Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:53
Dzieła Tolkienowskie
Autor Wiadomość
AnswersMaster 
Loża Szyderców
bezwzględny sędzia i kat


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1784
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-01, 12:05   

Trudno, w sensie, że co trudno? Nie wiem jak w kolejnych częściach ale połowa tych scen, które tu były dodatkowe (już przeczytałem które to) są bez znaczenia, równie dobrze mogłoby ich nie być i pewnie dlatego ich wcześniej nie było. Rozmowa Froda i Sama o tym ,że im się gałęzie wbijają w plecy i nie mogą spać, hobbici oglądający jak wędrują elfy, kogo to obchodzi. Dodali tez sceny, które się przydały, ale trwaja do minuty, to już lepiej je sobie było na necie zobaczyć, jesli już ktoś oglądał LOTRa. Jakby ktoś nie oglądał, np. kolejne pokolenia to już tak, dla nich rozszerzoną. Ale dla tych paru minut powtórka nie była dla mnie warta uwagi.
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-01, 12:10   

Zawsze mi się wydawało, że właśnie takie wędrujące elfy i gałązki są ważne... Wskazuje na to, że życie się toczy i wcale nie pomaga bohaterom.

Trochę inaczej na to patrzę, bo LOTRa mogłabym oglądać bez końca. Dla mnie wersja rozszerzona w domowym zaciszu z dobrym nagłośnieniem była jak gwiazdka z nieba. Ale tak jak mówię, kocham ten film, a dodatkowe sceny dodawały smaczku.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-01, 12:13   

A mnie wkurza ta cała moda na wersje rozszerzone, bo potem wychodzi na to, że oglądałem jakiś film w wersji DEMO :(
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-01, 12:14   

Antybristler napisał/a:
A mnie wkurza ta cała moda na wersje rozszerzone, bo potem wychodzi na to, że oglądałem jakiś film w wersji DEMO :(


W przypadku tak długich filmów to uzasadnione - wersja kinowa musi być odpowiednio przycięta, LOTR to i tak był fenomen.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-02-02, 01:48   

Te długie napisy, o których wspomniał Answers to pewnie lista fan klubu Lotra, puszczona na samym końcu. Faktycznie trwa to dobre 5 minut, no ale kompletnie nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że rozszerzenie do Drużyny to strata czasu. Owszem, jest trochę scen, które nie wprowadzają zbyt wiele do fabuły jak te z oglądaniem przez Froda i Sama elfów (choć moim zdaniem dodają one klimatu całej opowieści), ale są i takie, które są istotne i osobom, które nie czytały książki sporo wyjaśniają (jak chociażby dłuższy prolog czy opowieść Bilba o Hobbitach z początku filmu). Wg mnie bardzo dobre są też sceny wyruszenia drużyny z Rivendell, sprzeczka Boromira z Aragornem przed Amon Hen czy rozszerzenie narady u Elronda i rozmowy z Haldirem w Lothlorien. Ja osobiście za nic nie obejrzałbym już żadnej części Władcy w wersji kinowej. Chociaż trzeba przyznać, że w Drużynie jeszcze tych kluczowych wyciętych scen jest najmniej, w takich Dwóch Wieżach jest chociażby retrospekcja Boromira,Faramira i Denethora w Osgiliath, która wyjaśnia dokładnie ich wzajemne relacje i motywy Boromira, a z kolei w Powrocie Króla wycięli bardzo ważną scenę z Isengardu, która wyjaśnia co się stało z Sarumanem no i spotkanie Gandalfa z Czarnoksiężnikiem z Angmaru, najwyższym z Nazguli podczas walk w Minas Tirith.

A jakby ktoś był zainteresowany, objaśnienie, które sceny w Drużynie Pierścienia pojawiają się w wersji rozszerzonej tutaj
_________________
 
 
K - k 
Überszlachta


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1901

Medale: Brak

Wysłany: 2014-06-17, 14:53   

:spiderman:
Ostatnio zmieniony przez K - k 2016-06-10, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-17, 15:16   

fajnie mieć jako avatar pół twarzy króla elfów z Hobbita.
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-17, 15:53   

Fajnie mieć... a chwila. Nie mam nic z Hobbita.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-17, 16:54   

Cytat:
Fajnie mieć... a chwila. Nie mam nic z Hobbita.


