Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Autonomiczny samochód Ubera zabił kobietę.
Autor Wiadomość
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-19, 23:56   Autonomiczny samochód Ubera zabił kobietę.

http://natemat.pl/233185,...h-ofiara-zmarla
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-20, 16:08   

@moris czekam na twoją opinie
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-20, 16:30   

kurwa nie wysłało się a napisałem :<

[ Dodano: 2018-03-20, 16:45 ]
No więc jeszcze raz.
Ogólnie obecnie autonomiczne auta są jeszcze trochę upośledzone ale cóż, są dopiero rozwijane. Sto lat temu, pierwsze samoloty rozbijały się jak pojebion a dzisiaj są najbezpieczniejszym środkiem transportu.

Obecnie i tak statystyki są po stronie aut autonomicznych. Auta Google przejechały miliony kilometrów z tylko jednym wypadkiem spowodowanym przez komputer a to i tak był niegroźny wypadek jak wjechanie z niewielką prędkością w tył autobusu. Zresztą to jest udokumentowany fakt, że auta autonomiczne, mają mniejsze ratio wypadków niż człowiek.

Autonomicznych aut na ulicach za 10-15 lat nie da się uniknąć a to co się przez to odpierdoli z rynkiem pracy to będzie dramat. W Polsce prawie milion osób pracuje jako kierowca (tiry/taxi/dostawcy/kurierzy itp) a wiele Polskich firm obsługuje transport międzynarodowy bo np. Niemcom bardziej się opłaca, żeby Polak przyjechał ciężarówką z Polski i zabrał towar i zawiózł do np. Francji niż żeby zatrudniać Niemca, bo wiadomo wypłatę trzeba by dać taką jak Polakowi tylko w Euro zamiast Złotówek :D

Kolejna sprawa - uber mocno pracuje nad autonomicznymi taksówkami bo to pozwoli tym chujkom na jeszcze niższe koszta. Już teraz uber wyzyskuje swoich kierowców którzy po odliczeniu kosztów jeżdżą prawie za darmo... (pozdrawiam Zabka, który kiedyś pracował w uberze i przestrzegł mnie by się tam nie pakować, bo opłacalność bardzo słaba.

Ale do takich scenariuszy, że wchodzisz rano do samochodu, auto samo zawozi cię do pracy a ty ograniczasz się do wciśnięcia jednego przycisku to póki co nie dojdzie. Autonomia opłaca się tylko tam, gdzie można wykluczyć kierowców. Auta i ciężarówki autonomiczne będą kosztować pewnie 30-40 tyś więcej od ich nieautonomicznych odpowiedników. Bo przede wszystkim wymagają drogich czujników dookoła auta, drogich kamer, radarów i przede wszystkim mocnych komputerów pokładowych które to wszystko będą analizować w czasie rzeczywistym. No i badanie technologii to też grube miliony.

Póki co autonomia jedynie wspomaga człowieka - hamując przed zagrożeniem itp a to też i tak nie do końca zawsze działa.

[ Dodano: 2018-03-20, 22:34 ]

Takie info się pojawiło:

Cytat:
Z analizy wideo nagranego przez pojazd Ubera policja wnioskuje, że uniknięcie kolizji byłoby trudne, czy to w trybie autonomicznym, czy też gdyby auto było prowadzone przez czlowieka – ofiara wypadku wtargnęła z cienia prosto pod pojazd.
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-03-20, 22:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-20, 22:49   

A więc selekcja naturalna i można się rozejść.
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-20, 22:49   

Piesi to też bywają niedojebani...
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-20, 22:54   

Antybristler napisał/a:
Piesi to też bywają niedojebani...


Mnie to zawsze rozpierdala jak wchodzą na przejście bo to przejście i tak jakby się im należało. I spoko tylko jak samochód się w pieszego wjedzie to co najwyżej pajęczyna na szybie a pieszy rozjebany na papke więc będąc pieszym należy jednak uważać. Ja np rozejrzę się i wchodzę jak uznam że jest bezpiecznie a nie że widzę pasy to se wchodzę
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-20, 23:15   

Dlatego jak kiedyś potrąciłem pijanego pieszego w nocy to kompletnie mi go szkoda nie było chociaż akurat to było na pasach, ale wszedł prawie na wysokości samochodu i tak będzie z każdą osoba która wejdzie mi pod samochód.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-20, 23:32   

Moris299 napisał/a:
Sto lat temu, pierwsze samoloty rozbijały się jak pojebion a dzisiaj są najbezpieczniejszym środkiem transportu.


A nie pociągi?
_________________
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-20, 23:43   

Marcin55522 napisał/a:
Dlatego jak kiedyś potrąciłem pijanego pieszego w nocy to kompletnie mi go szkoda nie było chociaż akurat to było na pasach, ale wszedł prawie na wysokości samochodu i tak będzie z każdą osoba która wejdzie mi pod samochód.


Ojciec tak kiedyś lekko lusterkiem dotknął pijanego rowerzyste. Najebany w trzy dupy. Godzina nie wiem, 24? coś jak było w cholerę ciemno. Gościu najebany, bez odblasków. Dosłownie nic. Jeszcze ubrany na czarno. Zatrzymał się, zrzucił go z tego roweru i razem z rowerem wrzucił do rowu. Nie wiem co się z nim późnej stało. Ale lepiej żeby w rowie sobie usnął niż żeby dalej jechał i stwarzał zagrożenie.
Ja jak pijany czy bez oświetlenia wracałem rowerem, to w momencie jak zauważyłem światło, zsiadałem z rowera i schodziłem z drogi.. Wiem że, to że ja widzę kierowce, nie oznacza że on widzi mnie.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-20, 23:54   

Raczej nie.
Dane tylko Polskiej kolei na 2017 rok:

Cytat:
Na polskiej kolei w ubiegłym roku doszło do 1418 zdarzeń, z czego 581 zostało zakwalifikowanych jako wypadki. Zginęło 169 osób, a kolejnych 190 zostało rannych, w tym 94 ciężko.


