To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Co polecamy? - Rozszerzenia / dodatki do przeglądarek

brzozik70043704352251515 - 2014-09-26, 15:32

Fudal napisał/a:
To może ja napiszę te, z których korzystam w Chrome:
AdBlock - niby oczywistość, ale z doświadczenia wiem, że mnóstwo osób o takim czymś nie wie

w szczególności polecam przy przegladaniu mistrzow, reklama na reklamie, istny supermarket

JankielKindybalista85 - 2014-09-26, 15:58

Pierdzielisz, że na Mistrzach są jakieś reklamy???!!!! Hahahah! Nie, poważnie, tak dużo ich jest?
V - r - 2014-09-26, 16:02

Ja od kiedy używam AdBlocka, zapomniałem zupełnie o istnieniu jakichkolwiek reklam. Nawet sobie przypomniałem ostatnio, że kiedyś mnie reklamy na YT niesamowicie wkur.wiały :-D
brzozik70043704352251515 - 2014-09-26, 16:06

http://scr.hu/2owc/hi1dw - juz nie wspominajac o tym, ze co pod drugim screenem jest reklama

jak wchodze na mistrzow to tak to wyglada

JankielKindybalista85 - 2014-09-26, 19:36

Całkowicie nieznane mi zjawisko. Na szczęście.
Barbra - 2014-09-26, 20:04

ja jak wchodzę na czyimś laptopie na yt to prawie dostaję padaczki :D najgorsze są te reklamy przed filmami których nie da się przewinąć, koszmar, nie wiem jak można z tym żyć

ja prawie nie używam dodatków bo, jak już mówiłam, mi strasznie muli ff i nie mogę go jeszcze bardziej obciążać ;\


ale publicfox jest genialne, muszę spróbować! chociażby dlatego że nikt nie wie że mam konto na mistrzach ani że udzielam się na takim forum jak to, a jak się wpisze "m" w pasku adresu to pierwsze co wyskakuje to mistrzowie.org/user/BarbraStreisand/komentarze :P

ale zazwyczaj rozwiązuję to w ten sposób że każę innym korzystać z chroma

ff jest mój i tyko mój

widzu - 2014-09-28, 20:53

JankielKindybalista85 napisał/a:
Pierdzielisz, że na Mistrzach są jakieś reklamy???!!!! Hahahah! Nie, poważnie, tak dużo ich jest?



Co trzy screeny jest baner z reklamą, a tło strony jest "clickable" i jest jedną wielką reklamą, czyt. jak przypadkiem zamiast na screena klikniesz na tło, to cię wywala z mistrzów.

Moris299 - 2014-10-02, 21:52

O kurde właśnie odkryłem genialne rozszerzenie dzięki któremu można zaznaczać tekst z... obrazków! :D

jest dostępny póki co tylko na chrome i opere ale będzie niedługo również na firefoxa

https://i.imgur.com/9HQqxhQ.png

[ Dodano: 2014-10-02, 21:53 ]
URL2Image - kolejne fajne rozszerzenie - jak jest link do obrazka to pod nim wyświetla mała miniaturkę

[ Dodano: 2014-10-02, 21:53 ]
tak to wygląda:

https://i.imgur.com/inTZDqF.png

[ Dodano: 2014-10-02, 21:55 ]
dla opery i chroma tylko jest z ttego co widzę, może jest dla ff pod inną nazwą

[ Dodano: 2014-10-02, 21:58 ]
Moja przeglądarka staje się coraz cięższa xD 30 rozszerzeń mam aktualnie zainstalowanych :O

Smoleniak - 2014-10-02, 22:09

Firefox:
FasterFox - zmienia trochę rzeczy w FF i szybciej działa. Poza tym można zwiększyć limit pamięci podręcznej (co ma komputer zapisać do offline) niż w standard FF. Strony także syzbciej ładują, bo FF korzysta z tzw. pielining (nawet 2x szybciej się ładują mistrzowie :D ). Polega to na tym, że zamiast 1 raz to komputer kilka razy wysyła info do serwera i szybciej je otrzymuje przez to. Jak kogoś raz zaczepisz, to może nie zareagować, ale jak będziesz tykał z 8 razy palcem to się odwinie :D
Old Location Bar - jeestem względem liska konserwatywny i mam stary pasek adresu z Firefoxa Dwójki. Żadnych "tekstowych pól". Same linki.
Classic Theme Restorer + Download Window = stary wyglą FF. Żadne chrome na lisko-pandzie!
Adblock - wiadomo.
DownThemAll - pomaga czasem szybciej pobierać pliki jak jest jakaś z dupy strona z wolnym transferem. Nie zawsze to działa, ale często pomaga.

I tyle :)
Czasem jeszcze odpalę ten programik: http://www.dobreprogramy....dows,17352.html
Też pomaga.

