Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:54
Saga o Wiedźminie
Autor Wiadomość
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-19, 16:24   Wiedźmin A. Sapkowskiego

Hejo! Czytał ktoś z Was może Wiedźmina? Coś możecie powiedzieć o nim, czy jest ciekawy itp. Czytaliście zbiory opowiadań+ sagę czy tylko sagę?
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-19, 16:44   

Nie czytałęm ,ale bardzo chcę przeczytać, tylko nie mam, nie chce mi sie iść do biblioteki bo troche daleko, a pewnie i tak jej tam nie bedzie, bo to dość marna biblioteka, pewnie bedzie mnie ograniczał jeszcze jakis termin, kupić też nie za bardzo, ale kiedys zamierzam przeczytać. Ale ekspertem na tym forum od Wiedźmina jest Davos, jego pytaj.
_________________
 
 
Sianooo 
Szlachta
Headbangowiec


Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 18
Skąd: Hell

Medale: Brak

Wysłany: 2013-10-19, 21:03   

Ja czytałem całość i gorąco polecam. Ogólnie jestem wielkim fanem fantastyki i Sapkowski jest w moim mniemaniu jednym z najlepszych twórców tej dziedziny.
Co do samej książki, o którą pytasz to jest ona niezwykle wciągająca, pozawala się w bardzo dużym stopniu utożsamić z bohaterem (bohaterami). Fabuła nie nudzi w żadnym momencie. Po skończeniu tej "przygody" czułem cholerny niedosyt, chyba pierwszy raz w moim życiu po książce. Chciałem więcej! Niestety przygody Geralta kończą na "Pani Jeziora" więc postanowiłem sięgnąć po Trylogię Husycką. Jak skończę (jestem w połowie drugiego tomu) postaram się Was i do niej zachęcić ;)
 
 
Slonx 
Slonx


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 80
Skąd: Polska

Medale: Brak

Wysłany: 2013-10-20, 17:50   

Sapkowski może Ziemiańskiemu buty czyścić i tyle w temacie.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-20, 18:04   

Bez przesady z tym ekspertem ;) Przeczytałem raz całą sagę i bardzo polecam - jest to kawał solidnej fantastyki, okraszonej ironicznym, charakterystycznym dla Sapkowskigo humorem. Do tego ciekawa fabuła i bohaterowie co powoduje, że cała saga mocno wciąga. Warto przeczytasz, gwarantuję Adijos, że się nie zawiedziesz :) Opowiadań jeszcze nie czytałem aczkolwiek co z tego co kumpel opowiadał nie są już tak dobre jak saga (co nie znaczy, że są złe i nie warto ich czytać).

Trylogię husycką również polecam, tutaj też jest sporo ironicznego humoru, fantastyka też się pojawia, aczkolwiek rzeczywistość jest realna, a niektórzy bohaterowie istnieli naprawdę. Akcja dzieje się około lat 20 XV wieku, czyli w okresie po defenestracji praskiej, głównie na terenie Śląska i Czech i przybliża nam czasy wojen husyckich i tego co się podczas nich działo. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie czytali, są tam momenty, które dosłownie powalają na kolana jak np. scena "egzorcyzmowania" jednego z bohaterów w 1 tomie :D
_________________
 
 
Sianooo 
Szlachta
Headbangowiec


Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 18
Skąd: Hell

Medale: Brak

Wysłany: 2013-10-20, 19:21   

Slonx napisał/a:
Sapkowski może Ziemiańskiemu buty czyścić i tyle w temacie.


Wyczuwam hejt ;/
Co kto lub, ja osobiście bym się kłócił (mam inne zdanie). Jednak takie porównywanie nie ma według mnie najmniejszego sensu ;) Powinniśmy się cieszyć z posiadana tak szerokiej i zacnej możliwości wybierania naszych rodzimych twórców, a nie sprzeczać się kto komu co może robić...
Napisałem iż Sapkowski jest jednym z najlepszych co tym samym nie wyklucza, żeby inni byli równie dobrzy lub jeszcze wyżej sklasyfikowani niż on^^

Zaś co do samego Ziemiańskiego niestety nie miałem jeszcze styczności z dziełami innymi niż Achaja więc chętnie wysłucham Twoich propozycji odnośnie niego.
_________________
 
 
Xardis4444 
Adam Małysz król Polski


Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 153
Skąd: Wrocław

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-22, 19:43   

Czytałem, i również polecam :) Na pewno się nie zawiedziesz. Jednak polecam przeczytać najpierw opowiadania, ponieważ tam są objaśnione niektóre wątki (Kto to Ciri itd), a można się pogubić nie znając historii niektórych postaci ;p
A opowiadania czyta się równie przyjemnie jak sagę :)
_________________
 
