Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Japonia sie budzi.
Autor Wiadomość
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-22, 13:30   

widzu napisał/a:
Niemcy jakoś nie postanowili wywołać III Wojny.

Nie, ale dążą do swoich mocarstwowych celów zupełnie innymi środkami. Wszak, zgodnie z tym co pisał Clausewitz "wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami". Środkiem ostatecznym. W wojne się w wchodzi gdy reszta środków zawodzi i gdy mozna tę wojne wygrać. Przynajmniej gdy jest się rozsądnym władcą. I niemcy obecnie własnie w ten sposób działają. Dzisiejsze Niemcy to nie jest grzeczne, ciche, upokorzone RFN, to gracz na wielką skalę, który cichutko i powoli robi swoje. Już teraz, już dziś. Nie widzisz tego?

Nawiązując do tytułu tematu: Japonia to tam cienki chuj. Jest dużo więcej graczy którzy się budzą. I kilku takich, którzy zapadają w sen a bardzo tego nie chcą. I tacy są równie dużym problemem jak ci co się własnie obudzili.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-22, 13:34   

widzu, Osmiesz sie a później zignoruj temat... XD

Jaką "w ch*j dużą" armie maja Niemcy? Niemcy to jedno z najslabszych państw wsród panstw w miare duzych.

Maja formalnie te 180 000 żołnierzy, tak naprawdę wiekszosc to urzedasy jak w Polsce, maja słaby sprzet od Amerykanów... oni nie byli by w stanie pokonać Polski w ciagu pare lat (ostatecznie by im sie to pewnie udalo), a jak by im sie udalo to nie byli by jej w stanie okupowac... To żadna potega militarna, nikomu nie zagrazaja.

NIemcy juz predzej mogą sie bać Polski niz odwrotnie, to Polska jest w zlej sytuacji i to Polacy sa ostro wk*rwionym narodem..

Jesli by to poląćzyć z tym, że Polacy mieli kiedys dume narodową itd. (w odrozneniu do Ukrainsiej swoloczy) to wystarczy jedna bardziej charyzmatyczna osoba która dojdzie do wladzy np. w 2015 r. a w 2020 r. po niemczech zostana tylko zgliszcza.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-22, 13:35   

Wojtek ale ty kurwa pierdolisz... słuchać hadko jak mawiał Podbipięta.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-22, 13:36   

JankielKindybalista85, Nie przesadzaj, Niemcy są traktowane powaznie bo to duza gospodarka, ale nie maja armii i stacjonuja tam amerykanskie WOJSKA OKUPACYJNE. Nie ma mowy o mocarstwosci gdy inne panstwo dyktuje komus warunki, NIemcy przyjmuja rozkazy z Waszyngtonu, to żadna mocarstwo, gdyby Polska miala silnego prezydenta to moglby osmieszac dzien i noc naszego zachodniego sasiada... Orban z dwa lata temu tak przejechal po Merkel, że aż milo.

[ Dodano: 2015-05-22, 13:37 ]
Co do ostatniego - Problemem nie jest to ,ze inni sie budza, problemem jest to, ze Polska sie nie budzi.

[ Dodano: 2015-05-22, 13:37 ]
Zreszta nie wiem skad widzu wytrzasnal ta smieszne teorie, ze Niemcy chcieli rozpetac II wojne swiatową gdy byl to tylko wypadek przy pracy :D Oni chcieli wojny tylko z ZSRR.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-22, 13:48   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Brzmisz jakbyś wierzył że 70 lat pokoju, które ejst nam dane to już jest stan permanentny. Że tak będzie zawsze.


Uff... A już myślałem, że czego innego się uczepisz. Nie. Nie o to mi chodziło. Ludzie są mądrzejsi i nie będą prowadzić takie wojny jak kiedyś. Wiele osób to rozumie. Wojny już nie będą wyglądać tak samo już przez sam wzgląd na cyfryzację. Wiedziałeś, że po ok 20 dniach bez dostępu do prądu elektrownia atomowa wybucha? I po co tu tracić niepotrzebnie żołnierzy? Co innego w krajach nisko rozwiniętych gdzie armia jest potrzebna. Pacyfistą nie jestem i nigdy nie byłem. Nic nie daje więcej adrenaliny niż myśl, że niedługo możesz umrzeć. Mentalność się zmienia. Pojawili się naiwni pacyfiści i ludzie którzy zawsze do wojny będą dążyć.

[ Dodano: 2015-05-22, 13:49 ]
WojtekVanHelsing, Wojtek w rodzinie wszyscy zdrowi?
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-22, 13:51   

Dead_Laugh napisał/a:
JankielKindybalista85 napisał/a:
Brzmisz jakbyś wierzył że 70 lat pokoju, które ejst nam dane to już jest stan permanentny. Że tak będzie zawsze.


Uff... A już myślałem, że czego innego się uczepisz. Nie. Nie o to mi chodziło. Ludzie są mądrzejsi i nie będą prowadzić takie wojny jak kiedyś. Wiele osób to rozumie. Wojny już nie będą wyglądać tak samo już przez sam wzgląd na cyfryzację. Wiedziałeś, że po ok 20 dniach bez dostępu do prądu elektrownia atomowa wybucha? I po co tu tracić niepotrzebnie żołnierzy? Co innego w krajach nisko rozwiniętych gdzie armia jest potrzebna. Pacyfistą nie jestem i nigdy nie byłem. Nic nie daje więcej adrenaliny niż myśl, że niedługo możesz umrzeć. Mentalność się zmienia. Pojawili się naiwni pacyfiści i ludzie którzy zawsze do wojny będą dążyć.

[ Dodano: 2015-05-22, 13:49 ]
WojtekVanHelsing, Wojtek w rodzinie wszyscy zdrowi?


Nie dlatego, że jest niehumanitarna, ale dlatego, ze sie z reguły nieopłaca.. jeśli będzie konieczność to dojdzie do duzo krwawszej wojny niz II wojna swiatowa.

Nikt nie uzyje broni nuklearnej, to tylko straszak.

Wojny nie chca ludzie ktorzy zakladaja, ze ich panstwo by na niej przegrlao lub stracilo...
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-22, 14:03   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Nie dlatego, że jest niehumanitarna, ale dlatego, ze sie z reguły nieopłaca.. jeśli będzie konieczność to dojdzie do duzo krwawszej wojny niz II wojna swiatowa.


A gdzie napisałem o niehumanitarności? Dowódcy nie chcą wojny dopóki nie zdobędą znaczącej przewagi nad przeciwnikiem - super żołnierzy. Do tego dążą wszyscy. I to nie jest wcale mit czy bajka. Ludzie są zawodni. Dowódcy chcą zabójców bez skrupułów. Super żołnierzem będą mogły być roboty lub genetycznie modyfikowani i kontrolowani ludzie, androidy itp.

WojtekVanHelsing napisał/a:
Nikt nie uzyje broni nuklearnej, to tylko straszak.


Ameryki nie odkryłeś. To jasne, że nie użyją bo wiedzą to doprowadziłoby do destrukcji Ziemi a co za tym idzie nie wygraliby.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-22, 14:21   

Na razie to malo realne, zresztą wojny bez uzycia zolnierzy to juz nie bedzie to samo.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-22, 16:02   

_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.071 sekundy. Zapytań do SQL: 20