Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Piłka ręczna
Autor Wiadomość
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-26, 23:04   

I islandia przegrala z dunczykami ;< to takie przykre bylo;s tyle powiem
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-26, 23:10   

Moni, no właśnie czekałem na Twój komentarz odnośnie Islandii ;) W sumie mieli pecha, bo dostali w 1/8 ciężkiego rywala.
To tylko dowodzi, że te drabinki są bez sensu, skoro w ćwierćfinale znajdzie się Katar, a zabrakło miejsca dla takich ekip jak Szwecja czy Islandia.

Jankiel - obyś nie był złym prorokiem :/

Szyszek - no końcówkę nasi rozegrali perfekcyjnie, ale ogólnie cały mecz był zacięty i wyrównany. Szwedzi walczyli ambitnie i gdyby nie nasza skuteczna obrona i świetny Szmal, mogłoby być różnie...
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-26, 23:15   

Cytat:
To tylko dowodzi, że te drabinki są bez sensu, skoro w ćwierćfinale znajdzie się Katar

No wiadomo, że zakatarzeni gospodarze muszą mieć wygodną drabinkę.

A co do postu Jankiela:
Serce mi mówi "Wal się, Jankiel, wieczny pesymisto! Polska wygra i nie ma bata!"
Rozum zaś mi mówi "Oj, kolego Jankielu, obawiam się, że możesz mieć rację"

Zobaczymy, jak to będzie.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-26, 23:18   

No rozum ewidentnie podpowiada, że skończy się jak zawsze... No, ale kurde, z Niemcami w nożną też przez lata dostawaliśmy w dupę, aż w końcu przyszło przełamanie, a dokonało tego pokolenie piłkarzy, po których nikt by się tego w życiu nie spodziewał :)
Więc czemu miałoby się nie udać teraz? Damy radę, tylko trzeba grać na 100% i z koncentracją od początku do końca!
_________________
 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-26, 23:19   

Trzeba wierzyć. ZAWSZE.
_________________
no trudno
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-27, 16:47   

Jankiel jak zawsze urodzony optymista. Pamiętam doskonale jak był MŚ w siatce i żeś powiedział że przejebiemy z Brazylią i chuja z twoich czarnych proroctw wyszło :P
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-27, 21:45   

mam znajomego ktory w 2009 zdobyl braz ma MS, troche opowiadal jak to wyglada od podszewki...
 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-27, 22:29   

https://www.youtube.com/watch?v=pdwLO2Zj1UQ
Nasz Neuer ;)
_________________
no trudno
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 14:03   

Brzozik, serio znasz kogoś z tamtej drużyny? MŚ w 2009 to był ten pamiętny turniej, w którym wyszliśmy z I fazy z 0 pkt, a mimo to ostatecznie udało się awansować do półfnału dzięki m.in. fenomenalnemu rzutowi Siódmiaka :) Polacy dokonali wtedy niemal niemożliwego :)

Click - ta interwencja była po prostu mistrzowska! Szmal nas wtedy uratował przed stratą bramki i to w kluczowym momencie spotkania. Czapki z głów.

A już za niecałe 3 godziny mecz z Chorwacją! Będzie się działo :)
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 18:49   

No i mamy półfnał!!! :funfunfun: :funfunfun: :funfunfun:

Później zrobię jakieś krótkie podsumowanie dzisiejszego meczu, ale póki co napiszę tylko, że wreszcie udało nam się przełamać klątwę Chorwatów, a do tego stało się to w tak ważnym meczu i strasznie mnie to cieszy :)

A teraz czekam, aż Jankiel uderzy się w pierś za to, co wypisywał o naszych szansach na wygranie tego meczu :-D
_________________
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 19:09   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Chorwacja nam dopierdoli w ćwierćfinale.


:chill:
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Zabek05 
Loża Szyderców


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2727

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 19:17   

ja bym odszedł z forum na Twoim miejscu
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 19:19   

Dobrze, że Jankiel się z nikim nie założył o wynik :P
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 19:28   

Janek i co, lyso ci teraz? :-D

Nie chce mi sie opisywac spotkania, zostawie to Davosowi ale wspomne jedna chyba najwazniejsza akcj meczu, kiedy to.polacy w dwukrotnym oslabieniu strzelili bramke i jakby tego bylo malo chorwacki zawodnik dostal 2 minuty. Powinnismy przy tylko tylu naszych graczach zostac wdeptani w ziemie, a tu prosze, walecznosc no i duzo szczescia. No i na pochwale zasluztyl oczyeiscie Szmal, ktory ladne pilki wyciagal w ostatnich akcjach.

Brawo Polska jestesmy w polfinale ms!!!!
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 19:56   

Szmal dziś bronił w kluczowych momentach i miał bardzo duży wkład w wygranie tego meczu więc chwała mu :)
A akcja, o której piszesz, była rzeczywiście przełomowa i możliwe, że najważniejsza. Pierwsze wykluczenie totalnie niezasłużone, bodajże Syprzak dostał 2 minuty, chociaż nawet nie dotknął chorwackiego gracza. Druga kara już była konsekwencją grania w osłabieniu i rozpaczliwej obrony - trzeba było faulować, żeby przerwać kontrę. No i nagle znaleźliśmy się w niemal dramatycznej sytuacji, bo graliśmy 4 na 6 i to kilka minut przed końcem meczu. A nasi potrafili w takiej sytuacji strzelić bramkę i jeszcze doprowadzić do wykluczenia jednego z Chorwatów - wielkie brawa, bo wtedy odwróciliśmy losy tego meczu!
Ogólnie Polacy od początku do końca zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie. Błędów było o wiele mniej, niż w meczu z Danią czy Szwecją, a nawet jak gubiliśmy piłkę, to potrafiliśmy ją od razu przejąć, przez co nie narażaliśmy się na kontry, tak jak choćby w meczu ze Szwedami. W ataku bywało ciężko, czasem bardzo trudno było przedrzeć się przez obronę Chorwatów i stworzyć sobie klarowną sytuację do ataku, przez co musieliśmy ratować się rzutami z dystansu - te na szczęście wychodziły nam całkiem ładnie. No, ale przede wszystkim świetnie spisywała się nasza defensywa i Szmal, którzy utrudniali Chorwatom zadanie, jak tylko mogli. I to chyba te elementy zadecydowały, że ostatecznie wygraliśmy.