 
Sianooo 
Szlachta
Headbangowiec


Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 18
Skąd: Hell

Medale: Brak

Wysłany: 2013-10-26, 18:44   

Podbijam, podobno w listopadzie ma się ukazać "Sezon Burzy" co mi osobiście nieco dziwne się wydaje po zapowiedziach Andrzeja o ewidentnym końcu tej serii.
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-27, 19:46   

Tak, ale niby ma to być tak jakby oderwane od sagi, niezależna część.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Xardis4444 
Adam Małysz król Polski


Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 153
Skąd: Wrocław

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2013-10-27, 21:01   

*o* Taaaak <3 W końcu Sapkowski postanowił kontynuować tematyke Wiedźmina <3 <3 <3
_________________
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-11, 18:47   

Jak czytać Wiedźmina? Najpierw opowiadania, potem saga? czy jak ominę opowiadania to mogę mieć problemy z zrozumieniem sagi, czy to jakies całkiem osobne? Ma ktoś jakis link do audiobooków? Która to jest pierwsza część sagi, ostatnie życzenie czy krew elfów?
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-11, 19:32   

Z tego co pamiętam to:
1- Krew Elfów
2 - Czas Pogardy
3 - Chrzest Ognia
4 - Wieża Jaskółki
5 - Pani Jeziora

Wcześniejsze 2 tomy wprowadzające w świat wiedźmina to kolejno:
Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia.

Polecam przeczytać opowiadania, bo są ciekawe. Niektóre z nich były misjami w grach "Wiedźmin" i "Wiedźmin 2"
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-11, 20:01   

Ale to moge je przeczytac po sadze, czy lepiej przed?
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-11, 20:30   

AnswersMaster napisał/a:
Ale to moge je przeczytac po sadze, czy lepiej przed?

Lepiej przed. Masz tam sporo rzeczy wyjaśnionych. Książki te są tak ciekawe, że obie przeczytałem łącznie w jakoś 16 godzin. Co do sagi to nie wiem, jeszcze nie czytałem. Mam zamiar wszystkie pięć kupić, gdyż nie chcę robić przerw w czytaniu. Jeśli chodzi o sagę to pytaj się Kalipso, ona wie o wiele więcej.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-11, 20:56   

Ja przeczytałem sagę tzn. te 5 tomów. Wcześniejszych książek i tych opowiadań jeszcze nie czytałem i spokojnie wszystko zrozumiałem także AM możesz spokojnie zacząć od sagi.

[ Dodano: 2014-02-11, 20:58 ]
Aha, no i jest jeszcze to co wyszło ostatnio - Sezon Burz - jest to właściwie niezależna opowieść o Wiedźminie, niepowiązana z tym co dzieje się w sadze, ale epilog Sezonu Burz jednak trochę spoileruje zakończenie sagi dlatego chyba najlepiej go przeczytać na końcu.
_________________
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2014-02-11, 22:41   

AnswersMaster napisał/a:
Jak czytać Wiedźmina? Najpierw opowiadania, potem saga? czy jak ominę opowiadania to mogę mieć problemy z zrozumieniem sagi, czy to jakies całkiem osobne? Ma ktoś jakis link do audiobooków? Która to jest pierwsza część sagi, ostatnie życzenie czy krew elfów?


A na samym końcu Sezon burz. Zawiera trochę spojlerów z siódmej części.
 
 
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-11, 23:08   

ok, dziękuję wszystkim za porady
_________________
 
 
Kalipso 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 126

Medale: Brak

Wysłany: 2014-02-12, 16:29   

^AdijoS^ napisał/a:
Jeśli chodzi o sagę to pytaj się Kalipso, ona wie o wiele więcej.

Skąd takie przypuszczenia, Adijos? Ja przeczytałam tylko "Ostatnie życzenie", bo byłam niejako przymuszona. :D W planach mam dopiero przeczytanie całej sagi.
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-12, 16:43   

Kalipso napisał/a:
^AdijoS^ napisał/a:
Jeśli chodzi o sagę to pytaj się Kalipso, ona wie o wiele więcej.

Skąd takie przypuszczenia, Adijos? Ja przeczytałam tylko "Ostatnie życzenie", bo byłam niejako przymuszona. :D W planach mam dopiero przeczytanie całej sagi.

Anobo pisałaś tak, że wydawało mi się, iż znasz bardzo dobrze Wiedźmina :D
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-12, 16:44   

Adijos sprowokować Kalipso do napisania komentarza: bezcenne! ;)
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.073 sekundy. Zapytań do SQL: 33