Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Swiata! Brasil 2014!

Kto zostanie mistrzem?
Argentyna
64%
 64%  [ 11 ]
szwaby
35%
 35%  [ 6 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-06-04, 11:36   Mistrzostwa Swiata! Brasil 2014!

az dzwine, ze jeszcze Davos nie zalozyl tego temau ;P

wiec komu kibicujecie na mundialu?
ja jestem za Anglia, ew. Argentyna i Portugalia.


kto ma najwieksze szanse na Mistrza? moim znadniem Gospodarz, i aktualni mistrzowie Hiszpanie, nie mozna zapominac o Niemcach, ponoc jeszcze zadna druzyna z Europy nie zdobyla pierwszego miejsca w turnieju odbywajacym sie na innym kontynencie.
Ostatnio zmieniony przez brzozik70043704352251515 2014-07-13, 13:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 12:41   

Ja miałem pomysł na fajny początkowy post w temacie mundiali ale skoro pierwszy się zgłosiłeś to powiem tylko krótko: JE.BAĆ BRAZYLIĘ! OD 1990 ROKU TYLKO ARGENTYNA!!!
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 13:23   

Polski na szczęście nie ma, czyli będzie spokojny Mundial bez nerwów. Jestem za tym żeby jak najszybciej odpadli Niemcy, kibicował będę Portugalii, Urugwajowi, Anglię też lubię. Z zespołów afrykańskich będę trzymał kciuki za Ghanę i WKS.
 
 
matheus3004 
Überszlachta
Niepoprawny optymista


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 734
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: 2014-06-04, 15:57   

Według mnie najmocniejszy skład ma Brazylia, ale to nie znaczy, że od razu wygrają. Dochodzi tu druga kwestia, że są gospodarzami. Ale raczej bym na nich nie stawiał. Wiemy również, że Hiszpanie są stawiani w roli faworytów i myślę, że raczej nie zawiodą ale z tym zwycięstwem to nie był bym do końca pewny. Pozostałe drużyny również wyglądają na silne, a wśród nich są moi faworyci: Argentyna, Urugwaj, Kolumbia, Belgia, Portugalia oraz Włochy.
_________________
"Tu, gdzie często wiele chcesz, a mało możesz."
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 15:59   

Moim zdaniem Hiszpania zawiedzie na całej linii. Najdalej ćwierćfinał po czym wpier.dol i domu. A Niemcy po raz pierwszy od dawna nie zdobędą medalu.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-06-04, 18:40   

Janek, chcialbym zeby twoje slowa okazaly sie prorocze ;]
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 21:50   

ja polsce kibicuje
nie wazne ze ich nie ma
i tak im kibicuje
.
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-04, 23:58   

Cytat:
ponoc jeszcze zadna druzyna z Europy nie zdobyla pierwszego miejsca w turnieju odbywajacym sie na innym kontynencie.


4 lata temu Hiszpania wygrała mundial w RPA, więc to nie jest prawda.
Faworyci: Hiszpania, Brazylia, Niemcy. To chyba trzech największych faworytów moim zdaniem.
Jeśli miałbym wybrać swoich faworytów, chciałbym, by wygrała Brazylia na swojej ziemi. I oby udało się jak najlepiej spisać zespołom afrykańskim i Japonii.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-05, 10:23   

szyszek27 napisał/a:
I oby udało się jak najlepiej spisać zespołom afrykańskim i Japonii.

Ghana w grupie z Niemcami i Portugalią... no, zobaczymy
Z kolei Japończycy komentują, że gdziekolwiek by nie trafili, byłaby to grupa śmierci, ale przecież nie są z grupy, do której trafili najgorsi... jest tam jeszcze Grecja :P
_________________
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-05, 11:22   

ja postawiłbym na belgów jako faworytów, ale mimo mega składu nie mają jeszcze doswiadczenia.
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-05, 15:56   

Zaknafein napisał/a:
ja polsce kibicuje
nie wazne ze ich nie ma
i tak im kibicuje
.

