Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Inba na AGH
Autor Wiadomość
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-10-23, 16:03   Inba na AGH

A nawet dwie.

Po pierwsze, wpis jednego z poszkodowanych studentów:

Cytat:
Ale to będzie inba XDDDD Ale dobra obiecałem to napiszę.

TLDR; Przez to, że nie było jasnego podziału który przedmiot jest ekonomiczny, a który humanistyczny 40+ osób dostaje warunek i żadna z tych osób nie dostanie stypendium.

Wprowadznie:
Według Sylabusa na 2 semestrze studenci Informatyki Stosowanej wydziału FiIS muszą zrealizować 2 przedmioty obieralne – jeden za 2 ects Humanistyczny i jeden za 3ects Ekonomiczny.
SPZ- Semestralny Plan Zajęć, wysyłamy go przed rozpoczęciem semestru w którym umieszczany plan na kolejny semestr.
HS -humanistyczno-społeczny
E- ekomomiczny

Przed rozpoczęciem drugiego semestru:
Obrzezani po pierwszej Sesji Studenci przystępują do zapisów na następny semestr, patrzą sylabus i widzą dwa bloczki HES (HS) i HES (E) , po rozwinięciu pojawia się odnośnik: w obu przypadkach ten sam, do tej samej listy przedmiotów. Na tej liście wchodząc w przedmiot wyświetla się sylabus tego przedmiotu, Wszystkie w kategorii HES bez podziału na HS i E. Studenci z wątpliwościami wysłali maila do dziekanatu ale bez odpowiedzi (smutnazaba.png). Uznali więc że mają wybrać z tej listy jeden za 2 ects, jeden za 3ects i będzie w pyte. Wszyscy wysłali SPZ, zostały zaakceptowane, przedmioty wpisane w USOS, jest w pytę.

Po zakończeniu drugiego semestru:
Wielkie poruszenie wśród studentów, patrzą w USOS i widzą czerwony napis: nie zaliczono przedmiotu ekonomicznego. Zdziwieni studenci wysyłają mail do dziekanatu o co chodzi, otrzymują krótką odpowiedź: już jest w porządku. Studenci mają zaliczony semestr bez problemów, można studiować dalej.

Po rozpoczęciu trzeciego semestru:
Trzej studenci zgłaszają problem że nie mają zaliczonego przedmiotu ekonomicznego (nie wysłali maila z tym do dziekanatu), więc starosta roku udał się do dziekanatu żeby zapytać o co chodzi.

I tu zaczyna się inba XD:
W dziekanacie starosta dowiedział się, że mają 2 humanistyczne (jeden za 2ects i jeden za 3ects) więc nie spełniają wymagań i na 3 sem idą z warunkiem. Gdyby problem polegał na tym że nie wysłali maila to trudno, oni zepsuli. Problem polega na tym że osób które wzięły dwa H za sumarycznie 5 ects zamiast HS i E jest ponad 40 na 90 studentów XDDDDD
W związku z tą sytuacją do dziekanatu udała się grupa 5 studentów na spotkanie. Na spotkaniu dowiedzieli się że:
- wszyscy którzy nie spełnili wymagań czyli te 40+ osób będzie miało warunek
- stypendium nie mogą dostać osoby z warunkiem
- to czy przedmiot jest HS czy E mieli wywnioskować czytając efekty kształcenia w Sylabusie (nigdzie wprost nie pisze czy jest HS czy E)
- mogliśmy się zapytać (co zrobili i nie dostali odpowiedzi XDDD)

Podsumowanie:
Najlepsze w tej sytuacji jest to, że gdyby nie te 3 osoby które nie wysłały maila, o tym, że mamy nie spełnione wymagania dowiedzielibyśmy się przed 7 semestrem a co za tym idzie, bylibyśmy rok w plecy żeby poprawić ten przedmiot(na sem inżynierski nie można wejść z warunkiem) XDDD i to dzięki dziekanatowi który w momencie kiedy był błąd w usosie (koniec drugiego sem) na siłę zaliczył nam ten przedmiot jako ekonomiczny.

Osobiście skończyłem z warunkiem i bez stypendium bo wylosowałem złe przedmioty XD.


Źródło: https://www.wykop.pl/wpis...biecalem-to-na/


Po drugie: studenci (uwaga, rozbieżności, jedne źródła podają, że chodzi o informatykę stosowaną, a drugie, że matematykę stosowaną) mieli za zadanie zaprojektować blogi. No i skończyło się to tak:



https://youtu.be/IUOrGbiPhWw
https://web.archive.org/w....pl/~rucinski/*


Najwyraźniej studenci nie lubią swojego dziekana i też nie zwrócili na to, że google to indeksował :D
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-10-23, 22:11   

Hehe. Jebać Agieh bromkiem kutasu sześć.

Ogólnie fajna akcja* USOS wprowadzali powszechnie jak ja byłem na 2gim roku studiów. 15 lat później nadal działa jak gówno.


*Znaczy fajna jak już ten etap życia tak bardzo za tobą że gardzisz studencką swołoczą. Na ich miejscu bym dostał apopleksji jak car Paweł.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2021-10-23, 22:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-10-24, 12:36   

No to nieźle tam wychujali studentów. A hasło "jebać usosa", które krążyło u nas na studiach, jest jak widać aktualne do dziś
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-10-24, 16:48   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Ogólnie fajna akcja* USOS wprowadzali powszechnie jak ja byłem na 2gim roku studiów. 15 lat później nadal działa jak gówno.

Potwierdzam, rok temu skończyłam studia, a za moich czasów studenckich USOS działał jak gówno.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-10-25, 11:10   

To pomyślcie sobie jak działał gdy go wprowadzali. Uuuufff...
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.059 sekundy. Zapytań do SQL: 17