Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
#otwieraMY
Autor Wiadomość
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-14, 14:29   #otwieraMY

Branże dotknięte lockdownem powoli zaczęły się otwierać mimo zakazu - wolą się sądzić z sanepidem niż zbankrutować.

Wszystko zaczęło się od fryzjera w Opolu - wygrał w sądzie, że nie musi płacić kary za otwarcie biznesu w czasie epidemii

https://www.msn.com/pl-pl...nie/ar-BB1cypUM

od tego czasu ruszyło i z każdym dniem otwierają się kolejne biznesy, tutaj można zobaczyć otwarte firmy na mapie
https://newsmap.pl/biznes/
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2021-01-14, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-14, 14:31   

o curwa ale kyrk
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-14, 14:38   

Davos zaraz potępi tych samolubnych warchołów. 😉
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Samara 
Loża Szyderców
1=t, 2=y, 3=g, 4=h


Wiek: old
Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 1050
Skąd: studnia

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-14, 14:47   

Wiele tych biznesów faktycznie na spokojnie może działać mimo pandemii i były bez sensu zamknięte. Aczkolwiek jedyny, który się otwiera w moich okolicach to akurat głopota totalna - klub. Dyskoteki, gdzie zawsze były takie tłumy, że nie było czym oddychać. Byłam tam tylko z 3 razy, akurat to tego klubu nie lubiłam jeździć, ze względu na to, że pomieszczenie dość małe a wpuszczają mnóstwo osób, więc zawsze było tam bardzo ciasno, baaardzo gorąco, ciężko było się przeciskać między ludźmi i co jakiś czas i tak trzeba było wyjść na dwór złapać trochę świeżego powietrza, zwłaszcza że w środku zezwalaja na palenie.

I widzę, że ludziom z okolic bardzo się ten pomysł podoba - ponad 1,5 tysiąca lajków pod postem, że się otwierają. Oczywiście nie ma żadnej informacji, że będą jakkolwiek ograniczać ilość osób, a jedynie że będą stosować środek do dezynfekcji przy wejściu, więc na pewno jak zwykle zgromadzą tłumy. Czarno to widzę. Obawiam się, że możemy mieć przez to znacznie więcej zakażeń w okolicy :/

[ Dodano: 2021-01-14, 14:52 ]
JankielKindybalista85 napisał/a:
Davos zaraz potępi tych samolubnych warchołów. 😉


Również potępiam, a przynajmniej niektórych. Co innego fryzjer, siłownia, restauracja, pub i ogólnie miejsca gdzie można zachować jakiś dystans i się trzymać wymogów sanitarnych, więc na spokojnie mogliby działać. Ale co innego jakieś kluby taneczne, a widzę, że jest tego więcej. To już jest według mnie bezmyślne i samolubne.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-14, 14:58   

No a ja nie potępiam. Ja kibicuję. Niech ratują. Siebie, swoich pracowników i polską gospodarkę, skoro rząd robi coś zupełnie przeciwnego.

[ Dodano: 2021-01-14, 15:01 ]
Żeby nie było, dostrzegam różnice między różnymi gałęziami działalności. Ale teraz już za późno na takie niuanse, tym bardziej, że - jak sama zauważyłaś - wiele branż mogłoby działać bez problemu. Ba, przedstawiciele tych branż wysyłali do rządu propozycje samoograniczania się tak, żeby było możliwie jak najmniej niebezpiecznie ale żeby było jakoś działać i zarabiać. Ale rząd na to nie i chuj, i said we are close today! No to mają co chcieli.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-14, 15:08   

Samara napisał/a:
zwłaszcza że w środku zezwalaja na palenie.

no to już jest barbarzyństwo
_________________
 
 
kotmaalealamakota 
Loża Szyderców
Mother of evil


Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 1459

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-14, 15:44   

JankielKindybalista85, jestem tego samego zdania.
_________________
"Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy. ~ Morticia Addams"
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-19, 20:20   

Samara napisał/a:
Również potępiam, a przynajmniej niektórych. Co innego fryzjer, siłownia, restauracja, pub i ogólnie miejsca gdzie można zachować jakiś dystans i się trzymać wymogów sanitarnych, więc na spokojnie mogliby działać. Ale co innego jakieś kluby taneczne, a widzę, że jest tego więcej. To już jest według mnie bezmyślne i samolubne.


^ W pełni się zgadzam. Co innego punkty usługowe, w których nie ma tłumów i mogłyby spokojnie działać, a co innego miejsca masowych spędów typu dyskoteki, koncerty itd. Te drugie nie powinny być otwierane, ale właściciele powinni dostać rekompensatę finansową, żeby mogli przetrwać dopóki większość społeczeństwa się nie zaszczepi i nie będzie już takiego dużego ryzyka.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.052 sekundy. Zapytań do SQL: 20