Ależ są. A właściwie jest taki jeden polak:
_________________
 
 
matheus3004 
Überszlachta
Niepoprawny optymista


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 734
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: 2014-06-05, 16:43   

JankielKindybalista85 napisał/a:
A Niemcy po raz pierwszy od dawna nie zdobędą medalu.

Chciałbym, aby tak było. Za pozytywne myślenie Piwko się należy :piwo:
_________________
"Tu, gdzie często wiele chcesz, a mało możesz."
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-05, 20:17   

matheus3004 napisał/a:
JankielKindybalista85 napisał/a:
A Niemcy po raz pierwszy od dawna nie zdobędą medalu.

Chciałbym, aby tak było. Za pozytywne myślenie Piwko się należy :piwo:


To jest moje chciejstwo poparte malutką przesłanką statystyczną. W końcu żyję z bukmacherki więc muszę wiedzieć pewne rzeczy. Co nie znaczy, że mam im ślepo wierzyć.

W każdym razie Niemcy w historii mundiali mieli 3 serie po 3 medale. Pierwsza 1966(II)-70(III)-74(I). W 1978 roku polegli z kretesem w drugiej rundzie grupowej (wtedy było coś takiego). Potem druga seria 1982(II)-86(II)-90(I) i w 94tym w USA bęcki od Bułgarów. Pamiętam ten mecz. Był świetny. I teraz właśnie mieli trzecią serię: 2002(II)-06(III)-10(III). Jeśli historia się powtarza to w Brazylii ćwierćfinał i do domu.

I mała ciekawostka o tej kur.wie Brazylii. Zagrała we wszystkich mundialach (jako jedyna) ale tylko dwa razy się zdarzyło, że drużyna, która wyeliminowała ją przed finałem zdobywała Mistrzostwo Świata. W obu przypadkach (w 1938 i 1982) zrobili to Włosi. To był gruby argument żeby w 2006 roku grać przeciwko Francji a w 2010 przeciwko Holandii w finałach mistrzostw. No i i jedni i drudzy skończyli ze srebrem.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
matheus3004 
Überszlachta
Niepoprawny optymista


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 734
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: 2014-06-06, 17:18   

JankielKindybalista85 napisał/a:
W każdym razie Niemcy w historii mundiali mieli 3 serie po 3 medale. Pierwsza 1966(II)-70(III)-74(I). W 1978 roku polegli z kretesem w drugiej rundzie grupowej (wtedy było coś takiego). Potem druga seria 1982(II)-86(II)-90(I) i w 94tym w USA bęcki od Bułgarów. Pamiętam ten mecz. Był świetny. I teraz właśnie mieli trzecią serię: 2002(II)-06(III)-10(III). Jeśli historia się powtarza to w Brazylii ćwierćfinał i do domu.

Też wiedziałem, że mieli takie serie, ale dobrze, że o nich napisałeś. ;)
Jeśli historia faktycznie lubi się powtarzać, to powinno być dokładnie tak jak mówisz.
_________________
"Tu, gdzie często wiele chcesz, a mało możesz."
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-07, 01:07   

a ja musze zrezygnowac z drugiej zmiany w robocie bo mnie cały mundial ominie inaczej i lipa, chhyba ze na aleggu mi telebimy załatwią ;_;
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
matheus3004 
Überszlachta
Niepoprawny optymista


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 734
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: 2014-06-07, 14:40   

@monjiczq Chyba, że istniałaby taka możliwość, żebyś mogła się z kimś zamienić i chodzić na ranną zmianę... :D ,
_________________
"Tu, gdzie często wiele chcesz, a mało możesz."
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-07, 15:25   

jak ja i tak tylko do sierpnia mam druga zmiane wiec co mi za roznica :-D
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-07, 22:13   

