Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Niepolecarka książek
Autor Wiadomość
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-17, 14:46   Niepolecarka książek

Jak w opisie.

Zacznę:

J. Gaarder, "Dziewczyna z pomarańczami". Paździerz jak chuj. Głównym bohaterem jest piętnastolatek wyrażający się jak pięciolatek lub jest jakiś kurde upośledzony. Męczyły mnie w chuj jego durne opisy, przykładowo o tym, że ma przyrodnią siostrę, jego ojciec zmarł dawno temu na raka, ma jego zdjęcie, aaa no i wiadomo, nie istnieje żadne zdjęcie przedstawiające jego siostrę z jego ojcem, bo jej ojcem jest jego ojczym, a on jest jedynym dzieckiem swojego taty. Serio kurwa xDDDDD Mamuśkę też miał niezłą, popierdalała po mieście z koszem pomarańczy i w młodości miała dwóch facetów jednocześnie, no ale ona była w porządku, bo wiecie, przed śmiercią jej pierwszego ojca liczył się dla niej tylko on, chuj, że gówniak znałazł foty sprzed lat sugerujące co innego. Tak, tego typu motywy rzucają się w oczy, a w tej książce... nie o to chodzi! Chodzi o to, że ojciec bohatera pozostawił mu jakieś listy, które mają mu odkrywać prawdę o życiu i śmierci, coś w tym guście.
A dlaczego tej książki nie pierdolnęłam w cholerę? Bo to była jebana lektura szkolna w gimbazie.
"Przepowiednia Dżokera" tego samego autora też się zapowiadała na taką żenadę, ale że nie była lekturą, to szybko porzuciłam, nawet już nie pamiętam, o co chodziło. Aż się boję sięgnąć po inne książki tego autora. Jedyne, co mu wyszło, to "Świat Zofii", który z ogromną przyjemnością przeczytałam w całości, choć w szkole kazali nam czytać jedynie wybrane fragmenty.

S. King "Cujo". Stephen King ma to do siebie, że spod jego pióra wychodzą albo genialne książki, albo chujowe. Cujo zalicza się do tych drugich. Ta książka odłożona cały czas mi zalega i jakoś nic mnie nie ciągnie do tego, by ją dokończyć. A szkoda, bo kupiłam ją za dychę, niektórzy zachwalali.

Jak mi się coś jeszcze przypomni, dopiszę.
_________________
 
 
NieMamKlawiatury
Czerwony pasek chlubą forumka


Wiek: 2,5
Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 390
Skąd: na świecie tyle przemocy?

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-17, 16:02   

Nie wiem, czy powinnam wpisać tu Achaję czy nie. Z jednej strony totalna grafomania, motywy z dupy, zero sensu, zero prawdopodobieństwa psychologicznego, główna bohaterka to Mary Sue i kilkukrotnie propaguje się w tym gwałt, z drugiej.... To jest tak złe, że aż zabawnie się czyta xD zew krwi achajki który doprowadza lisice do poronień, sutki ocierające się o skórzany pancerz, idealna figura po roku wyczerpującej pracy w kopalni i jedzeniu samych robaków, a potem połyskująca w blasku księżyca łysina, takie sprawy. I oczywiście WIELKA POTĘGA TECHNOLOGICZNA POLSKA wprowadzona także z dupy do tego uniwersum xD
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2019-03-18, 20:04   

Biblia. Jak miałem może z 7 lat, to babcia zaproponowała mi żebym sobie poczytal Biblię, no i sobie czytałem. Doszedlem gdzies do arki noego, potem mi się znudziło.
 
 
InessaMaximova 


Dołączyła: 03 Maj 2017
Posty: 585
Skąd: Malbork

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-03, 13:38   

Jakoś jeszcze w liceum kupiłam "Jamnikarium" Agaty Tuszyńskiej. Nie wiem, czemu. Odłożyłam kupę czasu temu, bo nie mogłam zrozumieć, czy tytułowy jamnik to pies czy suka, ani w którym momencie autorka mówi za siebie a w którym za psa. Nie wiem czy wrócę.

Jeśli mangi się liczą (w myśl zasady Natsuki "Manga is literature") to dziwne dla mnie było "Hotarubi no Mori e". Zbiór dziwnych oneshotów, z niezrozumiałymi dla mnie bohaterami, podobno gdzieś istnieje jedno anime i jedna drama na bazie którychś opowieści, ale nie szukałam.

A teraz idę czytać "Spaloną żywcem".
_________________
Ostatnio zmieniony przez InessaMaximova 2019-04-03, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sanderson 


Wiek: 23
Dołączyła: 02 Sty 2018
Posty: 29

Medale: Brak

Wysłany: 2019-05-29, 09:40   

Jak dla mnie najmocniej pod lupę trzeba wziąć wszystkie książki Pani Michalak :hm?: to co ona tam wypisuje, to są jakieś brednie, połączone z jej fatnazjami i obawami jednocześnie. Na wielu grupach książkowych można na ten temat poczytać wiele :plotka:
_________________
Kto jeszcze ma dziś dzień świra?
 
 
NieMamKlawiatury
Czerwony pasek chlubą forumka


Wiek: 2,5
Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 390
Skąd: na świecie tyle przemocy?

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2019-05-31, 10:39   

O mój boże, Michalak. Zawsze się dziwiłam, że pełno jej książek w szkolnych bibliotekach, przecież to co ona pisze jest wręcz szkodliwe.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-09-16, 19:36   

Mój podręcznik do matmy z liceum. Chujowy był.
_________________
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2020-10-08, 22:00   

Nicolas Sparks. TEGO NIE DA SIĘ CZYTAĆ! Nawet za karę.
Chyba większość powieści, które są pierwowzorami seriali też jest nie do czytania.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-08, 23:21   

A Sparks to nie taki Coelho tylko ciut mniej egzaltowany za to ciut bardziej ambitny, przez co mniej nieznośny, bardziej nudny. Chyba coś jego próbowałem czytać ale nawet nie pamiętam co. Na bank nie dokończyłem.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Saskia 


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2020
Posty: 213

Medale: 1 (Więcej...)

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2020-10-09, 07:27   

JankielKindybalista85, z tym że pisze książki, na których podstawie powstają potem filmowe romansidła, zawsze z nieszczęśliwym zakończeniem.
Przy czym z reguły filmy mają jakieś ręce i nogi, to książki już niekoniecznie
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-09, 10:07   

SaskiaPride napisał/a:
Przy czym z reguły filmy mają jakieś ręce i nogi, to książki już niekoniecznie

A zazwyczaj bywa odwrotnie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
bigmajk

Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 65

Medale: Brak

Wysłany: 2024-02-01, 09:26   

Z polskiej fantastyki: Achaja.
Jeszcze nie spotkałem się z tak źle napisaną, prymitywną i grafomańską książką. Dziwi mnie, że zdobyła taką popularność. Podejrzewam, ze jedynie wśród dzieci z podstawówki.

Swoją drogą o wiele ciekawsze propozycje fantasy są na tej stronie:
https://ksiazkipanazenona.pl/

Warto jest sobie poczytać.
Ostatnio zmieniony przez bigmajk 2024-02-15, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2024-02-07, 19:10   

To jest ta, w której wszyscy sikają po nogach przy różnych okazjach?
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2024-02-07, 19:30   

Achaja sraja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.051 sekundy. Zapytań do SQL: 27