A w 2017 roku nie rozbił się żaden duży rejsowy samolot pasażerski.

http://rynekinwestycji.pl...tanie-rok-2017/
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-21, 17:56   

No właśnie. To samoloty są najbezpieczniejsze. W przeliczeniu na liczbe przebytych kilometrów.
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-21, 20:23   

Mi się wydaje że najmniej mówi się o wypadkach w który biorą udział tratwy :troll:
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-21, 20:36   

No zabił - i co z tego?
To nie jest powód by zatrzymać automatyzacje, nie bądźmy januszami.

[ Dodano: 2018-03-21, 20:48 ]
Moris299, Z tym wyjebaniem miliona osób z rynku pracy nie przesadzaj - to 2,7% społeczeństwa, a obniżenie kosztów pracy tylu firm itd. spowoduje, że zainwestują pieniadze w co innego, powstanie masa innych miejsc pracy itd.

Ale mniejsza z tym ekonomicznym pieprzeniem - jak to jest z tymi zabezpieczeniami? Szczerze mowiac nie wierzę, że nie da sie ich obejsc, a to ulatwi robote terrorystom - nie każdy terrorysta chce zginac, niektórzy chca zabic tyle i tyle osob i przeżyc, a tutaj wystarczy naladowac ciezarówke ladunkami wybuchowymi i nakierowac ją na ludzi - już przy pierwszej fazie zamachu, przed wybuchem zginie masa osob.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-22, 01:30   

Moris299 napisał/a:
Raczej nie.
Dane tylko Polskiej kolei na 2017 rok:

Cytat:
Na polskiej kolei w ubiegłym roku doszło do 1418 zdarzeń, z czego 581 zostało zakwalifikowanych jako wypadki. Zginęło 169 osób, a kolejnych 190 zostało rannych, w tym 94 ciężko.


A w 2017 roku nie rozbił się żaden duży rejsowy samolot pasażerski.

http://rynekinwestycji.pl...tanie-rok-2017/


No ale wiesz, powinno brać się pod uwagę wszystkie możliwe samoloty, cywilne, wojskowe, czartery i prywatne, a nie tylko samoloty rejsowe, poza tym to, że w 2017 akurat trafił się rok bez większej katastrofy rejsowego samolotu nie znaczy, że samoloty ogólnie są bezpieczniejsze bo jeden rok nie jest miarodajny, powinno się brać pod uwagę większą liczbę lat. Tak samo nie ma sensu podawanie samej liczby zdarzeń bo powinno się wszystkie ofiary śmiertelne porównać do liczby przewożonych pasażerów danym środkiem lokomocji i to by dopiero dało odpowiedź, czy większy odsetek śmiertelności pasażerów jest w samolotach czy pociągach.
Pomijam już to, że część ofiar zdarzeń kolejowych to samobójcy, którzy rzucili się pod pociąg, ich w ogóle nie powinno się brać pod uwagę :PP

A prawda jest pewnie taka, że pociągi i samoloty są porównywalne pod względem bezpieczeństwa: http://www.prokolej.org/p...e-niz-w-pociagu
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-22, 11:27   

Zostało opublikowane nagranie ze zdarzenia :
https://mobile.twitter.com/TempePolice/status/976585098542833664/video/1

[ Dodano: 2018-03-22, 11:33 ]
Cytat:
No ale wiesz, powinno brać się pod uwagę wszystkie możliwe samoloty, cywilne, wojskowe, czartery i prywatne, a nie tylko samoloty rejsowe


Ano wiem, podałem link w którym jest informacja co do ilości ofiar wypadków lotniczych.
A co do tematu: może jako pasażer jest podobny stopień bezpieczeństwa, ale pociągi powodują dużo wypadków z racji tego gdzie jeżdżą - tzn na przejazdach kolejowych itp.
W przypadku samolotów nie ma możliwości "potrącenia" osób postronnych więc w ogólnym rozrachunku to samoloty są bezpieczniejsze :P
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-22, 12:04   

Ale statystyki nie obejmują śmierci na lotniskach i tzw. Podwoziowych gapowiczów.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
Ostatnio zmieniony przez widzu 2018-03-22, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-22, 12:06   

Moris299 napisał/a:
Zostało opublikowane nagranie ze zdarzenia :
https://mobile.twitter.com/TempePolice/status/976585098542833664/video/1


Co z tymi ludźmi nie tak? Nawet najlepsza sztuczna inteligencja nie będzie miała szans z ludzką głupotą...
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-22, 12:23   

widzu napisał/a:
Podwoziowych gapowiczów.

Ja bym chciała na nich niezależną statystykę :D
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-22, 12:26   

widzu napisał/a:
Ale statystyki nie obejmują śmierci na lotniskach i tzw. Podwoziowych gapowiczów.


Statystki nie obejmują też śmierci na dworcach xD A podwoziowi gapowicze to coś co się dzieje bardzo rzadko.

Cytat:
Od 1947 r. co najmniej 96 razy ludzie próbowali podróżować w komorze podwozia samolotu.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-03-22, 12:40   

Cytat:
Od 1947 r. co najmniej 96 razy ludzie próbowali podróżować w komorze podwozia samolotu.

Sorki, przez ten rocznik to mi się skojarzyło z Akcją Wisła, nie wiem czemu :bag:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.091 sekundy. Zapytań do SQL: 32