Cytat:

az dzwine, ze jeszcze Davos nie zalozyl tego temau ;P


Chciałem założyć po powrocie z Włoch, ale mnie uprzedziłeś :D

Ja od dziecka jestem za Hiszpanią i za nich będę trzymać kciuki najbardziej :) A oprócz tego zawsze lubiłem też Holandię i Argentynę więc jeśli nie Hiszpania, to mam nadzieję, że ktoś z tej dwójki wygra. Najbardziej nielubiane przeze mnie drużyny to oczywiście Niemcy i Rosja :D

A kto wygra Mundial? Powiem tak: Brazylia jest mocna jak zawsze, do tego grają u siebie więc na pewno będą jednym z faworytów, ale moim zdaniem personalnie najsilniejsze składy mają Hiszpania i Niemcy. Zwłaszcza ci pierwsi - jak patrzyłem jeszcze na wstępną kadrę Hiszpanii (32 zawodników), to zastanawiałem się, jak z tej grupy, gdzie dosłownie KAŻDY jest rewelacyjnym piłkarzem można wybrać tych 23 na Mistrzostwa, a potem jeszcze jedenastkę meczową. Takiego kłopotu bogactwa już dawno nie pamiętam w żadnym zespole. Gwiazdy Barcy, Realu i Atletico + czołowi gracze z Premiership. Tyle tylko, że podobnie jak Jankiel, uważam że Hiszpania może tym razem zawieść. Wygrali 3 turnieje z rzędu (wliczając Euro) więc kiedyś w końcu muszą przegrać. Z kolei Niemcy mają personalnie dobry skład - głównie piłkarze Bayernu i Borussi, ale nie tylko - i są typową drużyną turniejową, która rozkręca się z meczu na mecz. No i w przeciwieństwie do Hiszpanii, Brazylii czy Włoch mają też ogromny głód sukcesu, bo od dawna nic nie wygrali. Motywacji na pewno im nie zabraknie.
Do faworytów dokładam jeszcze Włochów. Są zawsze mocni i potrafią znaleźć patent niemal na każdego, a po blamażu na ostatnim Mundialu, gdzie nie wyszli z bardzo łatwej grupy, będą chcieli się zrehabilitować.
Fajnie by było, jakby namieszała też Holandia, ale ta drużyna to dla mnie jedna wielka niewiadoma. Cztery lata temu doszli w pięknym stylu do finału i omal nie zdobyli mistrzostwa świata, ale na Euro 2012 zagrali koszmarnie i przegrali wszystkie mecze w grupie. Argentynę też ciężko ocenić. Chciałbym, żeby daleko zaszli, ale w Brazylii może być im ciężko. Skład mają mocny, ale wygranie całego turnieju może być dla nich zbyt trudnym wyzwaniem.
Portugalia wyjdzie z grupy, ale daleko nie zajdzie, chyba że trafią na łatwą drabinkę. Francja i Anglia nie ugrają nic :P

Nie mam też nic przeciwko czarnym koniom, lubię jak malucczy mieszają szyki "wielkim" :) Belgia na pewno wyjdzie z grupy, ale moim zdaniem dotrą max do ćwierćfinału. A może Bośnia i Hercegowina? :) Nie miałbym nic przeciwko. Byle tylko takim czarnym koniem nie była Rosja :P

Nie zapominajmy jeszcze o Urugwaju, to jest drużyna o niezłym potencjale i może powtórzyć sukcesy sprzed czterech lat. Moim zdaniem awansują razem z Włochami z grupy kosztem Anglii.
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-07, 22:27   

Jestem za Meksykiem.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-06-12, 19:30   

Już za kilkadziesiąt minut mecz otwarcia :funfunfun:

Jakieś typy na pojedynek Brazylii z Chorwacją? Ja obstawiam 2:1 dla Canarinhos, aczkolwiek nie mam nic przeciwko, by Chorwaci sprawili niespodziankę i wywalczyli dobry wynik :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.099 sekundy. Zapytań do SQL: 33