Ciesz się. Mogłeś mieć owłosione stopy. :)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
R - y 
Nobody Girl


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 2067

Medale: Brak

Wysłany: 2014-08-18, 21:21   

Mi się film "Hobbit" kompletnie nie podobał. Druga część lepsza od nudnej jedynki, ale wciaż nic powalajacego na kolana. Jednakże ksiażki też niezbyt lubiłam, więc cóż.
LOTR to co innego, wersje rozszerzone patrzę raz w miesiacu, zamykam się w pokoju i przez 12 godzin mnie nie ma dla świata.
_________________
I'm staying here to end my life, down in the Rising Sun
Make my world go black, hit me like a heart attack, knock me flat on my back, just keep doing that thing you're doing
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 22:24   

Raz w miesiącu? Kurde, jeszcze częściej niż ja :D Ja raz, dwa razy do roku :)
Odnośnie Hobbita mam podobne wrażenia. To znaczy nie jest to na pewno zły film, ale brakowało mi tej magii z Lotra. Po części to na pewno kwestia tego, że i fabuła i bohaterowie już zupełnie inni. A po części pewnie też wina samych twórców, bo zrobienie z jednej, niezbyt dużej objętościowo książki trylogii filmowej musiało odbić się na jakości.
_________________
 
 
R - y 
Nobody Girl


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 2067

Medale: Brak

Wysłany: 2014-08-18, 22:29   

Jest ze mnie maniaczka! :D

Jakby teraz LOTR powstał to zapewne byłyby 4 części. Jestem tego pewna. Nie sadzę by zrobili 6, ale 4 to na bank.
Dla mnie przerobienie małej ksiażeczki na 3 kilkugodzinne filmy było głupie i nadal tak uważam. Porozwlekali niektóre rzeczy, które były niepotrzebne i na siłę wcisneli ta Turiel i tego Azoga. Po co? By więcej czasu to zajęło. Plus w pierwszej części oni szli i szli i szli i szli i szli.
_________________
I'm staying here to end my life, down in the Rising Sun
Make my world go black, hit me like a heart attack, knock me flat on my back, just keep doing that thing you're doing
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 22:36   

R - y napisał/a:
Jest ze mnie maniaczka! :D


R - y, masz zadatki na kobietę idealną ;)

R - y napisał/a:

Jakby teraz LOTR powstał to zapewne byłyby 4 części. Jestem tego pewna. Nie sadzę by zrobili 6, ale 4 to na bank.


Prawdopodobnie tak. Masakra. Dobrze, że Lotr powstawał 14 lat temu...

R - y napisał/a:
Dla mnie przerobienie małej ksiażeczki na 3 kilkugodzinne filmy było głupie i nadal tak uważam. Porozwlekali niektóre rzeczy, które były niepotrzebne i na siłę wcisneli ta Turiel i tego Azoga. Po co? By więcej czasu to zajęło. Plus w pierwszej części oni szli i szli i szli i szli i szli.


True. Niepotrzebne wprowadzanie dłużyzn. Chociaż akurat na Turiel nie będę narzekać :P Mnie bardziej rozwalił Legolas walczący mieczem. WTF? To po cholerę w Lotrze biegał z łukiem i dwoma nożami, skoro tak dobrze władał mieczem? Twórcy filmu tu mocno popłynęli... Aczkolwiek mnie najbardziej ciekawi wątek odradzania się Saurona. Mam nadzieję, że zostanie to odpowiednio wyeksponowane w trzeciej części i że pokażą wypędzenie go przez Białą Radę. Zwłaszcza chciałbym zobaczyć, czy Saruman też będzie walczyć :) Ale obawiam się, że ten wątek zepchną na dalszy plan, bo będzie jeszcze trzeba pokazać walkę ze Smaugiem, konflikt krasnoludów z elfami i ludźmi, a na końcu Bitwę Pięciu Armii.
_________________
 
 
R - y 
Nobody Girl


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 2067

Medale: Brak

Wysłany: 2014-08-18, 22:44   

A pomyśleć, że prawie nie zobaczyłam LOTRa. Bo każdy się napalał na to, a ja wypożyczyłam ksiażkę jako, że nie ogladam adaptacji bez uprzedniej lektury i po kilkudziedzięciu stronach odłożyłam bo nudne, a dalej wojna, a ja wojny nie czytam. Jak mój ojciec przyniósł to skadś na DVD to ja do niego, że po co z takim szajsem mi przychodzi. Ale jak obejrzałam to następnego dnia poleciałam do biblioteki i przeczytałam całość w dwa dni. A w święta jak były to czytałam w kółko bo nie miałam nic innego do roboty i łacznie 10 razy pod rzad przeczytałam :D

Dużo jest sprzeczności między ksiażkami a filmami. Pominę Turiel stworzona po to by film nie był opanowany przez penisy, ale Azoga mogli już pominać.
Na plus to Sauron i Mordor, zdecydowanie, ale Radagast był niepotrzebny.
Ciekawa jestem tej ostatniej części i czekam niesierpliwie.

