Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Eliminacje do Euro 2016 we Francji
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-24, 23:35   

O meczu Francji z Algierią i tych wydarzeniach nie słyszałem, ale jakoś mnie nie dziwią :) Francja już jest stracona niestety. Kiedyś mieli Napoleona, dzisiaj mają czarnych i arabskich imigrantów, którzy ich za chwilę wynarodowią. Ale to temat na inną dyskusję.

JankielKindybalista85 napisał/a:
Szkoda, że nikt nigdy nie spróbował rozegrać jakiegoś turnieju z 24 drużynami w ten sposób: 4 grupy po 6 zespołów, z każdej grupy wychodza po 2 drużyny, ćwierćfinały, półfinały i finał. Ilośc meczy by wzrosła, byłoby tez ich ciut więcej o nic, ale jednak walka byłaby ciekawa. Ktoś kto przerżnął dwa mecze wciąz miały szanse na awans. A tak... mundiale 86, 90, 94 pokazały, że słabo to wszystko działa.


Taka opcja mogłaby być ciekawa, ale i tak będzie 1/8 bo z tego będą mieć większą kasę. Kto wie, czy nie dożyjemy czasów, gdzie w ogóle nie będzie eliminacji tylko od razu zrobią główny turniej, a w fazie pucharowej będą grały w 1/16 32 drużyny :P
_________________
 
 
K - k 
Überszlachta


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1901

Medale: Brak

Wysłany: 2014-06-15, 19:00   

:diabelek2:
Ostatnio zmieniony przez K - k 2016-06-09, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-16, 00:11   

Jestem większym optymistą co do miejsca Polski w tabeli po eliminacjach do Euro 2016. Myślę, że po heroicznym i zaciętym boju z Gibraltarem zdołamy ich jednak wyprzedzić.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-18, 08:54   

Nom, Gibraltar musimy rozje.bać za generała Sikorskiego! :-D
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
kima123 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 134
Skąd: Polska

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-17, 10:45   

Myślę że uda się zająć 2 miejsce i powalczyć w barażach, Szkocja gra jak patałachy, Irlandia tym bardziej a o Gruzji i Gibraltarze chyba nie muszę mówić.
Myśl optymistyczna i stosunkowo realna.
_________________
Tutaj powinien znajdować się mądry cytat, niestety ale go nie ma.
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-17, 12:14   

kima123 napisał/a:
Szkocja gra jak patałachy, Irlandia tym bardziej

Still better than Poland.

kima123 napisał/a:
Gibraltarze chyba nie muszę mówić.

Czemu niby nie?
Gibraltar to potęga. Oni już zdołali osiągnąć 3 sukcesy:
19 listopada 2013______Gibraltar ___0:0___Słowacja
26 maja 2014_________Estonia_____1:1___Gibraltar
4 czerwca 2014_______Gibraltar ____1:0___Malta

kima123 napisał/a:
Myśl optymistyczna i stosunkowo realna.

Że niby jaka?


Co przewiduje? Polacy rozje*ią eliminacje jak zwykle i jak zwykle się nie dostaną na mistrzostwa.

A i obstawie sobie tutaj zwycięzców poszczególnych grup.
Grupa A - Holandia
Grupa B - Belgia
Grupa C - Hiszpania (już się wahałem czy nie postawić na Ukrainę. Hiszpanie spartolili Mundial, ale trafili na w miarę słabą grupę, więc radę powinni sobie i tak dać).
Grupa D - Niemcy
Grupa E - Anglia
Grupa F- Grecja (choć tu walka powinna być najbardziej wyrównana)
Grupa G - Szwecja
Grupa H - Włochy
Grupa I - Portugalia
_________________
 
 
kima123 


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 134
Skąd: Polska

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-17, 13:15   

Z takim nastawieniem i nierealnymi argumentami, odradzam włączania się do dyskusji ze mną.
Pozdrawiam
_________________
Tutaj powinien znajdować się mądry cytat, niestety ale go nie ma.
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-17, 13:57   

kima123 napisał/a:
Z takim nastawieniem i nierealnymi argumentami, odradzam włączania się do dyskusji ze mną.
Pozdrawiam

Jakimi argumentami? Ja jeszcze nie zacząłem rzucać żadnymi argumentami. :|

Ale nawet zakładając to drugie miejsce w grupie, to i tak dostaną baty w barażach.
Bo realnie patrząc na najbardziej prawdopodobnych kandydatów na drugie miejsca w pozostałych grupach:
Grupa A - Czechy/Turcja
Grupa B - Bośnia i Hercegowina
Grupa C - Ukraina
Grupa E - Szwajcaria
Grupa F - Rumunia/Grecja
Grupa G - Rosja/Szwecja
Grupa H - Chorwacja
Grupa I - Dania/Serbia
Każdy z tych zespołów jest przynajmniej o poziom lepszy niż Polska. (i dopiero tu stawiam swój pierwszy argument za nie awansem Polski na ME !)
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-17, 19:36   

kima123 napisał/a:
Myślę że uda się zająć 2 miejsce i powalczyć w barażach, Szkocja gra jak patałachy, Irlandia tym bardziej a o Gruzji i Gibraltarze chyba nie muszę mówić.
Myśl optymistyczna i stosunkowo realna.


