Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:48
Wiedźmin
Autor Wiadomość
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

  Wysłany: 2015-05-17, 20:10   Wiedźmin

Gry, ksiązki, serial - co sądzicie o tych wersjach? Co sądzi Pandrzej? Wasze wrażania i przemyślenia.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dead_Laugh 2022-06-03, 10:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-17, 20:15   


Przeszedłem obie części (dość dawno, nie wszystko pamiętam). W Wiedźmina 2 mam zamiar wkrótce zagrać po raz drugi - ściągnąłem niedawno Full Combat Rebalance mod, który ponoć zrewolucjonizuje system walki.

Wątpię, czy trójka pójdzie na moim lapku - Skyrim śmiga, ale Wiedźmin jest jeszcze bardziej wymagający...

Zaraz przypomnę sobie fabułę pierwszych dwóch części i napiszę więcej :D

[ Dodano: 2015-05-17, 21:34 ]

Jedynka... Wyzima, Salamandra, Zakon... Już kojarzę :D

Polecą spoilery, więc jeśli ktoś nie grał, a zamierza, to niech nie czyta.


Na początku wybrałem walkę z przerazą - ot tak, żeby było ciekawiej. Trochę zbiło mnie z tropu to, że na samym początku rozgrywki zmuszeni jesteśmy do walki z bossem, ale szczególnie trudno nie było.
W wiosce postanowiłem uratować czarownicę - spodobała mi się. :-D Cóż, szkoda, że nie wiedziałem, że będę musiał potem wymordować mieszkańców, a paru z nich było dobrymi ziomkami.

Cytat:
Podczas przyjęcia wysoko postawionych urzędników Geralt spotyka Addę, która proponuje mu odbycie z nią stosunku. W zależności od podjętej wskutek tego decyzji: akceptacji lub odmowy, Geralt znajduje w jej komnacie listy ukazujące jej przynależność do Salamandry bądź jego medalion trzęsie się, co oznacza, że Adda jest po stronie wroga.

Zaliczanie lasek to jedna z tych fajnych rzeczy w Wiedźminie... Zgodziłem się :D
Cytat:
Ostatecznie Geralt atakuje siedzibę Salamandry. Do współpracy w walce może wybrać Zygfryda lub przywódcę Wiewiórek, Yaevinna. Oczyszcza obozowisko wroga i przywołuje, w zależności od wybranego wspólnika, rycerzy lub elfów.

Z tego, co pamiętam, wybrałem Yaevinna, bo jest o wiele ciekawszą postacią niż Zygfryd.
Cytat:
Ale w końcu dochodzi do bitwy pomiędzy Zakonem Płonącej Róży a Wiewiórkami. Gracz może pozostać neutralny, pomóc rycerzom lub nieludziom.

Tutaj chyba wybrałem neutralność. Tak postąpiłby Geralt. :-)
Cytat:
Zależnie od tego jak Geralt zachował się w poprzedniej bitwie, może zachować neutralność i pomóc rannym dotrzeć do szpitala z Shani lub pomóc rycerzom bądź elfom w walce.

OK, Wyzima płonie... Pamiętam, że tłukłem rycerzy, więc wychodzi na to, że pomogłem elfom.
Cytat:
Foltest nakazuje Geraltowi zabić Wielkiego Mistrza, po czym wiedźmin ma możliwość doradzenia monarsze, co uczynić z buntem. W zależności od tego, po której stronie stanął Geralt podczas pierwszej bitwy, może przekonać króla, że Zakon wciąż jest wierny królowi, Wiewiórki mają rację w konflikcie lub obie strony należą do królewskich przeciwników. Od postępowania w pierwszej bitwie zależy też, czy w celu zabicia Aldersberga Geralt jako towarzysza weźmie Zygfryda (Zakon), Yaevinna (Wiewiórki) lub Triss Merigold (neutralność).

Pamiętam, że była ze mną Triss, więc wybrałem trzecią opcję. No i chyba prawidłowo, bo Zakon to uje, a Scoia'tael grają nieczysto.
Cytat:
Jeśli stanął po stronie Zakonu, w drodze do Aldersberga walczy z przywódcą elfów i go zabija. W przypadku wspierania Wiewiórek czyni to z Zygrfydem. Jeśli wcześniej wybrał ścieżkę neutralności, spotyka obu i może ich oszczędzić bądź zabić.

Nie przypominam sobie zabijania Yaevinna ani Zygfryda... Wychodzi na to, że oszczędziłem obu.


Tyle... O Wiedźminie 2 nie napiszę, bo nie chcę sobie psuć zabawy. ;P
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-09, 14:21   

Odświeżam kotleta :)
Spoilery też są.
Na początku Triss, bo stwierdziłem, że Wiedźmaki badassy sobie sami poradzą z przerazą, a Triss to jednak kobieta lol.

