Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2015-12-02, 12:19
Facebook loguje na losowe konta
Autor Wiadomość
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-12, 14:00   

Przy czym można zawsze tę zgodę wycofać i poprosić o usunięcie - praw własności nie mają ;) Ot, nie wrzucać nagich fotek.

Wszyscy panikują, a ja myślę, że fb wie doskonale, czym to pachnie. I kontaktują się z tymi, których dane wykorzystują. Bardziej boję się, że zmienią kiedyś regulamin na automatyczne łączenie fb ze wszystkim możliwym.

Mają się czego obawiać tak właściwie tylko cycate laleczki z biustem na wierzchu i matoły, które wrzucają zdjęcie z zielskiem. Jeśli FBI i CIA ma łatwiej docierać do jakichś złoczyńców, to proszę bardzo. I tak wiedzą tylko to, co sam umieścisz ;)

Bardziej intryguje mnie, za ile sprzedają potężne badania rynku i trendów za pomocą śledzenia lajków i komentarzy... Przecież taka baza danych to skarb! :) Oczywiście bez podawania danych osobowych, ot, zwykłe badania marketingowe ;)

[ Dodano: 2014-12-12, 14:17 ]
A swoją drogą intrygujące jest, że o takich cudach na fb mówią wszyscy, a że ms robi to od dawna, jakoś tak cichusieńko... Na kompjutrach znam się jak dupa słonia na kajakarstwie, ale czasem mi mignie "dostęp do sms", "dostęp do poczty", "zweryfikuj za pomocą konta microsoft" etc. To mnie bardziej przeraża, bo taki laik jak ja linuksa nie ogarnie i jest skazany na windę, co automatycznie łączy się w odpowiednimi programami. No, ale to już do innego tematu rozważania.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-12, 17:30   

O, Ruda jest na Goldenline! Super! Co to jest Goldenline?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-12, 17:34   

Nie, Rudej akurat tam nie ma. Nie uważam, żeby na moim etapie kariery było to niezbędne do szczęścia :P

Co do drugiego: :detektyw:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-12, 17:46   

Bez google sobie przypomniałem! W uproszczeniu Goldenline to połączenie Facebooka z oknem wystawowym dla korposzczurów. I drugi taki podobny w założeniu to jakiś linkcośtamcośtam.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-12-12, 18:13   

Małpa - ja bardziej niż Microsoftu boje się Google.
Microsoft nawet jeśli zbiera dane to nikomu nie udostępnia z wyjątkiem służb specjalnych (na żądanie)
A google robi to samo + zbiera o tobie o wiele, wiele więcej informacji i udostępnia je reklamodawcą, wykorzystuje to np. do tego żeby po wpisaniu w google "biegunka" wyświetliło reklamy na innych stronach stoperanu... Tak samo Google czyta ci maile, analizuje pobierane aplikacje (nawet nie te ze sklepu Google), analizuje strony na jakie wchodzisz (przez przegląrkę Chrome), analizuje oglądane filmy (na YouTube) analizuje to co wrzucasz na dysk, analizuje twoje wydarzenia (kalendarz google) czy tekst który wpisujesz w translator. I nie, nie przesadzam są niepodważalne dowody, że to robią (jak między innymi regulamin usług (którego nikt nie czyta na żadnej stronie) który na to pozwala).
Microsoft przy tym to pikuś

[ Dodano: 2014-12-12, 18:14 ]
Zresztą fb też gwałci na potęgę prywatność
_________________
 
 
matheus3004 
Überszlachta
Niepoprawny optymista


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 734
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: 2014-12-12, 18:14   

Chyba już to poprawili, bo przekierowuje mnie na mój profil... :D
_________________
"Tu, gdzie często wiele chcesz, a mało możesz."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.049 sekundy. Zapytań do SQL: 18