Barbra - 2014-10-02, 22:30

FasterFox - zmienia trochę rzeczy w FF i szybciej działa. Poza tym można zwiększyć limit pamięci podręcznej (co ma komputer zapisać do offline) niż w standard FF. Strony także syzbciej ładują, bo FF korzysta z tzw. pielining (nawet 2x szybciej się ładują mistrzowie :D ). Polega to na tym, że zamiast 1 raz to komputer kilka razy wysyła info do serwera i szybciej je otrzymuje przez to. Jak kogoś raz zaczepisz, to może nie zareagować, ale jak będziesz tykał z 8 razy palcem to się odwinie :D

ej, to może być dobre, wypróbuję, dzięki

Old Location Bar - jeestem względem liska konserwatywny i mam stary pasek adresu z Firefoxa Dwójki. Żadnych "tekstowych pól". Same linki.

ale tego to nie rozumiem jak można nie chcieć, to jest jedno z najważniejszych ulepszeń jak dla mnie, bardzo często wyszukuję po samych nagłówkach stron bo adresu nie pamiętam

Classic Theme Restorer + Download Window = stary wyglą FF. Żadne chrome na lisko-pandzie!

a z tym się zgodzę, stary ff był ładniejszy

Smoleniak - 2014-10-02, 22:34

Barbro, ustaw sobie potem w FasterFoxie tryb "Turbo" aby się te opcje powłączały. Możesz zwiększyć limit pamięci. Teraz ja sobie zdałem sprawę, że mam ustawione jakoś dziwnie bo ok. 6,5Gb O.o
A Lisek korzysta z 350mb. Obczaj też ten mały programik. Przed chwilą go użyłem, bo już 2 miesiące nie używałem :D

Do Location bara - jak przyszedł czas na FF 3 to nie mogłem się do tego przyzwyczaić. Korzystałem z innego dodatku na stary pasek, ale był dziwny. Ten jest niezawodny i fajny. Ja nie wchodzę na nie wiadomo ile stron (głównie rutyna) i linkacze mi starczą do jutuba, mistrzów, face etc.

ZSK - 2014-10-29, 00:11

YouTube HD Plus - dodatek do ff rzecz jasna. Pozwala on wybrać w jakiej jakości domyślnie mają się wyświetlać filmy, co mi bardzo odpowiada bo zawsze wkurzała mnie ta domyślna 360p i zawsze musiałem klikać i zmieniać. A teraz 720p ładuje się pięknie i działa płynnie :)
Po za tym można wyłączyć auto-odtwarzanie filmów w nowych kartach w tle, co poniekąd mi się też przydaje. Fajna sprawa, polecam :)

V - r - 2014-10-29, 00:21

Dzięki wielkie, ZSK. Bardzo mi się to to przyda, bo u mnie z jakiegoś powodu zawsze domyślnie ustawia się 144p.
ZSK - 2014-10-29, 00:26

Proszę bardzo :) Tam się ustawia 3 rozdzielczości w kolejności w jakiej w razie potrzeby mają się ładować te filmy. I teraz jak u mnie 480p słabo bangla to się przełącza na 720p i idzie jak burza :D
Sprawdź sobie ustawienia bo domyślnie jest pierwsza rozdzielczość jako 1080p i zatrzymywanie auto-palya jest wyłączone.

V - r - 2014-10-29, 00:28

Ustawiłem wszystko na 360p, nie mogę sobie pozwolić na wyższe rozdzielczości ze względu na transfer :D
ZSK - 2014-10-29, 00:33

I spoko. Ważne, że pomoże :)

A jeszcze przypomniało mi się o jednym. To nie dodatek ale motyw do "Stylish"
"Bigger Facebook Chat" Dosłownie powiększa nieco okienko rozmowy na fb, bo to domyślne jest trochę małe i np. na konfach szybko tracą się rozmowy i trzeba przewijać a tu jest łatwiej bo więcej konwersacji się mieści :)

Zaknafein - 2014-10-29, 00:55

Dzięki ZSK :piwo:
Barbra - 2014-10-29, 15:17

co zrobić żeby yt mi nie zmieniało ciągle z wyższej rozdzielczości na niższą gdy mam wolniejszy internet :\ wolę chwilę poczekać ale mieć lepszy obraz ale yt tego nie rozumie
ChodnikowyWilk - 2014-10-29, 15:34

W ustawieniach konta w zakładce odtwarzanie jest taka opcja: "Zawsze wybieraj jak najlepszą jakość na podstawie szybkości łącza i rozmiaru odtwarzacza" i poniżej: "Po przełączeniu na pełny ekran zawsze odtwarzaj w jakości HD (jeśli jest dostępna)".

Ta pierwsza opcja nic ci nie da na to wygląda, ale druga już owszem tylko musisz mieć pełny ekran nie wiem czemu. No i trzeba mieć konto :P

ZSK - 2014-10-29, 17:09

Albo spróbuj tym dodatkiem, który opisałem powyżej. Też szukałem jakiegoś prostego dodatku w tym właśnie celu bo skakały mi te rozdzielczości, a teraz jest pięknie :)
Bo to o czym pisze Chodnikowy też próbowałem ale nie pomogło bo z hd przełączało mi się w 240p albo nawet w przepiękne 144p a teraz co najwyżej między 720p a 480p i ładuje o dziwo bez problemu. Krótko go używam, ale mam nadzieję, że to nie chwilowe i tak już zostanie :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group