Wybrałem Zygfryda do ataku na Salamandry. Sercem byłem za wiewiórkami, ale nie podobał mi się ich sposób działania. Takie ISIS trochę.

Bitwa między zakonem a wiewiórkami - neutralny.

W płonącej Wyzimie tłukli mnie wszyscy bo nikomu nie pomogłem. W myśl zasady albo z nami albo przeciw nam.

Ze mną też była Triss.

Yaevinn i Zygrfryd. Tu było śmiesznie bo wybrałem złe opcje dialogowe i chciałem zabić Yaevinna a nie zabiłem, nie chciałem zabić Zygfryda a zabiłem.

W2 już przeszedłeś kolejny raz?

A rozdział 4 w Wiedźmaku eins był najbardziej epickim poziomem jaki widziałem w grach. Tak słowiański, że nie ma zmiłuj. Przeszedłem trójkę i nawet w niej nie było takiego klimatu jak w czwartym rozdziale.
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-09, 16:11   

Mormegil napisał/a:

A rozdział 4 w Wiedźmaku eins był najbardziej epickim poziomem jaki widziałem w grach. Tak słowiański, że nie ma zmiłuj.

:piwo:

Szukanie południcy :D
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-09, 16:18   

Adijos, I te skrzaty przy posążku :git:

[ Dodano: 2016-06-01, 12:55 ]
Tusą. Wybitnie.






[ Dodano: 2016-06-01, 12:57 ]
Ten Raptr robi chujowe skriny, niska rozdzielczość.
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-06-04, 10:18   

Mormegil, używaj Frapsa. Robi też screeny, można nagrywać, ogólnie zajebisty programik.
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-06-04, 21:39   

Toć wiem, bo zawsze używam. Tylko teraz testowałem to coś od Radełonów.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 00:23   

A tu cie mam, temacie o Wieśmaku.

Dobra - więc


uwaga bo spoilery





Przeszedłem Wieśmaka w teori ale w praktyce jeszcze nie. To znaczy - na długo przed odnalezieniem Ciri miałem okienko "gratulacje, ukończyłeś grę, teraz zostały już tylko misje z dodatków". To było dziwne. No ale cóż. Poszedłem chyba jakąś nieszablonową ścieżką w tej grze xD

Zacznę od tego co mnie wkurzyło/rozczarowało i większość wynika raczej z fabuły sagi a nie samej gry ale whatever -

No więc kurde wyobraźcie sobie- sytuacja w chuj poważna. Idę se do córki kurwa cesarza Nilfgaardu i mówię mu elo twoja córka dostanie wpierdol od jebanego Dzikiego Gonu, daj mi jakieś wsparcie wojskowe. Nie kurwa chuja ci dam xD Ale jak jej nie uratujesz to jesteś chuj złamany.
No dobra może jarl Ard Skellig mi jakoś pomoże? Idę więc kurde do tego całego Cracha i mówię elo potrzebuję wsparcia w walce z Dzikim Gonem. On mówi no no chętnie bym pomógł ale nie mogę wysyłać wojsk tak daleko by odsłonić wyspę itp itd. no spoko rozumiem, no ale Crach mówi nooo ale mogę dla ciebie coś jednak zrobić - dam ci super duper miecz wykuty przez najlepszych kowali wszechczasów z najlepszej stali, jest on z nami od pokoleń ale teraz ci go daję. No i co się okazuje? Że to jakiś kurwa szajs parametrami gorszy od toporków które wypadają z bandytów xD Żenadłem srogo, to się nie trzyma kupy w ogóle.
Kolejnym narzekadłem jest poruszanie się - niby wszystko spoko ale momentami bywają jakieś dziwne sytuacje gdzie Geralt blokuje się w jakimś dziwnym miejscu albo nie może wskoczyć/wspiąć się na przedmiot który jest na wyciągnięcie jego rąk. Kolejny minus już typowo w samych twórców gry to słaba optymalizacja, jednak mimo upływu lat nadal nie mogę sobie na kompie średniaku odpalić ustawień na max żeby utrzymać stałe 60fps .

A poza tym sama gra serio mocno wciąga, przyznam, że kupiłem ją dopiero w tym roku, jakoś chyba w styczniu, wtedy liznąłem chyba z 2 czy 3 godzinki a teraz w 2 tygodnie zrobiłem chyba z dobre 50-60 godzin (kiedyś dało się to sprawdzić na steamie ile godzin w ostatnich 2 tyg ale teraz chyba nie ma już).
Ogólnie to jestem całkiem ciekaw jaka jest zbieżność fabuły z gry z wydarzeniami z książki - czy to tylko główny wątek poszukiwań Ciri oraz cechy charakteru postaci czy może faktycznie wszystko jest odwzorowane tzn. kolejno drogi które przemierzał, od Barona po Novigrad itd.
Do tego bardzo na plus wielkość świata, bo jest ogromny i wszędzie czekają jakieś zakamarki, jaskinie i inne smaczki, widać napracowanko.