Wielkim plusem jest tam Richard Armitage jako Thorin. Uwielbiam! Ale Krasnoludy ogólnie sa świetne tam! Co prawda Fili w poczatkowych scenach się zmienia (inni aktorzy go grali), ale Krasnoludy sa pierwsza klasa!
_________________
I'm staying here to end my life, down in the Rising Sun
Make my world go black, hit me like a heart attack, knock me flat on my back, just keep doing that thing you're doing
 
 
Sharvari
Loża Szyderców


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 3546

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 22:47   

powody dla których hobbit jest długaśny i ma masę dodadków, fajerwerków i innych pierdół:

1. kasa
2. film robiony pod 3D
3. więcej kasy

nie ma co narzekać że odbiega od książki, bo to jest oczywiste.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 22:54   

Moim zdaniem Radagast akurat nie był zły :) Fajnie, że go zrobili, bo tak naprawdę powinien pojawić się już w Lotrze. To on pomagał Sarumanowi szpiegować za pomocą tych śmiesznych wron - Crebainów z Dunlandu (zawsze mi się śmiać chce, jak Legolas wypowiada tą kwestię :) ), chociaż robił to nieświadomie i w dobrej wierze.

R - y napisał/a:
Wielkim plusem jest tam Richard Armitage jako Thorin. Uwielbiam! Ale Krasnoludy ogólnie sa świetne tam! Co prawda Fili w poczatkowych scenach się zmienia (inni aktorzy go grali), ale Krasnoludy sa pierwsza klasa!


Mnie trochę denerwuje, że aż tak się różnią między sobą. Wygląda to tak, jakby twórcy nie mogli się zdecydować, czy zrobić walecznych i groźnych wojowników w stylu Gimliego czy miłych, baśniowych krasnali. I ostatecznie zrobili pół na pół - Thorin, Kili i Fili wyglądają bardziej jak ludzie i piszczą do nich wszystkie fanki, a taki Balin czy Bombur wyglądają jak krasnale ogrodowe :P Trochę brak konsekwencji.
_________________
 
 
R - y 
Nobody Girl


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 2067

Medale: Brak

Wysłany: 2014-08-18, 23:14   

Fili i Kili wygladaja jak modele. No nie oszukujmy się. Jak ich zobaczyłam w kinie to z miejsca się zakochałam. Thorin ma ten boski głos. Jedyne co mnie irytuje w nim to to, ze w ksiażce było mu wszystko jedno, że elfy, że coś tam a w filmie to mega dupek. Usiłuję znaleźć pewne zdjęcie pięknie to opisujace.

Radagast to Doctor Who, więc mu wybaczam :D Nie no w sumie jakby dali ze dwa filmy to by było jeszcze ok. Po prostu tu walka walka, po chwili znów marsz i nudy. I ta miłość Turiel i Kiliego. No i Krasnoludy nie idace z Thorinem bo jeden chory, a inny nie dobudził się z pijackiego snu.
_________________
I'm staying here to end my life, down in the Rising Sun
Make my world go black, hit me like a heart attack, knock me flat on my back, just keep doing that thing you're doing
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 23:24   

R - y napisał/a:
No i Krasnoludy nie idace z Thorinem bo jeden chory, a inny nie dobudził się z pijackiego snu.


No to była też bzdura straszna. Książkę czytałem dawno, ale chyba wszystkie krasnoludy poszły z Thorinem nie? Poza tym sam Thorin też przejaskrawiony - za bardzo się na wszystko focha. W książcę był dumny, ale nie arogancki. Przynajmniej nie aż tak.
_________________
 
 
R - y 
Nobody Girl


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 2067

Medale: Brak

Wysłany: 2014-08-18, 23:28   

No własnie w ksiażce był dumny, ale zgadzał się na wszelka pomoc. Czy to elfy czy też nie. Słuchał się też jak mu radzono. A w filmie on po prostu jest straszny pod względem charakteru.
_________________
I'm staying here to end my life, down in the Rising Sun
Make my world go black, hit me like a heart attack, knock me flat on my back, just keep doing that thing you're doing
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 23:32   

Kompletnie nie rozumiem czemu ludzie tak uwielbiają LOtR...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.142 sekundy. Zapytań do SQL: 33