Gratuluję optymizmu. Ja jestem nieco bardziej sceptyczny ;) Ale po kolei:
Niemcy - wiadomo, oba mecze w plecy.
Irlandia - nie jest to może piłkarska potęga, ale i tak na tą chwilę są co najmniej o klasę lepsi od nas. W Dublinie mecz w plecy, u nas przy dużym szczęsciu wygrana Polaków, ale bardziej prawdopodobny remis.
Szkocja - nie grają finezyjnej piłki, za to w przeciwieństwie do naszych, chce im się biegać. W Glasgow czy tam Edynburgu wywalczymy najwyżej remis, aczkolwiek bardziej prawdopodobna porażka biało - czerwonych. U nas - zobaczymy, ale o zwycięstwo będzie ciężko.
Gruzja - na papierze drużyna słabsza od naszej, w praktyce niewygodny rywal. Zwłaszcza mecz w Tbilisi będzie trudny i mogę się założyć, że stracimy tam punkty. U nas mecz może zakończyć się minimalnym zwycięstwem Polski, aczkolwiek niespodzianki też bym nie wykluczał :P
Gibraltar - niby outsider, ale w nielicznych swoich meczach już byli w stanie urywać punkty silniejszym. A teraz zagrają po raz pierwszy w historii mecze o punkty więc będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. To nie jest dostarczyciel punktów w rodzaju San Marino i prawdopodobnie będą w stanie odebrać u siebie komuś punkty. Mam dziwne przeczucie, że Polakom :D Może jeszcze Gruzji.

Podsumowując - gdybyśmy mieli taką grupę eliminacyjną jeszcze kilka lat temu, pisałbym że mamy spore szanse na 2 miejsce w grupie. Ale teraz, bogatszy o doświadczenie i przykry widok dostawania przez naszych "orłów" batów od każdego, kto się nawinie - jestem sceptyczny co do naszego awansu na Euro 2016. W teorii mamy dosyć mocny skład (z trójką z Bundesligi na czele) - w praktyce nie mamy żadnej sensownej taktyki, bo "polska myśl szkoleniowa" w osobie Nawałki i stojącego za nim betonu z PZPN sprawdzała się 30 lat temu. Nie mamy też tego, co mają wszystkie inne drużyny w tej grupie - ambicji. I dlatego będziemy częściej przegrywać niż wygrywać. A eliminacje skończą się tak jak ostatnio - wielkim rozczarowaniem i zmianą trenera. Na kolejnego średniaka z polskiej ligi :D
_________________
 
 
K - k 
Überszlachta


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1901

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-17, 19:51   

:haha:
Ostatnio zmieniony przez K - k 2016-06-09, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-17, 20:04   

Cytat:
-2008 - udział w EURO 2008 - wyjątek od reguły;


Ha, czyli już się nie zgadza :P Bo teraz pewnie też będzie wyjątek od reguły ;)
_________________
 
 
K - k 
Überszlachta


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1901

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-17, 20:07   

:patyk:
Ostatnio zmieniony przez K - k 2016-06-09, 20:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-11, 13:45   

Od czwartku trwa kolejna runda meczów w ramach eliminacji i już było kilka ciekawych wyników.
W czwartek największa niespodzianka - wygrana Słowacji z Hiszpanią 2:1. Wczoraj niemiłosiernie męczyła się Holandia, ale ostatecznie udało im się wygrać z Kazachstanem 3:1. Na uwagę zasługuje też Islandia, który wygrała na wyjeździe z Łotwą aż 3:0. W poprzednim meczu Islandia wygrała u siebie z Turcją 3:0. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach zrobili ogromne postępy. Kiedyś byli outsiderami, teraz będą mieć duże szanse na historyczny awans do turnieju. Oby im się udało :)

No, a dziś nasze biało - czerwone "orły" będą próbowali nie przegrać zbyt wysoko z Niemcami :P Helmuty mają problemy kadrowe - po mistrzostwach karierę w reprezentacji skończyli Lahm, Mertesacker i Klose. A z powodu kontuzji nie zagrają m.in. Schweinsteiger, Oezil, Khedira, Reus i Gomez. U nas z powodu kontuzji nie może grać jedynie Błaszczykowski (co jest dla nas o wiele większą stratą niż dla Niemców brak 1 czy 2 piłkarzy), do tego gramy u siebie, na Narodowym i prawda jest taka, że nie można sobie wyobrazić lepszej okazji, by wreszcie wygrać z Niemcami. I kto wie, może kadra Engela czy Janasa by nawet tego dokonała. Niestety, w piłkarzy Nawałki nie wierzę. Sam Lewy to trochę za mało. Zakładam więc, że skończy się jak zwykle :/ Typuję dziś 2:0 dla Niemców. Może w porywach 2:1, jeśli jakimś cudem uda nam się strzelić.
_________________
 