[ Dodano: 2020-04-28, 01:28 ]
No i największy plus to robota copywriterów którzy pisali dialogi - rzadko w której grze oglądam dialogi z takim zaciekawieniem, tak samo jak słuchanie rozmów napotkanych na ulicy ludzi xD
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 00:40   

Moris299 napisał/a:
Ogólnie to jestem całkiem ciekaw jaka jest zbieżność fabuły z gry z wydarzeniami z książki - czy to tylko główny wątek poszukiwań Ciri oraz cechy charakteru postaci czy może faktycznie wszystko jest odwzorowane tzn. kolejno drogi które przemierzał, od Barona po Novigrad itd.


no gra to zasadniczo próba kontynuacji Sagi a nie odwzorowanie wydarzeń
postacie wg mnie dobrze przedstawione

[ Dodano: 2020-04-28, 01:41 ]
Moris299 napisał/a:
dam ci super duper miecz wykuty przez najlepszych kowali wszechczasów z najlepszej stali, jest on z nami od pokoleń ale teraz ci go daję. No i co się okazuje? Że to jakiś kurwa szajs parametrami gorszy od toporków które wypadają z bandytów xD Żenadłem srogo, to się nie trzyma kupy w ogóle.

level? xD
_________________
Ostatnio zmieniony przez macbed 2020-04-28, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 00:55   

Chyba koło 18 wtedy miałem ale domyślam się, że gdybym robił tą misję, mając wyższy lvl to pewnie dostał bym coś lepszego. Ale w każdym razie rozczarowanko, serio w tym dialogu się napaliłem na ten miecz xD
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 01:16   

znalazłem takie coś odnośnie skalowania levelu przedmiotów

Jawla Forum veteran#3
Jun 28, 2015
Jest skalowanie, ale tylko przedmiotów znaleźnych, te krafcone się nie skalują. Pamiętam, jak miałem 2 razy miecz Tir Tochar, czy jakoś tak. W każdym razie poziomem zawsze oscyluje obok twojego poziomu - zazwyczaj dropi przedmioty o kilka poziomów niższe, czasami o kilka wyższe. Jestem pewien tego, bo pamiętam, jak znalazłem Harvalla poz. 55-65 (coś pomiędzy, nie pamiętam dokładnie) podczas zadania z Sigim w kanale (miałem 70. poz. przez konsolę) i miał o ok. 100 pkt obrażeń więcej niż mistrzowski niedźwiedzi stalowy.
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2020-04-28, 12:56   

Szkalowanie w grach jest gupje. Po to się rozwija postać, żeby poczuć się kozakiem. A tak to jest dziwnie jak rozjebałeś gryfa, a potem musisz uciekać przed utopcem, bo ma jakiś chory poziom xd.

W ogóle to w prawdziwości oddałem 1% podatku na salamandrę, a niedawno przeszedłem Wieśka pierwszego i wiem czym się zajmują. Sorki...
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-02, 01:23   

Dobra, zrobiłem dodatek Serce z Kamienia w jeden dzień :-D Fabuła naprawdę ciekawa i mimo, że CD Project RED wiele razy nawiązywał do polskich dzieł kultury to nawiązania do Pana Twardowskiego i Wesela Wyspiańskiego się nie spodziewałem. Humor jak zwykle zajebisty, ale najbardziej ze wszystkiego rozwaliło mnie to:




Teraz Krew i Wino... a potem chyba jeszcze raz od 0 zacznę grę, tym razem odkrywając inne ścieżki fabularne :PP

[ Dodano: 2020-05-07, 11:40 ]
Jeszcze jedna rzecz co mnie irytuje - często nakładają się na siebie głosy, tzn tak jakby Geralt mówił jednocześnie dwie kwestie.
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-07, 14:22   

Patrzcie państwo Moris wyłapuje nawiązania do literatury. Czegoś cie jednak ta Mańka nauczyła :troll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2020-05-07, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-07, 20:25   

Coś się odjebało i Gerald mi się popsuł :haha:
:haha: :haha:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-07, 20:30   

Zainstaluj Windowsa.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-07, 20:33   

Gram na ps4

[ Dodano: 2020-05-07, 21:34 ]
Jest tak tylko w jednej piwnicy i jak z niej wyjdzie to wraca do normy xD
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-07, 20:54   

No to na PS4 zainstaluj Windowsa, bo chyba tam zainstalowałeś Fedorę i coś nie pykło :troll:
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-07, 21:03   

W końcu FreeBSD bliżej do Fedory niż Windowsa
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-08, 14:42   

xD magiczna piwnica cofająca siwienie włosów
ktoś mógłby na tym zbić niezły majątek
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.128 sekundy. Zapytań do SQL: 35