Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:47
Odkop stare gry
Autor Wiadomość
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-24, 16:10   

Tylko uważaj i nie usuwaj wszystkiego, bo są tam też pliki, których usunięcie spowoduje że gra się nie uruchomi xD

Musisz zostawić AA, adverts, ambience, beats i cutscene

[ Dodano: 2020-10-24, 17:14 ]
Ej, jednak podałem za dużo dużo plików xD
CO, HC, NJ i TK są bezproblemowe.
Niestety zostajesz wtedy tylko z czterema stacjami.

[ Dodano: 2020-10-24, 17:15 ]
Coś za coś
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-24, 16:19   

widzu napisał/a:
Niestety zostajesz wtedy tylko z czterema stacjami.

szkoda, zawsze lubiłem muzykę w radiu w GTA, no ale jak mówię, można wrzucić do odpowiedniego folderu pliki mp3 i będzie grać to co chcemy :P
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-01, 03:36   

Naszła mnie chętka, żeby przejść znowu Commandosa jedynkę (czyli "Za liniami wroga"). Ostatni raz grałem w to 4 lata temu więc jeszcze na starym lapku. Na nowym nie miałem tego zainstalowanego więc sięgnąłem po płytkę z CD-Action z 2004 roku :D Oczywiście nie odpalił się interfejs, bo Windows 10 ma problem z takimi starociami więc skoro nie mogłem normalnie zainstalować giercy to skopiowałem z płytki cały folder zatytułowany "Comandos" :D Spróbowałem odpalić i oczywiście dupa. No to zacząłem szukać w necie rozwiązania, spodziewając się, że pewnie będę musiał bawić się z jakimiś emulatorami, podmienianiem plików, ustawianiem zgodności i innymi cudami na kiju. A tymczasem trafiłem na jakieś forum, gdzie ktoś polecał... zmienić nazwę pliku exe. Z "Comandos" na "Commandos" (przez dwa "m"). No to z ciekawości zmieniłem i zadziałało :haha: Gra od razu się odpaliła, ale okazało się, że nie można zapisywać i wczytywać gry :D A to w Commandosie jednak niezbędna sprawa. Na szczęście i tutaj internety przyszły z pomocą - wystarczyło otworzyć jeden z plików gry notatnikiem, wkleić dodatkową linię komend i voila - można znów tłuc Niemców do woli :grimer:

Kurczę, ta gra ma ponad 20 lat, a nadal dostarcza świetnej rozrywki :) A grafika jest taka, że dalej spoko wygląda i nie kaleczy oczu. Grał ktoś z Was kiedyś w którąś z części serii Commandos? Jeśli nie to bardzo polecam :) Choć od razu uprzedzam, że jedynka łatwa nie jest :)









































Ja właśnie działam w Afryce i robię dywersję na tyłach wojsk Rommla tuż przed bitwą pod El Alamein :)
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-04, 21:59   

Ta cena to nie fejk, żeby nie było.



[ Dodano: 2020-11-04, 22:00 ]
Boże co za jakość. Już poprawiam :/
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lilith 2020-11-04, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-04, 22:05   

deluxe ski jump 2 po ile?
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-04, 22:27   

O, ElastoMania, grało się w to w gimbazie na infie :)

A ja tymczasem pyknąłem sobie dziś ostatnią misję Commandosa i tym samym przeszedłem tę wspaniałą grę po raz trzeci :] Kurła, ponad 20 lat minęło od premiery, a dalej gra się zajebiście, choć poziom trudności wysoki i bywają momenty wkurwu :D Ale i tak polecam wszystkim, bo gierka zajefajna :git:
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-04, 22:28   

Davos, ja grałam w podbazie, ale ja to jestem od Ciebie o 9 lat młodsza.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 00:16   

Davos, myślałem że trzeci raz w tym tygodniu odkopales Gothica. :troll:

[ Dodano: 2020-11-05, 00:17 ]
Za Commandosa za to duże piwo. :piwo:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 00:35   

JankielKindybalista85, Antek też ostry gothicowiec. Często ogląda gothicowe przeróbki, wszystkie już chyba widział i zachwyca się nad memicznym potencjałem tej serii.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 23:30   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Davos, myślałem że trzeci raz w tym tygodniu odkopales Gothica.


Spokojnie, na Gothica też przyjdzie czas :PP

Lilith napisał/a:
Antek też ostry gothicowiec. Często ogląda gothicowe przeróbki, wszystkie już chyba widział i zachwyca się nad memicznym potencjałem tej serii.


Bo ten potencjał jest praktycznie nieograniczony i to jest genialne w tej grze :) Śledzę tag "gothic" na wykopie (Antek też śledzi z tego co widziałem) i cały czas zadziwia mnie, jak wiele nowych memów, filmików i past tam się ciągle pojawia, mimo że od premiery jedynki minęło prawie 20 lat. Fajnie, że społeczność Gothicowa dalej trzyma się w Polsce mocno :)


JankielKindybalista85 napisał/a:
Za Commandosa za to duże piwo.


