Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Numizmatyka
Autor Wiadomość
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 18:51   Numizmatyka

Kolekcjonujecie może stare monety? Macie jakieś wyjątkowo ciekawe egzemplarze?

Zrobiłem przegląd swojej kolekcji, rozłożyłem wszystkie monety na łóżku i powybierałem co ciekawsze :D
Okazuje się, że mam między innymi: polskie, amerykańskie, brytyjskie, francuskie, niemieckie, szwedzkie, duńskie, ruskie, ukraińskie, jugosławskie, czeskie, słowackie, a także meksykańskie, południowoafrykańskie, indyjskie, chińskie, kenijskie, peruwiańskie, greckie czy z Tanzanii (ciotka dużo podróżowała) :D Są też egzemplarze które trudno zidentyfikować bo jaką jakieś dziwne znaczki wybite, niektóre są na zdjęciach:

Całość:



Najstarsze jakie mam, rosyjska dienga z czasów panowania Carycy Elżbiety, dienieżka z okresu Cara Mikołaja I (znaleziona na placu zabaw w podstawówce :D ), 3 pruskie fenigi z czasów Wilhelma I Hohenzollerna oraz jakiś niezidentyfikowany jednostronny talar:



Ta moneta z dziurką z 1885 pochodzi z najstarszego w Danii parku rozrywki, prawdopodobnie służyła za token który się dziurkowało:



Pięciocentówka z apaczem (Buffalo nickel), polskie żetony pocztowe i parę ładniejszych egzotycznych monet, ta antylopa jest z RPA:



Niezidentyfikowany plujący papaj (Spitting Popeye), ciężki srebrny medalion o średnicy 34mm którego nigdzie nie mogłem znaleźć:



"Rybak" z 1974r, dobre roczniki w dobrym stanie są w ciul warte, ten niestety nie xD



A teraz co ciekawsze banknoty:





Ogólnie najciekawsze z moich monet wycenia się na kilka dyszek, więc bez szału - ale za to jest ich dużo :D

Pokażcie swoje!
_________________
Ostatnio zmieniony przez macbed 2020-03-31, 19:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 18:56   

Ohoho, stary jaka kolekcja, zajebiste :piwo: :piwo:
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 20:17   

macbed, ajajaj! przypomniałeś mi, że miałam kiedyś jakieś monety. Co prawda nie kolekcjonowałam ich, tylko dostałam od taty albo mamy, ale było tego trochę. Niestety nie wiem czy mam je w Krakowie, raczej w Ostrowie zostały. I nawet nie wiem czy są to jakieś ciekawe egzemplarze.

Twoje są świetne, bardzo ciekawe. :love:
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 20:20   

Mój ojciec kolekcjonował monety, nie wiem, czy dalej kolekcjonuje. Ma tego bardzo dużo, stare marki, korony, forinty... Dokładnie nie pamiętam, musiałabym wrócić do domu i sprawdzić, ale póki co podróże wybijam sobie z głowy, choć czasem chciałabym do mojej hałastry wrócić.
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 20:57   

Jo też mam troche starych monet. Franki marki fenigi drahmy do tego sporo monet okazjonalnie emitowanych przez nbp(w tym 5 srebrnych monet wybitych z okazji 90tej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego :-) ) i jeszcze kiedyś na jakimś straganie kupiłem za kilka złotych piećdziesięciogroszówkę z okresu międzywojennego.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2020-03-31, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 20:58   

Ciekawe skont macie na to pinionszki?!

Ładne. Podobają mi się. Sam zbieram tylko kapsle po piwie więc nie ma nic na wymianę.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
NieMamKlawiatury
Czerwony pasek chlubą forumka


Wiek: 2,5
Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 390
Skąd: na świecie tyle przemocy?

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 21:45   

Ja nie kolekcjonuję, ale moja siostra kolekcjonowała. Nie jestem zbyt sentymentalna, ale tą monetę jakoś zawsze noszę przy sobie.






Pójdę z tym chyba do jubilera i przerobię na wisiorek
_________________
Ostatnio zmieniony przez NieMamKlawiatury 2020-03-31, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:31   

Dziękować, przekazałem Wasze komplementy monetom i ludziki na nich się zarumieniły.

JankielKindybalista85 napisał/a:
Ładne. Podobają mi się. Sam zbieram tylko kapsle po piwie więc nie ma nic na wymianę.


