dzisiaj!
Zobaczmy, co tam w dzisiejszych finałach:
Rzut młotem mężczyzn
:1m: Paweł Fajdek (Polska)
:2m: Dilshod Nazarow (Tadżykistan)
:3m: Wojciech Nowicki (Polska)
Młot jest zdecydowanie "polską" dyscypliną, w której ostatnio zawsze mamy jakąś mocną postać. U kobiet Skolimowska, obecnie Włodarczyk. A u panów znakomitą postacią był Szymon Ziółkowski, zaś teraz doczekał się godnego następcy. Paweł Fajdek obronił tytuł mistrza świata! Wszedł w konkurs spokojnie. W drugim rzucie miał nastąpić atak, ale Fajdek się troszkę sfajdał i spalił próbę (która byłaby dobra). Ale potem już poszło gładko! Jako jedyny osiągał wyniki ponad 80 m. Ale to nie jedyny medal w tej konkurencji! Brąz udało się wywalczyć Wojtkowi Nowickiemu! I to w debiucie na MŚ! No brawo! 2 medale dla Polski! Jesteśmy potęgą w młocie! :-D A jakby sędziowie zmierzyli choćby 1 cm więcej Nowickiemu, to byłoby złoto i srebro dla Polski! Ostatecznie Polacy zostali rozdzieleni przez Tadżyka Nazarowa, który dzisiaj rzucał dobrze i jego drugi najlepszy rzut zaważył o srebrnym medalu.
Ale ponarzekam nieco. Trzeba uczciwie przyznać, że poziom konkursu był dość słaby. No i niestety realizacja konkursu zawiodła. No ale cóż... to jest do przewidzenia, że dla realizatorów będzie ważniejszy Bolt i rywalizacja na 100 m niż "jakiś" Fajdek. No ale bez przesady, żeby rozgrzewkę Bolta w Warm-up Roomie oglądać na żywo, a rzuty z odtworzenia! Tych Chińczyków chyba suty swędzą!

Pchnięcie kulą mężczyzn
:1m: Joe Kovacs (USA)
:2m: David Storl (Niemcy)
:3m: O'Dayne Richards (Jamajka)
6. Tomasz Majewski
Zacznijmy od eliminacji. Spalił się w nich kompletnie młody Bukowiecki i nie miał żadnego zaliczonego rzutu. Szkoda. Majewski awansował, ale tak ledwo ledwo.
Konkurs w pchnięciu kulą, w przeciwieństwie do młota, stał na naprawdę wysokim poziomie! Czołówka szybko odskoczyła reszcie swoimi rzutami. Zwycięzca bez niespodzianek - Amerykanin jest zdecydowanie najlepszym kulomiotem w tym sezonie. Storl tym razem musiał się zadowolić srebrem. A podium uzupełnił Jamajczyk Richards, dla którego ten brąz jest zdecydowanie największym sukcesem w karierze.
Majewski zakończył konkurs na naprawdę dobrym, 6 miejscu. Problemy zdrowotne i operacje odbijają się na formie zawodnika. Na dodatek już wiek nie ten. A mimo to Tomek kończy swoją przygodę z Mistrzostwami Świata dobrym wynikiem, mimo że 21 m nie przekroczył. To jeszcze za rok Rio... i Majewski kończy swoją piękną karierę.

Bieg na 100 m mężczyzn
:1m: Usain Bolt (Jamajka)
:2m: Justin Gatlin (USA)
:3m: Trayvon Bromell (USA)
Dzisiaj była ta dyscyplina, która elektryzuje wielu kibiców: Sprint na 100m. Walka o miano najszybszego człowieka świata. Dużo osób stawiało na Gatlina (Ja też. Choć nie chciałem, żeby on wygrał. Za dwukrotne przyłapanie na dopingu w swojej karierze to on powinien zostać dożywotnio zdyskwalifikowany), aczkolwiek złoto znów wędruje do Bolta! I dobrze. To nie był łatwy sezon dla Usaina i biegi eliminacyjne też były nie do końca dobre, aczkolwiek moc pokazał w finale. Gratulacje! Podium uzupełnił Amerykanin Bromell.

