Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Czen De-fu Chińczyk, który walczył w Powstaniu Wielkopolskim
Autor Wiadomość
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2015-12-29, 23:40   Czen De-fu Chińczyk, który walczył w Powstaniu Wielkopolskim

http://niezwykle.com/joze...c-do-mandzurii/
Kolejny mało znany fakt. Jak można wyczytać, oprócz brania udziału w powstaniu, należał on również do "Sokoła". Niby nic, lecz Sokół to organizacja która jest (lub była) związania z narodowcami. Czyli jednak nie takie "faszysty" z naszych nacjolków, hmmm?
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 02:40   

Ciekawa historia. Szacun dla Chińczyka :)
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-31, 20:44   

Ożeż ty, nie wiedziałam, a Wielkopolanką jestem od urodzenia :P Mistrzowie bawiom i uczom heheh
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-31, 20:51   

Na wojnie też mieliśmy po swojej stronie niedźwiedzia Wojtka :D
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-31, 20:53   

O Wojtku akurat wiedziałam ;) Będę miała czym zagiąć znajomych Poznaniaków heheh :brwi:
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-01, 10:36   

Antybristler, teraz jest pokój i mamy WojtkaVanHelsinga. Chyba jednak w czasie wojny Wojtki były fajniejsze. :p
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-01, 13:24   

:haha:
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-02, 13:22   Re: Czen De-fu Chińczyk, który walczył w Powstaniu Wielkopol

decp napisał/a:

Kolejny mało znany fakt. Jak można wyczytać, oprócz brania udziału w powstaniu, należał on również do "Sokoła". Niby nic, lecz Sokół to organizacja która jest (lub była) związania z narodowcami. Czyli jednak nie takie "faszysty" z naszych nacjolków, hmmm?


Polscy nacjonalisci mieli to do Siebie, ze wage przykladali glownie do kultury niz pochodzenia.

Natomiast fakt faktem, to Narodowa Demokracja to byla elita intelektualna Polski, popierała ja szlachta, ekonomisci, lekarze, profesorzy, artysci itd. tymczasem takie NSDAP w NIemczech bylo popierane glownie przez chlopow, rolników i przestepców, o tyle o ile zarząd NSDAP skladal sie z ludzi inteligentnych jak Hitler, Himmler, Goebels o tyle elektorat to byla banda debili. Ich odpowiednikiem w Polsce byli pilsudczycy.

Zreszta, taki Dmowski, Rybarski, Taylor, Heydel itd. byli bardziej liberalni niz jakikolwiek lewak który nazywa sie liberalem dzisiaj...
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-02, 14:09   

Chen Da Faq - pewnie go tak nazwali bo to powiedział kiedy zdziwiony się skapnął że się znalazł w Polsce.

Ale histria bardzo interesująca! :piwo:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2016-01-06, 16:17   

Wiesz, Wojtek, u nas to czy Piłsudczycy czy Endecy, to rasistami na pewno nie byli.
Endecy byli liberalni bo takie idee reprezentowali. Dziś liberalizm ma inne znaczenie, niż to co kiedyś. A szkoda.

JankielKindybalista85 napisał/a:
Chen Da Faq - pewnie go tak nazwali bo to powiedział kiedy zdziwiony się skapnął że się znalazł w Polsce.

Ale histria bardzo interesująca! :piwo:

A jeszcze nuż się okaże, że tak było! XD

Ciekawe, ilu jeszcze w naszej historii gości z zagranicy walczyło dla naszej ojczyzny?
Nie raz słyszałem, że nasza historia to same skurwysyństwo z rasizmem. Co jest bzdurą i zasługuje na plaskacza, za szkalowanie kraju.

[ Dodano: 2016-01-06, 16:18 ]
manciara9 napisał/a:
O Wojtku akurat wiedziałam ;) Będę miała czym zagiąć znajomych Poznaniaków heheh :brwi:

Jeszcze była Baśka Murmańska, która to zasalutowała samemu Marszałkowi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.054 sekundy. Zapytań do SQL: 21