Ło bosz, kiedyś zbierałem kapsle na potęgę, miałem ich 3 kartony po Kubusiu ale oddałem koledze który zrobił z nich kolczugę xD

NieMamKlawiatury napisał/a:
Nie jestem zbyt sentymentalna, ale tą monetę jakoś zawsze noszę przy sobie.


EJ MAM TAKĄ XD

a propos to do niedawna nosiłem w portfelu monetę 1 ban (taki grosz rumuński) i kiedyś go dałem koledze mówiąc "masz bana"
śmiechom nie było końca :-D
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:34   

Kolczugę? Bardziej zbroję lamelkowa chyba.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:40   

No właśnie te kapsle były chyba obok siebie a nie jeden nałożony na drugi, poproszę go o fotę
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:43   

Macbed, świetna kolekcja! :git: :clap:
Zwłaszcza podobają mi się te stare carskie i pruskie monety, rewelacja! Ja niestety najstarsze co mam to monety z lat 50. XX wieku. A moja kolekcja przypomina trochę to, co ma CDC. Też mam trochę starych monet z Europy i kilka spoza Europy, przywiezione przez rodzinę z różnych wojaży. No i trochę tych okolicznościowych dwuzłotówek emitowanych przy różnych wydarzeniach czy rocznicach. Jak mi przypomnicie o tym temacie w piątek albo sobotę to postaram się porobić fotki tego co mam i tu wrzucić.
_________________
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:45   

Wypowiadałem się już na temat Makbetowych zbiorów w SB, ale dla porządku zostawię lajka tutaj: :ok:
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:49   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Kolczugę? Bardziej zbroję lamelkowa chyba.

https://kobieta.wp.pl/moda-na-polskim-festiwalu-jak-wygladaja-dziewczyny-na-woodstocku-6151958457779841g/12
coś takiego robił ale jednak nie dokończył
_________________
Ostatnio zmieniony przez macbed 2020-03-31, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:49   

macbed napisał/a:
te kapsle były chyba obok siebie a nie jeden nałożony na drugi

Coś w tym stylu?
_________________
.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:50   

Davos napisał/a:
Macbed, świetna kolekcja! :git: :clap:
Zwłaszcza podobają mi się te stare carskie i pruskie monety, rewelacja! Ja niestety najstarsze co mam to monety z lat 50. XX wieku. A moja kolekcja przypomina trochę to, co ma CDC. Też mam trochę starych monet z Europy i kilka spoza Europy, przywiezione przez rodzinę z różnych wojaży. No i trochę tych okolicznościowych dwuzłotówek emitowanych przy różnych wydarzeniach czy rocznicach. Jak mi przypomnicie o tym temacie w piątek albo sobotę to postaram się porobić fotki tego co mam i tu wrzucić.

Dzięki :D carskie są kozackie, lubię też stare kopiejki, mają fajną czcionkę i rewers
Super, czekamy na foty :ok:

[ Dodano: 2020-03-31, 23:51 ]
Nadir napisał/a:
macbed napisał/a:
te kapsle były chyba obok siebie a nie jeden nałożony na drugi

Coś w tym stylu?
Obrazek

zbyt dobrze zrobione jak na niego
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:52   

macbed, no nie sądzę byś znał autora tworu ze zdjęcia. xD
_________________
.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 22:55   

no nie znam nikogo kto ma pościel w Pusheeny

[ Dodano: 2020-03-31, 23:55 ]
czekaj czekaj czy Ty chcesz wystrychnąć mnie na dudka XD
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 23:00   

macbed napisał/a:
no nie znam nikogo kto ma pościel w Pusheeny

No nie znasz, bo nigdy się nie spotkaliśmy.
_________________
.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 23:02   

kurna a jednak XD
dlaczego pijesz Heinekeny nie rób tego sobie

[ Dodano: 2020-04-01, 00:02 ]
:offtop: :offtop: :offtop:
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 23:11   

Nie pijam Heinekenów. To nie ja to zrobiłam. Autor też nie pija Heinekenów. Kapsle dostał od taty. Dostał też taką jakby beczkę na hełm. Zabawnie to wyglądało, ale chyba nie mogę pokazać zdjęć.

A żeby nie było offtopu: bardzo ładna kolekcja. Moim faworytem jest plujący papież. Na Twoim miejscu zrobiłabym sobie z niego jakiś amulet czy coś.
_________________
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.086 sekundy. Zapytań do SQL: 35