 
K - k 
Überszlachta


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1901

Medale: Brak

Wysłany: 2014-10-11, 22:10   

:grimer:
Ostatnio zmieniony przez K - k 2016-06-09, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zabek05 
Loża Szyderców


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2727

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-11, 22:27   

XD
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-11, 22:32   

Powiem tak: dawno już się tak nie cieszyłem z pomyłki :D Wynik jest cudowny, bo nawet orłom Górskiego nie udało się wygrać z Niemcami. Dzisiejszy dzień przejdzie do historii i za to brawa dla naszych piłkarzy :) Ale powiedzmy sobie szczerze: mamy jeszcze bardzo dużo do poprawy. Niemcy grali w naprawdę mocno zmienionym składzie w porównaniu do Mistrzostw Świata w Brazylii, a mimo tego w 1 połowie tak nas przycisnęli, że nie mieliśmy żadnej sytuacji strzeleckiej. W 2 sytuacji wyprowadziliśmy 2 kontry i obydwie udało się wykorzystać, ale mieliśmy też bardzo dużo szczęścia, że Niemcy nic nie strzelili. No i Szczęsny zagrał fenomenalnie. Oczywiście chwała naszym, że przetrwali oblężenie bramki i wyprowadzili dwa zabójcze ciosy, ale w kolejnych meczach musimy zagrać lepiej, bo limit szczęścia wykorzystaliśmy już chyba na cały rok ;)
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-11, 22:50   

Podtrzymujemy dobrą passę, jeśli chodzi o starcia z Niemcami w grach zespołowych! Polska pokonała Niemców już w koszykówce, ręcznej i siatce. A dzisiaj udało się kopaczom! Jestem w szoku! Mimo że gra nie była jakaś super, to najważniejsze, że po raz pierwszy w historii Polacy pokonali Niemców! A Szczęsny najbardziej zasługuje dzisiaj na pochwałę, kapitalny mecz. Śmiało mogę powiedzieć, że był to najlepszy zawodnik tego meczu.
Tusk wyjechał z kraju i od razu sobie lepiej w sporcie radzimy, nawet w kopanej :P
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-11, 23:02   

szyszek27 napisał/a:

Tusk wyjechał z kraju i od razu sobie lepiej w sporcie radzimy, nawet w kopanej :P


Coś w tym jest - na mistrzostwach świata w siatce też przegryliśmy tylko jeden mecz - z USA. I był to jedyny mecz, w którym Tusk siedział na widowni :D

Zgadzam się, że Szczęsny był dziś najlepszy. Odwalił kawał dobrej roboty. No, a już we wtorek mecz ze Szkocją - też w Warszawie. My jesteśmy teraz na fali i dobrze by było przełożyć to na kolejne zwycięstwo. Może uda się pójść za ciosem.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-12, 09:40   

To i ja się tradycyjnie wypowiem. Wynik w ogóle nie oddaje przebiegu spotkania, to Niemcy dominowali, stwarzali więcej sytuacji, byli dłużej przy piłce, mimo to wygrywamy 2:0, dzięki skuteczności. Otóż to, to jest to czego brakowało Niemcom.

szyszek27 napisał/a:
A Szczęsny najbardziej zasługuje dzisiaj na pochwałę, kapitalny mecz. Śmiało mogę powiedzieć, że był to najlepszy zawodnik tego meczu.


Również uważam że to był najlepszy piłkarz meczu, jego rękawice przyciągały wręcz piłkę, kilka dobrych parad, i wyjść poza pole karne. Tuż za nim w kategorii piłkarz meczu ustawiłbym Glika, który cuda wyczyniał w obronie.

No ale bądźmy szczerzy, nie zagraliśmy wybitnego spotkania, sprzyjało nam dużo szczęścia, Niemcy mylili się w dogodnych sytuacjach, kilka bardzo groźnych strat i błędów. To trzeba wyeliminować do meczu ze Szkocją, bo tam dwie czy trzy sytuacje bramkowe mogą nie wystarczyć do wygrania meczu.

BTW, Davos komu będziesz kibicował? :-D
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-10-12, 12:32   

Nie wiedzialam gdzie to dac ale tu chyba paduje najbardziej xD
http://www.youtube.com/watch?v=gmxvBTGDJQ0
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.096 sekundy. Zapytań do SQL: 35