Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2014-10-27, 12:21
Poznań
Autor Wiadomość
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-09, 09:35   Poznań

Mam do Was pytanie. A w zasadzie moja koleżanka z pracy.

Wybiera się nad morze, ale chciałaby ominąć Poznań, żeby zaoszczędzić trochę czasu.
Jakaś obwodnica tam podobno jest, ale nie dokończona.
Pojedzie od strony Jarocina, Środy Wlkp.


Ja myślałem, że mogłaby:

1) Zjechać przed Poznaniem na Wrześnię, następnie Gniezno i przez Kłecko do Wągrowca i potem wrócić na Rogoźno.

2) Wjechać na A2 a następnie zjechać przez Duszniki, Wilczynę na Szamotuły i na Oborniki.







Tylko czy takie duże objazdy w ogóle mają sens?
Czy lepiej gdzieś na obrzeżach Poznania myknąć?


Wyświetl większą mapę
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-09, 13:08   

Z tą obwodnicą strasznie się grzebią :/ Miała być gotowa już dawna, a póki co termin zakończenia prac przełożyli bodajże na grudzień. W ogóle w Polsce jest cholernie mało obwodnic, na odcinku od Poznania na północ tylko Piłę można wygodnie ominąć.

Bartek, moim zdaniem zarówno czerwona, jak i zielona trasa nie mają za bardzo sensu, bo zajmą prawdopodobnie więcej czasu niż jazda przez Poznań. Najlepsza by była jazda przez Luboń, Tarnowo Podgórne i Rokietnicę, tam gdzie ma prowadzić S11. Co prawda sama S11 nie jest jeszcze skończona, ale prawdopodobnie można tam się jakoś przebić na innych odcinkach. Jazdy przez sam Poznań też bym się nie bał, odkąd zaczęły się wakacje, jest trochę mniejszy ruch, a od południa bardzo dobrze jedzie się ul. Niestachowską. Potem dojeżdża się do Ronda Obornickiego i wjeżdża na Obornicką i tam może się trochę korkować. Zależy, o której godzinie Twoja koleżanka będzie jechać. Ale to tylko kilka km, potem wyjeżdża się z Poznania i jedzie przez Suchy Las na północ drogą krajową nr 11, przez którą tak czy siak trzeba jechać nad morze.
_________________
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-09, 15:59   

Słupsk takie małe miasto, a już drugą obwodnice chyba budują -.-
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-09, 16:04   

Czyli generalnie jechać obwodnicą, a jak się skończy to pewnie będzie jakiś objazd ;)
Przez centrum wlaśnie nie chcą jechać. Ja sam też mam niemiłe wspomnienia, bo byłem kiedyś na przysiędze w Przeźmierowie. Jak wsiedliśmy do busa w drogę powrotną to część tych najbardziej wypitych zasnęłą. Obudzili się po przeszło 3 godzinach i pytają gdzie jesteśmy A my nadal w Poznaniu bo byl taki korek. Na wylocie z miasta był wypadek (szeroka droga i na trzeciego wyprzedzali więc bylo wahadło). Nikt nie chciał wierzyć że jesteśmy nadal w Poznaniu. :-D

Nie wiem o której godzinie będą jechać. Dowiem sie jeszcze to Ci napiszę
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-09, 16:06   

W koncu Poznan miasto doznan
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-09, 17:30   

Cytat:
Przez centrum wlaśnie nie chcą jechać. Ja sam też mam niemiłe wspomnienia, bo byłem kiedyś na przysiędze w Przeźmierowie. Jak wsiedliśmy do busa w drogę powrotną to część tych najbardziej wypitych zasnęłą. Obudzili się po przeszło 3 godzinach i pytają gdzie jesteśmy A my nadal w Poznaniu bo byl taki korek. Na wylocie z miasta był wypadek (szeroka droga i na trzeciego wyprzedzali więc bylo wahadło). Nikt nie chciał wierzyć że jesteśmy nadal w Poznaniu. :-D


Mieliście zwyczajnego pecha, bo wypadki i związane z tym korki mogą zdarzyć się wszędzie. Nawet na autostradzie. Kiedyś z kumplami na A4 przez godzinę przejechaliśmy może kilkaset metrów bo też był jakiś wypadek i zrobił się korek. A z kolei przez Wrocław, w czasach gdy nie mieli obwodnicy, jechałem kiedyś 2 godziny. W Poznaniu aż tak źle nie jest :)

monjiczq napisał/a:
W koncu Poznan miasto doznan


Dokładnie ;)
_________________
 
 
matheus3004 
Überszlachta
Niepoprawny optymista


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 734
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-10, 17:35   

Kwestia przyzwyczajenia, co nie Davos? ;)
_________________
"Tu, gdzie często wiele chcesz, a mało możesz."
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-10, 17:40   

Jak wchodziłem w ten temat, to pomyślałem, że to jakiś poradnik jak wymigać się ze zlotu forumowego. :P
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-10, 17:45   

widzu napisał/a:
Jak wchodziłem w ten temat, to pomyślałem, że to jakiś poradnik jak wymigać się ze zlotu forumowego.



:1m: :1m: :1m:
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-10, 17:53   

widzu napisał/a:
Jak wchodziłem w ten temat, to pomyślałem, że to jakiś poradnik jak wymigać się ze zlotu forumowego. :P


:piwo:
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-10, 18:47   

matheus3004 napisał/a:
Kwestia przyzwyczajenia, co nie Davos? ;)


Dokładnie. Poznań jest zakorkowany w stopniu nie większym niż inne duże polskie miasta. A póki obwodnice nie powstaną, to nie ma wyjścia, trzeba albo przez nie przejeżdżać, albo telepać się przez jakieś wioski i niekoniecznie lepiej się na tym wyjdzie.

widzu napisał/a:
Jak wchodziłem w ten temat, to pomyślałem, że to jakiś poradnik jak wymigać się ze zlotu forumowego. :P


Przecież Ty już miałeś masę wymówek, zanim ten temat w ogóle powstał ;) Nie, bo za daleko. Nie, bo mnie nie puszczą. Nie, bo nigdy sam nie wyjechałem poza obręb 30 km. Nie, bo zobaczycie w realu, jak przymulam. Nie, bo wolę siedzieć w swoim wygodnym zamkniętym świecie i nikogo do niego nie dopuszczać. Nie, bo slipy.
I tak dalej. A idę o zakład, że gdybyś jakimś cudem przyjechał, to po spotkaniu byś się cieszył, że nie zostałeś w chacie.

Bartek, a Ty jako głowa Forum Pięciu Rodzin powinieneś dać przykład i też przyjechać, zamiast pić piwo z tymi, którzy torpedują naszą piękną inicjatywę spotkania forumowego! Co by na to powiedział Don Wlsz? :D
_________________
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-10, 23:44   

Davos napisał/a:


Bartek, a Ty jako głowa Forum Pięciu Rodzin powinieneś dać przykład i też przyjechać, zamiast pić piwo z tymi, którzy torpedują naszą piękną inicjatywę spotkania forumowego! Co by na to powiedział Don Wlsz? :D

Wlasnie ojcze
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-10, 23:54   

Cytat:

Poznań
jak ominąć?

jak najszybciej!

pozdrawiam dojazdowa poznanska droge z lotniska na S5.
omijajcie ja BAAARDZO szerokim lukiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.064 sekundy. Zapytań do SQL: 25