Lekko niepokoi to, o czym mówił dziś komentator Maciej Iwański - podobno sami piłkarze przyznali, że nie poświęcili dostatecznie dużo czasu na przećwiczenie różnych wariantów rozgrywania akcji w ofensywie - nie mamy wypracowanych schematów gry, przez co często musimy improwizować :P Nie powiem, żeby mnie to cieszyło, ale do półfinału mamy 2 dni więc może nasi znajdą jeszcze czas, żeby nad tym elementem popracować, bo to jest póki co nasz największy mankament.

A z dzisiejszego meczu warto jeszcze odnotować gola zdobytego przez Krajewskiego - fenomenalna bramka! Kto wie, czy to nie będzie najpiękniejszy gol na tych mistrzostwach! :)

No i czas na półfinał, a w nim... Katar :-D Mamy pierwszą wielką sensację na tych mistrzostwach, bo gospodarze wyrzucili dziś z turnieju Niemców. Nie powiem, fajnie by było zmierzyć się po raz kolejny ze Szwabami i spróbować zamknąć im drogę do finału, ale mecze z nimi są zawsze wyrównane i ciężkie. Katar na papierze wydaje się łatwiejszym przeciwniekiem, ale trzeba uważać - oni naturalizowali kilku graczy europejskich, zbudowali całkiem niezłą drużynę, a na tych mistrzostwach przegrali tylko raz - w grupie, z Hiszpanią. Do tego w ich meczu z Austrią w 1/8 było sporo kontrowersji, a sędziowie "mylili się" na ich korzyść. Musimy więc liczyć się z tym, że czeka nas ciężki pojedynek, a przeciwko sobie będziemy mieć nie tylko zawodników, ale i wypełnioną kibicami gospodarzy halę, no i sędziów :/ Mimo wszystko i tak cieszę się, że to z nimi będziemy walczyć, a nie z Niemcami, Hiszpanią czy Francją.
Nasi są teraz "w gazie" i grzechem by było tego nie wykorzystać! Ja wierzę, że awans do finału jest realny :)
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 20:00   

A ja dzisiaj nie zapomniałem o meczu w końcu i na szczęście nie miałem wówczas żadnych zajęć. Nic, tylko oglądać!
Polacy dzisiaj grali naprawdę świetnie! Naszym bardzo mocnym punktem w tym meczu była obrona, a w niesamowitym gazie był dziś Sławek Szmal! Jak on dzisiaj bronił to po prostu oko i serce się radują! A pamiętajmy, że my koniec końców graliśmy w nie do końca optymalnym składzie, są u nas te kontuzje. Ale Polacy dziś pokazali, że potrafią grać nie tylko w osłabionym przez kontuzje składzie, ale nawet grając w 4 potrafią strzelić bramkę!
Aha, i nie można zapomnieć o kapitalnej bramce Krajewskiego!
https://www.youtube.com/w...-yt-cl=84924572
Macie i delektujcie się :-D
Koniec końców mieliśmy horrory, jak zawsze w wykonaniu Polaków. W pewnym momencie wydawało się, że półfinał nam odjeżdża, bo Chorwaci mieli już 3 bramki przewagi. No ale nasi szczypiorniści potrafili odrobić straty! Brawo, brawo, brawo! :funfunfun:

Mamy też sensację: Katar rozwalił Niemców i to z gospodarzami przyjdzie nam się zmierzyć w półfinale! Ale skoro udało się nam pokonać Chorwatów, to czemu nie Katar? A to już tylko krok od finału! Świetnie to wygląda, trzeba przyznać szczerze, ale najpierw niech Polska pokona tę kupioną reprezentację pełną rodowitych Katarczyków, a potem dopiero będziemy się cieszyć z finału.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 20:07   

Szyszek, widzę że napisaliśmy w tym samym momencie podobną analizę :piwo:

A na bramkę Krajewskiego można patrzeć bez końca :)
_________________
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 20:10   

Hardkor, sie zemocjonowalam nawet ja dzis, szczegolnie jak dwoch naszych siedzialo na laweczce:D
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 20:18   

Ja po każdej udanej akcji krzyczałem z radości na cały dom :D Zwłaszcza w końcówce.
A po nieudanej akcji albo stracie gola też krzyczałem, ale coś zgoła mniej cenzuralnego :D
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-28, 20:34   

Davos napisał/a:
Szyszek, widzę że napisaliśmy w tym samym momencie podobną analizę :piwo:


Uczę się od ciebie tego typu analiz z ręcznej, mistrzu! :piwo:

Aha, zapomniałem o dwóch rzeczach:
Wspominałem o naszej dobrej obronie, ale tutaj trzeba pochwalić szczególnie Wiśniewskiego, bo miał naprawdę dobre interwencje, szczególnie jeden odbiór piłki był po prostu genialny!
Druga rzecz:
No co tam, Jankiel? Coś kiepsko ci idzie typowanie meczów Polaków, co? Pesymizm jednak nie popłaca ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.088 sekundy. Zapytań do SQL: 31