Chód na 20 km mężczyzn
:1m: Miguel Angel Lopez (Hiszpania)
:2m: Zhen Wang (Chiny)
:3m: Benjamin Thorne (Kanada)
Chodziarze musieli znieść upał. Przez większość biegu w czołówce widnieli Chińczycy, a także Japończycy. Gdzieś tam blisko się czaił też Hiszpan Lopez i to on najlepiej przeszedł 20 km, co zaowocowało złotym medalem. Srebro dla Wanga, a dość niespodziewanie brąz do Kanadyjczyka Thorne'a.
Polacy nie startowali. Nie widać następców Korzeniowskiego...

Siedmiobój kobiet
:1m: Jessica Ennis-Hill (Wielka Brytania)
:2m: Brianne Theisen Eaton (Kanada)
:3m: Laura Ikauniece-Admidina (Łotwa)
20. Karolina Tymińska
Wieloboistki zakończyły rywalizację. Ostatecznie złoto dla Wlk. Brytanii (choć mogły być 2 medale, lecz Johnson-Thompson spaliła skok w dal i odpadła z rywalizacji), srebro dla Kanady, a pierwszy medal (brązowy) zdobywa Łotwa. Polka na 20 miejscu. Może być.

To tyle z finałów.
W eliminacjach nastroje polskich kibiców mogą być różne.
Marcin Lewandowski, który deklarował dobrą formę, znów spuchł na ostatnich 100 m i tym samym odpadł z rywalizacji. Ale i tak finał 800 m będzie dla nas ciekawy, bo awansował drugi Polak - Adam Kszczot, który na dodatek się spisuje naprawdę dobrze! Swój bieg półfinałowy wygrał. Aczkolwiek mam nadzieję, że pobiegnie finał inaczej niż półfinał. W półfinale cały czas się trzymał na czele i w końcówce nieco spuchł. Co jest dziwne, bo u niego zazwyczaj biegi wyglądają inaczej: przyczajenie się na początku biegu, a potem atak w końcówce.
Mieszane uczucia co do 1500 kobiet. Myślałem, że Sofia Ennaoui zaprezentuje się lepiej. Ale niestety, kończy swoją przygodę z MŚ na półfinałach. Ale to chyba i tak jej debiut. Ma czas na dobre wyniki. Odpadła też Renata Pliś. Ale gratulacje dla Angeliki Cichockiej, bo ona pobiegnie w finale! To już duży sukces!
400 m kobiet bez Polki. Joanna Linkiewicz poległa.
Co innego 400 m przez płotki mężczyzn, gdzie do finału dostał się Patryk Dobek! Też sukces dla tego zawodnika!

No, to chyba koniec. Następny dzień oferuje takie smaczki jak finał na 10 km kobiet, finał 100 m kobiet, trójskok kobiet, też finał. No i dla polskich kibiców najważniejszy finał, bo rozstrzygnięcia w tyczce. A tu mamy trzech Polaków. Są nimi Piotr Lisek, Robert Sobera i Paweł Wojciechowski. Przede wszystkim ten ostatni powinien powalczyć o medal. Stać go.

[ Dodano: 2015-08-25, 00:42 ]
Dobra, będzie post jeden pod drugim, no ale nie moja wina, że tu nikt nie pisze :P

Kolejny dzień zakończył się dla nas medalami!

Skok o tyczce mężczyzn
:1m: Shawnacy Barber (Kanada)
:2m: Raphael Holzdeppe (Niemcy)
:3m: Renaud Lavillenie (Francja)
:3m: Paweł Wojciechowski (Polska)
:3m: Piotr Lisek (Polska)

