Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Mógłby ktoś ocenić wypracowanie?
Autor Wiadomość
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 12:05   Mógłby ktoś ocenić wypracowanie?

Hejo Haj. Taka mała sprawa. Mógłby ktoś ocenić moje wypracowanie, bo dawno czegoś takiego nie pisałem i nie w takiej ograniczonej formie, bo miałem wziąć tylko pod uwagę Nowy Testament.

Na podstawie poznanych wcześniej przypowieści biblijnych z Nowego Testamentu postaram się odpowiedzieć na pytanie: „Jaki obraz miłości kreuje Biblia”.
Miłość, ale co to takiego? To dobroć? Radość? Szczęście? Niektórzy uważają, że miłość to sens życia człowieka, bez względu na to kim on jest i w jakim jest wieku. Każdy z nas ma potrzebę bycia kochanym. Bez tego stalibyśmy się ludźmi samotnymi, zdesperowanymi i smutnymi. Ale jak miłość wygląda w Nowym Testamencie?
Zapewne każdy z nas zna „Przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie”. Pewnego dnia na drodze leżał człowiek pobity przez zbójów. Obok rannego przechodziło dwóch kapłanów, którzy nawet nie poświęcili na niego wzroku. Po nich szedł człowiek - Samarytanin, którego stereotypowo uważano za oszusta i zdrajcę. Przejął się on losem nieszczęśnika. Pomógł mu.
Ten Samarytanin ukazał miłość do życia, a także poszanowanie człowieka. Ta przypowieść w pewien sposób przekazuje nam, abyśmy nie byli znieczuleni wobec bliźniego, kochali go i byli wobec niego dobrzy.
Natomiast w „Przypowieści o synu marnotrawnym”, z której treści wynika, iż syn, wydawszy cały swój majątek, wraca pokornie do ojca, który z uciechą przyjmuje go z powrotem do domu. Bóg jest tu pokazany jako miłosierny ojciec, który przebacza bez względu na to, jaki grzech popełnimy – oczekuje w zamian skruchy.
W „Przypowieści o zagubionej owieczce”, która mówi o jednej zgubionej owcy spośród stu. Bóg stara się przekazać nam, iż ta jedna osoba, która zeszła ze ścieżki dobra, także zasługuje na miłość. Powinniśmy dbać o takich ludzi, aby znów stali się dobrymi. Miłość w tej przypowieści ukazuje się w sposób odratowania bliźniego i przywróceniu go na dobry tor życia.
Reasumując miłość w Nowym Testamencie to bardzo ważny element życia. Bez niego byśmy byli emocjonalną pustką bez uczuć, która żyje tylko po to, aby żyć, przeżyć i nie dać się zabić. Jest to nieodzowny element człowieczeństwa. Dzięki miłości zyskujemy poczucie własnej wartości, która jest bardzo ważna. W ten sposób zaczynamy szanować siebie i innych. Ulepszamy świat, który dzięki naszej miłości zaczyna przypominać piękne miejsce. Niektórzy ludzie uważają, że miłość nie istnieje. Są w błędzie. Miłość istnieje. Widzimy ją na każdym kroku codziennego życia. Syn kochający swoją matkę. Siostra kochająca swojego brata. Mąż i żona trwający w swoim uczuciu przez bardzo długi okres życia. To właśnie prawdziwa miłość. Istnieje także miłość nieprawdziwa, sztuczna. Osoby żyjące w takim związku wykorzystują się wzajemnie. Prawdziwa miłość nie zna granic. Mamy na to wiele dowodów. Ale czy uratowanie osoby z jakiejś trudnej sytuacji możemy nazwać miłością? Tak. Możemy. Czemu? Ponieważ jest to miłość do bliźniego. Dobroć, która objawia się tym, iż nie chcemy, aby ktoś cierpiał na naszych oczach. Miłość to poniekąd zobowiązanie wobec drugiego człowieka. Trwanie przy nim. Pomaganie mu w trudnych chwilach. Wyciąganie go z kłopotów. Miłość z Nowego Testamentu to miłość, która przebacza wszystko, jest otwarta na zło i stara przywrócić się to zło na właściwy tor sensu życia. Uważam, iż w dużej mierze wyjaśniłem czym tak naprawdę jest miłość. Podsumowując wszystko do tej pory: Kochajmy się, w ten sposób możemy przekazać ciepło i uczucie bliźniemu, który potrzebuje miłości i o tym nie wie.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 12:07   

A my mieliśmy o relacjach Boga z człowiekiem >.< Wypracowania o tym to jest jeden wielki zbiór mądrych zdań z którymi autor się nie zgadza lub go to nie obchodzi >.< Jak dla mnie te wypracowanie jest ok. Lepsze od moich xD
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 12:15   

Wstęp jest trochę za krótki, rozwinięcie o wiele za krótkie i podsumowanie za długie w stosunku do całej reszty. Ogólnie jakieś krótkie ono jest. Spróbuj wydłużyć wstęp i dodać parę innych przykładów miłości.

