Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Podjebali polsat z powodu transmisji zawodów w CSGO
Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 12:37   

Mówisz o skali globalnej, a potem opisujesz sytuację, która pasuje głównie do Polski :P Dostęp do Internetu to wciąż coś, co na świecie posiada mniejszość ludzi, natomiast telewizory znajdziesz tam, gdzie nawet trudno by Ci się było ich spodziewać :P Poza tym podtrzymuję wszystko, co napisałam w poprzednim poście, bo nic z niego nie zostało podważone. Mogę jeszcze podrzucić filmik, który fajnie pokazuje jak telewizja reaguje na jej nowego (w kwestii wzajemnej relacji tak - nowego) rywala w postaci Internetu https://youtu.be/tPpBlDaKM_o
_________________
Ostatnio zmieniony przez Love178 2017-02-26, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 12:54   

Ja tu nie podważam niczego, tylko mówię o swoich odczuciach :P

Ale serio z tym TV coś jest... Kurwa nieraz wśród patologii, gdzie zamiast drzwi jest szmata 50' TV musi być :haha: Albo był kiedyś właśnie reportaż o cyganach w TVP chyba... Też wioska z gówna, szmata zamiast drzwi, brak kanalizacji, klitki 4x4m ale TV 50' w każdej XD

[ Dodano: 2017-02-26, 12:55 ]
Sorry, nie TVP a UWAGA! TVN

http://uwaga.tvn.pl/repor...zie,147029.html
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 13:05   

Nie należy zapominać o wiaderkach do srania dziećmi.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 13:42   

Cytat:
Ale serio z tym TV coś jest... Kurwa nieraz wśród patologii, gdzie zamiast drzwi jest szmata 50' TV musi być :haha: Albo był kiedyś właśnie reportaż o cyganach w TVP chyba... Też wioska z gówna, szmata zamiast drzwi, brak kanalizacji, klitki 4x4m ale TV 50' w każdej XD

Bo Internet zaczął dominować od całkiem niedawna, jest to ledwie kilka lat.
Więc oczywiste jest, że telewizory są obecne w przeważającej większości domów.
Tak samo było np. w latach 70. czy 80., szczególnie po wsiach, jak ludzie posiadający własne gospodarstwa mieli swoje jedzenie, więc nie musieli kupować, więc kupowali np. telewizory i inne gadżety, które im potem na strychach zalegały, no wiadomo, byle mieć.
No i jeszcze mentalność pozostała, licha chata, a tu telewizor konkret.
Trzeba zauważyć, że coraz więcej (w większości młodych ludzi) osób rezygnuje z telewizji, gdyż wystarczy im Internet, ale to nie znaczy, że telewizja upadnie. Przynajmniej publiczna telewizja nie ma nic ciekawego do zaoferowania, w przeciwieństwie do niektórych kanałów tematycznych.
Po prostu ludzie telewizory będą posiadać, będą mieć dekoder od Polsatu, czy nc+, tylko że to nie będzie na taką skalę, jak 10-15 lat temu. Liczba maleje.

A skoro mowa o Cyganach, to z nimi jest tak, że żyją sobie w patowarunkach, ale to jest u nich uwarunkowane kulturowo. Będą mieszkać w chatkach z gówna, ale każde w rodzinie będzie miało telewizory z wyższej półki, wypasiony telefon, itd.
Łazienki w swoim domu nie mają, bo jak to tak myć się i srać w tym samym domu, w którym się mieszka XD
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 13:57   

Czyli wycofujesz się ze swojego " mówię globalnie"? :P
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 14:06   

Mówiąc o globalu, chodziło mi o to, że ogólnie na świecie bardziej dominuje Internet, jak już wspominałam. Ale to się zaczęło naprawdę całkiem niedawno, bo to jest kwestia tylko kilku lat.
Potem wspomniałam o Polsce. Do Polski do niedawna wszystko przychodziło później (wiadomo, byliśmy po drugiej stronie żelaznej kurtyny), obecnie jesteśmy bardziej zglobalizowani i to opóźnienie w przychodzeniu nowych trendów jest dużo mniejsze.
Mimo wszystko, odstajemy jeszcze od państw zachodnich.

Post powyżej oparłam na Polsce, choć Cyganie na całym świecie mają podobnie, także tu nie będę rozróżniać.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lilith 2017-02-26, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 14:39   

Lilith_Madness napisał/a:
na świecie dominuje bardziej dominuje Internet


co
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
Ostatnio zmieniony przez Zaknafein 2017-02-26, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 14:41   

Ale kiedy właśnie w świecie nie dominuje Internet - mniejszość ludzkości ma do niego dostęp (dokładnie 3 miliardy osób), więc jak on ma globalnie dominować? :|

[ Dodano: 2017-02-26, 14:44 ]
A tam gdzie Internet jest dostępny, dochodowo, wpływowo i ilościowo również dalej dominuje telewizja. To że "większość młodzieży" korzysta z Internetu to nic nie znaczy, w krajach rozwiniętych młodzież jest mniejszością i nie stanowi ona dobrego źródła dochodu :|
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 16:52   