Nie, nie pomyliło mi się tutaj nic. Dzisiaj po brązowy medal sięgnęło aż 3 zawodników, którzy skoczyli tyle samo: 5,80m. W tej grupie jest dwójka Polaków! Gratulacje! Spodziewałem się, że Wojciechowski może zdobyć medal, ale jestem zaskoczony, że Lisek też dał radę! Brawo, panowie! Miło widzieć, że Polacy dają o sobie znać w tej konkurencji! A razem z nimi ten, którego uznawano za faworyta - Lavillenie. Srebro zdobył obrońca tytułu sprzed dwóch lat, ale wszystkich pogodził Kanadyjczyk Barber. Niestety, swoje 3 próby na 5,65m spalił Robert Sobera. Szkoda, bo podczas eliminacji zaliczył 5,70m w pierwszej próbie. Trudno się mówi, walczy się dalej.
A co do realizacji, to aż szkoda komentować. Jak tak dalej mają realizatorzy olewać niektóre dyscypliny jak młot czy tyczka i puszczać tylko z odtworzenia, bo trzeba pokazać, jak rozgrzewa się Bolt albo inny czort, to pies ich ganiał i budę obesrał! Póki co realizacja na duży minus.

100 m kobiet
:1m: Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka)
2m: Dafne Schippers (Holandia)
:3m: Tori Bowie (USA)
Wiele się mówi o sprintach mężczyzn, ale przecież kobiety też potrafią biegać! Dzisiejszy bieg był bardzo ciekawy! Po raz kolejny królowa sprintów udowodniła swoją wielkość. To zielonowłosa (tak sobie pomalowała, żeby pasowało do barw Jamajki. I jeszcze sobie sprawiła wianek na głowie :P ) Shelly-Ann okazała się najszybszą kobietą na świecie. Przede wszystkim start miała świetny, wyjście z bloków bardzo dobre. Może końcówka już była nieco wolniejsza, ale mogła sobie na to pozwolić. Co innego srebrna medalistka, Dafne Schippers, która początkiem zawaliła sobie złoto. Ale finisz piorunujący! Ja jestem ciekaw, jak ona pobiegnie na 200 m! Zwłaszcza, że to jest jej specjalność. Dawno już nie było tak szybkiej Europejki! A warto dodać, że jeszcze bardzo niedawno ta zawodniczka była wieloboistką. Skupiła się jednak tylko na sprintach i póki co zbiera owoce tej decyzji. Podium uzupełniła Amerykanka Bowie.

Bieg na 3000 m z przeszkodami
:1m: Ezekiel Kemboi (Kenia)
:2m: Conseslus Kipruto (Kenia)
:3m: Brimin Kiprop Kipruto (Kenia)
9. Krystian Zalewski
Ten bieg był dominacją Kenijczyków. Zajęli całe podium. A najlepszy z nich okazał się dominator w tej dziedzinie w ostatnich latach - Kemboi. Niesamowite, co zrobili reprezentanci Kenii. Jedyny Polak ukończył rywalizację na 9 miejscu. Warto dodać, że to był jedyny reprezentant Europy w finale. Myślę, że przy tej konkurencji jest to dobry wynik.

10000 m kobiet
:1m: Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenia)
:2m: Gelete Burka (Etiopia)
:3m: Emily Infeld (USA)
To był dobry dzień dla Kenii. W tej konkurencji też się udało zdobyć złoto, tym razem Cheruiyot. Srebro dla Etiopii, a brąz powędrował do Stanów Zjednoczonych. Widać dominację Afryki w biegach długodystansowych.

Trójskok kobiet
:1m: Caterine Ibarguen (Kolumbia)
:2m: Hanna Kniaziewa (Izrael)
:3m: Olga Rypakowa (Kazachstan)
Trzeba przyznać, że to była ciekawa rywalizacja. Złoto dla Kolumbii! Caterine naprawdę dobrze skakała i obroniła tytuł! Gratulacje! Trzeba przyznać, że to jedna z najbardziej urodziwych zawodniczek podczas tych MŚ i warto jej kibicować ;) Za nią Ukrainka reprezentująca Izrael - Kniaziewa. Brąz dla Kazachstanu. Polki nie startowały.

To tyle z finałów. Czekamy na kolejny dzień! A w finałach tym razem radość może sprawić sobie i kibicom Adam Kszczot.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.118 sekundy. Zapytań do SQL: 33