[ Dodano: 2014-10-18, 13:15 ]
I zaznacz akapity.
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 12:53   

1. Miało być minimum 500 słów - jest.
2. Jak mam kurde rozwinąć krótkie przypowieści biblijne?
3. Akapity są tylko tu nie wkleja.
4. Coś musiałem rozwinąć, aby było 500 słów.

Ale postaram się to jakoś ulepszyć. Dzięki :-D
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-18, 13:11   Re: Mógłby ktoś ocenić wypracowanie?

Miłość, [bez ale] co to takiego? To dobroć? Radość? Szczęście? Niektórzy uważają, że miłość to sens życia człowieka, bez względu na to kim on jest i w jakim jest wieku. Każdy z nas ma potrzebę bycia kochanym. Bez tego stalibyśmy się ludźmi samotnymi, zdesperowanymi i smutnymi. Ale jak miłość wygląda w Nowym Testamencie?
Zapewne każdy z nas zna „Przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie”. [Pewnego dnia - to też skreśl] Na drodze leżał człowiek pobity przez zbójów. Obok rannego przechodziło dwóch kapłanów, którzy nawet nie poświęcili [nie poświęcili?;o] na niego wzroku. [Po nich - lepiej "za nimi"] szedł człowiek - Samarytanin, którego stereotypowo uważano za oszusta i zdrajcę. Przejął się on losem nieszczęśnika. Pomógł mu. [z tego co wiem to takie krótkie zdania nie są mile widziane w wypracowaniach, może zmień to na "...nieszczęśnika i pomógł mu."]
Ten Samarytanin pokazał swoją miłość do życia, a także poszanowanie człowieka. Ta przypowieść w pewien sposób przekazuje nam, abyśmy nie byli znieczuleni wobec bliźniego, kochali go i byli wobec niego dobrzy.
Natomiast w „Przypowieści o synu marnotrawnym”, z której treści wynika, iż syn, wydawszy cały swój majątek, wraca pokornie do ojca, który z uciechą przyjmuje go z powrotem do domu, [to zdanie wygląda na niedokończone, trochę pozmieniałam] Bóg jest ukazany jako miłosierny ojciec, który przebacza bez względu na to, jaki grzech popełnimy – w zamian oczekuje jedynie skruchy. [teraz wychodzi tylko jedno zdanie na cały akapit :\]
W „Przypowieści o zagubionej owieczce”, która mówi o jednej zgubionej owcy spośród stu, [znowu zamieniłam kropkę na przecinek bo to zdanie nie miało sensu] Bóg stara się przekazać nam, iż ta jedna osoba, która zeszła ze ścieżki dobra, także zasługuje na miłość. Powinniśmy dbać o takich ludzi, aby znów stali się dobrymi. Miłość w tej przypowieści pokazuje sposób odratowania bliźniego i przywrócenia go na dobry tor życia.
Reasumując, miłość w Nowym Testamencie to bardzo ważny element życia. Bez niego byśmy byli emocjonalną pustką bez uczuć, która żyje tylko po to, aby żyć, przeżyć i nie dać się zabić. Jest to nieodzowny element człowieczeństwa. Dzięki miłości zyskujemy poczucie własnej wartości, która jest bardzo ważna. W ten sposób zaczynamy szanować siebie i innych. Ulepszamy świat, który dzięki naszej miłości zaczyna przypominać piękne miejsce. Niektórzy ludzie uważają, że miłość nie istnieje. Są w błędzie. Miłość istnieje. Widzimy ją na każdym kroku codziennego życia. Syn kochający swoją matkę. Siostra kochająca swojego brata. Mąż i żona trwający w swoim uczuciu przez bardzo długi okres życia. To właśnie prawdziwa miłość. Istnieje także miłość nieprawdziwa, sztuczna. Osoby żyjące w takim związku wykorzystują się wzajemnie. Prawdziwa miłość nie zna granic. Mamy na to wiele dowodów. Ale czy uratowanie osoby z jakiejś trudnej sytuacji możemy nazwać miłością? Tak. Możemy. Czemu? Ponieważ jest to miłość do bliźniego. Dobroć, która objawia się tym, iż nie chcemy, aby ktoś cierpiał na naszych oczach. Miłość to poniekąd zobowiązanie wobec drugiego człowieka. Trwanie przy nim. Pomaganie mu w trudnych chwilach. Wyciąganie go z kłopotów. Miłość z Nowego Testamentu to miłość, która przebacza wszystko, jest otwarta na zło i stara przywrócić się to zło na właściwy tor sensu życia. Uważam, iż w dużej mierze wyjaśniłem czym tak naprawdę jest miłość. Podsumowując wszystko do tej pory: Kochajmy się, w ten sposób możemy przekazać ciepło i uczucie bliźniemu, który potrzebuje miłości i o tym nie wie.

