Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Dzwięk w komputerze
Autor Wiadomość
saRenia 
Sarna w lesie internetów


Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 550

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-20, 19:04   Dzwięk w komputerze

Coś mi się stało z kompem i nie działa mi w ogóle dźwięk. Macie jakieś sugestie jak to naprawić. Restart systemu nic nie pomógł.
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-20, 19:06   

Karta dźwiękowa zintegrowana czy kupiłaś osobną?
 
 
saRenia 
Sarna w lesie internetów


Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 550

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-20, 19:09   

Była od nowości
_________________
 
 
kanjerb 
Szeroka Szyja


Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 149
Skąd: Warszawa

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-20, 19:35   

Ja myślę, że najlepiej napisać w tej sprawie na forum informatycznym, gdzie z pewnością ktoś miał podobny problem
_________________
Popełniliście wielki błąd. Chcieliście wydymać Freda, a teraz Fred wydyma was!
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-20, 19:37   

1

Pierwszą czynnością jaką powinniśmy zrobić jest sprawdzenie zasilania głośników. Sprawdź czy głośniki nie odłączyły się od prądu. Często wpadamy w panikę i zapominamy o takich rzeczach. Przy okazji sprawdź czy głośniki nie są podłączone do złego gniazda np. mikrofonu.

2

Jeżeli diody się świecą i głośniki wydają się być włączone, sprawdź czy głośność nie jest wyciszona. W tym celu znajdź ikonę głośności na pasku zadań, kliknij na nią. Wyświetli nam się okno właściwości, jeżeli przycisk wyciszenia jest włączony - wyłączamy go. Jeżeli to nie pomoże...

3

...Zrestartuj komputer.

4

Jeżeli po włączeniu komputera nadal mamy problem z brakiem dźwięku, włączamy panel sterowania, wchodzimy w zakładkę sprzęt i dźwięk i klikamy menadżer urządzeń (ten krok różni się w zależności od wersji windows, ale generalnie chodzi o to by dostać się do menadżera urządzeń/menadżera sprzętu). Wchodzimy w kontroler dźwięku, video i gier.

5

Sprawdź czy na liście znajduje się karta dźwiękowa. Jeżeli jej tam niema musimy ją zainstalować ;)

6

Jeżeli przy karcie dźwiękowej jest żółty znak zapytania lub żółty wykrzyknik, wchodzimy we właściwości karty i włączamy rozwiązywanie problemów. Postępujemy według instrukcji.
Jeżeli przy karcie dźwiękowej jest czerwony znaczek np. X klikamy prawym klawiszem i wybieramy z listy "włącz" lub szukamy przycisku włącz na pasku powyżej.

7

Wejdź na stronę producenta karty i sprawdź najnowsze sterowniki.

Skopiowane skądśtam.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 16