O, no w końcu ktoś na forum oprócz mnie, kto docenia Commandosa :piwo:

Swoją drogą obczajałem sobie ostatnio na YT filmiki związane z tą zacną giercą i znalazłem tam m.in. speedruny kolesia, który przechodził niektóre końcowe mapy w 2 albo 3 minuty, podczas gdy normalnie zajmują one jakieś 2 godziny :D
Znalazłem też typa, który przeszedł ostatnią misję w grze, nie robiąc przy tym żadnego sejwa :D

Ale ponoć jest też filmik z gameplaya jakiegoś Chińczyka, który przechodził Commandosa bez zabijania Niemców :haha: Muszę to znaleźć, bo aż jestem ciekaw czy to w ogóle możliwe :)
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-11-05, 23:46   

Możliwe to pewnie i jest. Zwłaszcza dla Chińczyka. Ale czy moralne? Masz Niemca, którego możesz, a nawet powinieneś zabić, i nie robisz tego? To jak nie wziąć do kebsa podwójnego mięsa za darmo.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-31, 13:38   

Tortuga: Age of Piracy, polski tytuł: Piraci Nowego Świata, gra wydana w 2004, czyli... 17 lat temu. Tak. 2004 był 17 lat temu!!!

Gierka, w którą się kiedyś zagrywałam jak pojebana. Chyba nie muszę pisać, o czym ta gra, sam tytuł już mówi wszystko. Dwójki nie ograłam, ale kiedyś to zrobię.





_________________
Ostatnio zmieniony przez Lilith 2021-01-31, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-31, 14:46   

Fun fact: Tortuga to po hiszpańsku "żółw".
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-31, 15:32   

Całe życie z żółwiami ta Lilka
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-01-31, 15:51   

icywind napisał/a:
Całe życie z żółwiami ta Lilka

No, niestety, jak miałam 7-8 lat, rodzice mi kupili piaskownicę w kształcie żółwia, sooooo... :troll:

widzu napisał/a:
Fun fact: Tortuga to po hiszpańsku "żółw".

Fakt, ale tutaj chodzi o najbardziej znany piracki port, który znajdował się w mieście Tortuga.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-02-01, 00:29   

Lilith napisał/a:
Tortuga: Age of Piracy, polski tytuł: Piraci Nowego Świata, gra wydana w 2004, czyli... 17 lat temu. Tak. 2004 był 17 lat temu!!!

Gierka, w którą się kiedyś zagrywałam jak pojebana. Chyba nie muszę pisać, o czym ta gra, sam tytuł już mówi wszystko. Dwójki nie ograłam, ale kiedyś to zrobię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Pamiętam, jak kumpel z liceum się tym jarał. W sumie też miałem spróbować, ale ostatecznie nie zagrałem, już nawet nie pamiętam czemu. Tak czy inaczej, patrząc na screeny to gra wygląda ładnie i kolorowo nawet teraz.
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2021-02-01, 12:19   

Cytat:
No, niestety, jak miałam 7-8 lat, rodzice mi kupili piaskownicę w kształcie żółwia, sooooo... :troll:

Czyli nasza miłość to przeznaczenie <3
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-02-01, 14:10   

Davos, właśnie w to zagrałam - gra się nawet nie zestarzała i wciąż jest grywalna. Sterujesz głównie myszką + spacją dla przyśpieszenia. Warto zagrać, ta gra nawet teraz wciąga i się nie nudzi, chociaż zdaje się nieco repetytywna w swoich misjach - tu pokonaj niesławnego pirata, znajdź skarb, zawieź dupę jakiegoś tawernowego moczymordy do innego miasta, podbij miasto, znajdź zatopiony statek, złup statek wrogiego państwa, przewieź przesyłkę i uważaj na innych korsarzy... No i trzeba pilnować, żeby statek był zaopatrzony. Możesz też grać w kości i wygrywać (lub przegrywać) hajsy.
Można też bawić się w kupca i handlować (ja nigdy tego nie robiłam, bo handlu nie lubiłam. W jednym mieście jeden towar jest tani, inny drogi, więc robisz wymianę, wzbogacasz się, miasto wyciągasz z nędzy, albo odwrotnie, bo są misje, że gubernator każe osłabić miasto i je zagłodzić, bo z tym państwem akurat jesteśmy w stanie wojny (na początku grasz jako hiszpański korsarz, a potem możesz jako francuski, angielski lub holenderski, ale to są wyższe poziomy trudności, bo to Hiszpania przodowała w kolonizowaniu Nowego Świata).

Tę grę co najwyżej możesz kupić na Allegro albo spiracić ściągając z Chomikuj (waży 200 MB, więc ciężka nie jest). Ja ściągnęłam z chomika, bo oryginalną płytę mam u rodziców, a mój lapek nie ma nawet odtwarzacza CD/DVD. Ciekawe, czy pomimo upływu tych 15-16 lat ta płyta jest do odczytu, mam ją od ok. czasów komunii :D
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2021-02-02, 00:27   

Brzmi bardzo zachęcająco :) Zobaczymy, może kiedyś w to pogram, ale muszę najpierw skończyć Gothica 3, a to jest bardzo rozległa i czasochłonna gra, a jestem dopiero gdzieś w połowie.



Lilith napisał/a:
Ciekawe, czy pomimo upływu tych 15-16 lat ta płyta jest do odczytu, mam ją od ok. czasów komunii


Pewnie bez emulatora albo jakichś patchy będzie ciężko, Windows 10 niestety nie lubi starych gier i przy większości trzeba odwalać cuda na kiju, żeby móc je odpalić.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2021-02-02, 02:40   

Davos napisał/a:
Pewnie bez emulatora albo jakichś patchy będzie ciężko, Windows 10 niestety nie lubi starych gier i przy większości trzeba odwalać cuda na kiju, żeby móc je odpalić.

Zdziwiłbyś się. Odpalałam na Windowsie 10 na poprzednim komputerze i działało. Ale to było 5-6 lat temu, jeszcze zanim studia zaczęłam.
Teraz też odpalam grę na Win10 i nie muszę nic kombinować. Chodzi płynnie, aż byłam zaskoczona.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.101 sekundy. Zapytań do SQL: 34