Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzowie w świecie Forgotten Realms
Autor Wiadomość
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-03, 17:58   Mistrzowie w świecie Forgotten Realms

Idąc w ślady Davosa, Widzu i Morisa ;)
Enjoy.
Kod:
http://speedy.sh/Dyqqu/historyja.pdf


lub

http://turbobit.pl/l297bj59kdlf.html
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-03, 21:15   

"50 twarzy Veona" Hahahaha :-D :1m:

Dzięki, że byłem rozbójnikiem ;)
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Zabek05 
Loża Szyderców


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2727

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-03, 21:22   

po tym, jak *SPOILER ALERT* ...........................................Jankiel umarł.................., dalej już nie czytałem : D
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-03, 21:24   

Ja czytam dopóki nikt nie zabije Shar.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-03, 21:35   

Długie. Ale za to pełna kultura i w PDF wrzucone. Przeczytam chętnie
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-03, 23:09   

Przeczytałem i.. no kurde, co tu dużo mówić, jestem pod wrażeniem. Twoje opowiadanie jest genialne, poza kilk(unast)oma błędami językowymi :P Jedyną wadą jest to, że tak nagle się skończyło, ale to nie zmienia faktu, że czytało się bardzo przyjemnie.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-03, 23:30   

"Love o pulchnych policzkach", "50 twarzy Veona", "Wrota Bartłomieja" i "Knieja Rudej Maupy"... heh.

Normalnie istna nawałnica mieczy. Bardzo to pomysłowe. Jest koncepcja, jest twórcze przekształcenie na potrzeby własnej historii całego zastanego już uniwersum. Jest plan akcji, który jest realizowany konsekwentnie i - co mi się szczególnie podobało - z przeskokami w miejscu, czasie a nawet między bohaterami. Za to duży plus i brawa. A sama akcja jest wartka. Chociaż mimo wszystko opisy walk, które w takiej koncepcji są solą historii, są dosyć powtarzalne.

Ale językowo... niestety zęby mi zgrzytały zdecydowanie zbyt często. Nawet biorąc pod uwagę, że na pewno pisałeś to relatywnie na szybko i nie było twoim celem dopieszczać każdej linijki tekstu. I na to zrzucam zdecydowaną większość licznych drobnych błędów językowych, składniowych i stylistycznych. Na pewno zdecydowanej większości tego roju niezręczności byłbyś w stanie uniknąć gdybyś to pisał miesiąc nie... miesiąc minus bardzo duże X czasu.

Potencjał jest, treść jest, forma mogłaby być znacznie doskonalsza. Ale na pewno nie jest źle.

Aha! Kim kur.wa są Czesiek i ten jego mentor???? Mam totalne zaćmienie i nijak nie skojarzyłem... a to pewnie oczywiste. Masakra jakaś.

I nie mam pretensji, że mnie zaje.bałeś już na 16tej stronie. Ale... w taki sposób? Najbardziej frajersko ze wszystkich! I nawet numeru nie wziąłem! W mojej wersji ta cała driada nawet jeśli by mnie ukatrupiła tak głupio to miałaby tę cała truciznę ukrytą w innych, ciekawszych nawet od ust, miejscach ciała. :-D

Ogólnie :piwo: dla Ciebie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-03, 23:33   

yay, cieszę się, że nie było aż takiej tragedii. a, że językowo bardzo słabo to ja wiem, bo z polskiego języka korzystam dużo mniej niż ze swojego drugiego, chyba tylko w domu - rodzinka gg i forum, reszta zycia englishowa :P

a czesio to gosc ze starego forum, ktoremu bad dal jakies wskazowki co do mistrzow.
a i chyba nie pisałem jakoś specjalnie na szybko. zajelo mi to około tygodnia
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-03, 23:41   

O właśnie! Tak właśnie myślałem. To opowiadanie w pewien sposób pokazało, że właściwie w praktyce to polski staje się Twoim drugim językiem, po angielskim. Było sporo takich zdań, że, hmmm, jakby to powiedzieć, nigdy nie spotkałem się z takim "stylem koślawości." :-D Pewne zwroty, zdania nie były kiepskie, czy nieudolne, tylko po prostu dziwne. Jakby były prostym tłumaczeniem z innego języka. Jakbyś pisał coś po polsku, jednocześnie myśląc dokładnie to samo, słowo w słowo, ale po angielsku.

Biorąc na to poprawkę to językowo było naprawdę nieźle. Zostałyby głównie rzeczy wynikające z pośpiechu i nie poddaniu tekstu dokładnej drugiej, trzeciej korekcie.

Ani nie biorąc na to poprawki nie było - jak to napisałeś - bardzo słabo. Bez przesady. Jakby było bardzo słabo to nie doczytałbym nawet do tej nieszczęsnej szesnastej strony.

Jesteś Pan u mnie na plusie! Zdrówko.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 00:01   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Pewne zwroty, zdania nie były kiepskie, czy nieudolne, tylko po prostu dziwne. Jakby były prostym tłumaczeniem z innego języka. Jakbyś pisał coś po polsku, jednocześnie myśląc dokładnie to samo, słowo w słowo, ale po angielsku.



no na wiem. bo tak jak kiedys myslalem cos po polsku zeby to na angielski przetlumaczyc i powiedziec to teraz czesto robie tak w druga strone ;P
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 00:05   

Też przeczytałem. Ciekawe opowiadanie ;)

Szkoda, że nie miałem jakiejś większej roli, ale przynajmniej nie zginąłem :D

I cholerka zbliżam się do 1000 postów i samemu mi trafi coś napisać...
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-05, 23:23   

grzejnik007 napisał/a:
Przeczytam w przyszłym tygodniu, bo teraz nie mam czasu.

Miałeś dzisiaj cały dzień, ale spędziłeś go w banach <joke> :P
_________________
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-06, 01:54   

myślałam, że szybciej umrę :-D ale historyja jest fajna, fajny świat, podobało mi się nawet nawet 8)
Ciekawe jak Janek i Davos czują się jako trupy, bo ja całkiem żywo się trzymam jeszcze.
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.069 sekundy. Zapytań do SQL: 24