W końcu ktoś to powiedział.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 17:41   

Kiedyś internet wyprzedzi telewizję we wszystkich krajach i stanie się pierwszym medium. Oczywista oczywistość. Ale to nie znaczy od razu, że telewizja upadnie. Książkom też wróżono upadek, gdy pojawiło się radio i tv, a jakoś trzymają się całkiem nieźle :] Internet przegląda się na telefonach lub kompach/laptopach, które nigdy nie będą tak duże jak telewizory. Komfort oglądania np. meczu na dużym tv jest nieporównywalnie większy niż na kompie. Podobnie jak jakość transmisji. Więc nawet jeśli odejdzie to najstarsze nieskomputeryzowane pokolenie ludzi, a cały świat zostanie opleciony gęstą siecią internetów to mała szansa, żeby telewizja została całkowicie wyparta. Tak jak i radio, prasa i książki.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 18:41   

Cytat:
Książkom też wróżono upadek, gdy pojawiło się radio i tv, a jakoś trzymają się całkiem nieźle :]

Nie upadną.
Prasie przewidywano upadek, radiu też, to czemu telewizja miałaby upaść?
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 18:52   

Tysiącletniej Rzeszy też wróżono upadek.

[ Dodano: 2017-02-26, 18:52 ]
I upadła.

[ Dodano: 2017-02-26, 18:53 ]
#jakbyktośniewiedział #niemazaco
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-26, 19:00   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Mistress9 napisał/a:

Co jak co, dla mnie nigdy oglądanie czegoś na komputerze nie będzie takie samo jak oglądanie w TV.



^


przynajmniej dopóki nie kupisz sobie projektora.

Dobry TV: 2-3k PLN
Dobry projektor: 1k PLN

Do tego projektor większy obraz daje :-)
W internecie jest tyle filmów, transmisji i wgl, że nie potrzeba dzisiaj telewizora.

[ Dodano: 2017-02-26, 19:08 ]
Love178 napisał/a:
dokładnie 3 miliardy osób


masz nieaktualne info

http://www.internetlivest...et-users/#trend

i zobacz w tabelce jak szybko rośnie

[ Dodano: 2017-02-26, 19:10 ]
zbliża się w zawrotnym tempie by przekroczyć 50%
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-05, 14:30   

Moris299 napisał/a:


przynajmniej dopóki nie kupisz sobie projektora.

Dobry TV: 2-3k PLN
Dobry projektor: 1k PLN

Już widzę jak moja babcia zamiast telewizora kupuje projektor XDDDD

I tak dobrze, że ogarnia komputer, ogląda sobie jakieś tam seriale czy stalkuje fanpejdża parafii na fb xD
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-05, 14:34   

Bo wszyscy mają odpowiednią dużą, pustą ścianę żeby móc wyświetlać z projektora. :ok:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-07, 02:47   

widzu napisał/a:
Bo wszyscy mają odpowiednią dużą, pustą ścianę żeby móc wyświetlać z projektora. :ok:


Nie wiem czy słyszałeś o takiej technologii jak zwijalne takie białe płótno (ekran) które po zwinieciu nie zajmuje miejsca niemal nic (tylko na suficie) a po rozwinięciu mamy świetne miejsce do wyświetlania projekcji.



Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2017-03-07, 02:50, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-07, 10:45   

Jakbym miał wieszać sobie białe płótno na ścianie, żeby oglądać filmy z neta, albo grać na konsoli, to już bym wolał jednak sobie sprawić telewizor, bo to przynajmniej ładnie wygląda w pokoju.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-07, 11:21   

Ja wolę jeśli coś jest praktyczne niż ładne.

[ Dodano: 2017-03-07, 11:21 ]
Mam wrażenie, że niektórzy mają telewizor głównie na pokaz :rofl:
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-07, 11:25   

Bo tak jest. Ludzie są estetami. Dlatego mamy na świecie coś takiego jak malarstwo i rzeźbiarstwo.

Równie dobrze można mieć w domu same praktyczne rzeczy o wyglądzie sześcianów. Ale po co?

[ Dodano: 2017-03-07, 11:26 ]
Ładny telewizor w ładnym miejscu jest taką samą ozdobą jak wazonik czy inna popierdółka. Tylko droższym. Ale za to można na nim robić dużo rzeczy, szczególnie od kiedy wspiera Internet.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-03-08, 11:06   

Pomimo mniejszego znaczenia telewizji, ludzie i tak będa mieć telewizory w domu
Bo jednak jak cała rodzina ogląda film, to wygodniej jest na telewizorze. Mało kto w domu ma projektor oraz zwijalny ekran.
Nawet jeśli ludzie nie będa zamawiać pakietów kanałow telewizyjnych bo będą korzystać z filmów z Internetu /coraz więcej telewizorów ma przeglądarkę oraz appki np. Youtube czy Dailymotion./
No i to też jest jeden z dowodów, że Internet zdominował telewizję,
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.154 sekundy. Zapytań do SQL: 34