coś tam pozmieniałam, może trochę pomogłam :D (nie wszystkie zmiany są na zielono!)
Ostatnio zmieniony przez Barbra 2014-10-18, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 13:12   

Rozbuduj srodek i skroc koniec : D
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-18, 13:15   

no i właśnie dodaj jeszcze chociaż po jednym zdaniu do każdego akapitu (poza tym ostatnim)
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 13:16   

monjiczq napisał/a:
Rozbuduj srodek i skroc koniec : D


Innymi słowy grubszy ale krótszy Adijosie. Dziewczyny nie lubią "ołówków".
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 13:27   

To co napisałaś to poprawiłem, oprócz tego środek rozbudowałem. Końcówkę tylko trochę skróciłem, bo by mi brakowało do wyznaczonej liczby słów.
Barbuszka < 3 < 3 < 3
Moni < 3

Jankiel, Twoja porady zawsze nieocenione. Dzięki :piwo:
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 13:27   

imo wystarczy, że powiększysz czcionkę i w między losowe słowa wplatasz ''the'' ''a'' i ''an'' .
ja tak robię i jest dobrze.
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 13:59   

Tylko ja to na kartkę przepisuję :-D

Dobra dzięki wielkie wszystkim. Można temat zamknąć.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 16:55   

Bym się śmiała gdyby Twoja babka czy facet od polaka czytał forum mistrzów i Ci wstawił pałe za wzięcie wypracowania z neta xD
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 17:45   

Adijos, może zaprosisz nauczyciela na forum? Powiedz mu, że mamy nawet Słownika!
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 18:39   

To na religię, proszę powiedz, że to na religię a nie na polski.

[ Dodano: 2014-10-18, 19:41 ]
Adijos napisał/a:
bo miałem wziąć tylko pod uwagę Nowy Testament.

Ze starym byłoby lepiej strollować ale nowy też się nada :brwi:
Zacytuj Dżizusa ""Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem."" i powiedz, że to miłość do rodziny wedłg nowego testamentu :brwi:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 19:07   

Na polski :/


Może moja nauczycielka trafi na forum po wpisaniu pierwszych zdań w internety.
Jeśli tak to serdecznie pozdrawiam.
Z poważaniem. Pani uczeń.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 19:13   

icywind napisał/a:

Na polski :/

Przekaż swojej polonistce, że jest córą kor... watykanu. Nie dość, że religie opłacają to jeszcze na polskim jakieś zdewociałe kretynki urządzają sobie religię, ciekawe co by powiedziała jakby jej kazano takie wypracowania o koranie (czy innej świętej książce) kazali pisać. Pewnie by pierdoliła o prześladowaniu katoli za samo wspomienie, że koran istnieje.
Adijos napisał/a:

Jeśli tak to serdecznie pozdrawiam.
Z poważaniem. Pani uczeń.

No już nie podlizuj się tej ^%$@##@
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 19:31   

Chrześcijaństwo miało największy wpływ na kulturę Śródziemnomorską. Serio, przestań prowokować...
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 19:32   

Cytat:
icywind napisał/a:

Kurwa genialne to cytowanie selektywne >:<
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 19:49   

Jakby nie patrzeć to Bestseller wszechczasów. Wypada znać i coś wiedzieć. Nawet jeśli nie lubisz.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-18, 19:51   

Mackers napisał/a:
Chrześcijaństwo miało największy wpływ na kulturę Śródziemnomorską. Serio, przestań prowokować...

Mocne słowa, nawet jeśli to prawda to jak z tego wynika, że mamy nim zasrywać ludzi teraz? Ja dziękuję za taką "kulturę".

[ Dodano: 2014-10-18, 20:52 ]
RudaMaupa napisał/a:
Jakby nie patrzeć to Bestseller wszechczasów. Wypada znać i coś wiedzieć. Nawet jeśli nie lubisz.

Tak, zgadzam się. I gdyby wypracowanie było na temat tego z czego składa się biblia, co tam dokładnie jest, na temat czego są te przypowieści to ok, ale nie o miłości wynikającej z biblii, no błagam, ie wmawiajcie mi, że to podejście do biblii jak do literatury.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.095 sekundy. Zapytań do SQL: 31